Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Bolid F1


t0m3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Model zrobiony ponad rok temu ale nigdy nie moglem sie zebrac zeby go skonczyc.

Autko oblepie "3d" nalepkami m.in. logo max3d.pl, vray, discreet itp. zamiast tych lapek ktore sa, probowalem odwzorowac oryginalny layout jenego z team'ow ale bardzo ciezko zmapowac autko tak zeby pozniej dalo sie go sensownie pomalowac. jak bedzie czas to moze autko na jakis tor wrzuce.

 

Tutaj swierzy renderek

..:: render ::..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Powitać ;) no troche inaczej coś wreszcie, brak silnika w bolidzie F1 moze nieco niepokoić ale jest jeszcze troche czasu do kolejnego GP ...

... puki co mam zastrzeżenie do wydaje mi się zbyt ostrej krawądzi koło bocznych wlotów, raczej nie chcemy tam znednych oporów i zawirowań chyba co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mam zastrzeżenie do wydaje mi się zbyt ostrej krawądzi koło bocznych wlotów...

jesli mozesz to zaznacz mi to na rysunku bo nie wiem o co chodzi i pamietaj ze to troche starsza wersja bolidu (chyba 2003 albo 2004) wiec znacznierozni sie od tych ktore mozna zobaczyc w tym sezonie :)

 

a co do silnika to go nie bede modelowal bo jest tak umiejscowiony ze go niewiele widac

lar_engine.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dopracowalem render i wg mnie wyglada lepiej

- podpisalem pare nowych kontraktow na sponsoring

- zaokraglilem krawedzie wlotow powietrza

- zrobilem kask i kierownice

 

troche mi sie texturki na przodzie rozjechaly ale juz nie mialem czasu poprawic :/

 

piszcie co sadzicie

 

bolid4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO to jeszcze jakieś laseczki opierające się o karoserie i będzie l00z :D

 

bardzo ładnie.. textury poprawisz z przodu i jest ok

 

NApis na oponie bym ten niebieski troche zmniejszył bo jaskrawo wygląda..

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby ozywic render zmienilem kolor autka i wg. mnie wyglada lepiej, widac refleksy i jest lepszy kontrast. poprawilem mapowanie i sa male zmiany w logosach.

 

jak bedzie czas to go dzis na tor wrzuce.

 

swierzy render

bolid5.jpg

 

i jeszcze rozne kolory (HSL w PS'ie)

kolory.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żywsze jest lepsze ale to nie wszystko jeszcze - materiał felg, opon...

Odbicia widze wzmocniłeś ale jeszcze bym się z nimi poboksował, to samoświatło cos mi w nim ciagle nie gra jakos nie rozlewa się za sympatycznie po budzie, no i cień zcyt ziarnisty myślę w tej konwencj sie nie tłumanczy.

Niemniej już jesteś blizki - widze już nadciągający finisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajno wyszlo :) Podoba mi sie tylko tak jak przedmowcy opony i felgi sa ble, tzn material. Mi podchodzi ten kolor co jest i niebieski :) Co do oponek to jeszcze zamiast 1 napisu "bridgestone" powinno byc chyba "potenza"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony nie powinny być płaskie i dlaczego nie ma tarcz hamulcowych??

 

od 1997 roku jest zakaz jazdy na slikach :) Opony w F1 muszą mieć "conajmniej cztery ciągłe żłobienia (rowki) równoległe do kierunku jazdy". Nie wiem tylko dlaczego. Słyszałem różne wersje np. dlatego że przy delikatnym opadzie deszczu (podczas okrażenia) nagle na slikach wszyscy wypadali i się rozwalali, inna zaś legenda głosi że dla ograniczenia prędkości... a jaka jest prawda to nie wiem :)

 

Co do modelu, bardzo mi sie podoba.. :) Musze sam sobie spróbować jakiś wydziubać :)

 

Tylko moze zwrócił bym uwagę na szerokość tylnich opon? Może mi się tylko wydaje ale chyba są takiej samej szeorości jak z przodu(z tego co mi wiodomo to z przodu są chyba około 350 a z tyłu 380). Jeśli się mylę to przepraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rowków na oponach, jak wszystkie nowe rozpożądzenia FIA cel lest 1 - poprawa bezpieczeństwa. Nie chodzi tu o deszcz wezpośrednio, prędkosc została ograniczona ale nie tym rozporzadzeniem. chodzi o lepsze utrzyanie trakcji w zakrętach i zmniejszenie prawdopodobieństwa wykrecenia bączka.

to szeczególnie niebezpieczne kiedy 50-70m w tyle goni za toba bolid do 340 na godzine bo moze w tobie zaparkować ;) a 4 rowki łatwo przeliczyć na krawędzie gumy która ma temu zapobiedz - ale skoro my już troszke od tematu odbiegli - miałem kiedys taki link do tego co w skrócie wprowadzano i wycofywano z F1 właśnie ze wzgledów bezpieczeństwa na przestrzeni od 1950 do 2001 moze ktos taki posiada bo ja zgubiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności