Skocz do zawartości

Maszyny bojowe: "Superciężka mobilna kwatera dowództwa"


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 249
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziekuje wszystkim serdecznie. :)

ArTooRo

hehe... nity. :) Narazie nie mam ich w planach, ale jezeli takowe sie pojawia, to mysle, ze az takie duze nie beda. hehe :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie ja się już drugi raz pytam: to przeszłośc czy przyszłośc bedzie? ja chetnie zobaczyłbym tą maszynę wśród normalnych czołgów z okresu II wojny swiatowej. a najchętniej zobaczyłbym to w śród sceneri zrójnowanej Moskwy ( ze niby dzięki tej maszynie niemcom udało się zdobyć moskwe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Fajny pomysł z tą zrujnowaną Moskwą. A puki co RA, jest super, czekam na więcej tego pysznego pojazdu. No a ta kwatera może jeździć po każdej drodze, żadna się jej nie oprze :).

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA - hmm no to zazyl mnie ten ptaszek niemiecki [;)] no i sfastyka xD. W koncowej scenie dorob tysiace ludzi z wyciagnietymi rekoma i krzyczacymi 'Zieg Hail!' hehe ;]. Joke =]. Ogolnie baaaardzo mi sie podoba :>. Oby tak dalej :). Pzdr =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myśle że na 100 km to zużywa mniej więcej 1 mln rusków, wziętych do niewoli oraz żydów, którzy to ciągną :D.

tłumy z okrzykiem sieg hail według mnie nie, ale tłumy jeńców którzy woleli się poddać na widok tej maszyny były by ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOdel - wypasiony - wszystko pasuje do siebie klimatycznie.

Przydało by się jednak coś co utrudniło by dostanie się pod tą "machinę" bo skala tego ustrojstwa daje takie możliwości, a jeden saper z plecakiem pełnym... dobra przesadziłem jeden saper to zdecydowanie za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valery

fidelpatcha

 

Mam prosbe.

Gdyby ktos w domowych zbiorach (np. z modeli do sklejania), albo w zbiorach internetowych (o ktorych nie wiem) znalazl referki nastepujacych helikopterow, bylbym baaardzo wdzieczny. ;)

A wiec:

Flettner FL184

Flettner FL265

Flettner FL282

Ten ostatni interesuje mnie najbardziej, ale reszta ostatecznie tez moze byc. To co znalazlem na google juz czyms jest, ale referki byly zadne. :/

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA - nie jestem żadnym neonazi. jeśli chodzi o avatar to jest to zdjecie genialnego dowódcy, którego podziwiam. jest to Erwin Rommel, lis pustyni jak zwykli go nazywac brytyjczycy, i NIE był on faszystą, ani zbrodniazem wojennym. Należał do grupy oficerów uczestniczących w przygotowywaniu zamachu na życie Hitlera 20 lipca 1944 roku. ja jestem osobą która bardzo interesuje sie historią XX wieku, posiadam mała kolekcję pamiątek z tamtego czasu jak naprzykład: 2 karabiny mauser wz 98 ( w bardzo kiepskim stanie, jeden ma obciętą lufe) krzyż żelazny 2 klasy, odznake kombatanta pierwszej wojny swiatowej przyznawana za czasów hitlera dla zólnierzy walczacych w pierwszej wojnie, puszke razem z maską przeciwgazową, 2 rosyjskie gwiazdki z sierpem i młotem ( takie na czapke) i sporo innych zeczy tego typu. jako osoba która lubi znać wiele zródeł na dany temat, czytałem Main Kampf ( kupa bzdór i niejasności), wszyskie ksiązki bogusława Wołoszańskiego, i wiele innych ksiązek na ten temat. nie nawidze ludzi którzy golą sobie łby na łyso, tatują sobie wszędzie niemieckie orły i swastyki, bo to są ludzie którzy nieznją histori, i sami nie wiedzą co robią. nawołują do antysemityzmu zupełnie bez powodu. ja bardzo nielubie rosjan, ale nie chodzi mi tutaj o zwykłych szaraczków, tylko o polityków - komunistów bo tych mam prawo nienawidzić za to co zrobili nam aż na blisko 50 lat, tak samo nieznosze, zbrodniarzy wojennych ze strony niemieckiej jak i karzdej innej

 

aha jesli avatar mimo wszysko kogoś uraża lub mu przeszkada nie to nie ma sprawy moge go od razu zmienić, tylko prosze mnie o tym poinformowac zebym go zmienił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny ten model, widać ogrom, będzie świetna scena.

jedyne co mi podpadło, to mi się wydaje że nie ma pod kadłubem dość miejsca na przednie koło, widać tam jakieś wybrzuszenie, ale wydaje mi się zbyt krutkie i małe na koło tej wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA - spoko wiem ze niechciałes mnie urazić, ale wolałem od razu wyjaśnic, bo potem trafi sie jakiś forumowicz który niezrozumie ze to było powiedzine własnie z przymrózeniem oka i bedzie mnie miał za jakiegoś faszyste. tak wiec spoko i pracuj dalej nad tym kolosem. pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mentaller

Falcrum

 

Taki update powiedzmy. ;)

Zrobilem 3 wersje tego rogu i ta jest chyba ostateczna.

Z tym helikopterem, ktory chce umiescic na pojezdzie jest tak, ze nie miesci sie on na nim (glownie przez smigla), wiec zrobie pewne manipulacje wielkosciowe itp. :)

Nie poprawilem tego o czym mowila Ania, bo... zapomnialem. ;) Wybaczcie prosze.

 

Update:

 

maszyna137vz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

RA uwielbiam zaglądać na ten wątek i oglądać nowe rendery :D. Nie pasuje mi jedna rzecz za bardzo, otóż te szczeliny w tych nazwijmy to bunkrach rogowych :) są za małe, działa tam nie wsadzisz, bo obniżenie lufy będzie bardzo małe, a nie mówiąc o podniesieniu, chyba że tam będzie jakiś CKM, to wtedy są za duże. Ale tak poza tym to wiesz co ja o tym sądzę… Miodzio!

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziala przeciwlotnicze beda nad tymi cylindrami. ;)

W srodku bada stanowiska ckm'ow itp. Sz czczeliny maja 30cm. Faktycznie moga byc za wysokie, ale bralem poprawke na grubosc zel-betu i mozliwosc strzelania pod katem. Jeszcze zobacze, moze zmniejsze o jakies 5cm. ;)

 

Pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to to jednak jest zelbetonowe? żelbeton na kółkach:) podoba mnie sie to :)

wydaje mi sie że przydały by sie boczne wieżyczki jak w czołgu mark1. i wielki znaczek MERCEDES albo OPEL :D i może jeszcze takie łańcuchowe cepy przeciwminowe:rolleyes:

 

PS. zrobisz wnętrze? a w srodku sala balowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

No to pytanie o te gąsienice korci wszystkich widzę. Ale tak naprawdę naciągniecie takich gąsienic to nie problem, można to zrobić (oczywiście podczas budowy), tak jak zakładano gąsienice np. Tygrysom podczas transportu kolejowego. Najpierw rozkładano gąsienice za ziemi a potem ściągano tygrysa na nie. Następnie nawijano gąsienice. Oczywiście wszystko prócz ciągnięcia tygrysa na nie wszystkie prace wykonywali ludzie i to w liczbie 2-3. A w tym przypadku mogą to wykonywać czołgi znajdujące się w jego osłonie. Przepraszam że tak odbiegłem od tematu, ale może RA ma jakiś własny patent na to.

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam rozumieć, że każdy kawałek tej gąsienicy ustawiałeś ręcznie, czy też użyłeś jakiegoś modyfikatora:D.

 

A wracając do tematu, ten pomysł z fuhrerem może byś całkiem niezły;). Aż nie moę się doczekać, kiedy zobaczę końcowy render.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no interesujące...troche kanciaste...ale mam nadzieje ze gdzie trzeba zchamferujesz niektóre krawedzie..no i pozadna tekstura betonu by sie przydała..skoro to bunkier. na marginesie do wcześniejszych rozterek VALEREGO co do awatara...mnie sie tam on podoba!! :D. Tez mam pare pamiątek...jak myslicie chłopaki czy posiadanie tajnej kapliczki z fuhrerem w piwnicy to powód by czuc sie neo pogrobowcem? :D Ok, wracam do tematu. rozumienm ze stanowiska plot beda na góre...przewidujesz jakies barierki i zewnetrzne schody czy obsługa dostawała sie do nich tylko od środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, dzieki Sharp. :D

Zrobie sobie mala przerwe od kolosa i zrobie wystepujace w scenie czolgi. To powinno mi isc duzo szybciej, bo mam referki, obrazki itd., wiec zadnego zmyslania i glowkowania nad kazda czescia - to zrobili za mnie niemieccy inzynierowie. :D

Zaczynam od czolgu, ktory zwie sie Jagdpanther. ;)

Tak na rozgrzewke. :P

Ale nie martwcie sie, czas przeznaczony na male (!) czolgi, rowniez poswiecam na robienie rysunkow itp. Inspiracje czerpie z modeli do Warhammera 40k - glownie ze wzgledu na zdobienia. :)

 

pozdrawiam, update'y wkrotce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności