Skocz do zawartości

Predator

Rekomendowane odpowiedzi

no pogrzebalem troche i znalazlem fajne tutki. tylko ze mam problem taki ze wiekszosc z nich zaczyna sie juz np: http://www.cgarena.com/freestuff/tutorials/nokiatutorial/part1-2.html gosciu zaczyna robic projekt z wrzuconymi zdjeciami tego telefonu z przodu/tylu w innych tutkach boczne zdjecia wrzucaja. no a ja nie moge dojsc jak to zrobic zeby przed rozpoczeciem tej zabawy tez wrzucic takie zdjecia:) pomoze ktos?:) dziekiz gory za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 671
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ehhh co nowy te same pytania i problemy... Nie latwiej jest zobaczyc polskie tutoriale ze strony max3d o podstawach 3ds maxa ? A nie brac sie za tak zaawansowany model jak na poczatkujacego, zielonego usera ? Nie lepiej zrobic, ksiazke, jaskinie czy innne tego typu kultowe tutki ? Poznasz podstawy i zrozumiesz ogolna zasade tworzenia prostych modeli, zrozumienie poly modelingu i pozniej dopiero brac sie za tego typu sprawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no skorzystalem z twojej rady zaczalem od podstaw. robie sobie jakis obiekt skladajacy sie z 2 elementow. jeden z nich ukrylem (piknalem element+hide) i zaczalem prace nad drugim obiektem no i oczywiscie niewiem jak teraz przywrocic poprzedni element zeby byl widoczny:) gdy zaznaczam ten widoczny element i wybieram unhide nic sie niepojawia niestety:P jak to rozwiazac?:)

 

dodam ze gdy biore render oba obiekty sa widoczne:)

 

ok juz sobie poradzilem wystarczy troche poczytac:P i tak pewnie bede jeszcze walil z rownie glupimi pytaniami wiec jak ktos ma cierpliwosc do mnie to moze czasem odpisac na moje pytania:) dzieki z gory:)

Edytowane przez alwayslags
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie z attach staram sie to zrobic inaczej niewidzialbym vortexow z obu obiektow;)

robie tak: zaznaczam oba obiekty za pomoca ctrl+ klikniecie na oba obiekty wchodze w modify tak zaznaczam attach nastepnie vertex i zaznaczam 1 kropke biore weld target no i nic dalej sie niedzieje. probuje przeciagnac jedna kropke na druga pojawia sie tylko kreska przerywana a nic sie nie dzieje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhy jakoś dziwnie to robisz jesteś w jednym obiekcie w edible poly a jego opcji wybierasz Attach i klikasz na drugi obiekt i potem target weld klikasz bez zaznaczania żadnych vertexów klikasz i trzymając przesuwasz tego vertexa którego masz weldować do vertexa z którym ma on być połączony i chyba w miedzu czasie pojawia sie przerywana linia łaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec :

http://img515.imageshack.us/my.php?image=34814870ga5.jpg

(przypadkiem przesunal mi sie screen i drugi z tylu wyszedl na wierzch:P)

 

dalej:

http://img515.imageshack.us/my.php?image=80316070pr8.jpg

i no na koncu:

http://img148.imageshack.us/my.php?image=55821440rx0.jpg

 

dodam ze vertexy z jednego obiektu lacza sie bez problemu, prawdopodobnie chodzi o attach ale nei wiem czemu niechce mi polaczyc gdy wybieram attach np to moge np wybrac jeden kolor dla obu obiektow jednoczesnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sceny nie otworze nie mam dostępu do maxa 2009 ale źle robisz już widzę bo masz na grupę obiektów nadany edit poly a to trzeba tak wybierasz jeden obiekt klikasz prawym z menu wybierasz "convert to" i tam "convert to edible poly" wtedy klikasz na Attach dodajesz drugi obiekt i wtedy target weld

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

chciał bym się zająć animacją - tak w ramach własnej rozrywki, czy ktoś mógłby mi polecić od czego zacząć, czy jest jakiś program typu krok po kroku dla kompletnie zielonych?

z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam nowo powstałe forum ( http://maxfx.pl ) dotyczące efektów specjalnych, animacji 3D, grafiki 3D. Niedługo pojawią nowe tutoriale do popularnych aplikacji 3D (3ds max, Modo, XSI, Zbrush).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj pomoc programu. Podstawą jest zrozumienie interfejsu... Do czego służą poszczególne przyciski i jakie wogóle możliwości oferuje dany program.

 

Jeśli masz naprawdę mało czasu na to, musisz poszukać VideoTutoriali na ten temat... jeśli będą dobre to szybciej przyjdzie ci zrozumienie Funkcji programu, niż lektura nic nie mówiących określeń.

 

Podstawy jesteś w stanie opanować w 1-2 tygodnie.

Najlepiej wyposażyć się w Korepetytora, który najlepiej zrozumie Twoje potrzeby i zdecyduje co Musisz wiedzieć, bo wiele informacji które znajdziesz w internecie może nigdy Ci się nie przydać.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Jeśli musisz znać podstawy 3D na jutro, bo powiedziałaś komuś że znasz... to nie brnij w to... ;) Powiedz prawdę. hihii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy i czy mogl by mi ktos wyjasnic na czym polega w ogole modelowanie i animacja. czy postac najpierw sie maluje na kartonie czy mozna od razu ja tworzyc w programie takim jak bryce 5.5???????

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna ironia :) a tak na poważnie.. bryce sie do modelowania nie nadaje.. zapoznaj sie z normalnym softem i technikami modelowania np w blenderze, wings 3d czy jednym z komercyjnych softów typu max 3d, maja. wątek tektury pomine :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Ja polecam tak jak Ania, przede wszystkim tutoriale. Jednak nie klikaj na początek w tutoriale u góry bo kompletnie się pogubisz co jest grane. Jeżeli rozumiesz cokolwiek po angielsku to leć na stronę http://www.3dtotal.com i w zakładce u góry po lewej w 'free stuff' są do wyboru tutoriale. To jest bdb przygotowane miejsce do rozeznania. Od góry zobaczysz spis programów (możesz przeglądać tutoriale w różnych programach co da Ci wgląd jaki efekt można w jakim programie uzyskać i jak dużo tutoriali jest do danego programu), ale co jest dużo bardziej istotne zaraz pod nazwami programów są działy dla początkujących , animacja, renderowanie chyba i jakieś nawet całe projekty. Taki podział jest bardzo wygodny i czytelny w poszukiwaniu tego czego potrzebujesz. Możliwe, że w przyszłości na max3d też pojawi się takie rozwiązanie ale puki co ODRADZAM początkującemu zaglądanie w dział tutoriali tutaj:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. domyslam się że zaraz będziecie krzyczeć ze google nie gryzą żebym szukał tutoriali itd... jednak zaryzykuje bo juz niestety ale mam dosc szukania;/

wiec tak... chciałbym zacząc uczyc się modelowac różne rzeczy w 3d max. i niestety nie znam nikogo kto mógłby mi cokolwiek podpowiedziec czy cos. wpadłem na pomysł żeby wymodelowac swoj "przyszły" pokój... jest on teraz w remoncie i nie wygląda na cos w czym zamieszkam i wymarzyłem sobie aby zrobic jego model 3d... pozniej bede mogł sobie np porównywac. a wybrałem pokoj ponieważ mysle ze bede miał okazje poznawac rozne techniki i wogole nabrac troszeczke doswiadczenia przy tworzeniu każdego jego elementu... bardzo prosze was o życzliwosc i jakies podpowiedzi jak sie wogole za to zabrac . dodam ze jestem zielony... na bazie tutoriala (bardzo szczegółowego) potrafie cos zrobic ale samodzielnie jestem ograniczony do... boxa albo kulki... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko takie... zrobiłem rame na okno: box podzielony na 2 widh segs--> convert to poly--> insert i mam boxa i tak jakby dwie dziury w nim i pytanie czy jest możliwośc zebym znowu mógł to wziąc jako całosc i skalowac w 3 wymiarach? szerokośc, grubość, wysokośc (w cm)

Edytowane przez Shpaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, szukam tutoriali być może są na forum ale nie znalazłem... :/. Więc tak szukam o to takich:

- Mapowanie

- Teksturowanie

- Oświetlanie

- Ustawienie Vray'a

 

Będę bardzo wdzięczny za takie które są dobrze wyjaśnione i z których się nauczę.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta szukałem w google ale tam jest dla trochę bardziej zaawansowanych ... a na oficjalnej stronie vraya nie.. kiepsko trochę z angolem więc bym się nie pokapował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie. Jestem początkującym grafikiem i nie bardzo wiem od czego zacząć. Czytam forum i terminy których tutaj używacie wogóle nie rozumiem. Prosze o pomoc bo widze że są tutaj ludzie którzy naprawde znają temat znakomicie. Jak narazie wyposażyłem się w literature kóra opisuje funkcje 3d maxa i skrupulatnie ją przerabiam. Moje pytania od jakie sprzętu zacząć? Jak najskuteczniej nauczyć się tchniki modelowania, jak Wy zaczynaliście??? Pozdrawiam serdecznie i będe wdzięczny za odpowiedzi. Wierze że te forum pomoże mi w znaczącym stopniu się rozwinąć. W nim siła i nadzieja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako, że jestem nowy, a do tego dopiero zaczynam cokolwiek z 3dsmax'em prosiłbym Was o pomoc dot. poniższych pytań ;) Zapewne już macie dość takich jak ja i powtarzających się pytań ale... ;)

 

1. Jak obracać kamerę w okół danego obiektu?

2. Jak przybliżać aby te skoki nie były takie duże?

3. Jakie są najprzydatniejsze skróty klawiszowe (chodzi mi o przemieszczanie, obracanie, obracanie w sferze, itp)

4. Porady dla początkującego :)

 

Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności