Skocz do zawartości

Armia wzywa


abstract

Rekomendowane odpowiedzi

W zwiazku z tym ze armia sie odezwala po mie kolejny raz i watpie ze w tym roku sie wywine

a wymigam sie 5lat

 

mam pytanko jakie mam mozliwosci zeby mnie nie wzieli( skuteczne rozwiazania)

 

wyczytalem ostatnio ze mozna skladac wnioski o przeniesienie do rezerwy ale nie wiem czy to prawda, moze ktos z was wie cos na ten temat wiecej

 

dodatkowo slyszalem wczoraj ze mozna wszyc sobie esperal i nasciemniac ze sie pije nalogowo ale tez nie wiem czy to przejdzie

 

******** zostalo mi jeszcze 13dni na zrobienie jakis badan i wymyslenie kolejnej sciemy

jak sie nie uda to ide tupac a jakos nie spieszy mi sie w tym kierunku

 

pomocy!!!!!

 

pozdr.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

U mnie to kolesie róznie robią:

Wybierz sposób :)

1) Zrób sobie dzieciaka - i musisz byc jedynym żywicielem rodziny - nie zawsze przechodzi ale jak masz kogoś pod opieką to powinno przejśc

2) Zapisz sie gdzieś zaocznie (ok 150zł na miesiąc ale masz z głowy cały cyrk z wojem - i co najważniejsze tam teraz zmienili chyba że do 25lat ścigajątylko o ile dobrze pamiętam)

3) Chyba najlepszy sposób - wymelduj sie z miejsca zamieszkania i wraze czego niech Twoja rodzina i znajomi mówią że wyjechałes gdzieś za granice i nie mają z Tobą kontaktu - lub wyjedz sobie :) i po kłopocie.

4) Z tego co sam wiem to teraz już tak niechcą do woja brać zbytnio, zresztą 8/10 miesięcy czy ile tam teraz jest to jeszcze nie taka poracha jak kiedys ;)

5) coś tam było że można odsłużyć swoje w jakichś innych organizacjach ale nie pamiętam jak to szło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba wiem co masz na myśli...ja mam 16 l. ale do wojska to mnie żywcem nie wezmą. POgadam z kilkoma osobami, dowiem sie jakie papiery trzeba załatwić. Najważniejsze to jak sie studiuje wtedy nie mogą cię wziąść. Jak masz jakiegoś znajomego w armii to też może ci coś pomóc skołować :D. Możesz też zainwesować, kup jakiegoś starego malucha...rozbij go i powiec, że maszod tego uraz psychiszny...źle widzisz i czasami ci odbija:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z udawaniem umysłowo chorego nie ma co kombinować bo będzie to za tobą szło do końca. Raczej kombinuj ze służbą zastępczą. teraz i tak nie wszystkich biorą nie ma takiej potrzeby. Jeszcze trochę a łupówki będą brali za to że wezmą do wojska a nie odroczą:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zroob sobie tatułaz ... serio:) moj kumpel mial i sie go pytali czy jest normlany

dziara na ramieniu (spora) ale bez przesady...ale jak kiedys bedziesz chcial cos z wojskiem pokombinowac(wkrecic sie tam) to raczej z dziara nie masz sznas...

ja na twojim miejscu bym tam poszedl:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisz sie gdzieś zaocznie (ok 150zł na miesiąc ale masz z głowy cały cyrk z wojem - i co najważniejsze tam teraz zmienili chyba że do 25lat ścigajątylko o ile dobrze pamiętam

 

tez o tym myslalem ale slyszalem gdzies ze to juz nie dziala na wojsko oczywiscie studium zaoczne bo na studia mnie nie stac

 

Chyba najlepszy sposób - wymelduj sie z miejsca zamieszkania i wraze czego niech Twoja rodzina i znajomi mówią że wyjechałes gdzieś za granice i nie mają z Tobą kontaktu - lub wyjedz sobie i po kłopocie.

 

to jest dobry patent chyba o tym pomysle

 

rozbij go i powiec, że maszod tego uraz psychiszny...źle widzisz i czasami ci odbija

 

to odpada debila nie bede udawal bo to idzie dobrze w paiery i zostaje dokonca i sa problemy ze znalezieniem pracy

 

Słyszałem, że teraz każde podjęcie jakiejkolwiek nauki (jakiegoś kursu nawet, obojętnie jakiego) może uratować. Takie kursy są bodajże w pośredniakach nawet za darmo

 

to jest ciekawe najlepiej bedzie jak chyba zadzwonie do wku i zobaczymy co na to powiedza.

 

kumpel odrabiał w straży ochotniczej

 

mozna by sprobowac ale czy beda tam mnie chcieli na odrobienie wziasc tym bardziej ze nie mam zadnego szkolenia pozarowego.

 

roob sobie tatułaz ...

 

o tym juz myslalem ale tatuaz musi byc na widocznym miejscu zeby wystawal za mundur.

 

wielkie dzieki cos bede kombinowal i wybieral, mysle zeby isc do okulisty dac w lape i na oczy posciemniac.

 

 

pozdr..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL Deus, co to za komisja ? Ja byłem co prawda... eee... 12 lat temu ale nikt mi za przeproszeniem w dupie nie grzebał. Co do dziarek- kiedyś odrzucali tylko tych z dziarą na twarzy. Fakt, można zrobić sobie tatuaż czasowy- taki co po bodaj roku znika ale to zawsze ryzykowne- można sobie teksturę na całe życie spaprać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez o tym myslalem ale slyszalem gdzies ze to juz nie dziala na wojsko oczywiscie studium zaoczne bo na studia mnie nie stac

bzdura. od dwóch lat tak się migam. :D

a na serio: jeśli tylko studium posiada uprawnienia szkoły publicznej to nie ma problemu: do woja nie biorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja słyszałem, że u psychologa można skombinować odpowiednie papiery (coś typu: w wojsku jest źle, jest fala i ja sie boje)

A skoro mówicie, że wizyta u okulisty nic nie daje to kicha...bo ja mam problemy wzrokowe (jakiś minus w jednym oku) i myślałem, że chociaż mógłbym to wykorzystać.

" Baby lecą na facetów w mundurach"...co to za bzdura!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udawanie choroby psychicznej nie musi od razu wiązać się z problemami z pracą mam paru kupli którzy tak zrobili i wszyscy pracują i mają się dobrze, zresztą ja również:)Tylko nie można przesadzić, wystarczy napisać że się sika pod siebie na tle nerwicowym, albo ma się problemy ze skupieniem uwagi. Poza tym każdy pożądny pracodawca zwykle rozumie porażkę pobytu w wojsku i można mu wytłumaczyć że to była tylko taka ściema.

Ja bym poszedł w tę stronę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura. od dwóch lat tak się migam.

a na serio: jeśli tylko studium posiada uprawnienia szkoły publicznej to nie ma problemu: do woja nie biorą.

 

tez tak robilem jak chodzilem na pierwsze studium ale tez slyszalem ze tylko do 21 lat i dlatego to to olalem ale skoro do 25 to jutro ide zapisac sie na studium :)

 

musiałbyś być chyba niewidomym

 

no to lipa bo na to chcialem kombinowac

 

dzisaj albo jutro bede dzwonil na wku i pytal sie o te nowe przepisy

i ziomek ma mi podrzucic gazete wyborcza w ktorej ukazal sie ciekawy artykul jak nie isc do wojska:)

 

W karzdym razie mnie trz tam zywcem nie wezma

 

pozdr.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, jak nie obierze to nie pojdzie :)

Moj kumpel tak robi juz ponad rok. Niby jest tak ze jak nie odbierasz to po Ciebie ktos wpadnie, ale to guzik prawda. Sa na to chyba zbyt leniwi ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do nie odbierania powołania to moim znajomym w koncu przyslali normalnym listem wezwanie pod grozba karna przed komisje w celu wyjasnienia powodu uchylania sie od sluzby.

 

a jesli chodzi o wade wzroku, to jesli ma sie wiecej niz 6 dioptrii w jedna albo w druga strone to masz 'D'. ja mam -6,5 i moge sikac na koszary :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra dajmy na to ze panstwowy lekaz wezmie w lape i wpisze mi w papiery wade wzroku, ale z TWKL skieruja mnie napewno na wojskowa komisje lekarska a tam mi to tak latwo nie przejdzie, wie ktos na czym dokladnie polegaja te badania oczu? czy jest mozliwosc walenia kitu ze sie zle widzi od tak czy lekarz wpuszczajac atropine wykryje moja scieme?

 

pozdr.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, jak nie obierze to nie pojdzie :)

Moj kumpel tak robi juz ponad rok. Niby jest tak ze jak nie odbierasz to po Ciebie ktos wpadnie, ale to guzik prawda. Sa na to chyba zbyt leniwi ;>

 

..........po mnie wpadło 6 psia.... policjantów (dlaczego nie ŻW?) i całą chatę przeszukali, rodzinkę przesłuchali i wogole byli bardzo niemili. Fart że mnie na chacie nie było.

Więc takiego sposobu nie polecam.

Inna rzecz że ja się nie migałem, tylko jakoś czasu nie mogłem znaleźć by się udać na tą komisję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

 

ja jestem wlasnie za granica i wojsko od jakiegos czasu aktywnie (listownie) sie o mnie opomina w starym miejscu zamieszkania (dom rodzinny). Tak sie sklada, ze listy polecone zostaly odebrane. Ojciec nawet odpisal do WKU, ze wyjechalem z kraju itp, ze nie ma kontaktu (bo nie ma).

 

...24 bm. mialem sie stawic ostatni raz inaczej kieruja sprawe do prokuratury. Porazka. Nawet do kraju nie moge wpasc na chwile, bo mnie na granicy zhaltuja. Totalny dol.

 

btw: apropos odrabiania sluzby w innych jednostkach, czytalem, ze trwa to dluzej niz sluzba wojskowa, otrzymuje sie normalne wynagrodzenie, ale zeby nie isc do wojska trzeba miec powod, np. na tle moralnym - nie ide, bo nie akceptuje przemocy fizycznej, zabijania itp.

 

ciekawe jak ja sie z tego wywine o_O

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

No nie mogę co za wstyd! (bez obrazy) jak można nie iść do armii. Ja to już bym tam poszedł i nie wyszedł. A w jednostkach to mogę przebywać całymi dniami i nocami bez jedzenia byle tam. Przecież to nie boli bycie tam. W końcu służy się dla naszej Ukochanej Nie zwyciężonej Polski. Może do Iraku byś się wybrał (moje marzenie) coś pięknego. Ja się dziwie ludziom że nie chcą tam iść. Przecież możesz sobie załatwić jednostkę blisko swojego domu. I idź tam gdzie się czujesz, jedni chcą iść do artylerii. To mój stosunek, źle patrzę jakoś na ludzi którzy odrabiają wojsko i biorą za to taką kasę że szok :] takim to by się szkoła przydała. Przecież teraz te wszystkie natowskie zakichane pierdoły zrobiły tak że w wojsku wam nic nie zaszkodzi. Do herbaty sypią mniej bromu i nie ma nawet azbestowych filtropochłaniaczy do masek pgaz L. Na to nic się nie poradzi, nie widzę powodu żeby nie iść. A tak na marginesie to odkupię od was jakieś fanty z woja jak macie, jak coś to gg :).

 

 

Pozdrawiam! i ku Chwale Polskiej Armii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

Nio pozytywne myślenie, ale każdy ma swoje zdanie. O ile pamiętam w 1939 roku wielu ludzi też miało takie zdanie że poco armia i były tego efekty. Heheh strata czasu? Dla mnie stratą czasu jest nie iść tam. Widzę że jest wspaniały stereotyp że człowiek w armii to wyłącznie morduje. Ja ta zamierzam bronić wszystkich Polaków tych za armią i przeciw niej.

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hektor jednak armia jest jakąs tam stratą czasu moze nie dla ciebie ale dla innych napewno bo mozna by było robic wiele wiele innych zeczy zamiast bez sensu (jak dla mnie) biegac z karabinem po poligonie.

PS Jednak jezeli nie ma innego wyjscia to nic nie pozostaje jak isc tam oddsiedziec i wyjsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie trzeba walczyc o kraj to bede walczyl ale puki co jak jestesmy w nato i w innych pierdolach a na swiecie jest tylko jeden cel walka o pokoj to po co mam sie tam wybierac biegac z kalachem po patykachi bawic sie w wojne , wstawac o 5 rano, strata czasu

 

pozdr......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mgielnie już pamiętam komisję, ale przyszedł wtedy chłopak w moro, w butach wojskowych, z napisem na czole "chcę do woja!", oczywiście jako jeden z niewielu nie dostał kategorii A (prawie się popłakał). Pamiętam że poza tym była to jedna wielka porażka, wzięli ludzi z wrodzonymi wadami serca, prawie ślepych, z wadami słuchu, schorzeniami stawów.... A te ich specjalistyczne badania, w moim przypadku ograniczyły się do stanięcia na wadze i odpowiedzeniu na pytanie "czy dobrze widzę". I tyle, po 15min dowiedziałem się że mam A.

 

Komisja działa fatalnie, wojsko pewnie również, ale cóż zrobić, musi być jakiś bodziec by uczelnie nie bankrutowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razor to znaczy że miałeś pecha, a moj kumpel ma fart.

 

Dla mnie bynajmniej armia, tak jak dla dużej ilości osób, to strata czasu. I jak się uda to nie pojde, ale napewno nie bede sie uciekal do robienia z siebie idioty. A okaże się to wszystko niedługo bo odroczke mam do wrzesnia (a to właściwie już dzisiaj ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdania, iż armia powinna być jedynie zawodowa. Współczesna taktyka walki stawia nie na ilość, tylko jakość żołnierzy. Ztresztą to, jak wyglada współczesna wojna można było zobaczyć na przykładzie Jugosławii. Granicy tego kraju nie przekroczył ani jeden US soldier, tylko kilkadziesiąt Tomahawków wystrzeliwanych znad terytorium Włoch.

Co do wymigania sie od woja jestjeszcze jeden pewny sposób, ale wymagający duuuużo poswiecnia. mianowicie mozna sie zrzec obywatlstwa, odczekac do 28 roku życia i starac sie o nie ponownie. Kłopot jest jednak taki, że traci się dokument tożsamości, i nastepują wszystkie tego konsekwencje: jest się traktowanym jak cudzoziemiec, nie można kupic domu, samochodu, biletu miesięcznego, zamieszkać w hotelu, zameldowac się, mieć konta w banku, nie można znaleźć roboty, założyć firmy itp... w takim przypadku powinno byc sie nawet deportowanym, ale do kraju pochodzenia, czyli do Polski. Wiec deportacja nie grozi. Natomiast polskie wojo ściga tylko obywateli RP, wiec na upartego jest to sposób... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL Hektor, Ty tak na poważnie ? Stary, wiesz co to znaczy przez rok nie mieć kontaktu z 3d ? To znaczy że możesz sobie 100 % kontaktów na rynku i 70 % wiedzy którą miałeś wsadzić i popchnąć palcem. Większość ludzi na tym forum ma inne plany niż bycie kierowcą ciężarówki (jedyna przydatna w normalnym życiu umiejętność jaką można zdobyć podczas służby zasadniczej) i trudno im się dziwić. BTW- co do 39 roku masz kiepskie informacje. Historia się kłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hektor: zerknij jakiego masz avatara, ja sie nie dziwie, że ty kochasz wojsko.

BTW. Abstract jeśli się uczysz, studiujesz i zdasz studia to po studiach z tego co wiem to mogą wziąść cię tylko na 3-miesięczne przeszkolenie. Choć co prawda trzy miechy to i tak strata czasu bo przez ten czas można znaleźć sobie robote i dorabiać do emeryturki

Ale z dwojga złego lepsze 3 niż 6-9 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności