Jump to content

Recommended Posts

tak zamierzam zaopatrzyc sie w jakas ksiazke ;) nauka musi miec solidne podstawy, przepraszam wszystkich ktorych ten watek zanudza ;)

pozdrawiam

mnie nie stac na ksiązki wiec korzystałem z metody prób i błędów :> , w miare pomogło i teraz mniej wiecej coś w tym maxie wiem ..

pozdrawiam :)

azazyl, maxio jest tak potęznym programem i tak skomplikowanym, ze metodą prób i błedów to Ty daleko nie zajdziesz, albo zajmie Ci to wieki. Są na rynku równiez tańsze ksiązki o maxie, jakl poszukasz, to nawet za 35 zł. znajdziesz. :)

Mistrzowie witajcie!!

nie ma dla mnie dobrego działu wiec w modelowaniu napisze.

jestem zielony w 3d ale chcialbym sie nauczyc. Nie bardzo wiem od czego zacząc. mam 3ds max 5,6, photoshopa, psp8. czy z softwearu bedzie mi jeszcez cos na początek potrzebne?? no i od czego rozpocząc nauki - startować od tutoriali z 3ds czy ksiazki może jakieś polecicie??

Witaj, mój uczniu ;)

Wejdź na stronę max3d.pl i kliknij na tutoriale. Przerob pare i pod zadnym pozorem nie dawaj wynikow na forum. I nie zapominaj o magicznym Helpie, jak i o FAQ'u na forum :) . Jak sie nauczysz, to mozesz zabrac się za coś bardziej advenced, za jakis swoj wlasny projekt moze ;) Ew. robiąc coraz lepsze tutki, badź uczyc się samemu... w co wątpie ;) Dopiero po tym wrzuc cos na forum i będziemy pomagac :)

Pozdrawiam i witamy na forum!

mw4d

Przerob pare i pod zadnym pozorem nie dawaj wynikow na forum.

...

Dopiero po tym wrzuc cos na forum i będziemy pomagac :)

Święte słowa ;)

PS. mw4d gratuluję tysięcznego posta ;)

soft nie tak ważny jak chęci i wytrwałość - nie myśl sobie że dobry model to siadasz o 12 a przed obiadem masz skończony :P bardzo dużo ludzi myśli że to tak z miejsca zaraz zrobisz :] tutki , tutki, jeszcze raz tutki - no i wspaniałe google ;)

witamy na forum. powodzenia.

pomoc dla zielonego??

... jestem zielony ...

kosmitą nie pomagamy ;)

nastepnym razem pomysl zanim stworzysz nowy watek...

illy nie czarujmy sie on jest ciągle łamany

ale od tego jest armia moteratorów ;)

Witam na forum, Nie przejmuj sie docinkami, tutaj to standard, zwłaszcza ze strony nieco starszych wyjadaczy, którzy na widok pytania o najbardziej elementarne kwestie odsyłają do helpa, mając na myśli diabła. No, ale nie martw się i sie ucz. Tutki masz na forum, ksiąźki do maxia na rynku są, więc źródeł wiedzy, przynajmniej tej elementarnej jest zatrzęsienie. Pozdrawiam.

dzięki :) ale pewnie "starsi" mają racje z tymi docinkami. A "mistrzowie" to nie podlizywanie :> popatrzylem na samochody - po megane musialem usiasc, a po fluence zacząłem żałowac ze o cos sie Was pytam x_x

Myślę, że śmiało możesz pokazywać swoje rzeczy, byle nie te robione na podstawie tutoriali. Chyba najbardziej ekonomiczną sprawą jest próba robienia własnych rzeczy od samego początku, choćby dlatego, że własne prace kwalifikują się do sygnowanego własnym imieniem portfolio. Poza tym metodą prób i błedów, próbując tworzyć coś swojego masz szansę wypracować swoje, najbardziej Ci odpowiadające metody pracy i zorientować się co Ci tak naprawdę najlepiej idzie. Często ulega się złudzeniu, kiedy patrzy się na cudze rozwiązania, że "faktycznie, miałem to na końcu języka" albo "dokładnie tak, jak myślałem". Kiedy zaś nie ma tutoriala pod ręką i trzeba coś zrobić zaczynają się schody. Dlatego zachęcam Cię do czytania tutoriali ale umiarkowanie, częściej na twoim miejscu zaglądałbym do help'a i próbował na podstawie wiedzy tam zdobytej tworzyć samodzielnie od początku. Trochę się podenerwujesz, ale za to potem szybciej będziesz pracował.

A co do wrzucania pracek na forum to jest to niezbędne ;) Konstruktywna krytyka pracek, zarówno od strony technicznej jak i artystycznej napewno pomoże Ci zauważać w swoich pracach dobre i złe strony. Tego niestety nie dadzą Ci książki, help czy tutoriale, a tylko inni bardziej doświadczeni użytkownicy.

Pozdro

A z książek, jeśli chodzi o polski rynek wydawniczy, to "3ds max5. Projekty i rozwiązania" wydana przez Helion cegiełka (ok. 1000 stron) kosztuje 99 zeta, ale w zasadzie mając ją, innych książek kupować nie musisz. Co do tutków, to raczej ostrożnie, lepiej z nimi nie przesadzać, zwłaszcza, że duża część pokazuje tylko jak, a nie dlaczego.

Pozdrawiam

bukovsky i slate -> obydwaj macie racje, tutoriale trzeba przefiltrować, pod względem tego co nam bedzie potrzebne i użyteczne, no ale jakieś podstawy trzeba mieć - tutaj help, albo jeszcze lepiej tłumaczenia (np. na exodus-art, poszukaj, bo zapomniałem adresu) sam też napisałem o edit poly. A na sam początek to właśnie 3ds max5 projekty i rozwiazania, dorwałem ją po roku zabawy w maxie i wiele sie nauczyłem...

Dokładnie tak, jak piszą Streaker, Slate i Bukovsky. Ja sam zaczynałem od wspomnianej cegły i jeszcze mi pozostało wieeeele do nauczenia. Niemniej jednak zaopatrzyłem sie niedawno w Czarną Księgę Animatora, która ponoć też jest super, ale już na wyższym poziomie zaawansowania. Spodziewam się, ze otrzymam ją pocztą najpóźniej w poniedziałek. :)

cos co sie wystawia na forum powinno byc pracą twórczą ... tutoriale są po to zeby sie dokształcac ... zwykle pokazywanie ich wynikow na forum nie wprowadza nic nowego ... ceniona jest własna pomysłowosc a nie technika "wykonania czegoś z ... "

ot to ;]

Witam, Dopiero uruchomiłem program 3ds max 7 i szukam jakiejś prostej, polskiej książki która wprowadziła by mnie w tajniki modelowania. Możecie podać mi tytuł tej książki, lub link do polskiego poradnika?

Witam na forum :)

Na http://www.max3d.pl (niezła stronka :D ) jest sporo tutoriali które wprowadzą Cię w świat maxa, i nie patrz za bardzo na to że do innych wersji, jak nie będziesz mógł znaleźć jakieś funkcji to wciskasz f1 i po problemie.

Poza tym przeszukaj dokładnie forum, temat "jak zacząć" był już wałkowany setki razy a i w wątkach z tutorialami napewno coś ciekawego znajdziesz.

jako że kolega bugas na dole wspomniał o video tutkach to zwrócę też uwagę na

http://www.3dbuzz.com - kurs video maxa od podstaw :)

Pozdrawiam

Po pierwsze - wejdź na http://www.helion.pl/ - napewno coś dla siebie znajdziesz...

Po drugie - Zapoznaj się z zasadami regulaminu - http://max3d.pl/forum/forumdisplay.php?f=43

Przed zapostowaniem sprawdź za pomocą opcji "Szukaj" czy już ktoś wcześniej nie napisał podobnego tematu, bo był on wałkowany już setki razy...

Pozdro!

Edit:

Vorek -> Kurcze, musiałeś mnie wyprzedzić o te sekundy.. Niedobry jesteś! :P

• Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy