Skocz do zawartości

Zapomniane miejsca: "Forgotten Kingdom"


Rekomendowane odpowiedzi

Zanosi się na to, że mamy tutaj do czynienia z arcydziełem. Sorry za wazelinę ale jak się widzi takie coś to sama wazelina się wylewa. Jest tak dobrze, że nawet nie widzę jak może być lepiej, a widząc postępy to będzie lepiej na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 246
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ale jak się widzi takie coś to sama wazelina się wylewa.

lol

pięknie Jaras, aczkolwiek mam podobne odczucia co Leru, mam nadzieję, że w fnalnym będzie to wszystko się kleiło. W końcu jak sam mówisz to tylko roboczy kadr.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie technicznie praca rzadzi.. ale niestety musze podpisac sie pod innymi ze nie trzyma sie to wszystko kupy.. mam jednak nadzieje ze dojdziesz do jakiejs konkluzji i wszystko nabierze jednolitego stylu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, a ja wlasnie jestem na nie,,,, pierwszy kard i koncepcja wydawala mi sie najlepsza, potem jakies niepotszebne udoskonalenia i teraz znowu, nie podoba mi sie to ostatnie ujecie, ono wyglada tak jak bys chcial wcisnac tam wszytko co zrobiles, fakt faktem i nikt nie jest Ci wstanie wypomniec ze sie nienarobiles przy tym, ale wada tego jest fakt ze teraz na sile starasz sie pokazac ze to kosztowalo cie kupe sil i czesu,,,,pozdro, prosze nieprzekombinuj wroc do kozeni: ] hehe pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale wada tego jest fakt ze teraz na sile starasz sie pokazac ze to kosztowalo cie kupe sil i czesu,,,,pozdro, prosze nieprzekombinuj wroc do kozeni...

 

Jak najbardziej się z tym zgadzam - teraz nie ma głównego wątku bo jest ich co najmniej dwa i stykło by na dwa stille ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za wszystkie komentarze które ..... utwierdziły mnie tylko w przekonaniu że jednak powinien nastąpić powrót do korzeni :) czułem wewnętrznie że to nie jest to ale podjąłem desperacką próbę upchnięcia tych wszystkich elementów w jednym kadrze ... cóż człowiek uczy się na błędach. Myślałem też nad zrobieniem wyłomu w murze za którym będzie jakiś mistyczny krajobraz a w dole fragment miasta i tam właśnie upchnąłbym wszystkie te elementy, ale obawiam się że nie zdążę :( dlatego najpierw wykonam postać 1planową i ustawię scenę w/g wcześniejszego konceptu a jeżeli zdążę to zrobię jakiś krajobraz. Żeby nie było że gadam po próżnicy to przy okazji wrzucam postać "Króla" siedzącego na tronie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli krol bedzie pokazany z tej samej odleglosci co na ostatnim renderze, to bym go troche pozmieniala, teraz wyglada ciut zbyt lowpoly, byc moze to z powodu swiatla, ale ja bym mu bardziej wymodelowala kosci (zebra i na rekach), oprocz tego nie ma pepka. oprocz tego nie wiem jakim cudem szata sie tak wysoko na ramionach trzyma, powinna byc bardziej obwisla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

a mi sie podoba takie mix roznych stylow. Rzezba zeczywiscie torche za "czysta". Ale co roboty w to wlozyles... fiu fiu, rispekt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarCon - może rzeczywiście troszkę rozjaśnię postać żeby ją odróżnić leciutko od tronu , dzięki.

Ania C. - zrobiłem pępek ... ale i tak go nie widać :) - dopiero w większej rozdziałce jest widoczny.

Jestem teraz na etapie tworzenia roślinności.

Mój komputer zamienił się w ostatnim czasie w serwer :)

bo renderuje od tygodnia non-stop.

Wrzucam listki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim kierunku to będzie zmierzało (tylko jeszcze jakiegoś ładnego volumera chciałbym dodać )

Rzeźba ulegnie małej modyfikacji i dodam tej paniusi na 1 planie sukieneczkę (bo teraz wygląda tak trochę .... "niepolitycznie" :)

edit: dodałem sukienkę i troszkę ją obróciłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę pozazdrościć warsztatu,BRAWO :)

Męczy mnie jedno pytanko? czy król będzie miał jakis ubiór w części dolnej? bo jak nie to chociaż jakis element przysłaniający krok króla bo wygląda na królową ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

streaker- wiem ,że można plugami (męczę Ornatrixa) ale tu miałem przysłowiowe 4 włosy na krzyż :) które skopiowałem i wyszło co wyszło , nie miałem tu potrzeby użycia jakiejś bujnej fryzury dlatego poszedłem w splajna :)

SCORPI- thx , miło mi

DarCon - o w mordkę jeża ! nie zauważyłem :) poważnie , umknęło mi to ... kurde coś tam muszę dać , jakiegoś listka chyba dam ? dzięki za zwrócenie uwagi na ten drobny - acz istotny fragment ciała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widac wrok in (mega) progressss ale co do listka to ja bym tam zrobil hehe wiadomo

listek to takie banalne....

no a co do pracki to wiadomo ze nie bede orginalny i powiem super sobie to wymysliles i

idealnie odwzorowujesz pomysl:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle ktoś usuwa posty,akurat nie moje w tym momencie.Szkoda że wypowiedź Autora tej sceny została usunięta,bo wątek dyskusji zostaje przerwany bezsensownymi ciągłościami których nikt nie skleci w całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Przedewszystkim gratuluje tak wspaniałej pracy jaka zrobiles !!!!!

Modele sa wspaniale !!! A poza tym brak mi słów powiem tylko tyle: o tej pracy szybko sie nie zapomni ;)

 

p.s. Mój 100 post yeha !!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a swoja droga dawno nie pokazywales progresu czy to spowodowane odpoczynkiem brakiem tima czy moze wypaliles sia albo teraz jak walniesz update to nam szczeny pod ziemie spadna

p.s. EWENTUALNIE RENDERUJESZ JUZ TYDZIEN I NADAL SIE RENDERUJE HEHE PRZEGIOL BYS NIEZLE:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renderuję :) a czas renderingu każdej próby to ponad 20 godzin :( bida z nendzom ... mam już wprawdzie wszystkie komponenty do nowego kompa (Tyan Tiger 2x Athlon 2100 MP , + karta Wildcat III 5110 ) ale chyba nie zdążę złozyć go prędko bo mam dużo pracy (w pracy) a ustawienia V raya załączę zaraz - może ktoś coś poradzi ? jakby tu coś zoptymalizować i przyspieszyć render ? ilość geometrii jest zabijająca bo poszczególne elementy w osobnych warstwach renderują się szybko ale złożone do kupy dają nieźle popalić komputerowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na szok,,, juz sobie rozscielilem poduszki wokol fotela jak bym lecial: ],,, obok, cisnieniomiez jesli bym stracil tentno, to po 5 min braku tentna ma sie zapalic zapalniczka ktora uruchomi alarm i system przeciwpozarowy, ktorego zadaniem jest mnie ocucic zimnym prysznicem,,,oczywiscie jelsi wszytko bedzie mokre to na wszelki wypadek podlaczylem urwany kabel do kontaktu ktorego zadaniem bedzie wyprowadzenie zmnie z szoku, metoda elektrowstrzasowa,,,,, OK dawaj jestem przygotowany na to.....cu : ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaras skoro mówisz, że rendery tak długo trwają, to może postaraj się o jakiś inny sposób. Passy, oddzielnie obiekty, skład w czymś innym niż np photoshop. Przypominam, że 18 kwietnia nominacje. Może warto jakoś posiedzeć nad alternatywnymi sposobami renderingu. W sumie od siebie tyle moge bo praca jest świetna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy QMC sampling, powieksz amount (to drugie) i noise treshhold, to przyspieszy.

czy kaustyki sa potrzebne? mi sie wydaje ze nie, ale nie jestem pewna czy GI caustics to nie co innego niz te normalne.

koniecznie wylacz wszystkie listki i zielska ktore sa poza polem widzenia, nie wiem czy to juz zrobiles. (jesli sa rozmieszczone na objektach poprzez parray albo scatter, obetnij te objekty tam gdzie ich juz nie widac i odpowiednio pomniejsz ilosc lisci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KoMic - LOL :)

Leru- tak też robię , bo innego wyjścia nie mam :( za słaby sprzęt ...ehhh .. renderuje osobno tło - czyli całą architekturę , wrzucam ją jako background i na tym tle renderuję rzeźbę i tak dalej. Na razie wrzucam próbkę dotychczasowych eksperymentów z warstwami.

Ania C - spróbuję pobawić się tymi opcjami , dzięki. acha - mam wyłączone w zakladce global switches gloossy lug wszystkie reflection/refraction w scenie

Co do liści - to nie używam scattera bo za dużo niepotrzebnych obiektów produkuje. Każdy listek rozmieściłem opcją - by hand :) i nie ma tu żadnego niepotrzebnego listka :)

dzięki i pozdrawiam

p.s. rzeźbę potraktowałem dodatkowo quickdirtem (chyba lepiej ?)

co do tronu i króla - wywalam łeb wężo-lamparta (czy jak mu tam) bo nie pasuje do konwencji a król będzie miał szczątki ubrania i jakieś ozdoby typu łańcuch z medalionem, pas itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaras -> miałem na myśli takie coś jak np combustion. Ustaw sobie teraz kadr, wyrenderuj passy poszczególne i baw się z kolorami i innymi rzeczami już poza max`em :). Myślę, że mając takie narzędzie do dyspozycji można bardzo dużo czasu zaoszczędzić i masz full-control nad tym co tworzysz. Polecam!!

 

A ten ostatni render powala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie cały dzień bez updetu. Chyba będzie zadyma. Człowieku dla mnie to już jest obowiązek (chodzi mi o oglądanie twojej roboty). Dalej JARAS do dzieła. No chyba, że chcesz złożyć swój nowy komputerek żeby nas zabić nowymi rendrami. W TAKIM WYPADKU JESTEŚ USPRAWIEDLIWIONY. A tak przy okazji ile dałeś za Wildcata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heloł :) co do komputerka to : już jest ZŁOŻONY !!! :) - trwało to tak długo bo komponenty zakupiłem w różnych częściach świata - 2 procki Athlon MP 2100 na ebayu w USA za 140$ (przypadkowo wygrana licytacja :), karta Wildcat III 5100 na Allegro za 510 zł , najdroższa była płyta Tyan Tiger MPX bo kosztowała ok. 1.000 zł (bo nowa -i na gwarancji) - ale za to podam teraz czas renderingu : na starym kompie (Athlon 2000 XP, 512 Ram, Geforce II ) animacja o długości 15 sekund przeliczała się 3.58 minut a ta sama na nowym ........ 55 minut !!!!!!!!!! łoł ! normalnie szok ! w ogóle teraz komp chodzi jak złoto , scena napakowana na maxa chodzi w viewportach bezproblemowo ! teraz dopiero odczuwam tzw. komfort pracy - poprzednio to była męczarnia ! żeby nie było , że piszę po próżnicy to zamieszczam małego apdejta z ubraniem dla Króla

dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simple_man - za wszystko dałem raptem lekko ponad 2.000 zł ! o jakim totku Ty gadasz ? jak wejdziesz do zwykłego sklepu to zapłacisz więcej za "normalnego" kompa - trzeba tylko się rozejrzeć na aukcjach i wybrać sprzęcik - a uwierz mi że dzisiaj można znaleźć dużo ciekawych ofert (w dobie sprzętu 64 bit)

edit- dodałem małego volumerka od góry , tak na próbę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrazka przybywa powoli :)

Poprawiam jeszcze tron i króla ale powoli zaczyna mieć się ku końcowi.

Zrobiłem lekkie smugi świateł volumetrycznych ale może macie jakieś inne sugestie ?

dzięki za komentarze ,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności