Skocz do zawartości

Piękna i Bestia: "Ocean myth"


KoMic

Rekomendowane odpowiedzi

chveti-->hehe mam slabego kompa, a to co widac, jest malym ulamkiem calosc, wieeeec jest jakis cel w tym chaosie: ], Nie wiem ile jesczze bedzie ludzi, zrobie ich tylu ile bedzie potrzeba ponadto, to ze robie LP to nie oznacza ze rezygnuje z detalu, np przy dziale sa sruby mocujace do burty, a taka sruba jest niewieksza od piesci. ponadto bede musial jeszczze pewnie Zbrushowac sobie Kałamarnice, dosc dokladna wode mnustwo jakis dupereli beczki, skrzynie, łudki, liny, bloczki, bronie i i i i i na koniec niespodzianka o ktorej nienapisze nigdy, ale zobaczycie ja, jesli dostane nominacje. To bedzie taki maly smaczek hehe i moja tajna bron: ], mam nadzieje ze znacznie poprawi to tresc mojej pracy...

Leru-->musi isc sprawnie bo duzo roboty i koniec ferji zimowych: \, a za kilka tyg sesja.bleeee: \

pozdrawiam: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 219
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam

bardzo dziekuje za wsparcie, moze niedlugo wrzuce zarys konceptu, nie robilem tego poniewaz ogolny uklad sceny caly czas ewoluluje i co dzien wymyslam cos innego, ale powoli zaczyna sie calosc krystalizowac.

narazie wrzucam stan krypy z dzisiejszego poranka, moze jesczze cos przed noca zarzuce, pozdrawiam

PS z wantami zaczyna wygladac to juz prawie jak statek: ]

0054sn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no witam, widzę że oboje lubimy morskie klimaty, tyle że ja będę robić raczej bitwę a teraz waham się jak to piszę czy nie zrobić okrętów pirackich szturmujących bramy jakiegoś miasta nadmorskiego

Komic kurcze ile ty czasu rzeźbiłeś ten statek, bo detale to rozwalają, czekam na teksturki

 

PS oglądając to co wyczyniasz, może zawczasu zrezygnuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaras-->chyba masz racje jak tylko skoncze kadlub wezme sie za tex, choc niewydaja mi sie one nazbyt zlozone, bo zrobie bardzo proste sample ktore bede wykozystywal na rozne elementy

RK-->hehe no czasu mam sporo bo tylko pracuje, studiuje, spedzam sporo czasu z dziweczyna i czasem spie: ] (jak znajd chwile wolnego), reszta to czas na max'ymalizowanie sie

hehe wielkie dzieki co do dokladnosci modelu, to musi byc wiekszy niz postacie, ale etraz chyba juz widac dlaczego one sa tak malo szczegolowe, hehe nawet jak sie je w myslach postawi na pokladzie to statek wydaje sie byc baaardzo LP i malo dokladny hehe, pozdro

Kruger-->dawaj dawaj, nie ma co sie wsstydzic: ]

 

PS, Leru ma 3k postow Leru ma 3k postow: ]

hehe

0014li.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kokietój KoMic, model jest świetny:p tródno się będzie przebić:/. Z tego co widze to ludzie na tym forum to mało co a byli by zombie:p śpią tylko dla zasady, a nie poto żeby się wyspać:p:p też bym tak chciał:) keep workink, świetna pracka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablonardo-->thx : ]

Simple_man-->hehe musi byc spujne bo nie ja to wymyslilem, okrecik ten robie na podstawie realnego Brytyjskiego wzoru kapitana Fransisa Drake. troche czytalem o nim i o historji tej lajby, hehe niesle namieszal chlopak i jeszcze lepiej sie oblowil, Dzieki temu ze napadal na hiszpanskich kopcow dostal tytul szlachecki od samej Elizabet one: ]

odnosnie modelu, to wczoraj zrobilem przygotowanie do texturowania heeh niewiedzialem ze tyle to zajmuje, a wlasciwie mi zajelo wiecej niz sobie wyliczylem, z 30min zrobily sie 2h: ]

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KoMic -> no właśnie, co z texturami ? tu już jest wszystko wymapowane ? czy dopiero weźmiesz się za to ? Ech niech bóg w którego wierzysz ma Ciebie w swej opiece bo to nie będzie ani szybkie ani pewnie przyjemnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o w morde jeżozwierza - toś poleciał z tym koksem - piękne modele - texturuj to zawczasu bo potem się załamiesz. pozdro

dokładnie ;) tak trzymaj - i tak jak jaras - texturuj odrazu :>

 

btw jak juz sie bawisz to słoje na drewnie możesz modelowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie i piekne panie: ]

ostatnimi dniami malo apdejtowalem ze wzgladu na brak czasu, pozatym 2x zmeinialem mapowanie, za pierwszym razem zamapowalem szybko ale z texturami musialem sie poddac, za cholere nie dalo sie tego wydziergac precyzyjnie, za 2 razem tak sie zzylem z unwrapem ze az zal mi bylo go zakanczac: ] hehe 3h zabawy przenoszenia wertexow tip itd. ale za to texturka jest teraz tak prosta ze az mi glupio, tak to narazie wyglada docelowokadlub ma byc nieco ciemniejszy, drewno bardzij suche i mniej zywe. narazie jest jak jest, : ]

pozdrawiam

PS mrkrzysiek-->...''i jacy ładni piraci''... kto ? heheheeh to jest marynarka Jej krolewskiej mosci

 

tak to sobie zamapowalem.

0078gp.jpg

007a0ck.jpg

007b1ex.jpg

007c4ek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak scenę ustawisz- IMO może byc ok jeśli z odpowiedniego oddalenia. Jedyne co zmieniłbym będąc na Twoim miejscu to za jasne drewno na burtach- w załączniku wrzuciłem Ci zdjęcie "Batavi"- zrobiony tradyjnymi metodami żaglowiec na wzór XVII w. galeonu- chyba jedyna taka rekonstrukcja który obecnie pływa (chociaż budują kolejne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ladnie - a przy tej lampie to moze i teksturki wydaja sie za jasne - ale jak zrobi jakas mroczna scenke to przy ciemniejszej tekst. moze nic nie byc widac, a dorzucic brudek i itd to zawsze zdazy jesli bedzie trzeba:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

um niekoniecznie robiłabym różowe trójkąciki, jakoś zmniejszają "powagę" okrętu. te ozdóbki na zewnętrznej stronie są lepsze kolorem, chociaż też by można trochę przyćmić i zredukować ich ilość.

na dziobie bym dała głowę jakiegoś potwora morskiego czy coś w tym stylu, jakąś żeźbę drewnianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Panie i Panow: ]

Ania-->hehehehehee, bystre oko hehe, tak na serjo to ten rozowy to pomylka, ktora juz zostala skorygowana, zapomnailem wyciac bialy z pod czerwonego, w efekcie czego robiac z czerwonego warstwe soft light zamist cienmego od drewna zrobilo sie rozowe od bialego: ], jesli chodzi o ilosc, rozdaj i jakosc ozdóbek to ja nie mam za wiele do powiedzenia, trzymam sie historycznej wersji: ]

 

RK-->wielkie dzieki za referke: ], napewno skozystam, hmmm bo moje maja podobna, nie wiem dlaczego tylko spod malowano na bialo skoro dno bylo malowane smolą zmieszcana z czyms tam, ale zmienie na takie jak widac na referce, thx: ]

 

all-->hmmm macie racje, choc wlasnie nie wiem jak to bedzie w finale wygladalo, juz zmniejszalem saturacje, ale widac ze jesczze trzeba zadzialac cos w tym kierunku, co do brudu, To Jaras masz slusznosc, ale nie wiem czy nie bedzie to dop na finalnym obrazku jako post efekt, nie mam za bardzo czasu na takie zabawy: \, niestety konieczne zabawy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety narazie chcac niechcac, musze przystopowac, mam sporo roboty i sie niewyrabiam z wszytkim, lecz niemoge sie doczekac az usiade do projektu zpowrotem,,,, obiecuje jakis up niebawem, koncowka textor oraz jakies maszty olinowanie, czas o tym pomyslec: ]

RK, super wielkie dzieki za materialy, zmewnoscia zkozystam: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe taki mam zamiar: ], po zakonczeniu biwty, mam zamiar wszytko wystawic po kawalku.

Niestety nie jest to Mayflower, rozpatrywalem go ale byl za maly i wogole jakis taki nijaki, to jest Golden Hind tez jeden z bardzij znanych historycznych okrentow jej krolewskiej mosci: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tu sie staram, robie texturki liny, a i tak na finale bedzie to wszytko 1 wielka plamą

dlatego też na Twoim miejscu pokusiłbym się o szukanie innych ujęć , przecież możesz sobie zrobić kilka różnych renderów i dać później do Finished Works ;) możesz zrobić ujęcie widziane z pokładu tego małego statku (z hiper mega detalem) jak przerażona załoga spogląda w kierunku mrocznej i wielkiej pirackiej galery. Pomysł ze sprzedażą modelu na Turbosqidzie jest jak najbardziej trafiony. Szkoda żeby Ci zgnił na dysku taki modelik.

pozdrawiam

p.s. texturki zaczynają wyglądać coraz sympatyczniej - chociaż ciągle za mało brudu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod słowami przedmówców jeśli chodzi o model, natomiast mam małą sugestię co do textur - radzę unikać powtarzalności (np dolna część kadłuba: jasna deska, ciemna, jasna, ciemna...), zwłaszcza, że masz zamiar pokazywać modele z oddalenia (z oddalenia powtarzalność jest jeszcze bardziej widoczna). Polecam tutaj materiały typu blend, dajesz przenikanie się dwóch wariantów jednej tekstury: jaśniejszego i ciemniejszego oraz minimalną różnicę w połysku tych przenikających się materiałów. Jako mapę przenikania warto dać jakąś czarnobiałą mapę brudu, albo odpowiednio dobrane mocno skontrastowane w czerni i bieli zeskanowane stare zdjęcie - efekt brudu murowany. Przy odpowiednim dobraniu tych parametrów powtarzalność zanika, a wysiłku przy tym nie ma żadnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,dzieki za komenty,

ArTooRo--> masz racje widac ze jest to powtarzane i napewno wyeliminuje ta przypadlosc, ale wlasnym sposobem, hehe: ] (co kraj to obyczaj) : ]

 

wziolem sie za maszty i olinowanie, roboty jak cholera, ehhh nie idzie to zbyt szybko, aleeeee ale jak skoncze to hehe, moze bedzie ladnie: ]

pozdro

0103oz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności