Skocz do zawartości

Scena 3D: Wnętrze - Apartament


Rekomendowane odpowiedzi

Greetings earth creatures

 

Zapraszam do komentowania mojej ostatniej pracy...

render: V-ray + PS

czas: 11h przy rozdzielczosci 8000x4500

czas pracy: nie wiem, kilka wieczorów łącznie z poprawkami

 

od dłuższego czasu moje pierwsze wnetrze na powaznie, jest parę niedoróbek (latające szklanki, wazony, prześwitujące owoce - zauwazylem dopiero na duzym renderze :) etc.) ale ogólnie jestem zadowolony

 

apartamentsmall8my.jpg

 

troche inna wersja kolorystyczna

apartamentsmall27bz.jpg

 

wersja bez obrobki w PS - tylko dodane tło

apartamentpure13ks.jpg

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jest parę niedoróbek (latające szklanki, wazony, prześwitujące owoce - zauwazylem dopiero na duzym renderze

nie powinienes sie tym martwic ;] przy druku redukcja skali i tak to wyeliminuje

 

poza tym i tak nikt z odbiorców dla ktorych jest to robione by na to sie nie skarzył ;]

 

całkiem ładnie wyszło. Drewno jest spoko, jedynie troche przepalił bym widok za otwartymi drzwiami na taras (a ten w oknach zostawił)

 

design to juz nie moj i sie nie bede wypowiadał ;]

 

choćtroche za biało, dodaj kolor, skylight bardziej błekitny a nawet niebieski razem z beżowym direct.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

design to juz nie moj i sie nie bede wypowiadał ;]

 

heh mój tez nie, odbiorca docelowy nie jest zbyt odważny :P

a z tym tłem mozliwe że masz rację, spróbuję, w sumie przeszło mi to przez myśl ale nie chciało mi się już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha masz na scianie obraz, który ja kiedyś wykorzystałem jako dywan :D

 

Fajne, nawet bałdzo :) Spora ilość szczegułów pozytywnie wpływa na odbiór. Noise na drugim troszke za duzy, ale jest fajnie :)

 

aigh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie Ci to wyszlo, co juz wiesz ode mnie :]

Wlasciwie juz Ci pisalem co o tym mysle, ze napisze jeszcze raz, bo to nowa wersja. Ogolnie bardzo fajne, trzyma poziom, bardzo ladnie oswietlone i wyrenderowane. Teraz bedzie czepialstwo:

Troche zachowawcza kolorystyka, takie bezpieczne brazy, fajniej moze byloby cos poszalec z kolorami, ale wiem, ze to takie a nie inne zlecenie bylo, wiec sie nie upieram.

kadr bym dal siut inny, bo dziwnie ucina szafe z prawej, a z lewej kwiatek i lampe, ja sie domyslam, ze to lampa, bo nie jestem pewien

GI: fajnie by bylo gdyby byl mniej zblurowany i zeby bardziej bylo widac cienie od rozproszonego swiatla, przy nozkach krzesel na podlodze na przyklad, poza tym wolalbym ciut bardziej dosaturowany Gi, zeby sciany bardziej lapaly kolor otoczenia troche.

poduszki na kanapach wygladaja troche sztucznie i ta ksiazka, wyglada lepiej niz wczesniej, ale moim zdaniem jest za duza.

wolalbym tez chyba biale parapety.

To wszystko to takiej czystej klasy czepialstwo i znajdowanie na sile czegos do czego mozna sie przyczepic, bo ogolnie jest bardzo ladnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz ...nie chciałem tego używać , a tu pac ;]
ale to miał być komplement.

charakterystyczne dla prac prezentowanych na ever jest tak jak w tych pracach, rozświetlenie sceny. ujęcią chociaż pod światło (z okien) zawsze mają bardzo jasny pierwszy plan, tak jakby za kamerą była dziura w scenie ze skylightem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, nawet bardzo, miło i przytulnie całkiem ;)

Według mnie bardzo dobry obrazek za oknami, dobrze doposowany co ostatnio coś rzadko się spotyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

ciesze sie że ogólnie się wam podoba :)

 

JohnZi - w duzej rozdzialce prezentuje sie lepiej :) choć wtedy widać wszystkie niedoróbki

 

Kome - :]

 

MaGuu - hehe może to ten sam dywan :) tutaj wlasciele to mafiozi co łamią nawet prawo ciężkości i chodza po ścianach ;P

 

Chveti, mrkrzysiek - mi też się podoba ta bez noisa, chciałem spróbować jak to wychodzi, widziałem ostatnio u marcina cosik takiego. ale z drugiej strony na tej drugiej chyba kolory mi sie bardziej podobają

 

chalek - hehe z tymi barwami to wyskoczyles jakbys nie wiedzial gdzie to idzie :) co do GI to drugie ma wiecej detalu, zwroc uwage pod stolem, kadr mi sie taki podoba, lubię jak coś wystaje i nie jest w całości pokazane, może to i nie jest do końca poprawne ale co tam

 

sansserif - heh everowo :) myslalem że chodzi ci o modele :) no ale tak czy inaczej masz racje, archmodelsow jest tu duzo, a co do oswietlenia - pierwszy plan jest jasny ale tez pusty, stad jest tam jasno, poza tym sciany sa biale, a i tak zamurowalem jeszcze jedno okno ktore bylo schowane z prawej strony jeszcze. Ja osobiscie wole bardziej przytulne rendery, np takie jak ty robisz albo jak marcin zrobil ostatnio, lub chociazby kome w swojej ciasnej klitce a nie takie "nachalne" jak tu ale obrazek jest kierowany do grona osob ktore wlasnie tak lubia, dlatego też jestem i tak zadowolony ze udalo mi sie "ozywić" kolorystycznie obrazek ciemnym drewnem. no ale co tam sie bede rozpisywal :) choc teraz nie wiem czy to, że ladnie to byla ironia czy nie :) hehe

 

siwy - gniazdko samo w sobie ma ok 8-10 cm do tego dochodzi obudowa moze dlatego takie duze sie wydaje, ale robilem je na oko wiec moze i jest za duze :)

 

obo - dzieki, akurat nie lubie jak dobra wizka jest "spsuta" widokiem, na sile wklejonym za oknem, czasem faktycznie ciezko cos wybrac ale jakos mi sie udalo

 

soska - wersja bez PS specjalnie dla ciebie :) kurcze jak na nia patrze to mi sie nawet bardziej podoba niz ta przerobiona hehe

 

greets

 

edit: marcin - wiem o co Ci chodzi, tlo zrobilem bardzo niebieskie a slonce mocno zoltawe, saturation jest na 1, a wyszlo tak jak widac. teraz juz za pozno nastepnym razem moze bedzie wiecej czasu na proby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie super pracak, tylko gratulowac dobrej roboty, jedyne do czego ja bym sie przyczepil i na co ktos juz zwrocil uwage to to ze widok za oknami wg mnei powinien byc troche bradzie przepalony no i te gniazdko tez wydaje mi sie troche za duze, ale mimo to praca uwazam ze i tak jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Junior, Pawelkos, Darmo, 'Fox' - dzięki :)

marograf - faktycznie, jeden 'segment' nizej lepiej by wygladala...

arzika - to nic trudnego, jeżeli chcesz i to lubisz, ciesze sie ze ci sie podoba :)

Hkropinski - a co konkretnie? warszawa? czy ustawienie horyzontu, czy konkretnie obrazek?

 

dzieki za komentarze

 

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się nie podoba stół, a konkretnie jego nóżki, wygląda prostacko i za nic bym takiego nie postawił, bo wygląda troche jakby jego design na siłe był uproszczony żeby pasował do minimalistycznego designu innych obiektów, mebli itede. w scenie, ale pewnie i tak mi odpowiesz, że taki dostałeś projekt czy cu, więc tyle, a no i nie lubie czystych, ładnych prosto-spod-taśmy-produkcyjnej obiektów, więc nie podoba mi się ta scena całkowicie, żygam już od idealnych powierzchnii, po za tym spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greetings earth creatures

 

heZrou - stól wstawiłem sam i nie dlatego abyś zygal, wierz mi. Po czesci jednak masz racje, wszystkie meble ;) maja w miare chude nogi tylko stol nie, ale z drugiej strony wygladalby za lekko wg mnie na pierwszym planie, z chudymi nozkami.

Na tym polega piekno tego swiata ze rozni ludzie maja rozne zdania, mysle jednak ze stol ten nie mial wiekszego wplywu na sposob odbioru pracy przez klienta, chocby dlatego ze nie zwrocil on na to uwagi (bedac architektem) jednakze dzieki za uwage

 

Cruzh3r - pozwolę sobie miec odmienne zdanie, tak mi się podoba, poza tym nie wyobrazam sobie wielkosci mapy HDRI aby wyszla dobrze w docelowej rozdzielczosci 8000 w podstawie... chyba ze chodzilo Ci o to zebym oswietlil scene HDR-ką podmieniajac tlo w fotozłomie, ale chyba nie o to co? (mam nadzieje ze nie o to :) )

 

gutekfiutek - hehe ty ironisto jeden :P

 

Georgas, Zipper - dzieki

 

pioootras - liczone było mapą radiacji i lajtkeszem, mapa radiacji na jednym prepasie szla a LC byl ustawiony na chyba 1200 ale nie pamietam

 

 

dzieki za komentarze

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności