Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, szybka sprawa. Znam tyle sczegółów ile teraz podam a śpieszy mi się niemiłosiernie żeby się nie dać wydymać: ile za wizke siłowni (full serwis- modeling, tex. no i render V-Ray) o powierzchni 2000m^2? Tak pi*drzwi bo narazie mało szczegółów. Skill powiedzmy good.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem/pytanie

 

Ni z tego ni z owego napisał do mnie ludź ze studia, żeby było ciekawie to z Arabii Saudyjskiej. Jestem podejrzliwy jak cholera, wiec pogooglalem troche, i rzeczywiscie studio istnieje, nazwisko goscia też sie zgadza.

Więc teraz powstaje problem:

- jak jest z umową jeśli chodzi o zagranice, wchodzą jakieś extrasy, czy zwykle umowa zlecenie?

- jak z płatnościami?

no i odwieczne: na ile to wycenić? Projekt polega na wymodelowaniu/obmateriałowaniu humanoidalnego robota ala I Robot, choc na moje oko z prostrzymi materiałami (plastik + stal, żadnych specjalnych bajerów)

 

Jeśli ktoś miał doświadczenie przy zleceniach miedzynarodowych to prosze o porady.

 

z góry dzięki

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja też mam pytanko na ile wycenić wymodelowanie, otexturowanie zrigowanie, zaanimowanie i wyrenderowanie z kanałem alfa w PAL animacji biegnącego kota, ma być realistyczne more or less :)

o i klient kręci króciutkie filmy amatorskie więc pewnie niewiele :) ale nie mam pojęcia od jakiej ceny wyjść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dotarł aż do polski to pewnie szuka białego murzyna więc chyba zbyt woele nie wyciągniesz :P

 

cicho tam! Moja sława rozchodzi sie na caly świat, już niedlugo bedą mnie chcieć do projektów reklamowych w Mozambiku :]

 

Edit:

fikolek: heh, jak gosc kręci amatorskie filmy to pewnie liczy każdą złotówke, więc nie wiem czy uda ci się wyciągnąć cene która ozwierciedli nakład pracy. Bo realistycznie biegający kot to masa roboty, tak mi sie zdaje przynajmiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fikołek, jak amator to licz jak za korepetycje dla studentów, 25zł za godzine?:p Z końcowej sceny możesz trochę zjechać.

To fakt, że jak amator to za wiele nie wyciśniesz... może nawet szkoda się męczyć.

A jak jeszcze fur/hair ma być to tylko sobie strzelić w głowę..

Rada: sfilmuj kota na dłuuuuugim bluescreenie, lekki post w afterefekcie i powiedz że fotoreal:p

 

Mirach: na madagaskar Cię wywiozą i każą modelować zebry na atari.

Za owoce:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewus no właśnie mam 4 czarne koty w domu czyli potencjalnych aktorów już mam :) teraz tylko kupić ze 30 ryb i nakłonić go żeby pobiegł, złapał i uciekł :)

 

25 zł za godzinę :) to mi się podoba :D

w sumie wiem że robota nie będzie zbyt warta świeczki ale i tak miałem coś takiego robić :) a motywacja finansowa mi trochę w tym pomoże :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem bo dostałem propozycje pracy (pierwszy raz robiłbym cos takiego na zlecenie, za kase ) i nie wiem ile moge za taka robote wziac.

Praca wyglada tak: dostaje od kolesia skan szkicu poszczególnych kondygnacji domku jednorodzinnego (około 70-100 m2kazda kondygnacja, a kondygnacji 4), na nim mam zaznaczone wszystkie wymiary, grubości, rodzaj materiału i trzeba to poprostu przerysować do AutoCADa. Te domki znajduja sie w w Stanach (co pewnie podnosi stawkę :)), neistety nie wiem przez ile rąk przechodzi ten rysunek zanim trafi do zleceniodawcy. Gdyby ktoś mógł pomóc i poradzic ile cos takiego moze kosztowac bede wdzieczy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o zleceniu za ktore dostaje sie 2 k - mieskznaie 120 m2 +garaz i gabinet do pracy... ? duzo, malo ? to wychodzi jakies niecale 20 pln od m2 troche malo chyba... ale wczesniej beknalem 50 pln od m2 i gosc odmowil... musialem zejsc z ceny ... zycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też mi się wydaje, że 2k to troche mało jak na tyle pracy.

Zresztą uważam że tego typu zlecenia cieżko na godziny wycenić w większości przypadków, stawka godzinna lub na metry, czemu nie, trzeba takową sobie ustalić ale nie zawsze się to dobrze odniesie do wymogów zlecenia.

 

Klient daje czasu na to 1,5 miesiąca co nie oznacza wcale, że masz nad tym siedzieć w 8-godzinnym trybie. Szczerze, jeśli masz skill w miarę, modelowanie 2-3 dni, materiały 2-3 dni, setup sceny i render również 2-3 dni powiedzmy. Reszta na ewentualne poprawki, marudzenie i gra na zwłokę.

 

Nie wiem co to znaczy, że "miałbyś nad tym siedzieć", znaczy to praca studio u niego czy tyle daje czasu na realizację zlecenia? Bo jeśli to czas realizacji to nie widzę problemu, żeby w miedzyczasie robić coś innego, na piwo wyskoczyć pomiędzy konsultacjami, ostro zarwać nockę z warcraftem czy robić dowolone inne rzeczy...

 

Chodzi o to że jak zarobisz przez miesiąc 1,5kafla przy stracie kilku dni to chyba dobry układ?

 

Się rozpisałem...

-------------------

I jeszcze ja poproszę o radę:

Do zrobienia kilka projektów na regionalną akcję unijną (taka propaganda ekologiczna) w której mają wejść:

 

-logo (raczej w stylu "a tak machnąłem" bo i tak klient nie zapłaci za towar warty swojej ceny)

-plakat formatu 50x70, tu raczej zakomponowanie treści niż wodotryski graficzne (zakładam na razie że jeden plakat)

-billboard (jedyne co wiem to "może zdjęcie jakieś...")

 

Raczej biedny klient,żadna wielka firma, ani korporacja, raczej malutka dofinansowana z Unii, Polska B, i masa chętnych na pracę za prawie darmo, więc nie chce wystraszyć. Wyszkolony w trikach negocjacyjnych oraz z kategorii "miałem grafika który..." oraz, że zbiera oferty od 2 innych jeszcze równocześnie. Raczej ściema.

W każdym razie będzie ciężko.

 

Na ile to wycenić? Najlepiej tak w pakiecie za wsio i poszczególne elementy.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam wycenić wizualizacje do katalogu, daszków szklanych, takich nad drzwi, itp. Jako tło mają posłużyć 3 rodzaje budynków, same wejścia z kawałkiem ściany, więc nie za dużo roboty, samych daszków ma być 6, każdy po 3 rendery. same daszki to raczej proste modele, tak myśle, że w ciągu jednego dnia byłbym w stanie spokojnie wsyzsktie wymodelować.

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Dostałem zlecenie które polega na stworzeniu plakatu. Jednak mam pewien problem, mianowicie jeżeli zleceniodawca mówi, że chce plakat o rozmiarach 1metr na 0,8metra to czy mam tworzyć takiego byka?

Musze tam wstawić zdjęcie o wymiarach 1000x317px. które wygląda na takim plakacie jak człowiek widziany z Wieży Eiffla.

 

BTW Ile za taki plakat?

Proszę o szybką odppwiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Chciałbym się dowiedzieć, ile średnio kosztują projekty graficzne stron www, jakości zbliżonej do monster template, za bardzo się w tym nie orientuje bo puki co tworzyłem całe stronki, więc bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewus jeśli już nie po ptakach, to nie rób plakatu 50x70 tylko 48x68 cm. 50x70 to całkowity format papieru. Daj też przynajmniej 3mm spady, aby studiu nie było przykro ;)

Liber na pewno plakat ma mieć 100x80 cm? Może bardziej mu chodzi o typową B1 czyli 68x98 cm [format całkowity papieru: 70x100, no i spad 3-5 mm]. Dowiedz się, aby później go nie przerabiać nie potrzebnie. Pamiętaj, że jak robisz B1 nie musisz dawać 300 dpi rozdziałki, 200 styknie, a od biedy może być i 150 dpi jeśli chodzi o grafikę bitmapową. Napisy jeśli takie się znajdują dodasz w programie wektorowym i po sprawie, wszystko wyjdzie dobrze. Pytanie też oczywiście, jak to później będzie drukowane, offset, ploter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam doświadczenie w firmach architektonicznych, "logotypowych",wiem jakie stawki są w wydawnictwach, w grafice marketingowej i jakie w przedsięwzięciach artystycznych....otóż nie można tu mówić o jakiejkolwiek średniej zarobkowej...

Są firmy architektoniczne, w których za parę skomplikowanych wizualizacji miesięcznie, nie dostanie się więcej niż 1200 zł na pół,lub 3/4 etatu...ale też współpracowałam z firmą co od 3-4 renderów jednego pomieszczenia (rzutów kamery) dawała 150 zł. (czyli gdzieś 150zł, za 20min pracy-ustawień i godzinę czekania na rendery;p),zarabiało się ile się zrobiło (5-7kafli mogło spokojnie być) a nawet w późniejszych projektach więcej...praca podstawowa, poprostu uwypuklanie planów, żadnych artyzmów czy hiperrealizmów-masówka...

Liber : za plakat...hmm...dają ci jakieś materiały? czy od początku dziargasz? i czy można by było spytać mniej więcej jakiej dziedziny się tyczy i czy zleca to firma czy "prywatna" osoba? da się to jakoś cirka wyliczyć,ale musiż to bliżej opisać (nie bój żaby,nie musisz podawać nawisk;D po prostu typ roboty)...

.................

Ps: najwięcej ile wyciągnęłam z grafy 2d to 100zł za godzinkę,przy etacie...uwierzcie mi,że to było przy nagięciu wszelkich norm pracy,a firma wchodziła w wielomilionowy kontrakt,więc szefuńcio wtedy wszystko by dał,by się powiodło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strony www ludzie robią od 40zł za BARDZO podstawową sprawę do 500,a nawet ponad tysiaka za skomplikowane fleshe, formę, grafiki i estetykę końcową...

Rzeczywiscie tak robia, szczegolnie freelancerzy z Indii.

A za estetyke koncowa to tysiak sie nalezy jak nic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strony www ludzie robią od 40zł za BARDZO podstawową sprawę do 500,a nawet ponad tysiaka za skomplikowane fleshe, formę, grafiki i estetykę końcową...

 

ponad tysiaka , to niesamowite :) mowisz o srodowisku akademickim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówię o profesjonalu, ale jak klijent niezbyt tegnięty w te klocki, to nawet student pewnie mógłby tyle mu rzucić ;D

sama tylko słyszałam o takich przypadkach-np mój wykładowca z grafiki tyle by sobie liczył za stronkę, mój znajomy robi tego typu sprawy i za samo logo fleshowe - obraca się w kółko na stronce czy coś, bierze 400stówy,to jak myślicie ile za stronkę?;D

realia są takie,że istnieje chmara ludzi, którzy nie znają się za bardzo na komputerach, i firmy/serwisy komputerowe/informatycy żerują na nich-np: już głupia instalacja windowsa może na wejściu kosztować 50zł do 100zł (jeśli się jeszcze tam, no nie wiem np:konfiguruje wszelkie sterowniki, rozdzielczość monitora,czy stawia sieć...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówię o profesjonalu, ale jak klijent niezbyt tegnięty w te klocki, to nawet student pewnie mógłby tyle mu rzucić ;D

sama tylko słyszałam o takich przypadkach-np mój wykładowca z grafiki tyle by sobie liczył za stronkę, mój znajomy robi tego typu sprawy i za samo logo fleshowe - obraca się w kółko na stronce czy coś, bierze 400stówy,to jak myślicie ile za stronkę?;D

realia są takie,że istnieje chmara ludzi, którzy nie znają się za bardzo na komputerach, i firmy/serwisy komputerowe/informatycy żerują na nich-np: już głupia instalacja windowsa może na wejściu kosztować 50zł do 100zł (jeśli się jeszcze tam, no nie wiem np:konfiguruje wszelkie sterowniki, rozdzielczość monitora,czy stawia sieć...)

 

wymiekam :)

wiem ze w naszym pieknym kraju nie jest tak wspaniale jak bysmy chcieli, ale bez przesady. Profesjonal jak to okreslilas, to jedno zero wiecej, pol profesjonal (male i srednie firmy dzialajace na rynku) to przynajmniej kilka razy wiecej. To co piszesz dotyczy dzieciakow uczacych sie i dla zlecenia gotowych zarabiac polowe tego ile by zarobili roznoszac ulotki, no i ewentualnie wspomnianych wczesniej obywateli Indii ktorzy zalamuja wlasnie rynek IT w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...a wyobraźcie sobie,że taki "dzieciak" robi ot choćby 6 takich stronek miesięcznie po tysiaku za każdą, to zarabia już więcej niż mój dziadek zarabiał, jako prezes rady głównej w Ministerstwie Edukacji Narodowej...o to mi chodzi...to chyba w tym sensie jest to niesamowity zarobek co?

 

ps: Sama mam teraz problem,mam robić książeczkę do płyty pewnym rockowcom,i też nie wiem ile brać...

oni nie mają nikogo,kto by im to wycenił,a ja...nie dostałam materiałów i przygotowalnie do druku mam na siebie wziąść...jedni mówią,że to coś za jakieś 10 kawałków, drudzy,że za 4 max...

ech...

nie wiem jak to wyliczyć, bo sytuacja jest dosyć niestandardowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...jeszcze raz na świeżaka, o 6rano,przed robotą wchodzę na ten wątek,ale w zasadzie

lekko mnie zdezorientowaliście...tak właściwie to nie za bałdzo łapię o co kaman...no nie wiem- jak gafę strzeliłam czy coś,dałam z czymś czadu;D to walcie śmiało, nie chcę jakichś nieporozumień, czy coś...;)

pozdrawiam

 

ps: może i moje pytanko ktoś rozważy...-byłabym wdzięczna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

purple -> Przyglądając się rozmowie dochodzę do wniosku: Im więcej piszesz tym bardziej się kompromitujesz.

 

Śmiałość twoich wypowiedzi + brednie jakie w nich wypisujesz + twoje 'prace' w galerii = WTF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studiuję grafikę komputerową,od dawna mam styczność z komputerami,w domu mam firmową farmę renderującą-mój facet jest 3d-owcem,ja 2d-owcem,robię z nim wizualizacje architektoniczne,działamy w dwóch firmach architektonicznych o kompletnie innym profilu (jedna robi projekty z rozmachem-jak wizualizacja nowego osiedla w wilanowie, gdzie wchodzą w rachubę ogromne inwestycje, zresztą jesteśmy tu tylko trybikami w wielkiej maszynie,więc się za bardzo nie wtrącam,druga jednorazowe-jak zaprojektowanie komuś chacjenty,lub salonu meblowego)...

Niedawno wpadł mi pomysł do głowy wgłębienia się w grafikę trochę bardziej niż fotomontaże, korekcja, poprawki...dopiero się uczę tej drugiej strony medalu...

w świat grafiki wprowadził mnie mój znajomy, grafik reklamowy-opisał mi wiele zależności panujących na rynku reklamowym...

jeśli chodzi o rysunek,to od zawsze mnie to fascynowało, mam wiele braków,ale przez brak czasu nie było mi łatwo z nimi walczyć, to forum zmusiło mnie wreszcie do kopnięcia się w tylną część ciała i ruszenia z nową formą grafiki...

DLA TEGO nie wspominałam nigdy,że osiągnęłam wysoki poziom w grafice, lub tym podobne, chcę się wielu rzeczy nauczyć, i sięgnąć wielu porad, a także dawać wiele od siebie-na ile będę mogła...

ufff...to chyba wyczerpujące było...no nic,więcej już nie będę tłumaczyć swojej racji bytu na tym forum ,bo chyba w tym poście jest już wszystko ogarnięte

 

PS:nie przyszłam tu tworzyć walki czy inne smrody, chcę jak najbardziej tego uniknąć, i mam pokojowe zamiary, nic więcej ponad to co tu opisałam,nie pragnę osiągnąć od tego forum (no może poza unikatową wręcz możliwością rozwijania swoich umiejętności, pod czujnym okiem uzdolnionych artystów, a także obserwację toku powstawania naprawdę niewiarygodnych dzieł, no i oczywiście znalezienia pokrewnych dusz i rozpoczęcia miłych,ciekawych kontaktów)

No i jestem jeszcze ciekawa tych bzdur o które mnie posądzasz...jeśli mi to wytłumaczysz i opatrzysz odpowiednimi argumentami, będę skora przyznać Ci rację :)

 

Ps: Przywilejem człowieka mądrego jest pomyłka, natomiast głupiec jest zawsze mądry i nieomylny...;)

 

ps2: a z docinkami prywatnymi poczekaj, aż mnie lepiej poznasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

purple -> Cieszę się że chcesz się uczyć i poznawać komercyjny świat grafiki czy to 2d czy 3d.

Za bzdury uważam rady jakie dajesz. Oczywiście ktoś może brać za stronkę 40zł. Ale na boga tak się nie robi, nie doradzaj innym tak nisko się cenić i psuć rynku.

 

Co to reszty i całego usprawiedliwienia z poprzedniego postu. Otóż słowa w dzisiejszym świecie nic nie znaczą. Każdy może napisać że Umie to i tamto, pracował tu i tam Ale tak naprawdę to definiuje go jego praca. Portfolio jednym słowem.

Do tego że studiujesz grafikę komputerową też się nie przyznawaj. Tak się składa że sam Studiowałem "grafikę komputerową" i uwierz mi. Jeśli to nie ASP to nawet o tym nie wspominaj w podaniu o pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

purple -> Cieszę się że chcesz się uczyć i poznawać komercyjny świat grafiki czy to 2d czy 3d.

Za bzdury uważam rady jakie dajesz. Oczywiście ktoś może brać za stronkę 40zł. Ale na boga tak się nie robi, nie doradzaj innym tak nisko się cenić i psuć rynku.

 

Nie dawałam tego jako radę, raczej jako ciekawostkę, przecież nie chodziło mi (wspominając o 40zł) o poważne zlecenie- no na Boga, jednek resztki intelektu,ledwo,bo ledwo,ale jeszcze jakoś grzeszą w tej czaszce;D

tu chodziło mi o ujęcie bardziej tematu wyogólniania, bo kolega koledze w ławce, w tam nie wiem, gimnazjum, nie rzuci sumy "tysiaka" nie?

Ale może się niefortunnie wyraziłam-okej mój błąd

siedzę po nocach z nosem w monitorze,dniami załatwiam sprawy i coś workuję, a później znowu nocami z nosem w monitorze-może się coś czasem pociapciać, nie?

 

purple ->

Do tego że studiujesz grafikę komputerową też się nie przyznawaj. Tak się składa że sam Studiowałem "grafikę komputerową" i uwierz mi. Jeśli to nie ASP to nawet o tym nie wspominaj w podaniu o pracę.

 

Tia, ale to ja doskonale wiem- nie bój żaby,zdaję sobie z tego sprawę, z resztą widzę po poziomie i ilości zajęć...tu chodziło mi bardziej o podkreślenie, że nie jestem kimś kompletnie wyobcowanym z tego tematu, i że grafika stała się dosyć sporą częścią mojego życia...

w zasadzie od 1,5 roku, kiedy połknęłam bakcyla na eksperymentowanie, i pojawiła się praca w tym kierunku, nie wyobrażam sobie innego zajęcia i życia bez grafiki, a przecież jestem dopiero na początku tej podróży...

Widzę w tym ogromną przyszłość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Drodzy Panowie i Panie, proszę o pomoc w wycenie zlecenia, które najpewniej uda mi się złapać ( jak mniemam to zależy od tego czy się dogadam z klientem finansowo ).

 

Zlecenie dotyczy wizualizacji mebli na potrzeby katalogu/strony www. Z tego co wiem modeli będzie ponad 100, większość będzie w kilku kolorach(okleina)+obrazek w wektorkach do instrukcji.

Modele będą bardzo różne, od prostych stolików do bardziej wyrafinowanych biurek. Zakres mojej pracy to generalnie wszystko ;-], tzn dostanę rysunki techniczne, oddam gotowe rendery.

Nie mam pojęcia jak się w ogóle zabrać za wycenę czegoś takiego. Jak to policzyć? Od obrazka, czy od modelu? No i ile za co? Nie chciał bym zepsuć sobie okazji biorąc za mało, ale zależy mi na tym zleceniu i nie chciałbym spłoszyć klienta.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności