Skocz do zawartości

Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne vol.3


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, Mortom said:

Czyli jednak da się się wyprodukować kartę graficzną z niskim zużyciu prądu i przy okazji wydajną... 🤔

 

Gdyby jeszcze nie tak zawrotna cena 😄  

Obok tych wszystkich topowych bydlaków ta karta wygląda tak uroczo, awww jaka malutka i poręczna 🙂

 

---

@KLICEK masz psa i jesli zagrywałeś się w Phantom Pain to mam dla Ciebie super opcję żeby poczuć sięjak w grze na spacerze z psem 😄 

J5GrnVg.jpg

uqTQSX5.jpg

 

phrmT0g.jpg

 

 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Destroyer napisał:

@KLICEK masz psa i jesli zagrywałeś się w Phantom Pain to mam dla Ciebie super opcję żeby poczuć sięjak w grze na spacerze z psem 😄 

J5GrnVg.jpg

Destro... to Serious Product? Czy jakiś trolowy wytwór wyobraźni? 😄 Bo brzmi to tak niedorzecznie, że może być prawdziwe 😄  What a time to be alive! 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Mortom said:

Destro... to Serious Product? Czy jakiś trolowy wytwór wyobraźni? 😄 Bo brzmi to tak niedorzecznie, że może być prawdziwe 😄  What a time to be alive! 🙃

Wcale bym się nie zdziwił 😄 W krakowie co chwila ludzie lampiony puszczają to dla równowagi można i taki prezent jakiemuś szczęśliwcowi na blakon czy do ogrodu sprawić 🙂 trzeba na aliexpress poszukać, tam mają wszystko 😄

https://odditymall.com/float-a-poo-helium-dog-waste-disposal-system

https://pranko.com/collections/new-for-2020/products/float-a-poo?ref=217208.45aec

https://www.awesomeinventions.com/float-a-poo-gift-box/

 

np moje ostatnie poleconko od agorytmu, wszystko mnie interesuje, algorytm znowu 10/10 😄

lxhTNwX.jpg

 

albo z naszego podwórka ale już tak trochę po amerykańsku szczególnie pierwsza propozycja 😄 

VsxCB13.jpg

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 1
  • bogactwo 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kazda wolna chwile spedzam emulujac Amige. Kochalem tego kompa i tamte czasy. Wszystko o co sie martwilem to zeby bad blockow na dyskietkach przyniesionych z gieldy nie bylo.

Rok 2022, przedstawiam wam swiezutkie screenshoty z Real3D. Obowiazkowa "kulka na lustrze" plus nieco bardziej skomplikowana scenka (dolaczona do softu).

Fun fact - program zostal wydany w roku 1992 na 4 dyskietkach. To byl moj pierwszy soft do 3D. Ma mozliwosc ustawienia roznokolorowych wireframe zaleznie od obiektu. Opcja ta znalazla sie w Blenderze 27 lat pozniej w roku 2019.

Zeby nie bylo ze tylko Blender jest taki "szybki". Photoshopowi tez zajelo blisko 30 lat dodanie interaktywnej symetrii obecnej w amigowym DeluxePaint z poczatku lat 90.

Real3D_2022.jpg

candle.jpg

candle_wireframe.jpg

candle_editor.jpg

Edytowane przez Nezumi
  • Like 3
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Kalberos napisał:

 To kurestwo nasz wykończy. A wy jak uwazacie?

Kiedyś pisałem prześmiewczo, teraz trochę bardziej poważnie- imo, jeśli nadejdzie prawdziwy "kryzys" to skończy się masowym delete galerii online (zarówno zdjęć jak i ilustracji), AI nie będzie miało się czym karmić i idea jebnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RaVirr napisał:

Kiedyś pisałem prześmiewczo, teraz trochę bardziej poważnie- imo, jeśli nadejdzie prawdziwy "kryzys" to skończy się masowym delete galerii online (zarówno zdjęć jak i ilustracji), AI nie będzie miało się czym karmić i idea jebnie.

Niestety ona tworzy własna baze z materiałami, wiec wydaje mi się zw nawet taka akcja w czasie kryzysu moze nie podziałać. Dodatkowo masa ludzi wrzuca te wytwory juz wszędzietdsie tylko da sie zebrac lajeczki i serduszka, przez co sie duplikuje i jeszcze bardziej zwieksza swój zasięg działania.

Dlatego uważam, ze może to byc nasz gwoźdź do trumny a po czesci  mam nadzieje ze jestem w błędzie i nie skończymy na wysypisku śmieci jak zużyte niepotrzebne narzędzia do pracy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak sobie po cichu sądzę, że gdy już dojdzie do tego, że będzie można łatwo, tanio i bezproblemowo zastąpić nas, to już i tak będziemy na etapie bicia się o ostatnią niezjedzoną konserwę ze wszystkimi zawodami, które już będą zastąpione, a będzie ich sporo, więc nie będziemy się czuć odosobnieni. Na pocieszenie powiem, że może być tak, jak z samojezdnymi samochodami: szybki rozwój technologii do 90 parę % zaawansowania, dużo hajpu, paniki, że wszyscy kierowcy strracą od razu źródło utrzymania, a potem długo, długo zastój, żeby osiągnąć ten ostatni %, a im bliżej do 100% tym trudniej i dłużej zajmuje zrobić jakieś postępy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kalberos napisał:

Niestety ona tworzy własna baze z materiałami, wiec wydaje mi się zw nawet taka akcja w czasie kryzysu moze nie podziałać. Dodatkowo masa ludzi wrzuca te wytwory juz wszędzietdsie tylko da sie zebrac lajeczki i serduszka, przez co sie duplikuje i jeszcze bardziej zwieksza swój zasięg działania.

Dlatego uważam, ze może to byc nasz gwoźdź do trumny a po czesci  mam nadzieje ze jestem w błędzie i nie skończymy na wysypisku śmieci jak zużyte niepotrzebne narzędzia do pracy.

 

 

Zgadzam się z tym co @EthicallyChallenged napisał. 
Jeśli jednak rzeczywiście nastąpi jakiś gigantyczny przełom i faktycznie stanie się to w ciągu (powiedzmy) 2 najbliższych lat to najprawdopodobniej artyści po prostu wystosują grube pismo do producentów tego AI z nakazem udostępnienia bazy danych, dojdą kary za nielegalne wykorzystywanie/magazynowanie itd.
Jednocześnie nie wydaje mi się, że baza danych złożona z już przerobionych (wyplutych z AI) obrazków dałaby sensowne efekty po powtórnym przemieleniu. Myślę, że wychodziłyby już grube abominacje.
Może brzmię jak naburmuszony anypostępowiec, ale nie wiem na ile legalnie to teraz działa (i o tym też wspominałem), ale moralnie jest to dla mnie mega wątpliwe. Serio, weź kilkanaście prac artysty X, sklej to do kupy (w ramach photobashingu), ewentualnie trochę podmaluj i chwal się w necie podpisując to jako swoje- odbiór społeczności będzie raczej wiadomy 😛 
Ostatnio widziałem, że jakieś indie studio zrobiło cały trailer do gry stworzony z wygenerowanych przez AI obrazków. Obejrzałem i nie czułem większych emocji bo to wciąż wyglądało jak po prostu random obrazki z generatora. Zobaczymy jak to się dalej potoczy, ale obecnie nawet mocno podmalowane obrazki niemal krzyczą, że podstawa to MD i osobiście przeskrollowuję nawet się nie zatrzymując- zwyczajnie nie robią już absolutnie żadnego wrażenia 😄 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego już się nie zatrzyma, a to tylko nabiera tempa i w przeciągu kilku latek na 100% już wejdzie w fazę produkcji i zastąpi masę pracy. 

Np robiłem hurtowe ilosć renderów jakichś oapkowań, słoiki butelki, kartoniki etc. duża część to to samo ale inna etykieta, to taki AI pewnie juą teraz sobie z tym poradzi ale nie ma jeszcze gotowca za dwa kliknięcia i zamaist oribć 150 renderów do katalogu to grafik zrobi po jednym każdego unikalnego  produktu a ai dorobi resztę w kilak minut i zamiast kilkunastu tys zgarniasz ze 2 🙂 A to najprostsze zastosowanie.

Podobnie rendery produktów, jest już masa wszystkiego od prostych po bardzo artystyczne więc jak krysia z marketingu wrzuci w ai refkę i wykrojnik kartonika to ai jej wypluje gotowy render w jakim stylu chce i objedzie się bez grafików.  

Już nie wspominając o tym zalewie naprawdę dobrych grafik w niemal wszystkich kategoriach, w tym tempie bardzo szybko część pracy zostanie wymieciona i zastąpiona przez Ai. Jeszcze nie tak dawno myślałem, że nam to tak szybko nie grozi, zaraz autonomiczne samochody zastąpią kierowców taksówek i ciężarówek ale praca bardziej kreatywna na jakiś czas jest bezpieczna bo to bardzo abstrakcyjne i skomplikowane ale jak widać to kierowcy może będą nieco dłużej spać spokojnie 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, już w tej chwili są generatory etykiet, wizytówek, banerów, napisów, 3d ludzi itd. ale zazwyczaj to synonim niesamowitego paździerza xD Możliwe, że tak samo będzie z AI- póki nie przełamie się tego feelingu to będzie synonim obciachu imo.

Edytowane przez RaVirr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie sienie zgodzę, te generatory o których piszesz to stare systemy losujące które w jednej czy drugiej formie są od lat ale weź to co wychodzi teraz np metahuman, Ready Player, dodaj do tego aniamcję i warstwę deep fake i żaden junior po szkole czy kursie siędo teog nie zbliży. Nadal trzeba kogos do obsługi i poprawek ale nie 10 osób przez 3 miesiące tylko jenej przez tydzień czy dwa 🙂 oczywiście mocno upraszczam bo to inny zestaw problemów i inna praca ale zaklinanie rzeczywsitości nic nikomu nie da, trzeba sięprzystosować jak najszybciej do zastanej rzeczywisćtości a te wybrane najlepse grafiki któe wrzucają ludzie na facebooka, instagrama czy 80lv wcale nie są niesamowitym paździerzem co więcej mało kto byłby w stanie zrobić coś na podobnym poziomie a w tym czasie co AI nie zrobi tego absolutnie nikt 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale metahuman czy ready player nie powstają z niczego. Ktoś przygotowuje pod to assety- tak samo jak niektórzy ludzie kupują i ściągają sobie rzeczy do kitbashu i sklejają scenki. Wciąż ktoś ma pracę.
MD tylko udaje, że generuje obrazki z niczego (a z tego co się orientuję, to losowo zapytani ludzie, którzy nie ogarniają tematu myślą, że to AI wsio wymyśla z pustki). One przecież nie biorą się znikąd- są brane z zasobów, które ktoś stworzył, stoi za nimi artysta/fotograf i..no w skrócie nigdzie się nie zgodził na wykorzystywanie jego prac do iteracji przez AI. Nie jest mu za to płacone, jego prawa autorskie są łamane 😉 I generalnie z tym mam największy problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale te generatory które przytoczyłem nie są ani AI ani paździerze 🙂  jest też jakiś generator figurek do gier bitewnych czy innego druku też zlepia się postacie z gotowców, ściąga stl i drukuje, czyli jest praca na kilku grafików ale potem już hurtowe generowanie wariacji przez końcowego klienta z pominięciem grafika 3d. 

Co do AI to tutaj chyba nikt nie jest tym mitycznych chłopkiem co myśli że to ai tak z powietrza tworzy rzeczy ale też nie znaczy to, że duży gracz dajny ma to adobe nie wrzuci do swojego Ai całej swoje bazy adobe stock i już ma wygenerowane miliony nowych obrazków czy filmów które ktoś może potrzebować i zapłaci. Instagram czy facebook mają bądź mogą mieć w zapisach, że jak udostępniasz coś na ich platformach  to oni mają do tego jakieś prawa i pyk baza miliardów zdjęć leci do algorytmu a jak nawet artyści się obudzą i co usuną swoje treści z internetu? to co to da? treści już dawno zostały skopiowane, tak jak zdjęcia czy logi każdego z nas nawet jak usuniemy swoje dane i konta to nadal są trzymane i co im zrobisz? 🙂 a jak będzie zręczny miks twojej twórczości to nadal będzie podchodziło pod inspiracje nie plagiat więc co zrobisz dużej korporacji? Można tylko się zasłaniać moralnością ale jak nestle uważa, że nawet dostęp do wody nie jest prawem człowieka to pozostanie tylko powolne umieranie z poczuciem moralnego zwycięstwa 🙂 Najlepsi nadal sobie  poradzą bo nikt nie zastąpi prawdziwych wymiataczy w nawet dłuższym okresie ale ogromna masa zwykłych wyrobników zostanie prędzej czy później mocno wymieciona i zastąpiona automatami bo się spokojne da taką praca zastąpić, nie każdy potrzebuje dzieła sztuki tylko np 200 renderów butelek do katalogu produktowego czy właśnie byle jakiego loga czy wizytówki z generatora czy gotowej bazy do wyboru a nie miesięcy prac ekspertów i księgi znaków 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ani AI ani paździerze. Więc skoro istnieją tego typu narzędzia, dużo bardziej zaawansowane niż obecne AI to czemu nie widzę masowego bezrobocia postaciowców? 😉 Tutaj jest już temat na dłuższą dyskusję i przydałyby się konkretne badania/statystyki- zwłaszcza dane traktujące o ilości specjalistów i ilości konkretnych miejsc pracy. No i to, że ja nie widzę masowego bezrobocia postaciowców to nie znaczy, że ono nie istnieje 😄
Tutaj też tylko moje odczucia, ale mam wrażenie, że za naszej młodości było nieporównywalnie większe zajaranie 2d/3d niż teraz. Z kolei było relatywnie mało firm gdzie mogłeś się zatrudnić.
Swoją drogą- pamiętasz jak parę lat temu straszono azjatami? Następnie straszono hindusami robiącymi za 50$ pracę wartą 1k. Później artbreedami/nvidia canvas. W sumie w kółko jest straszenie i apokaliptyczne wizje tego, że JUŻ JUŻ ZARAZ WSZYSCY STRACĄ ROBOTĘ.
Wciąż- jeśli rzeczywiście stanie się tak jak piszesz, korporacje się zmówią, zrobią wszystko zgodnie z prawem i AI wejdzie na taki poziom, że w całości nas wyprze to stanie się to problemem globalnym. To nie jest zmiana technologii jak w przypadku aparatów analogowych na aparaty cyfrowe. Tutaj się nie dostosujesz do nowego środowiska i nie zmodyfikujesz podejścia do roboty, nie wytrenujesz się na tyle by robić lepiej niż AI. Co więcej- wymiatacze najprawdopodobniej też lepiej/szybciej robić nie będą i też sobie nie poradzą (chyba, że zatrudnią ich koneserzy z nieograniczonym dostępem do gotówki)... 
Jak sądzisz, po tych wszystkich teoretycznych wydarzeniach- Ile wtedy będzie kosztowała usługa wykonania obrazka za pomocą AI? Czy nagle nie okaże się, że praca rąk przeciętnego concept artysty czy innego grafika nie jest tańsza? 😉

Nadmierne martwienie się na zapas lub zabezpieczanie się na daleką przyszłość (do tej pory) absolutnie w niczym mi nie pomogło. Robić póki można, a jak nie będzie można to wtedy reagować lub płakać 😮 Co też Wam polecam. 

Temat przewija się wszędzie już od kilku tygodni i ludzie (szczególnie na Fb) wypisują coraz większe farmazony. Moje wypociny mogły zabrzmieć agresywnie więc z góry przepraszam jeśli poczułeś się w jakiś sposób dotknięty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, RaVirr napisał:

Dokładnie, ani AI ani paździerze. Więc skoro istnieją tego typu narzędzia, dużo bardziej zaawansowane niż obecne AI to czemu nie widzę masowego bezrobocia postaciowców? 😉 Tutaj jest już temat na dłuższą dyskusję i przydałyby się konkretne badania/statystyki- zwłaszcza dane traktujące o ilości specjalistów i ilości konkretnych miejsc pracy. No i to, że ja nie widzę masowego bezrobocia postaciowców to nie znaczy, że ono nie istnieje 😄
Tutaj też tylko moje odczucia, ale mam wrażenie, że za naszej młodości było nieporównywalnie większe zajaranie 2d/3d niż teraz. Z kolei było relatywnie mało firm gdzie mogłeś się zatrudnić.
Swoją drogą- pamiętasz jak parę lat temu straszono azjatami? Następnie straszono hindusami robiącymi za 50$ pracę wartą 1k. Później artbreedami/nvidia canvas. W sumie w kółko jest straszenie i apokaliptyczne wizje tego, że JUŻ JUŻ ZARAZ WSZYSCY STRACĄ ROBOTĘ.
Wciąż- jeśli rzeczywiście stanie się tak jak piszesz, korporacje się zmówią, zrobią wszystko zgodnie z prawem i AI wejdzie na taki poziom, że w całości nas wyprze to stanie się to problemem globalnym. To nie jest zmiana technologii jak w przypadku aparatów analogowych na aparaty cyfrowe. Tutaj się nie dostosujesz do nowego środowiska i nie zmodyfikujesz podejścia do roboty, nie wytrenujesz się na tyle by robić lepiej niż AI. Co więcej- wymiatacze najprawdopodobniej też lepiej/szybciej robić nie będą i też sobie nie poradzą (chyba, że zatrudnią ich koneserzy z nieograniczonym dostępem do gotówki)... 
Jak sądzisz, po tych wszystkich teoretycznych wydarzeniach- Ile wtedy będzie kosztowała usługa wykonania obrazka za pomocą AI? Czy nagle nie okaże się, że praca rąk przeciętnego concept artysty czy innego grafika nie jest tańsza? 😉

Nadmierne martwienie się na zapas lub zabezpieczanie się na daleką przyszłość (do tej pory) absolutnie w niczym mi nie pomogło. Robić póki można, a jak nie będzie można to wtedy reagować lub płakać 😮 Co też Wam polecam. 

Temat przewija się wszędzie już od kilku tygodni i ludzie (szczególnie na Fb) wypisują coraz większe farmazony. Moje wypociny mogły zabrzmieć agresywnie więc z góry przepraszam jeśli poczułeś się w jakiś sposób dotknięty 😉 

Czyli mamy przejebane. W duzej czesci do tego przyczyniaja sie inni grafole, kopiac pod soba dolki;D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AI... Ludzie UWIELBIAJA drame i wieszczenie czarnych scenariuszy.

Od lat 70 co kilka lat wychodzi jakis powazny jegomosc z ONZ i mowi ze za 5 lat osiagniemy punkt bez powrotu i ze swiat stanie w ogniu jesli natychmiast nie zrobimy "czegos".
Potem nie robimy tego czegos, i za kilka lat nastepuje aktualizacja ze za nastepne 5 lat swiat sie skonczy. I tak w nieskonczonosc.
W szkole uczono mnie ze nasze dzieci beda znaly biale niedzwiedzie tylko z ksiazek. Biale niedzwiedzie istnieja nadal, tylko mlodzi ksiazki przestali czytac... Tak to juz jest z tym wieszczeniem i przewidywaniem przyszlosci.

Ludzie tak juz maja ze przejmuja sie mega katastrofami, ewentualnoscia meteorytu uderzajacego w Ziemie czy inna tam globalna tragedia niszczaca zycie na Ziemi a potem umieraja na jakas zwyczajna, nudna chorobe jak tysiace innych osob ktore na nia zmarly tego roku. Z tym jest podobnie. Jak chcecie to mozecie sie bac ze stracicie robote przez AI. Ja tam mysle, ze duzo wczesniej mozecie stracic robote bo was szef wyp*****li po prostu na bruk zanim was zastapi mega technologia przyszlosci. 🤭

Zanim mnie zastapia generatorem koslawych obrazkow niech najpierw zrobia slownik co sensownie tlumaczy.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dnia na dzień wszyscy pracy nie stracą i od razu ai nie zastąpi wszystkich czy nawet połowy ale to idzie w tym kierunku jak jak autonomiczne auta i flota taksówek czy ciężarówek bez kierowców pracująca 24/7 🙂 Też nie chcę zabrzmieć żeby juzzaczać komputer sprzedawać i jechać do pracy w kopalni soli w Iranie bo lepsze warunki ale trzeba patrzeć i się adaptować i w razie czego trochę dywersyfikować robotę. Programy i algorytmy cały czas ułatwiają i automatyzują jakieś prace ale też z roku na rok coraz więcej tworzy się wszelakiego kontentu a tym że teraz stopimi na progu recesji i jak to mawiał Warren Buffett " gdy przychodzi odpływ to będzie widać kto pływał bez majtek" 😄 jak jeszcze pół roku temu firmy często podnosiły pensje czy podkupywały sobie specjalistów tak już trend się odwrócił i wynagrodzenia spadają, ludzie są zwalniani czy firmy się zamykają, nawet takie facebooki czy inne gigany dokładniej patrzą kto jak pracuje i kogo wywalić bo strumień pieniędzy jest mniejszy. Netflix w końcu wywalił "woke" pracowników którzy duże krzyczeli a mało robili, firmy często wiedzą który pracownik jest ile wart i jak przychodzą chude lata to w pierwszej kolejności odcina się niepotrzebny tłuszcz 🙂 

Jeśli meta nie wypali bo inwestorzy już nie są tak skorzy to wyrzucania pieniędzy w błoto na każdą cyfrową nowość jak przed recesją, gdy kilak firm zmniejszy ilość pracowników, gdy wolni artyści ze sceny nft wrócą na rynek to może być trochę ciężej się przepchać.  Z kolegą ostatnio gadałem i powiedział, że duże firmy w Polsce dla których pracował płacą teraz nawet ze 40% tego o kilka lat temu, nie wiem jaka jest prawda bo dla nich nie pracuję a te dla których pracuję to tez jakoś nie biorą pod uwagę inflacji tylko tka jakby w drugą stronę bo stawki jakby bardziej głodowe się robią 🙂 

Na pewni AI trochę namiesza  a ile i jak bardzo i czy w ogóle to odczujemy to się zobaczy na razie jest atak na AI jak rok temu na NFT 😛 

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/wielkie-zwolnienia-w-branzy-it-od-lipca-prace-stracilo-ponad-30-tys-ekspertow/7910h5f

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kalberos napisał:

W duzej czesci do tego przyczyniaja sie inni grafole, kopiac pod soba dolki;D 

Co masz na myśli? 😮 Sam miałem zgoła inne doświadczenia i nie zauważyłem by graficy jakoś specjalnie robili sobie na złość, a wręcz przeciwnie- polecają do roboty lub oddają zlecenia, których nie mają czasu wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, Destroyer said:

nie chcę zabrzmieć żeby juzzaczać komputer sprzedawać i jechać do pracy w kopalni soli w Iranie

A swoje droga to tez swietnie pokazuje ludzkosc i jej priorytety. Zamiast pracowac nad tym jak zastapic dzieci-niewolnikow w kopalniach w Afryce to mysla jak tu zastapic kierowce albo panie jakiegos koncepciarza. Roboty tez opracowuja z mysla o zabijaniu sie wzajemnym a nie z mysla o zastapieniu ludzi pracujacych w makabrycznych warunkach.... Lepiej napisac na Twitterze BLM! Ech...

Edytowane przez Nezumi
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co trzyma nas przy życiu to to, że ktoś ma jakiś konkretny zamysł i my jesteśmy w stanie z tym kimś to wypracować. Czy to klient, czy art director. Nie każdy bierze od razu to co mu się podsunie, są zmiany, modyfikacje, rozwój pomysłów. 

Ciekawe jak AI zaprojektowało by cały spójny świat?

 

Poza tym ja jak robię jakieś generyczne rzeczy to czuj, że w środku umieram i chętnie zostawiam to innym. Nawet AI może to robić. Ja wolę ciekawsze rzeczy.

 

I jescze.. takie mielenie bazy danych pracy różnych autorów bez licencji nie pachnie legalnie. Więc możliwe, że nie będzie to tania technologia. 

 

Jednak meta human + deep fake to niezła masakra. 

 

 

Edytowane przez michalo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, RaVirr napisał:

Co masz na myśli? 😮 Sam miałem zgoła inne doświadczenia i nie zauważyłem by graficy jakoś specjalnie robili sobie na złość, a wręcz przeciwnie- polecają do roboty lub oddają zlecenia, których nie mają czasu wykonać.

Mam na mysli to ze produkuja i robia galerie na artstation ig i twiterze. Pokazuja tworca co moze zrobic taki Ai. Jednym slowem - zwiekszaja zasieg i sławe Ai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kalberos napisał:

Mam na mysli to ze produkuja i robia galerie na artstation ig i twiterze. Pokazuja tworca co moze zrobic taki Ai. Jednym slowem - zwiekszaja zasieg i sławe Ai

Aaaa o to Ci chodzi. No fakt, ale mam też teorię spiskową, że te najbardziej znane nazwiska dostały po prostu w łapę za reklamę (jak normalni, internetowi influencerzy) i tyle 😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RaVirr napisał:

Aaaa o to Ci chodzi. No fakt, ale mam też teorię spiskową, że te najbardziej znane nazwiska dostały po prostu w łapę za reklamę (jak normalni, internetowi influencerzy) i tyle 😄

To akurat nie teoria spiskowa:D tak samo działaja influencerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Nezumi napisał:

Od lat 70 co kilka lat wychodzi jakis powazny jegomosc z ONZ i mowi ze za 5 lat osiagniemy punkt bez powrotu i ze swiat stanie w ogniu jesli natychmiast nie zrobimy "czegos".
Potem nie robimy tego czegos, i za kilka lat nastepuje aktualizacja ze za nastepne 5 lat swiat sie skonczy. I tak w nieskonczonosc.
W szkole uczono mnie ze nasze dzieci beda znaly biale niedzwiedzie tylko z ksiazek. Biale niedzwiedzie istnieja nadal, tylko mlodzi ksiazki przestali czytac...

The 1973 Agreement on the Conservation of Polar Bears

Cytat

In 1973, Canada, Denmark, Norway, the United States and the Union of Soviet Socialist Republics signed the Agreement on the Conservation of Polar Bears. The representatives of the Parties (Canada, Greenland, Norway, Russia and the United States) note that at that time the largest threat to the polar bear (Ursus maritimus) was over-hunting, which had led to the severe depletion of some of the subpopulations within their range. As a result of coordinated international efforts and effective management actions by the Range States, polar bear numbers in some previously depressed populations have grown.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mortom napisał:

jednym obrazkiem 😉 
elmo-burn.gif burn-sunglasses.gif

P.S.
A co będzie to będzie. Nie ma się co trigerować na zapas 🙂💀🤯😈

No właśnie, czasami sobie myślę, że do całej tej wtórnej papki multimedialnej którą nam serwują korporacje, tych wszystkich odgrzewanych kotletów, remakeów, sequelów, prequelów i innych metod wtórnego przetrawiania jakichkolwiek IP byleby tylko były znane i rozpoznawalne brakuje tylko "kreatywnych" algorytmów zastępujących artystów, (którym i tak się mówi "zrób tak jak w tym, tym, i tamtym znanym popularnym produkcie i pomieszaj"), żeby wreszcie ludzkość się zaksztusiła i rzygnęła wreszcie masowo tą papką. Pewnie się mylę i odkryjemy tylko nowe dno, ale pomażyć można... 🙂

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, EthicallyChallenged napisał:

No właśnie, czasami sobie myślę, że do całej tej wtórnej papki multimedialnej którą nam serwują korporacje, tych wszystkich odgrzewanych kotletów, remakeów, sequelów, prequelów i innych metod wtórnego przetrawiania jakichkolwiek IP byleby tylko były znane i rozpoznawalne brakuje tylko "kreatywnych" algorytmów zastępujących artystów, (którym i tak się mówi "zrób tak jak w tym, tym, i tamtym znanym popularnym produkcie i pomieszaj"), żeby wreszcie ludzkość się zaksztusiła i rzygnęła wreszcie masowo tą papką. Pewnie się mylę i odkryjemy tylko nowe dno, ale pomażyć można... 🙂

Dzisiaj rozmawiałem z lubą i porównywaliśmy kilka filmów i seriali fantasy. Efektem było przemyślenie, że branża zjada własny ogon i tak naprawdę jedni drugim mogliby sprzedawać zużyte concepty, designy czy modele, a odbiorcy i tak by się w sumie nie połapali xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tvaroogw 73 mnie na swiecie nie bylo jeszcze 😄 A to o niedzwiedziach slyszalem gdzies tak w polowie szkoly podstawowej czyli spokojnie jakies 15 lat pozniej. Z reszta rowniez pamietam teksty o podtopionym Londynie, ktory mial juz niebawem znalezc sie pod woda z powodu topiacych sie lodow i podnoszacego sie poziomu oceanow. Jedyny podtopiony Londyn jaki widzialem byl w filmie Split Second z Rutgerem Hauerem (ktory swietnie pokazuje co w czasach kiedy byl krecony ludzie mysleli o niedalekiej przyszlosci).

To w ogole jest temat rzeka i nie wiem czy ma sens sie w niego zanurzac. Jak wszystko - rowniez i to jest glownie odgrzewanymi kotletami. Nawet uzycie dziecka w kampaniach przewidujacych koniec swiata nie jest niczym nowym. Greta Thunberg jest niczym innym jak odgrzaniem innego kotlecika - w latach 90 to byla wowczas nastoletnia Severn Cullis Suzuki. Tez grzmiala jako glos swojej generacji na te zle, przeszle generacje. Teraz jak sie okazalo ze jej generacja nic nie zmienila - grzmi Greta. Jak sie Greta postarzeje i juz nie bedzie wzbudzac takich emocji jako dorosla kobieta to zagrzmi jakas nowa dziewczynka. Przy obecnych trendach mysle ze bedzie to dziewczynka czarna badz trans dziewczynka. Na emocjach trzeba grac. A klimat? Ano zmienia sie - jak zawsze sie zmianial. Nie jestem przeciwny nowym technologiom, czystej planecie, nie neguje zmiany klimatu. Uwielbiam nature. Tylko moglibysmy juz przestac udawac, ze znamy przyszlosc, ze wiemy jak naprawic swiat i do licha moglibysmy przestac wieszczyc koniec swiata. Bo jestesmy niewiarygodnie krotkowzrocznym i czesto sie mylacym gatunkiem - przekonanym jednakowoz o swojej wielkosci.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja obserwuje Magnusa na facebooku i gdy była ta rozmowa tutaj to on właśnie wrzucał tych swoich tempalrów a trochę ich tam nastukał 🙂 Inna sprawa, że chłop pisał, że wrzuca najlepsze 1% a nie wszystko co mu maszyna losująca wylosowała 🙂 Ale i tak część jest naprawdę bardzo fajna i nie trzeba nie wiadomo ile poprawiać żeby było znośne w odbiorze, część w zasadzie można uznać za kompletny koncept czy grafikę.

1XdRToM.jpg

GZspwUK.jpg

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Destroyer napisał:

Też tak wygląda wasza codzienna praca? 😄

18+ bo język nie do końca czysty 🙂

 

Jeżeli miarą inteligencji jest unikanie pracy za wszelką ceną a i tak jej wykonanie na koniec to czego miarą  jest  taka kultura pracy? normą? 😛 

 

hahah majster, lubie go czasem ogladac. Oj chlopie, mi jak photoshop skurwi plik to leci kurwa za kurwa:D

Edytowane przez Kalberos
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta fascynacja midjourneyami i innymi "AI" ktore podaja ci pomysly skonczy sie tym, ze ludzie przestana miec wlasne pomysly. Naturalna konsekwencja. I do oglupionych mas ogladajacych w kolko sequele "supahirouz" dolacza dzis jeszcze kreatywni ludzie. Super bedzie - juz teraz jest swietnie z telefonowymi zombi ze zredukowanymi funkcjami mozgu przerzuconymi na telefon a jak widze ma byc jeszcze "lepiej"...

Niby wlasnie kreatywnych ludzi, ludzi ktorych bawi wymyslanie rzeczy powinno takie AI odpychac. Nie ze strachu przed tym ale dlatego, ze to przeciez robi za nich to co oni lubia robic 😄. A ci zachowuja sie jak szef kuchni zafascynowany gotowa pizza z mikrofalowki albo kierowca wyscigowy jarajacy sie samojezdzacym autem. Nie kumam.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć czego google chce ode mnie? Ani nie jestem KOBIETOM ani nie sikam do lejka, BA nawet niczego takiego nigdy nie szukałem. WTF - to jakaś podprogowa wiadomość czy jak? O panu po lewej już nawet nie wspominam...

rekl.png

  • Like 1
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Mortom napisał:

Hej czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć czego google chce ode mnie? Ani nie jestem KOBIETOM ani nie sikam do lejka, BA nawet niczego takiego nigdy nie szukałem. WTF - to jakaś podprogowa wiadomość czy jak? O panu po lewej już nawet nie wspominam...

rekl.png

google ostatnio takie dziwne reklamy z allegro wszedzie wciska;D Najwiecej jest tych z kaczynskim na kubku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Mortom said:

Kaczyński jeszcze mi nie wyskoczył... poczekamy zobaczymy.. 😄 

U mnie jest i kaczyński i Rock i inne perełki 🙂

LmIoYyw.jpg

IHnzqI4.jpg

oakkjbK.jpg

 

temat mocno na czasie, nowość na rynku - cukier 😄

1Xd4Fsa.jpg

 

ylhw5XZ.jpg

 

ale express też czasami sypnie czymś ciekawym 🙂

PbDqQam.jpg

AQvMfFE.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjechała trzecia część jak powstawało Arcane:

Przyznam, że chyba zawsze będzie na mnie robiło wrażenie ile to trzeba wysiłku włożyć wielu osób, aby powstał taki serial. Inna sprawa, że czapki z głów nad jakością designu i animacji Arcane 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disney wyprzedził Netflix pod względem ilości subskrybentów, fakt że dawali promocje i subscrypcje z niemal co drugą usługą dostępu do Internetu, kupnie telewizora czy do kilograma polskiej mortadeli ale może było coś jeszcze, jakiś sekretny składnik tego sukcesu 🙂 

MCu80ie.jpg

 

cySd5Lf.jpg

EQKrZCo.jpg

R1lDil2.jpg

6Ovxvch.jpg

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Sad 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności