Skocz do zawartości

Pokasz twasz czyli jak żyjesz- setupy, crossfit grafika, lifetipy


RaVirr

Rekomendowane odpowiedzi

@Destroyer Kłócić się nie będę a skoro tak mówi znawca tematów botaniczno - ogrodniczych, to tak MUSI BYĆ kropka! 🙂 Dziękuję za wyprowadznie mnie z błędu i wyłożenia z detalami (oraz fachowymi definicjami 😉) tego zagadnienia. Dd dzisiaj tak będę je nazywał... a jak się ktoś będzie burzył i wyzywał że tak sie to nie nazywa to odeśle go na nasze forum ogrodnicze! 🙂 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no faktem jest ze @Destroyer mial racje w temacie tego o co mi chodzilo 😄 Inspekt mialem w ogrodku za dzieciaka ale wtedy mielismy sporo miejsca na to. Niestety teraz pelna prowizorke odstawiam - plan jest taki, zeby zobaczyc co i ile moge w mikro ogrodku posadzic i za rok obsadzic kazda mozliwa powierzchnie wlaczywszy w to jakies wiszace doniczki, takie torby z ziemia o ktorych istnieniu sie dowiedzialem w tym roku - co tylko sie da 😄 Marzy mi sie taki ukryty ogrod przepelniony warzywami i owocami. Miejsce gdzie ludzie maja jakas stara pralke, rower i stolik z krzeslem przy odrapanej scianie ja chce zamienic w rozwalajacy mozg ogrodek na widok ktorego chce sie powiedziec "jak... ale... jak ty to wszystko tu upchales?! 😮 To tak sie da?!". Nie wiem czy sie da ale sprobuje, a co.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi Ogólnie polecam wszelakiego rodzaju ogrodnicze hobby 🙂 Czasami bywa różnie i roślinki padają lub wogóle nie wyrastają 😞 ale lepiej się nie zniechęcać i ponawiać próby 🙂. Doszedłem już do takiego etapu że mam coraz mniej trawnika do koszenia w koło domku 😄 i stawiam zasieki z buraczków czy selerów przed, obok i za domem. Bo niestety na polu uprawnym coraz mniej sie chowa z racji że szkodniki typu sarenki czy dziki dosłownie zżerają mi plony 😞 jedyne czego jeszcze nie tykają to dynie i  nagietki. Bywa też że cebule sie ostoją. Ogólnie polecam hodować nagietki ze względu na ich lecznicze właściwości. Wystarczy sobie pomarańczowe kwiatki pozbierać i zrobić z nich olejek. Tak samo dziewanny wielkokwiatowe 🙂 W jeden rok sadzisz i za rok masz roślinkę do zbierania kwiateczków 🙂 Bardzo pożyteczne dla nas roślinki! 🌸 A przy okazji można się zrelaksować zbierając kwiatuszki jak mała dziewczynka 😄 

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mortom said:

A przy okazji można się zrelaksować zbierając kwiatuszki jak mała dziewczynka 😄 

Tak jak w grze don't starve zbieranie kwiatuszków przywracało zdrowie psychiczne 🙂 

0G49Obg.jpg

B7xTGuc.jpg

chłopcy też mogą sobie kwiatuszki pozbierać :

F91hPQy.jpg

 

Bawił się ktoś w farmę wertykalną? Na ograniczonej przestrzeni chyba by się sprawdziła

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, Destroyer said:

Bawił się ktoś w farmę wertykalną? Na ograniczonej przestrzeni chyba by się sprawdziła

Do sprawdzenia. Na razie mam zamiar tak posadzic w domu na scianie rozne ziolka, miety i inne bazylie zeby miec swieze do gotowania. Hydroponika tez jest ciekawa. Za pare lat jak sie moja pasja rozwinie to bede z maczeta przedzieral sie do pokoju 😄

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Nezumi said:

Do sprawdzenia. Na razie mam zamiar tak posadzic w domu na scianie rozne ziolka, miety i inne bazylie zeby miec swieze do gotowania. Hydroponika tez jest ciekawa. Za pare lat jak sie moja pasja rozwinie to bede z maczeta przedzieral sie do pokoju 😄

soon...

h266QQ1.jpg

Lj4B2io.jpg

 

Mi się bardzo podobają takie mieszkania z małą junglą, nawet tutaj w Krakowie widziałem jedne balkon gdzie prawie palmy aż wylewały się z balkon, chyba nawet zrobiłem zdjęcie ale teraz to nie znajdę 🙂 ale coś w tym stylu

kUnV17S.jpg

Na zioła to można sobie zrobić ścianę coś jak tutaj

pEP4gPk.jpg

Albo najbardziej po taniości nawet w butelkach zawiesić trochę ziemi i sadzonkę, akurat oglądałem filmik jak chłop pokazuje jak ziemniory uprawiać przez cały rok w wiaderkach, też tania wersja podwyższonych grządek   🙂 

LCAkwiC.jpg

albo ogórki

DXXEELV.jpg

Dobra opcja z uprawą w takich zamkniętych pojemnikach zwłaszcza gdy rośnie coś bardziej inwazyjnego jak np imbir to się nie zacznie rozprzestrzeniać bez kontroli 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda idealne męskie ciało 

ixVBvWS.jpg

Dlatego rzez ostatni miesiąc pięknie się utuczyłem, postanowiłem robić masę a nie rzeźbę jak to zwykle latem bo jak są promocje na lody familijne 1+1 to szkoda żeby taka okazja się zmarnowała 🙂 Ale nie starałem kontroli nad życiem i nie wtrąbiem codziennie 3kg lodów w ciągu dnia... tylko 2700g bo teraz przez inflacje mniejsze porcje robią 😄 Ale do tego duże monte, jakieś ciasteczka i co tam ciekawego się napatoczyło.

9w5JB4D.jpg

UvgEJ5t.jpg



To był piękny miesiąc nie zapomnę go nigdy 🙂 ~+10kg i piękna sylwetka plażowa, już tylko kilka kg brakuje do otyłości II stopnia czyli staję z podniesioną głową na równi z skłaczanymi tucznikami 🙂 

To jest życie 

WL53QsH.jpg


Tylko przydałby się mocna klimatyzacja bo mnie sadło przed komputerem trochę grzeje 🙂 

o0pIOTd.jpg

 

-

Jakiś czas temu zapisałem się na zajęcia grupowa Stretchin G

69JQoMT.jpg

 

i w pewnym momencie trochę się wystraszyłem, że to mogą być zajęcia tylko dla kobiet bo widziałem już wystarczająco dużo internetu żeby mieć jakieś wyobrażenie czego mogę się spodziewać 🙂 

OV0etVA.jpg

ale okazało się, że to były zwykłe lekkie fitnessy ale sam nie wiem czy się z tego ucieszyłem 😛 

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • bogactwo 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pisaliście coś o farmie wertykalnej i sadzeniu ziółek na balkonie. My u siebie zrobiliśmy tym roku na działce mały ogródek. Pierwszy raz, a wyrosły mi jakieś wielkie mutanty. Ogórki wielkości cukinii, a cukinie to już w ogóle monstra. Jak ktoś zamierza coś sadzić i ma mało czasu, to polecam właśnie cukinie, ogórki i rzodkiewki. Posadzicie i macie spokój - oczywiście żeby tylko nie zapomnieć podlać. Ale tak to samo rośnie. Poniżej zdjęcie cukinii potwora 😛

363912611_327332832962835_2925077413348553970_nkopia.thumb.jpg.6d4c2baa6d9d150d173406a6a73a389f.jpg

A z innych rzeczy, to też ogarnęliśmy już praktycznie naszą całą pracownię - dziewczyna miała motywację bo dostała od firm w ramach współpracy biurko i fotel. Więc od razu usprawniłem też swoją część 😄

IMG_20230820_165606kopia.thumb.jpg.363ebc5d7dad9502230af603dee3d638.jpg

IMG_20230820_165457kopia.thumb.jpg.0e3c388b32431567ba32b205434a92ca.jpg

  • Like 3
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności