Skocz do zawartości

Dall-e, MidJourney etc. AI art a freelancerzy


Jacko1

Rekomendowane odpowiedzi

@OldMan, ja to doskonale rozumiem. Analogii można znajdować w nieskończoność. Automatyzacja sprzyja rozwojowi biznesu i mnożeniem kapitału. Przykładowo w tranzycie nikt nie wyskakuje z pomysłem, żeby nosić towary na plecach, zamiast używać ciężarówek. Po co wykonywać mechaniczną i nudną pracę, gdy mogą to zrobić maszyny. Do tej pory postęp w tej materii wynikał z wygodny i odciążenia kruchego ludzkiego ciała. Taka ciężka i fizyczna praca raczej nikogo nie rozwijała. Przeniesienie tysiąca worków z cementem z jednej kupy na drugą raczej nie sprawi, że ktoś się stanie od tego mądrzejszy, natomiast praca kreatywna jest jak najbardziej rozwojowa. Na początku kariery każdy tworzy jakieś gówno, ale z czasem staje się w tym lepszy i wykształca się gust i smak, co lepiej ze sobą pasuje, jaki kolory ze sobą grają, i jakie to wzbudza emocje, innymi słowy świadomość pewnych rzeczy rośnie. I ktoś taki, kto przeszedł najpierw kawał tej drogi na piechotę (dotknął różnych aspektów tej dziedziny) będzie już lepszym ai prompterem niż pierwsza lepsza osoba, która nigdy nic z tym nie miała. A mi też chodzi o to, że tych ludzi, którzy przejdą początkowy etap (wykształcania się wrażliwości), będzie z czasem coraz mniej, bo początkujący adepci jak zaczynają z AI, to mają pewne rzeczy wycięte w procesie edukacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, OldMan napisał(a):

rozwinę zeby była dobrze zrozumiana moja wypowiedź:

czy człowiek robiący krzesła za pomocą rękodzieła smieje się z maszyny która stoi w hali i robi tysiące zwykłych krzeseł dziennie? (pytanie retoryczne) ...nie smieje się (zna swoje miejsce w szeregu, robi je sobie dla własnej przyjemnosci/samorozwoju/ lub np dla wymagającego klienta).

Krzyczącym na AI "Artystom" jeszcze troche brakuje zeby osiągneli ten próg myślowy co w/w człowiek robiący krzesła.

Analogia, która dobrze to wszystko podsumowuje, zaskoczony jestem, że wyszła od Ciebie;) Rzemieślnik nie śmieje się znając swoje miejsce tak jak piszesz, natomiast zaczyna się śmiać jak ktoś porównuje jego krzesło z paździerzem wyprodukowanym masowo.

Krzesła z maszyny trafią raczej do stołówki, a nie do Belwederu👍

Moim zdaniem narazie broni się to tym, że cały internet był zalany "szitem" jeszcze przed powstaniem AI-generatorów, gdyż większość populacji taką jakość łyka z uśmiechem. Tak jak większość siedzi na krzesłach z wiórów i jest git bo nie trzeba siedzieć na zimnej podłodze;)

 

Edytowane przez daromir
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, daromir napisał(a):

Analogia, która dobrze to wszystko podsumowuje, zaskoczony jestem, że wyszła od Ciebie;) Rzemieślnik nie śmieje się znając swoje miejsce tak jak piszesz, natomiast zaczyna się śmiać jak ktoś porównuje jego krzesło z paździerzem wyprodukowanym masowo.

Krzesła z maszyny trafią raczej do stołówki, a nie do Belwederu👍

Moim zdaniem narazie broni się to tym, że cały internet był zalany "szitem" jeszcze przed powstaniem AI-generatorów, gdyż większość populacji taką jakość łyka z uśmiechem. Tak jak większość siedzi na krzesłach z wiórów i jest git bo nie trzeba siedzieć na zimnej podłodze;)

 

nalezy tez pamietac o jednej rzeczy - nie kazdy rzemieslnik bedzie robił rzeczy lepsze niz fabryka (to ze cos wyszło spod ludzkiej ręki nie znaczy automatycznie ze bedzie to 8 cud świata) 

To samo tyczy sie ilustracji, to ze cos zostało zrobione od początku do końca przez czlowieka nie oznacza ze bedzie swietne

widzialem fajne obrazki zrobione przez AI i mnóstwo kiepskich zrobionych przez AI

widziałem fajne obrazki zrobione przez ludzi i mnóstwo kiepskich zrobionych przez ludzi

przykład z brzegu , wejdzmy sobie np na ARTSTATION i wpiszmy w wyszukiwarce słowo "helmet'

parę "ludzkich" przykładów

 

 

davison-carvalho-helmet-1920px-2.jpg?147

collagesmall.jpg?1401327406

daniel-thiger-helmet-a.jpg?1561354092

michael-weisheim-beresin-helmet-relife-0

 

jak widać nie trzeba AI żeby zrobić coś co wygląda do bólu generycznie żeby nie rzec ze bezsensownie, ludzie wystarczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągłe powtarzanie tych samych argumentów. Możesz dać milion przykładów a i tak nikogo tutaj nie przekonasz.

 

Od zawsze były generyczne rzeczy, których nikt nie lubi robić a musi. Tego też trzeba się nauczyć

A ai? Zjadło te gnereczyne obrazy i tylko to powtarza teraz.

Sama technologia jest spoko ale zalew tych prac stworzonych w ai, no nie powiesz mi chyba, ze są oryginalne?

Zaraz wrzucisz 10 prac, potwierdzających tobie, ze są ale sam wiesz że większość to też genereczyny shit.

 

No i podałeś prace w 3d. A AI robi na razie 2d więc p[przefiltruj sobie i zobacz jeszcze raz - te rysowane są dużo ciekawsze.

2d są często lepiej przemyślane bo 3d z prawdziwego zdarzenia, raczej zaczyna się od płaskich szkicy. 

No i modelowanie i renderowanie hełmu robi się raczej na początku nauki.

 

A ostatnia maska nie jest taka zła. Widzac, ze kolo umie i modelować i renderować. A, ze czasem jest bez sensu.. no kurde, na tych ai jest tyle błędów że masakra. Co z tego, ze fajnie to wygląda? Anatomia z kosmosu, zrypana fizyka, bałagan. 

AI pod względem bałaganu (czyli chu wie na co patrzę wazne ze jest cool) przebija wielu koncepciarzy.

 

Chodzi mi o generalny zarys jak to widzę. Wiadomo, są i fajne rzeczy, tak jak wszędzie.

 

  • Like 1
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, OldMan napisał(a):

nalezy tez pamietac o jednej rzeczy - nie kazdy rzemieslnik bedzie robił rzeczy lepsze niz fabryka (to ze cos wyszło spod ludzkiej ręki nie znaczy automatycznie ze bedzie to 8 cud świata) 

To samo tyczy sie ilustracji, to ze cos zostało zrobione od początku do końca przez czlowieka nie oznacza ze bedzie swietne

widzialem fajne obrazki zrobione przez AI i mnóstwo kiepskich zrobionych przez AI

widziałem fajne obrazki zrobione przez ludzi i mnóstwo kiepskich zrobionych przez ludzi

przykład z brzegu , wejdzmy sobie np na ARTSTATION i wpiszmy w wyszukiwarce słowo "helmet'

parę "ludzkich" przykładów

 

 

davison-carvalho-helmet-1920px-2.jpg?147

collagesmall.jpg?1401327406

daniel-thiger-helmet-a.jpg?1561354092

michael-weisheim-beresin-helmet-relife-0

 

jak widać nie trzeba AI żeby zrobić coś co wygląda do bólu generycznie żeby nie rzec ze bezsensownie, ludzie wystarczą

Tutaj się z Tobą zgadzam. W dzisiejszych czasach niestety mamy już zalew wszystkiego i 100 iteracja przykładowego kasku czy będzie zrobiona przez człowieka czy AI nie obejdzie nikogo. Choć na tą chwilę jednak jeszcze z przewagą dla rzemieślnika - Ja osobiście wolałbym mieć model z którym mogę więcej zrobić niż sam render jpg.

Nie wykluczone, że typowo generyczne tematy będą kolejno zastępowane przez AI bo tak już się dzieje od dawna tylko narzędzia są coraz lepsze, ale wszystkiego raczej nie zastąpimy guzikiem „randomize”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, daromir napisał(a):

Nie wykluczone, że typowo generyczne tematy będą kolejno zastępowane przez AI bo tak już się dzieje od dawna tylko narzędzia są coraz lepsze, ale wszystkiego raczej nie zastąpimy guzikiem „randomize”.

Tutaj własnie widziałbym sensowne zastosowanie dla AI na początek, po co w pocie czoła układać np "mech na scianach budynków"  albo " leżące setki ciał zombiaków na ulicach "jak mozna do tego zatrudnić AI

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, OldMan napisał:

Tutaj własnie widziałbym sensowne zastosowanie dla AI na początek, po co w pocie czoła układać np "mech na scianach budynków"  albo " leżące setki ciał zombiaków na ulicach "jak mozna do tego zatrudnić AI

 Takie rzeczy nie powstają ręczni, po sztuce. Setki ciał zombiaków też można już sobie wygenerować. Tzn. ich rozrzucenie po ulicy. Tak samo tłumy itp.. Od dawna robi się tak w grach i filmach.

 

Ale zgadzam się. Chciałbym mieć button, który np. wygeneruje mi włócznię, miecz albo coś takiego.  Rzeczy, które trzeba robić a nie są wcale istotne a nad wyraz generyczne.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, michalo said:

Ale zgadzam się. Chciałbym mieć button, który np. wygeneruje mi włócznię, miecz albo coś takiego.  Rzeczy, które trzeba robić a nie są wcale istotne a nad wyraz generyczne.

A co z ludźmi którzy tworzą tylko broń, widziałem kilka takich portoflio gdzie nie było nic innego. Dla ciebie to tylko cześć postaci i mało istotny szczegół a dla takiego człowieka to wszystko co robi tak jak dla kogoś kto robi całe ilustracje i sceny cała postać jest tylko mniejszym elementem i on z kolei by chciał sobie taką wygenerować jednym klikiem czy promptem 🙂 

Kiedyś tekstury robiło się samemu ze zdjęcia czy malując, używanie gotowców było trochę cheatowaniem a teraz substance i automaski, filtry, gotowe paczki etc i czasem tylko tym można wszystko załatwić bez ręcznego mazania i już to stało się normalnością a nie czymś gorszym. Nadal są artyści co robią te materiały i się w tym specjalizują ale większość już leci gotowcami tak jak wizkowicze często tylko rozkładają gotowe modele i puszczają render nawet nastawy też już z presetów lecą żeby się nie zastanawiać 🙂 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że my byśmy chcieli postawić granicę tu a oni tam. Ale wydaje mi się, że coraz więcej osób będzie mogło niedługo powiedzieć słynny cytat "w tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem" xD

Edytowane przez ZiN
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, a granicą będzie aktualny postęp technologii.

 

I tak się dzieje co chce, nie ważne co my tutaj sobie myślimy.

 

Praca się znajdzie, będziemy promptować 😛 

 

"Poszukuję osoby, która stworzy mi 15 modeli pięknych elfek z dużym biustem do mojej nowej gry.

Mam już 10 tyś konceptów.

Budżet 10 zł, czas - 1 dzień, kampania kickstarter rusza jutro wieczorem"

Ilość zgłoszeń - 100 000

 

Starving artist pełną gębą. 

 

 

  • +1 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZiN napisał(a):

Problem polega na tym, że my byśmy chcieli postawić granicę tu a oni tam. Ale wydaje mi się, że coraz więcej osób będzie mogło niedługo powiedzieć słynny cytat "w tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem" xD

Prawda jest taka ze dalismy dupy jako rysownicy.

Wytwornie muzyczne sobie na takie rzeczy nie pozwolily i nie pozwola. Ostatnio o tym gadalem z kumplem, ktory w takim miejscu pracuje.

Tutaj wiekszosc chciala isc na latwizne nachapac sie poki abonanment za te generatory wart tyle co pedzle do procreate/fotosklepu.

Praca pewno bedzie, tyłe że dla wybranych. Takich jak Artdir, supervisor i moze paru grafoli 3d, ale do konca pewnosci nie ma. Za to reszta poleci do pola, już takie rzeczy mozna zaobserwowac.

Kto chce sie tym podniecac spoko nie mam problemu. Grupa która "psioczy" na ej aj ma doi tego prawo, byc moze im etyka nie pozwala na takie rozwiazania.

Ja niestety bylem zmuszony tego używać w pracy, bo taki byl projekt "Iskry Nadziei" i zauważyłem ze kreatywność leci w dol, człowiek staje się leniwy, przestaje myśleć nad procesem powstawania, designie, kolorystyce i kompozycji itd itp.

 

sie mowi ze mozna wiecej zrobic, tylko czy to bedzie nas rozwijac czy cofac to czas pokaże.

 

1 godzinę temu, Destroyer napisał(a):

A co z ludźmi którzy tworzą tylko broń, widziałem kilka takich portoflio gdzie nie było nic innego. Dla ciebie to tylko cześć postaci i mało istotny szczegół a dla takiego człowieka to wszystko co robi tak jak dla kogoś kto robi całe ilustracje i sceny cała postać jest tylko mniejszym elementem i on z kolei by chciał sobie taką wygenerować jednym klikiem czy promptem 🙂 

Kiedyś tekstury robiło się samemu ze zdjęcia czy malując, używanie gotowców było trochę cheatowaniem a teraz substance i automaski, filtry, gotowe paczki etc i czasem tylko tym można wszystko załatwić bez ręcznego mazania i już to stało się normalnością a nie czymś gorszym. Nadal są artyści co robią te materiały i się w tym specjalizują ale większość już leci gotowcami tak jak wizkowicze często tylko rozkładają gotowe modele i puszczają render nawet nastawy też już z presetów lecą żeby się nie zastanawiać 🙂 

https://www.artstation.com/hlzzd/albums/all tu masz azjate, ktory nakurwia na potege z Ai. oczywiscie jak cos jest nie tak to wylacza opcje komentowania 😄 TO jego DESIGN. Szkoda nerwow

 

 

a Artstation promuje ten profil, praktycznie nonstop top

Edytowane przez Kalberos
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Nie wiem, czy dla jakiegoś wymiatacza na drodze kariery głównym motywatorem były pieniądze, czy jednak chęć doskonalenia się a pieniądze pojawiły się po drodze, gdzieś przy okazji, jako naturalna kolej rzeczy wynikające z poziomu jego skilla i popytu na jego stylówkę. Przecież często słyszy się — chcesz to robić dla pieniędzy? Odpuść sobie. To trzeba lubić/czuć, duża kasa się pojawi, jak już będzie popyt na twoje dzieła (nie tylko w tej branży). Tak jak mieliśmy do tej pory w sztuce górki i dołki (prace lepsze i gorsze i dzięki tej różnicy mogliśmy coś bardziej docenić), tak teraz będzie jedna wielka równina, gdzie nic się nie będzie wyróżniać, wszystko będzie jednolicie słabe/dobre i to nas znudzi, bo będziemy szukać nowych bodźców. Ludzie lubią chodzić na kina na tanie efekciarstwo i wybuchy, bo mają to od święta i jest to jeszcze zjadliwe, ale co innego mieć to na co dzień na każdym kroku, a masówka i łatwość produkcji to właśnie spowoduje.


Kiedyś, jeszcze w poprzedniej robocie zrobiłem taki eksperyment w biurze, kiedy nie było kierownika, że puściłem z głośników na dziale muzykę disco polo, akurat tak się złożyło, że siedziały same dziewczyny, które były wielkimi miłośniczkami tego gatunku "muzyki". Na początku było super, zachwyt. Tak słuchaliśmy sobie tego ze 4 godziny, aż w końcu same mnie prosiły, żebym to wyłączył. Nie mogły słuchać disco polo przez następne dwa tygodnie xD Przebodźcowały się 😛

I jeszcze jedno. Globalnie jakość prac pewnie wzrośnie, ale wymagania co do jakości też wzrosną. Bo jednak każdy chciałby otrzymywać coś wyjątkowego i lepszego niż mają inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, ZiN said:

Problem polega na tym, że my byśmy chcieli postawić granicę tu a oni tam.

No właśnie do tego zmierzam, my tutaj możemy sobie określać co by mogło być tak żeby wilk syty i owca cała, tak żeby ai robiło tylko to czego nam się akurat nie chce. Tylko, że to jest furtka która zmieni się szybko w szeroko otwarte wrota bo jak będzie mogło robić to generyczne mało znaczące coś co nam się nie chce to będzie mogło robić i to co byśmy akurat chcieli zrobić sami a jak przywykniemy do pomocy przy małych rzeczach to małymi kroczkami przywykniemy i do reszty a zawsze znajdzie się ktoś kto będzie chciał robić więcej albo i wszystko. 

Tak czy tak to nie ma znaczenia co my byśmy chcieli bo i tak tego nie będzie, jak jakimś cudem zatrzyma się to na zachodzie to w chinach czy innych krajach trzeciego świata nie i będą sobie robili huby z perypterami pracującymi  za 3$ miesięcznie zamiast klepać buty, koszulki czy kopać złoto w warcrafcie. No i nawet jak nie będzie mozna to zawsze znajdzie się ktoś kto cichaczem i tka będzie z tego korzystał. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kalberos napisał(a):

 

https://www.artstation.com/hlzzd/albums/all tu masz azjate, ktory nakurwia na potege z Ai. oczywiscie jak cos jest nie tak to wylacza opcje komentowania 😄 TO jego DESIGN. Szkoda nerwow

spora czesc jego prac nie jest AI, ale jest sporo takich rodzynków na Arstation gdzie 99,9 % prac to AI  np:

https://www.artstation.com/wbsls

Edytowane przez OldMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, michalo said:

Tutaj broń nie była istotna, miała tyllo być historycznie akuratna 😉 

No to slabo generyczna. AI sobie w ogole nie radzi z sensowna bronia. Sprobojcie sobie luk wygenerowac. Tak samo jak nie rozumialo dloni tak broni nie rozumie. Dlonie mamy takie same wszyscy - latwiej to naprawic. A teraz powodzenia z naprawieniem wszystkich broni. Na razie realistic, historically accurate, english longbow wyglada tak jak na zalaczonym obrazku 🤣. A jak dodacie jakies "fantasy, elven" to juz zupelna kaszanka wyskoczy. Historically accurate crossbow jeszcze lepsza - juz nic nie wiadomo co sie do cholery dzieje. Biorac pod uwage ze AI nie mysli a niektorych broni czy zbroi mamy kilka egzemplazy tylko i bardzo ograniczona ilosc zdjec nie widze jak by to mialo byc naprawione. AI nie ma pojecia czy to jest luk prawdziwy czy fantasy, czy dlugi czy kompozytowy, czy tatarski czy Japonski... Nie kuma nawet cieciwy ze musi ja kontynowac i czesto generuje tylko polowe. Jedna rzecz to wygenerowac po nic setki panienek mangowych dla nastoletnich onanistow a zupelnie inna wizerunek historycznej broni ktory do czegos by sie nadawal.
Ludzie zachlysneli sie AI ale to jest mega ograniczone. O ile oczekujesz od tego cos wiecej niz MadMax Mario z glowa wielka jak pilka plazowa...

Screenshot 2023-04-07 122517.jpg

Screenshot 2023-04-07 123127.jpg

  • kekw_waldi 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chinach niby już się zaczęło. Ciekawe kiedy pora na nasze podwórko. 

A już może tak wam się to zdarza?

U mnie, już spotkałem się z generowanymi obrazkami, ale jeszcze w formie referencji dla koncepciarza. Nie przemalowanie tworu wyplutego z ai.

AI image generation puts video game illustrators out of work - Rest of World

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2023 o 13:17, KLICEK napisał:

pozdro giniemy 😄

Moja pierwsza robota w sculpcie 3d polegała na czyszczeniu i odtwarzaniu naprawdę chukowych skanów 3d. 

Na początku było spoko ale potem czułem, że w środku gdzieś umieram 😉

 

Jeśli za parę lat moja praca to będzie poprawianie niedoskonałości ai to popełnię harakiri piórkiem od tabletu. 

  • kekw 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista 20 zawodów które są najbardziej zagrożone przez ai i robotyzację w przyszłości ale grafików nie ma w ogóle

https://forsal.pl/praca/artykuly/8697872,ktore-zawody-sa-najbardziej-zagrozone-z-powodu-robotyzacji-i-rozwoju-ai-ranking.html

czy to oznacza, że my nie musimy się martwić że zostaniemy zastąpieni w przyszłości bo już jesteśmy zastępowalni? 🙂 

  • kekw 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Destroyer napisał(a):

Lista 20 zawodów które są najbardziej zagrożone przez ai i robotyzację w przyszłości ale grafików nie ma w ogóle

https://forsal.pl/praca/artykuly/8697872,ktore-zawody-sa-najbardziej-zagrozone-z-powodu-robotyzacji-i-rozwoju-ai-ranking.html

czy to oznacza, że my nie musimy się martwić że zostaniemy zastąpieni w przyszłości bo już jesteśmy zastępowalni? 🙂 

według tego artykułu to wszyscy zginiemy XD w takich zawodach  na szczęście progiem zwalniającym jest sprzęt ,który kosztuje . U nas jest troche prawo ,które wisi jak miecz demoklatesa, bo wytwór AI nie jest utworem z prawami xD I tak się powoli żyje na tej wsi pieseł - Paczaizm.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, RaVirr said:

NO WŁAŚNIE WIDAĆ JAK SOBIE NA TAKIE COŚ NIE POZWOLIŁY XD

Na YT jak uzyjesz w filmiku, ktory ma niemal zerowa ogladalnosc, jakies tam 3 sekundy muzyki w tle to bot wyszuka i ci zablokuja mozliwosc monetyzacji. Jak streamujesz z muzyka w tle to mozesz miec problemy a VODy sa wyciszane. Myslisz ze tu bedzie inaczej? Niby dlaczego? Za koncernami muzycznymi stoi wieksza kaska chocby dlatego ze muzyki slucha niemal kazdy i sie jara "gwiazdami" a AI uzywaja nieliczni w porownaniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Nezumi napisał:

Na YT jak uzyjesz w filmiku, ktory ma niemal zerowa ogladalnosc, jakies tam 3 sekundy muzyki w tle to bot wyszuka i ci zablokuja mozliwosc monetyzacji. Jak streamujesz z muzyka w tle to mozesz miec problemy a VODy sa wyciszane. Myslisz ze tu bedzie inaczej? Niby dlaczego? Za koncernami muzycznymi stoi wieksza kaska chocby dlatego ze muzyki slucha niemal kazdy i sie jara "gwiazdami" a AI uzywaja nieliczni w porownaniu.

Nie wiem czy przeczytaliście artykuł, ale spieszę z wyjaśnieniem- te AI do tworzenia muzyki już działa, już kopiuje i teraz Universal coś z tym robi strasząc pozwami.
W tym momencie my też straszymy pozwami, amerykańskie sądy stwierdziły, że do wygenerowanych przez AI obrazków "twórcy" nie mają żadnych praw. 
Odbijając piłeczkę- jeśli na YT użyjesz w filmiku artów bez pozwolenia to filmik spada z rowerka (sam zgłaszałem filmik, w którym został użyty mój art bez pytania i został usunięty). Jeśli ktoś zgłosi przeciętnego twitchera, że robi content na Twojej własności- ban (pomijając tuzy, które są objęte specjalnymi prawami, ale chyba wszyscy wiemy jak to wygląda). W końcu, jeśli zrobisz strike DMCA na gierkę, w stosunku do której masz podejrzenia, że jej elementy są kradzione lub nieuregulowane prawnie- spada z rowerka do wyjaśnienia sprawy z każdej liczącej się platformy (a wyjaśnianie trwa często parę lat). Co ciekawe, nawet jeśli nie masz żadnych dowodów na to, że gierka cokolwiek ukradła to i tak może zostać wyrzucona z dystrybucji, a jeśli podejrzenia się nie potwierdzą to twórcy nie uzyskają od Ciebie odszkodowania bo działałeś w imieniu "uzasadnionej obawy o kradzież własności intelektualnej"- tutaj też się dokształciłem w momencie, kiedy wyrzucono ze steama jedną z kupionych przeze mnie gier miesiąc po premierze i cała sprawa trwa do tej pory.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, RaVirr said:

te AI do tworzenia muzyki już działa, już kopiuje

No, jakby nie dzialalo i nie kopiowalo to by nie bylo sprawy 🤣
Co do pozwow to nie jest straszenie tylko dwa pozwy zostaly zlozone. To nie jest puste grozenie tylko pozwy sa w trakcie rozpatrywania a potrwac to moze i ze dwa lata. Jeden pozew w UK, drugi w Stanach. Obojetnie jaki beda mialy wynik - sprawia ze zostanie ustalone konkretne prawo. Jak zawsze ze wszystkim. Bedzie konkretna regulacja na nasza korzysc badz niekorzysc i tyle - skonczy sie dyskutowanie w oparciu o swoje widzimisie.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nezumi napisał:

No, jakby nie dzialalo i nie kopiowalo to by nie bylo sprawy 🤣
Co do pozwow to nie jest straszenie tylko dwa pozwy zostaly zlozone. To nie jest puste grozenie tylko pozwy sa w trakcie rozpatrywania a potrwac to moze i ze dwa lata. Jeden pozew w UK, drugi w Stanach. Obojetnie jaki beda mialy wynik - sprawia ze zostanie ustalone konkretne prawo. Jak zawsze ze wszystkim. Bedzie konkretna regulacja na nasza korzysc badz niekorzysc i tyle - skonczy sie dyskutowanie w oparciu o swoje widzimisie.

Dokładnie, ale nie wiem czy zauważyłeś, że wszyscy naokoło krzyczą, że MY JESTEŚMY ZGUBIENI, a ONI, BRANŻA MUZYCZNA TO SOBIE NIE POZWOLI. Prawda jest taka, że na obecnym etapie jest bliźniaczo i nie rozumiem skąd takie rozmarzenie o tym, że tamci to będą mieli lepiej, a my to będziemy mieli gorzej- zwłaszcza, że już był jeden wyrok w USA mówiący, iż jeśli dajesz goły obrazek z AI to nie masz do niego praw (i tyle). Jeśli wrzucisz tam swoje poprawki, zmiany itd itp to wtedy git, jest to Twój twór (to też jest imo na plus bo raczej nikt nie będzie chciał kalkulować czy tyle wystarczy zmienić czy jeszcze nie by uniknąć problemów 😄 )- i pewnie podobnie będzie z muzyką z resztą. 
 

Edytowane przez RaVirr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Nezumi napisał:

@RaVirr Moze i masz racje - oby. Jak sie zastanowic nad tym to pewnie tak bedzie. Na razie posluchalem przykladow z tego:

https://openai.com/research/jukebox

i mimo ze daleko mi do muzyka to nie dotrwalem do konca niczego - efekty sa porownywalne z 12 palczasta dlonia 😄

Szczerze to sądzę, że obaj nie mamy racji xD 
Jakbym miał bawić się w proroka to, o dziwo, strzelałbym, że to właśnie branża muzyczna dostanie najmocniej po dupie (oczywiście na poziomie szarego człowieka z marzeniami). Zostaną ikony dla gawiedzi-wokaliści/wokalistki (czyli tak jak jest teraz), a robotę straci część producentów czy ichniejsi umysłowcy, których zastąpi właśnie AI. Chodzi mi o wielkie wytwórnie światowe.
Wydaje mi się, że jednak ciut łatwiej wybić się na naszym mniejszym poletku jako indywidualna jednostka, bez giga znajomości i pleców... nawet zbierając się w grupę, zakładając studio i robiąc gierkę czy filmy krótkometrażowe- choć z gierkami to też taki grząski grunt przez te DMCA takedowny od molochów 😄 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, RaVirr said:

NO WŁAŚNIE WIDAĆ JAK SOBIE NA TAKIE COŚ NIE POZWOLIŁY XD

wytwórnie muzyczne: my na to nie pozwolim!

piwniczaki z piwnicy: ai robi brrrr XD

 

9 hours ago, Soulinka12 said:

według tego artykułu to wszyscy zginiemy XD

Artykuł w stylu: dziennikarzyna wymienia wszystkie zawody jakie zna i pisze coś tam o nich co tam akurat wie 😄
Ten próg zwalniający nie jest taki duży, w pobliskim lidlu było 6 kas samoobsługowych teraz już jest 12 w tym takie na mega duże zakupy z większą powierzchnią. Ostatnio gdy w drodze na święta zaszedłem do burgerkinga to aż się zdziwiłem że nie ma automatycznego panelu do zamawiania jak wszędzie gdie do tej pory byłem, jak średniowiecze i oczywiście zamówienie trochę pomylone przy tak zawiłej pracy, zresztą nie ma co się dziwić ludziom którzy już całkiem na automacie i na odpierdol słuchają co tam ktoś by chciał. 
Zresztą przed rewolucją przemysłową i maszynami np w rolnictwie w Polsce przed 1 wojną światową pracowało ponad 70% ludzi teraz 10% i nie mozna powiedzieć, że tyle osób straciło pracę i umiera z głodu bo po prostu praca się zmieniła i ludzie ciągną do miast i zajmują się innymi rzeczami a nie sadzeniem kartofli ryncyma 🙂 

3 hours ago, Nezumi said:

https://openai.com/research/jukebox

i mimo ze daleko mi do muzyka to nie dotrwalem do konca niczego - efekty sa porownywalne z 12 palczasta dlonia 😄

Spoko ta muzyka tzn trochę trzeszczy ale chyba byłą tresowana na starociach z płyt winylowcyh ale moim zdaniem jest całkiem ok, raczej bym tego nie słuchał na co dzień bo ja słucham tych samych 5 piosnek na okrągło bo po co coś zmieniać w życiu starca co już przywykł do teog co zna a to czego nie zna to zawsze niebezpieczeństwo że się nie spodoba więc nie ma co ryzykować😄

 

9 hours ago, Kalberos said:

Wróżbą na dzis jest image.png.5aa91fa4e275cb574f2b99b79b5538b4.png😄

XD

 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Destroyer napisał:

Lista 20 zawodów które są najbardziej zagrożone przez ai i robotyzację w przyszłości ale grafików nie ma w ogóle

https://forsal.pl/praca/artykuly/8697872,ktore-zawody-sa-najbardziej-zagrozone-z-powodu-robotyzacji-i-rozwoju-ai-ranking.html

czy to oznacza, że my nie musimy się martwić że zostaniemy zastąpieni w przyszłości bo już jesteśmy zastępowalni? 🙂 

Widać "grafik komputerowy" to nie jest prawdziwa praca.

Zwłaszcza taki co nawet do niej nie wychodzi z domu.  XD

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2023 o 13:24, ZiN napisał(a):

Będzie nieciekawie, jak całe to AI sprawi, że przyjdzie taki czas, że zabraknie ludzi z otwartymi głowami, którzy nie będą mieli nawet pomysłu na prompta/inputa. Co jak co, ale o ile sami nie jesteśmy właścicielami technologii to dobrowolnie godzimy się na bycie zależnym od kogoś, kto ją posiada. Dajmy na to taki GPS, technologia z USA. Gdyby USA miało taki kaprys, mogło by nam w każdej chwili GPS wyłączyć. Pomyślcie ilu ludzi by nie wiedziało jak gdzieś dojechać. Tu też, dojdziemy do takiego punktu, że na kreatywność będzie stać niewielu. Jeśli się nie ćwiczy szarych komórek w jakiejś dziedzinie, to one z czasem zanikają. AI to taka proteza o którą przyszłe pokolenia będą się modlić, żeby jej nie zabrakło, bo nic bez niej nie będą w stanie zrobić.

To ja się trochę cofnę w dyskusji do swojego wcześniejszego posta, bo trafiłem właśnie na wywiad, w którym jest  mowa o tym, o czym pisałem 4 tygodnie temu. Jak ktoś dysponuje wolnym czasem to polecam całość, bo padają ciekawe pytania i jeszcze ciekawsze odpowiedzi.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka ciekawostka , wczoraj wpadłem na FIVERR-a , zakładka od AI już tam jest, garść danych statystycznych:

ilość osób ogłaszających swoje usługi w zakresie:

AI ARTIST - 15998 osób

(z czego 12310 to MIDJOURNEY a 1689 to STABLE DIFFUSION, DALL-E to 868, pozostałe 1076)

jeśli chodzi o języki to wśród tej grupy wygląda to tak:

XB6diQG.png

 

Biorąc pod uwagę fakt że AI lubi namiętnie generować róznego rodzaju błędy w obrazach powstała grupa osób specjalizujących się w usuwaniu tych artefaktów

przykładowy cennik

 

mvGXgLX.png

 

najwięcej w tej grupie jest oczywiscie osób oferujących usługę generowania obrazków

przykładowy cennik

rG0CcQN.png

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez OldMan
  • Like 1
  • kekw 1
  • Wow 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze ludzie by chcieli kaske za to oznacza jedynie ze im sie wydaje ze to jest cos warte. Rownie dobrze mozna napisac "16 tysiecy osob szuka jelenia".

Jakby sie pojawily masowo ogloszenia z praca oferowana to by bylo cos o czym mozna pogadac. A ogloszenia "szukam kolesia co mi bedzie wpisywal prompty" jeszcze nie widzialem. Przychodza mi codziennie ogloszenia z praca oferowana z Artstation, przegladam Upworka - sa rozne tam z AI na Upworku ale to sa same dla deweloperow. Albo chca zintegrowac gdzies AI, albo zeby im ktos napisal jakis generator. Najblizsze co znalazlem to byla oferta dla edytora wyplujek: "Content Editor/Writer with Experience Editing AI-Generated Content" gdzie szukaja kogos kto bedzie odpowiedzialny za "editing AI-generated content, making it more human-like, and ensuring that it meets the highest standards of accuracy and quality." Co jest o tyle debilne ze nie ma eksperta we WSZYSTKIM wiec ciezko bedzie komus zweryfikowac czy wyplujka na kazdy temat zawiera odpowiednia tresc. Poza tym - czy przypadkiem nie bylo tak ze AI nas mialo zastapic? Co to za AI skoro potem trzeba to co wyplulo edytowac 😄

Ogolnie nie twierdze ze nigdy nikt nie oferowal na calym swiecie pracy dla wyplujko-eksperta. Ale to ze oni oferuja swoje uslugi porownalbym do wrozek, ktore tez oferuja swoje uslugi. Tez sa ich tysiace, tez szukaja naiwnego. Roznica polega chyba na tym, ze wrozka wie, ze naciaga kogos a AI "artystom" wydaje sie ze na prawde ich "praca" przedstawia jakas wartosc.

Dajcie znac jak znajdziecie tak conajmniej kilka ofert pracy DLA "AI artist". Nie dla edytora wyplujek, tylko wypluwajacego 😉 Albo jak sie juz komus przydarzy (komus z Was, a nie jakis artykul wymyslony bo taki sobie sam moge napisac  😄 ) ze zostali zwolnieni i zastapieni przez AI artyste badz AI po prostu. To ze ci "artysci" szukaja pracy w swoim zawodzie wpisywania tego co chca zeby AI wyplulo jest co najwyzej smutne. No, ale moge sie oczywiscie mylic i jak to zwykle bywa - "juz za chwile zobacze bo na razie to jest jeszcze nowe blablabla".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Nezumi napisał(a):

. No, ale moge sie oczywiscie mylic i jak to zwykle bywa - "juz za chwile zobacze bo na razie to jest jeszcze nowe blablabla".

mam wrażenie że ty byś koniecznie chciał być  jakiejś opozycji i ciągle walczyć z wiatrakami (AI), 😉a prawda jest taka że AI jest bardzo nowe (mineło przecież bardzo mało czasu)  i jak sie kiedys rozwinie (jesli sie rozwinie) to pozamiata mnie i ciebie i wiele innych osób a na razie nie pozamiata bo ograniczenia AI są bardzo duże a kontrola nad efektem końcowym mała wiec nie nadaje sie jeszcze jako profesjonalne narzędzie bo tym własnie jest - po prostu narzędziem, tylko tyle i aż tyle.

Na pewno jest to ciekawy temat do sledzenia dla niektórych osób (np dla mnie) i byc moze kiedys w przyszłosci rozwinie sie tak ze bedzie mozna robic swietne rzeczy z pełną kontrolą oszczedzając setki godzin pracy.

Edytowane przez OldMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Nezumi napisał(a):

To ze ludzie by chcieli kaske za to oznacza jedynie ze im sie wydaje ze to jest cos warte. Rownie dobrze mozna napisac "16 tysiecy osob szuka jelenia".

 

Serwisy takie jak ETSY i Fiverr są pełne ogłoszeń tego typu i AI nie ma nic tutaj do rzeczy (wczesniej tez było pełno takich ogłoszeń), jesli ktoś chce np smieszną etykietę na wódkę weselną to nie idzie do profesjonalnego projektanta po wielu szkołach i kursach który "wyżej sra jak dupe ma" tylko idzie na Fiverra albo na Etsy i tam ogarniety Azjata zrobi mu to za miske ryżu, bedzie tanio i bedzie klient zadowolony, teraz AI jest kolejnym narzedziem które doszło (w liscie narzędzi wykorzystywanych przez takie osoby). Mam nadzieje ze pomogłem ci w zrozumieniu tej oczywistej oczywistosci jaką jest wolny rynek oraz różnego rodzaju klienci o zróżnicowanym budżecie i wymaganiach.

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, OldMan said:

Serwisy takie jak ETSY i Fiverr są pełne ogłoszeń tego typu i AI nie ma nic tutaj do rzeczy (wczesniej tez było pełno takich ogłoszeń)

Mistrzu mistrzuniu. Twoje osobiste wycieczki mnie slabo wzruszaja bo stary jestem i w dupie mam co sobie o mnie ludzie mysla, tak ze mozesz sobie darowac teksty o tym jak to mi tlumaczysz cos. Chyba ze lubisz duzo pisac - ja lubie - to prosze bardzo. Moge nawet poudawac jaki jestem strrrasznie zly i jak mi dopiekles - ARRRRGH! Ty taki owaki! 🤣

Ja pisze o ogloszeniach sensu stricto dla "AI artist". Nie moglo byc takich ogloszen zanim sie pojawilo AI, prawda? A ze wujek Staszek szuka za grosze kogos kto mu zrobi logo warzywniaka, i ze teraz ten ktos moze sobie uzyc do tego generatora to pelen luz. Wczesniej tez mogl ktos sciagnac gotowe logo tylko tekst podmienic i tenze wujek tez by zaplacil te kilka zeta i nie wiedzial ze ten ktos tego nie zrobil tylko wzial gotowca albo uzyl jakiegos tam "PRO logo krijejtor 2022". Tak jak nigdy sie nie martwilem ze armia artystow z Bangladeshu zabierze mi prace tak i teraz srednio sie martwie ze kolesie co nic nie umieja szukaja jelenia. Moge im tylko powiedziec "Happy Hunting!" 😄

Tutaj mamy przypadek gdzie ludzie otwarcie nazywaja siebie "AI ARTIST" i szukaja pracy dla siebie. Czyli dla kogos kto nic nie umie tylko napisac co chce zeby mu wyskoczylo. I oczywiscie maja pelne prawo do tego. Sa tez przeroznej masci "Diversity, Equity, and Inclusion Specialist " i tez znajduja zatrudnienie obecnie. Fundamentalnie sie nie roznia za bardzo miedzy soba ci ludzie - kiedys to sie nazywalo "con artist". Tez artysta. I rynek pracy jest na tyle duzy ze kilkoro z nich znajdzie prace. A reszta bedzie "sie oglaszac" i "oferowac swoje uslugi". Nikt tego nie broni, nikt sie nie oburza. Osobiscie nie moge sie zdecydowac czy jest to bardziej smieszne czy bardziej smutne.

Przy okazji - jakby ktos chcial to oferuje swoje uslugi w stawianiu tarota przez Skype'a! Najlepsze ceny! Tylko pozytywne rezultaty!

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nezumi napisał(a):

Mistrzu mistrzuniu. Twoje osobiste wycieczki mnie slabo wzruszaja bo stary jestem i w dupie mam co sobie o mnie ludzie mysla, tak ze mozesz sobie darowac teksty o tym jak to mi tlumaczysz cos. Chyba ze lubisz duzo pisac - ja lubie - to prosze bardzo. Moge nawet poudawac jaki jestem strrrasznie zly i jak mi dopiekles - ARRRRGH! Ty taki owaki! 🤣

 

moze i jesteś stary , a emocjonujesz sie jak mały dzieciak 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, Kalberos said:

@Nezumihttps://dzikakobieta.pl/

image.png.ca4161efa0256d78e4200ffe8d8df90a.png

spojrz co mi dziś fb zareklamowało ;D

 

Kilka dni temu patrzyłem na mapę google i zaraz obok mojego mieszkania jest podobna firma sprzedająca wydruki AI, siedziba firmy w pokoju rodziców albo nawet i w całym mieszkaniu jak dobrze pójdzie ale nie psizą które piętro w bloku bo chyba nie w piwnicy 🙂 Zresztą jak większość takich firm i stron to tylko pośrednicy i sami nic nie drukują ani nie wysyłają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kalberos "Fine Art" 😄 More like "fine with me art".

I git, na swiecie jest miejsce na kiczyk. Od zawsze ludzie sprzedawali tanie reprodukcje, proporczyki, naklejki, duperelki. Wychowalem sie w swiecie gdzie oryginalny produkt byl rzadkoscia. Wszystko co mielismy bylo kopia czegos tam. Giery byly pirackie, programy tez, zabawki byly kiepskimi odlewami z form odbitych od oryginalow, plakaty przedrukami... Teraz swiat poszedl do przodu i bedzie zalew kiczu AI. No i kupujac "wspierasz kobiety ludu Inda" 😄 😄 😄 Nie udalo mi sie znalezc nigdzie wzmianki o tym "ludzie" ale jestem pewien ze ciesza sie z tlustego czeku jaki przychodzi z polskiej firmy drukujacej wyplujki AI.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak rynek nasyci się już tymi AI produktami i wszyscy prawdziwi twórcy będą mniejszością lub na wymarciu. To co się stanie jak nagle kiedyś błyśnie słoneczko albo ktoś wyłączy wtyczkę AI. Na świecie będzie ogromne zacofanie a ludzie z umiejętnościami będą w cenie? 😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, gryzon said:

To jak rynek nasyci się już tymi AI produktami i wszyscy prawdziwi twórcy będą mniejszością lub na wymarciu. To co się stanie jak nagle kiedyś błyśnie słoneczko albo ktoś wyłączy wtyczkę AI. Na świecie będzie ogromne zacofanie a ludzie z umiejętnościami będą w cenie? 😄

Jak do tego dojdzie tj jak ktoś dosłownie wyciągnie wtyczkę i nie ai a z prądem np po 3 wojnie światowej i w czasie zimy nuklearnej to w cenie będą rolnicy, survivaliści czy prepersi a reszta to będzie głównie nawozem dla nowego świata 🙂 No i jeszcze cwaniaki i bandziory którzy w mniej lub bardziej subtelny sposób będą rządzili i żyli na wyższym poziomie z pracy innych sami gówno potrafiąc - czyli w sumie tak jak teraz tylko prądu nie będzie 😛 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gryzon napisał(a):

To jak rynek nasyci się już tymi AI produktami i wszyscy prawdziwi twórcy będą mniejszością lub na wymarciu. To co się stanie jak nagle kiedyś błyśnie słoneczko albo ktoś wyłączy wtyczkę AI. Na świecie będzie ogromne zacofanie a ludzie z umiejętnościami będą w cenie? 😄

ludzkosc bedzie miała to w dupie jesli tak sie stanie dopóki to sie nie stanie , tacy po prostu jestesmy wprowadzamy nowe technologie i od nich sie uzależniamy na masową skalę. Tak samo było z internetem a wczesniej z prądem , tzn nie mam na mysli ze zabrakło prądu/internetu ale mam na mysli ze nikt nie przejmuje sie konsekwencjami dopóki one nie nadejdą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności