Skocz do zawartości

Predator

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 671
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobra dobra mam Blendera ale chętnie poczytam jak nim mam się bawić bo w końcu nie jestem obeznany;)

no mozna go glaskac, wolac, czesac, on nieraz sika i szczeka o tak sie nim baw.

A na serio to wez odpal google i sam sobie znajdz bo tak jak pisal vorek tematow byla setka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wez noz i odetnij xD wiesz my tu jestesmy strasznie pomocni no ale bez przesady jasnowidzami nie jestesmy nie opisales dokladnie problemu i skad mam wiedziec o co ci chodzi? jakies screeny, glebszy opis, link do tego tutka itd by naprowadzic na tego problema bo tak to mozna zgadywac i zgadywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na YouTubie masz fajne tutoriale blender dla początkujących czy jakoś tak.

Poszukaj, poszukaj i jeszcze raz poszukaj, google, youtube i inne. Masz też fajne forum blender.pl tak możesz znaleźć DUŻO odpowiedzi.

POzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam obrazek taki typowy art i chciałbym go zrobić w wymiarze 3D to jak to można zrobić?

 

Pomeczysz 3 lata blenderka to zrobisz. Nie jestesmy magami i nie potrafimy tego przyspieszyc zadna odpowiedzia, ktora swoja droga podwoila by objetosc tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sisinhios14

Witam.Jestem Patryk!!Pisze z prośbą o pomoc w 3ds max'e.Robiłem na BLENDERZE ale jego opcje nie zrobiły na mnie wrażenia!Chciałem na nim zrobić jakeiś autko ale doszłem do wniosku że jest to trudne.Widziałem kilka filmików w kturych kolo zrobił takie fury ale to na 3ds max'ie .Zciekawiło mnie to ale dopiero będe ten program instalował.Mam prośbe.Niech ktoś mi wytłumaczy jak sie w 3ds max'ie auta robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ten dzial. nikt ci niepowie przeciez jak sie robi samochody. wlaczasz i modelujesz. przejrzyj tutki, video. poczytaj. proboj. i cwicz cwicz cwicz. od razu sie nierobi samochodow bo nigdy to niewyjdzie. naucz sie podstaw modelowania. ja po 5 miesiacach wziolem sie za pierwszy samochod bo kiedys probowalem i nieumialem poradzic sobie z niektorymi problemami, a raczej jak latwo je rozwiazac. na 3d-palace.com masz tutek o modelowaniu samochodu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sisinhios14: wątek został przeniesiony do działu Pomoc. w dziale WIP prezentujemy prace a nie zadajemy pytania jak coś zrobić. poza tym proszę wykaż odrobinę inicjatywy i przeglądnij help programu. na początku będzie ciężko ale modelowanie to nie jest nauka w weekend. mniej więcej po 2-3 miesiącach nauki wymodelujesz coś co będzie tylko przypominało samochód. a dalej pójdzie już z górki.

 

 

i błagam nie pisz "PLISSSSSSSSSSSS"... dziękuję :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Robiłem na BLENDERZE ale jego opcje nie zrobiły na mnie wrażenia!Chciałem na nim zrobić jakeiś autko ale doszłem do wniosku że jest to trudne.Widziałem kilka filmików w kturych kolo zrobił takie fury ale to na 3ds max'ie

 

Kurcze, twardy jestes, Bledner zadziwia polowe swiata grafiki.

Ja za to blagam o nie pisanie "ktury"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich...

 

Jestem nowy/zielony w świecie 3D...mam program 3DS Max. I chciałem sie dowiedzieć od czego proponowalibyście by mi zacząć? W sensie taki, jakiego tutka proponowalibyście? Byłbym wdzięczny za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnego tutka to hmmm jesli choc troche znasz podstawy anglika to proponuje zaczac od maxowego helpa jest doskonale napisany dla zaczynajacych przygode z tym softem. Ja zaczynalem od jakis konkretnych tutow w sieci i pozniej sie tylko wkurzalem a gdy odkrylem ze maxowy help jest swietnie napisany to tylko zalowalem straconego wczesniej czasu na przerabianie tych tutow z sieci. Na poczatek trzeba rozkinic ogolne zasady robia proste obiekty i odkrywajac podstawowe przydatne pojecia jak mapowania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez obrazy dla max3d.pl ale te tutki na samym portalu nie sa najlepsze (choc niektore nawet w miare) ale natomiast te na samym forum to juz ciekawa sprawa choc dla ich przerobienia wypadaloby zapoznac sie jednak z maxowym zestawem. Najepierw tuty i help z maxa a pozniej dla bardziej zaawansowanych i konkretnych rzeczy to tuty z tego forum oraz z google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temporal: bez urazy ale całe rzesze grafików uczyły się na tych tutkach. I choć może nie pokazują jak zrobić mega miażdżący efekt z Matrixa, to jednak mi swego czasu uratowały tyłek przez powieszeniem się z rozpaczy na kablu od myszki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem od tutkow z 3ds'a 8 (tych doalczonych do niego) i wydaje mi się że są wystarczjąco dobre, aby nauczyć podstaw modelowania. Takie jest moje zdanie- ja ich używałem i nie żałuje poświęconego im czasu (chociaż żadnego nie skończyłem xDDDD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam zacząłem od kupienia na helionie ćwiczeń praktycznych do max 9 :) tam jest dużo podstaw :) uważam, że 20 zł + koszt przesyłki to nie była duża sumka :) a co do tych tutków co są w zakładce touriale to też z nich można się ciekawych rzeczy nauczyć :) np.: ten o boxmodelingu głowy :) fajna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebal
sam nie tak dawno zacząłem :0 natrafiłem na te tutki jak już prawie na tyle wiedzy miałem co w nich jest :)

 

Chyba z tego skorzystam, i tak dzięki za pomoc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz poprosic kogos zeby otworzyl w Mayi i wyeksportowal do obj. Chyba ze jest tam cos wiecej niz model, np animacja - tego juz sie nie da zrobic. Sprawdz najpierw czy nie ma tam pliku w formacie *.obj , taki plik mozesz w kazdym programie otworzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz poprosic kogos zeby otworzyl w Mayi i wyeksportowal do obj. Chyba ze jest tam cos wiecej niz model, np animacja - tego juz sie nie da zrobic. Sprawdz najpierw czy nie ma tam pliku w formacie *.obj , taki plik mozesz w kazdym programie otworzyc.

 

 

A po co bym sie pytał jak bym mógł bez problemu w blender otworzyć????

 

A jeżeli ktoś będzie chciał mi pomóc to ma tu link pobraniowy do tego modelu:

http://www.highend3d.com/maya/downloads/character_rigs/Free-Renamon-Character-Rig-V-0-4563.html

będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Liw him alon"

maxofp2p chodzi im oto zebys wykazal sie sprytem, i nie szedl na latwizne "SEARCH">F1 :), niestety ale niema lekko :P

PS Nie jestem obeznany w Blenderze, wiec ci nie pomoge:P jedynie moge doradzic to co inni

Google oraz Youtube, tyle powinno ci narazie wystarczyc :)

pzdr i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kazuniu

Witam widziałem na tym forum fajne prace (najlepsza to "wściekły toster" o ile sie nie mylę :))i zawsze chciałem coś takiego umieć wiec pobrałem program 3dmax studio i tu zaczyna sie mój problem ponieważ kompletnie nie wiem o co chodzi, nie wiem nawet jak zrobić prosty kwadrat a już nie wspomnę o jakiejkolwiek innej figurze. Szukałem tutoriali dla początkujących ale znalazłem tylko takie z czego nic nie rozumiałem :( wiec proszę o jakieś linki czy własny tutortial jak zrobić kwadrat czy inna figurę. Z góry przepraszam jak jest już taki temat ale naprawdę nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec proszę o jakieś linki czy własny tutortial jak zrobić kwadrat czy inna figurę.
OMG co za pyatania już dzisiaj kolejny taki "nowy", też jestem za moderacją pierwszych postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hu hu, no skoro takim komplementem mi sie dostalo, to nawet odpowiem :)

Wiec jestem autorem tego wscieklego tostera :) I podobnie jak ty, kiedy pierwszy raz wlaczylem 3Ds Maxa to nie wiedzialem jak zrobic cos poza boxem. Ale juz 3-4 lata pozniej luznej znajomosci z tym programem umialem zrobic owego tostera. Wiec uzbroj sie w cierpliwosc i manual (F1) i jazda :)

 

edit: a, nie doczytalem, NIE umiesz zrobic Boxa... oj... to bedzie bolalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kazuniu

ok :D nauczyłem sie robić boxy i inne figury ;]

 

oto moja pierwsza praca:

 

95374531lk5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności