Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Mercedes C Class


JohnZi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 214
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no i jednak padlo na ciemna fele;] lakier bedzie jasny i chcialem kontrast uzyskac. Juz lakier jest raczej gotowy, robilem mase testow ale nie uzyskalem jeszcze dobrego studia, jak znajde jakies rozwiazanie to zapodam cos;]

a tu fela, troche sie liczylo i nie chcialem juz miazdzyc kompa jakims bumpem na tarczy, dlatego zwykly glossy chrome tam jest, na troche dalsza odleglosc powinno styknac;]

felaendzb7.th.jpg

jeszcze pytanie, wie ktos jak uzyskac takie miekkie odbicia jak na zdjeciu tutaj http://img405.imageshack.us/img405/8916/mbglbrabus7801024x768rt8.jpg

watpie zeby lakier byl tak zblurowany, pewnie caly szkopul tkwi w studiu;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ra i wlasnie taki efekt bylby dla mnie zadowalajacy, fajnie ci to wyszlo. Heh chyba odezwe sie niedlugo na gg:P ;]

dzieki wszystkim za mile komentarze, ciesze sie ze wam sie podoba, kola juz nie ruszam;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie ja myslalem wczesniej tak, chcialem skierowac swiatlo na jakiegos plane'a i z tego plane'a odbicia powodowaly by miekkie refleksy na karoserii;] podobnie myslimy czy cos zmyslam?xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracka super, nic tylko czekac na kolejne update'y, nie przekonuje mnie shader opony ale moze to dlatego ze render studyjny.

 

OT

xyrion nie wiem czy jest cos na ten temat w regulaminie ale to jest forum o tematyce grafiki 3d i nie jest ono "over 18 only" wiec prosze zmien avatara na takiego ktory miesci sie w granicach dobrego smaku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak, bawilem sie studiem i na razie cos takiego wyszlo. Nie jestem pewien co do kolorow:/ dzisi mi sie monitor rozregulowal i nie wiem czy u was tak samo bedzie widac. W zalozeniu mialo to podchodzic po kolor bialy;] Czekam na jakies sugestie i propozycje;] Zamierzam pociagnac jeszcze to glowne odbicie do konca auta i dodac jeszcze jedno lekkie na przodzie auto po jego prawej stronie;] Jeszcze odbicie chromu na grillu troche powieksze. Patrzylem jak to bedzie wygladac z ciemnymi felami i jak dla mnie dobrze sie prezentowalo. Na razie to tyle...

st5vy8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem uzyskac taki efekt ze gladkie przejscia sa na karoserii, czesto tak jest na zdjeciach studyjnych, co bedzie musial odbic to odbije, bo stopien odbicia ma dosyc duzy;] nad refleksami jeszcze pracuje i nad kolorem;] thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, no super!! :)

Ale jeśli piszesz, że stopień odbicia jest duży to dlaczego lakier wyszedł biały skoro wszędzie jest czerń?? Fake??

I poka jak wygląda studio i jeśli możesz, ustawienia materiału lakieru, plissss :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym jeszcze na większych refleksach polegać , trochę ściemnić studio i lekko rozjaśnić refleks. Spróbować odbiciami podkreślić sylwetkę samochodu :)

 

Model zaiście wypas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, fake, pewnie. na 100%.

 

Moja pierwsza wypowiedz w tym watku, wszczesniej tylko ogladalem, by teraz napisac- ZARABISTE! Mam nadzieje ze ostateczny renderek bedzie duzy, aby wpasowac sie na tapetke. Jedyny blad jaki dostrzeglem na ostatnim renderze, to to, ze grill jest po jednej polowie niedoswietlony, ale jesli powiekszysz odbicie to powinno byc git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patry- z tym studiem to tak, najlepsze jset to czego nie widac, na gorze wykorzystalem cos takiego jak RA zapodal wczesniej, polkole na ktorej sie swiatlo odklada, to glownie nadaje jasnosci, no i rozmieszczenie reszty vray lightow. Jak skonczy sie renderowac to ci zapodam screena;]

chveti- z tymi refleksami to jeszcze kombinuje caly czas

Kr3tz, extreme - dzieki panowie;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko loko,na render z felami jeszcze przyjdzie czas:D wiecie jak mozna uzyskac odrebne odbicia dla poszczegolnego elementu? dalem np mapke hdri do slotu enviroment danego materialu i to nic nie daje, bo i tak sie odbija realne otoczenie/studio (zaslania cale niebo) help;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mi sie nie uda nic innego wymyslec to zostaje PS, no ale chcialbym tego uniknac. Wiem ze w nowym vrayu jest taki material, nazywa sie overide cos tam, no ale nie wiem czy on nadaje osobne refleksy bezwzgledu na realne otoczenie. Ja tego materialu jakos nie moge znalesc, mimo tego ze mam wersje 1.50:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patry calkiem o tym zapomnialem, rendering mnie pochlonal;]

tutaj masz studio, nic specjlanego, praktycznie same vraylighty i jeden direct http://img159.imageshack.us/img159/4922/studio1fz8.jpg ;]

a tutaj lakier, zwykly shellac, gdzie w base material masz to---> http://img255.imageshack.us/img255/8734/basetq5.jpg diffuse ustawiaasz w falloffie kolorki jakie cie tam interesuja, no i specular to samo

w shelalc material mam to http://img181.imageshack.us/img181/4412/shellacsy0.jpg

blend mam ustawiony mniejwiecej na 50;]

ogolnie to nie trzymalbym sie sztywno tych ustawien, sa to ustawienia akurat pod te studio;] pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JohnZi - plisss pokaż wkońcu jak wygląda to studio i ust. lakieru bo nie mogę się doczekać :D

 

patry -> i tak korzystasz z mentala:P

 

JohnZi -> kawał naprawdę wspaniałej roboty! jak reszta elementów bedzie trzymac poziom to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności