Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

ładnie, chociaż raz w Polsce udało mi sie wyciągnąc 150zł /h przy jednym projekcie, no ale nie ma co porównywać Polskich stawek do zagranicznych, to całkiem inna (i świetna) bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość santo-domingo

Witam serdecznie.

 

Pragnal bym poznac ogolna wycene pracy, ktora chcialbym zlecic w-miare-dobremu-grafikowi.

 

Jestem zainteresowany grafikami (tiles/sprites) do gry typu mmorpg.

Rzut `od przodu` (czyli widac dach i przednia sciane - w przypadku budynku),

http://lostgarden.com/2006/07/more-free-game-graphics.html - calkiem fajny przyklad tego co chcialbym uzyskac (jestem w stanie pojsc na ustepstwa odnosnie `glebi/szczegolowosci/cieniowania` etc.

Mysle ze dobrym przykladem, jak silnik gry wyglada `w ruchu`, mozna zobaczyc tutaj: http://img519.imageshack.us/img519/7425/5zf4go4lz0.jpg. Czyli swiat, mialby byc dostosowany mnw do takiej wielkosci chopka-z-elfimi-uszami.

 

W pierwszej kolejnosci potrzebujemy tilesow-obiektow, czyli drzewa, kamienie, wnetrza. Nastepnie, modelu gracza (8kierunkowe poruszanie, ostatecznie kierunki SE-SW = po prostu S), modelu zbroi/chelmu (czyli to co widac na postaci, kiedy sie to zalozy), w koncu modeli przeciwnikow.

 

Gra MMORPG osadzona w swiecie japonskiej mangi. Magia, zdolnosci, stwory, combosy. Wzorujemy sie ciutke na Diablo2, tzn zalezy nam wlasnie na uzyskaniu grywalnosci, nie koniecznie super-extra-wielowatkowej fabuly. Nad tym popracujemy pozniej. Nie ma to byc nie wiadomo jaki przeboj, raczej ciutke fanowska produkcja, z ktora jednak wiazemy duze nadzieje.

 

Szukam zatem osoby, ktora za odpowiednie wynagordzenie mogla by zaoferowac swoja pomoc.

 

Czy moglbym prosic, raz, o jakas wycene mojej oferty, i ewentualne zgloszenia osob ktore chcialy by pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, dam ci mam nadzieje przydatna rade

 

jesli nie chcesz dostac enigmatycznej odpowiedzi w stylu x za godzine,

y dniowki, to okresl zakres zamowienia: 30 podlog bez szwow, 20 scianek,

20 gadzetow itd itp.. cena rzadko kiedy jest liniowa od ilosci pracy,

zwlaszcza przy malych projektach i inaczej sie patrzy na zamowienie

5 tilesow a inaczej na zamowienie 100

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jeszcze indie ? chiny ? chinczykow to tak... bo na zachodzie to paru

sie wybilo... ale w chinach ? no wolne zarty... slyszeliscie zeby jakas gra,

albo film powstal w chinach ? a moze w indiach ? ja tam nie chce zeby

polska 'dogonila' chiny i stala sie tanim wykonawca czarnej roboty, czegos

czego nikomu sie nie chce robic... a co do biur wypelnionych rzedami

komputerow... to dziekuje wysiadam, wole przytulna krakowska kamieniczke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha... 1.3 miliarda ludzi to powinni statystycznie produkowac dwa razy

tyle filmow co UE i USA razem wziete (rzecz jasna sensownych filmow

bollywood np jest super, ale no nie o ten poziom kreatywnosci chyba nam

chodzi)... poza tym hong kong to tak nie do konca chiny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak, ale najpierw to jednak Chiny dogońmy...

 

Lewus, zastanów sie, co ty wygadujesz!

Chiny są państwem totalitarnym, które działa jak jeden wielki obóz pracy pólniewolniczej, za psie stawki. Bogaca się partyjni, korupcja jest zjawiskiem wystepującym na każdym szczeblu społecznym i na ogromną skalę. Rozwój gspodarczy jest tam pozorny, ponieważ 1,3 mld ludzi siłą rzeczy musi produkowac niezłe PKB, ale w przeliczeniu na mieszkańca to nadal są grosze.

 

Tam nie ma wolnej gospodarki. infrastruktura produkcyjna jest skupiona w wielkich miastach i jest bardzo znikoma (oczywiście w proporcji do państw zachodnich, a nawet - Polski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - na ile wycenicie zrobienie modelu lowpoly, 15 000trisów, praca nad nim może zakończyć się po 3-4 dniach, chodzi o sam model.

Napiszcie ile byście sobie zażyczyli za wymodelowanie takiego czegoś.

Uznajmy, że chodzi o model średnio skomplikowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewus, zastanów sie, co ty wygadujesz!

Chiny są państwem totalitarnym, które działa jak jeden wielki obóz pracy pólniewolniczej, za psie stawki. Bogaca się partyjni, korupcja jest zjawiskiem wystepującym na każdym szczeblu społecznym i na ogromną skalę. Rozwój gspodarczy jest tam pozorny, ponieważ 1,3 mld ludzi siłą rzeczy musi produkowac niezłe PKB, ale w przeliczeniu na mieszkańca to nadal są grosze.

 

Tam nie ma wolnej gospodarki. infrastruktura produkcyjna jest skupiona w wielkich miastach i jest bardzo znikoma (oczywiście w proporcji do państw zachodnich, a nawet - Polski).

 

Przecież ja to ironicznie napisałem:p

Jeszcze na głowe nie upadłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400 zł? Coś koło tego myślę.

 

edit -> hehe, chciałbym mieć twoje stawki max :D

 

dzięki, będę wiedział na ile zwiększyć cenę usługi przy następnym modelu :P

 

Max sie dobrze ceni cwaniak :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy i dlaczego warto podpisywać umowę?

Wiem, ze pytaniemoże wydawać sie głupie itp, ale wcześniej jak robiłem cośna zamówienie to wyglądało to w ten sposób, że ja swoje wydłubałem, czekałem na przelew i wysyłałem obiekt do zleceniodawcy. Niby bez problemu, wszystko pięknie, fajnie itp.

Więc w jakim momencie powinienem zacząć myśleć o podpisywaniu umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doktor - no co ty?

 

400 zł na rękę mówię - przy umowie o dzieło podatek nie jest wcale taki duży, więc raczej przy takich zleceniach gada się o kasie na rękę. 100 zł za dzień na rękę to IMO całkiem fajna kasa.

 

Ardeni - Tobie wcale nie musi zależeć na umowie, zależeć powinno pracodawcy... To on kupuje i powinien mieć możliwość pokazania skąd kupił, do tego w umowie przekazujesz mu prawa do modelu i zobowiązujesz się do nie sprzedawania modelu po raz drugi. Więc to raczej zleceniodawca powinien chcieć tą umowę i dziwię się że nie chciał ;) Pewnie jakiś luzak :D

 

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 zł na dzień przy 8-godzinnym dniu pracy czy przy 20-godzinnym siedzeniu przy kompie jak to sie nieraz robi ? Zawsze się zastanawiam jak jest mowa o tym ile dni coś zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam więcej niż 6h uczciwej pracy dziennie przy kompie nie zdzierżę :D Nie wiem jak można 20 h siedzieć przy grafice, powaga :) No powiedzmy że taki totalny max dla mnie to 8h - po tym czasie po prostu mózg przestaje kontaktować i najlepiej pograć coś albo napić się piwka i obejrzeć jakiś film - no ale może tylko ja tak mam.

 

doktor - no, każdy ma tam jakąś swoją cenę, rozumiem że Ty byłbyś skłonny pracować od stawek rzędu 300 - 400 zł za dzień ;) No fakt, 8k miesięcznie na rękę też by mi odpowiadało, ale niestety na razie to u mnie tylko marzenie :)

 

Aha, no i mówię o swoich (niewielkich) doświadczeniach, więc nie traktujcie tego jako ogólną wykładnię zarobków - ja tyle bym wziął i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt... kiedys tak robilem ze liczylem tanio za dzien ale ciagnelo sie

to tygodniami i po prostu sie opieprzalem :) ale teraz wole dla swojego

swietego spokoju policzyc dwa dni za dobra stawke niz 5 po dumpingowej

cenie i solidnie wziasc sie do roboty. Fakt faktem ze prawie nie pracuje

dla polakow bo oni moga miec taniej i lepiej gdzie indziej, na stypendium w

anglii skumalem sobie paru klientow srednio pracuje 10-12 dni w miesiacu

ale za to za angielska stawke. Co do pracowania po 100 zl dziennie, to

srednio to widze chocby z powodu amortyzacji i kosztow... przejechac sie

do klienta, kupic soft, oplacic najlichlejsza klitke tak zeby miec gdzie tego

klienta zaprosic i pogadac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 zł to wychodzi 2 kafle na pelnym etacie. Taka dniówka jest do bani:D

Jak już liczyć na czas to lepiej na godziny odpowiednio do klienta amortyzujac cene.

 

Wogóle najlepiej jest jak klient jest nieświadomy ile się siedzi przy projekcie bo się może wycwanić:D

 

Co do ilości godzin to ja zdecydowanie popieram ziomusia, nie wolno przemęczać oczu, a szczególnie przy komercji.

 

---

I ponawiam prośbę o radę:D

Hm, na ile mogę wycenić dość prosty rysunek komiksowy (historyjka coś w stylu paska komiksowego)? Czarno-biały z ewentualnym cieniowaniem. 3 kadry, nic zbytnio skomplikowanego.

Na ulotki jakieś pójdzie czy cuś takiego.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze!

powiedzcie prosze jaki typ umowy podpisujecie? o dzieło? zlecenie? na takie pojedyncze projekty? oraz jak załatwiacie sprawę z kasą? wysyłacie projekt i liczycie na to że koleś wam przyśle kasę, czy wpierw bierzecie pieniądze a dopiero potem wysyłacie projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze inny problem: Jestem pracownikiem biurowym, a że kiedyś bawiłem się w HTML szef prosił mnie o zrobienie strony firmowej. Teoretycznie nie należy to do moich obowiązków + nie ma w pracy Photoshopa do zrobienia grafik. Mam zażądać osobnego wynagrodzenia (i ile?), czy powiedzieć, żeby wypisał nadgodziny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze!

powiedzcie prosze jaki typ umowy podpisujecie? o dzieło? zlecenie? na takie pojedyncze projekty? oraz jak załatwiacie sprawę z kasą? wysyłacie projekt i liczycie na to że koleś wam przyśle kasę, czy wpierw bierzecie pieniądze a dopiero potem wysyłacie projekt?

 

Oprócz terminu wykonania nie zapomnij uwzględnić terminu płatności w umowie bo będą zwlakać nawet po klikadziesiąt lat z przelewem.

 

------------

I jeszcze przeglądając ustawę o prawach autorskich i prawach pokrewnych znalazłem takie coś, może pomoże niektórym nieświadomym sfrustrowanym:

 

Art. 44.

W razie rażącej dysproporcji między wynagrodzeniem twórcy a korzyściami

nabywcy autorskich praw majątkowych lub licencjobiorcy, twórca może żądać

stosownego podwyższenia wynagrodzenia przez sąd.

 

Nie wiem tylko, czy to ma zastosowanie na przykład przy umowie o prace, o dzieło lub zlecenie. Czy dajmy na to tylko z profitu od sprzedaży??

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie rażącej dysproporcji między wynagrodzeniem twórcy a korzyściami

nabywcy autorskich praw majątkowych lub licencjobiorcy, twórca może żądać

stosownego podwyższenia wynagrodzenia przez sąd.

niezłe :D wielkie dzięki z podpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wnętrzami jest ciężko troche o duże pieniądze. Teraz się robi mury i światło a mebelki z gotowców. Jak z gotowców to myślę że 800-1600 lub więcej zależy od zaawansowania renderów i skomplikowania wnętrza. Jak modelowanie mebelków to ta stawka + za każdy mebel ale raczej ciężko przekonać klienta do tego.

przenieś ten wątek do wątkuu który już istnieje na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

helou..

 

pytanie odnosnie wizualizacji biur(a), 3 pomieszczen i korytarza.

model dostalem gotowy, i meble(nie wszystkie) ode mnie krzesla, fotele i rosliny.

Mysle wlasnie, czy powiedzialem gosciowi dobra cene - tj 70 od kazdego obrazka - plus jakies ewentualne - 50 od sztuki.

 

czy to dobra stawka? - nad tym siedze juz 2 dzien... jeszcze mam wstawic jakies niebo i drzewka.

 

jakbyscie to wycenili, gdybym model mial sam zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dość tanio. Swego czasu za same modele typu krzesła, drukarka itp (nie za wiele tego, acz dokładne) brałem pare stów. Choć za bardzo nie rozumiem stwierdzenia:

tj 70 od kazdego obrazka - plus jakies ewentualne - 50 od sztuki.

ale co do samego renderowania vizek to sie nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie post #866 z tego wątku, tam troche wiecej konkretów jest, o ile dobrze pamiętam jakos wcześniej też ktoś wyjaśniał podobny problem. Bo jak dla mnie to mało :) ale wiem ze czasem nie da sie z klienta wiecej wyciągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności