Skocz do zawartości

Pojazdy 3D: American Muscle


damusTo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 395
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Eh przyjrzałem sie siatce krzywo miejscami było więc zabrałem sie za blacharkę i pacyfikuję a tu nagle...

...i mam taka sprawę, potrzebuję bowiem porady zerknijcie...

 

Renderek zaznaczyłem co mnie zastanowiło, dorzuciłem siatki z ms i bez bo coś mi tu się nie zgadza nie wyglada na mi na krzywo moze xle patrzę albo mam krzywe oko jakis pomysł ? ...

 

accobracam12tmst04min02sectk0.th.jpgaccobracam12tmsqb4.th.jpgaccobracam12tsgv5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawosta w innych ujeciach ten fragment wyglada prosto no nic ...

hdri na razie nie zmieniam i tak później bede budował całosciowa scenkę ...

Javor chłopie zaznacz mi o co biega bo ja całydzień dzis prostuje te siatke i jestem troche skołowany. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z ciebie domagacz :p..l

... ujawnie ci mój plan, nie zlozony. Otóż teraz machne taka wersję niebieska z białymi paskami, trenuje ten lakier bo podobnie bedzie z Viperem GTS ale to później...

Cobra ta to 1, 2 to czerwona właśnie taka jak sie domagasz zrobiona tak jak ja bym chciał, gdybym miał ;) (troche inspirowana wspomnieniami z młodosci - serial COBRA), 3 to dokładnie taka jak na ikonce tego wątku, tez czerwona z numerami i w inentycznym ujęciu jak tam teraz uwaga NA MOIM TORZE który sie juz do tego nadaje :]

Czy to cie satysfakcjonuje ?

Oczywiscie możesz to przyspieszać ale raczej wlepiajac referki albo princiki bo mnie ich brak najbardziej trzyma...

...własnie wpadłem we wnetrze i strasznie mi nie wychodzi materiał skóry więc jeszcze nie pokazuje.

Szukam też i królestwo za to ewentualnemu darczyńcy - printów PROTOTYPU Dodge Vipera z 1989 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam też i królestwo za to ewentualnemu darczyńcy - printów PROTOTYPU Dodge Vipera z 1989 roku.

Printow prototypu raczej nie znajdziesz - było ich kilka, kazdy wygladał nieco inaczej;) Chociażby te dwa:

http://dodgevipers.tenmagazines.com/vm012.html

http://www.supercars.net/cars/2208.html

Ogolna bryła pozostaje ta sama, różnią się szczegółami. Z powodzeniem możesz skorzystać z printów do rt-10, później "wystylizujesz" model na concept. Albo odpuść prototyp, klasyczny rt-10 jest imo ladniejszy. No i ma pod maską V10, a nie "słabą" widlastą ósemke;)

Cobra wychodzi zgrabnie. Aż miło popatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejno:

Kazioo-> pisałem powyzej ale doprecyzuję chodzi mi o Dodge Viper Concept VM-01 z 89 roku - czyli ten czerwony, faktycznie rt 10 wyglada dobrze ale miejscami wole ten prototyp, silnik zostawmy w spokoju mam w domu łańcuchy wiec wiesz nie ma problemu ;) sa subtelne róznice w lini dla mnie istotne, mam osobiste powody zwiazane z moją drogą projektanta nie bede sie tu wylewał :p

Wiktorze-> Serial jak wiesz 93-94 mam 06ze wskazaniem na 07 dlatego pytanie czy masz jakiś sposób na odswierzenie tego czy rozbijał sie Scandal J.

Przetrzachnołem neta i nie bardzo trafiłem. pomocy :]

Dalej Rt-10 princiki mam juz akurzone od SMów ze 3 sztuki em ale GT/GTS/GTR nie bardzo a nie wiem czy to nie złudzenie chyba nieco die to rózni mysle o wlocie z przodu i rzecz jasna budzie bo dach i nalepka na tyłku. mam za to model Burago pozyczony z 5 lat temu od kolegi w tym celu no i cos tam tego Vipera dłubnołem.

Wszelka pomoc w doszukiwaniu sie materiałów wyjsciowych i istotnych informacji mile widziana.

CHCIAŁEM TEZ SZCZEGÓLNIE PODZIĘKOWAĆ LUDZISKOM KTÓRZY POMAGAJĄ MI OBECNIE W TYCH BOJACH TAKŻE TYM A MOŻE SZCZEGÓLNIE KTORYCH NIE ZAWSZE WIDAĆ TU NA FORUM.

(i tak NP własnie w tej chwili Pietrus wyszukał mi manuala do samodzielnego złożenia cobry jakieś 40mb)

 

za czas jakis skończy sie render wstępnych przymiarek do shaderów wnetrza, masakrycznie długo sie liczy z pewnych wzgledów. Jak skończy będę oczekiwał waszej oceny i naprowadzenia. Ops idzie burzysko no to sie jeszcze zobaczy ...

póki co kończe zeznania i do nastepnego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze nie powinno byc problemu ale jest jakis dziwny, uzycie ramu nie osiąga połowy a mental wywala pład allokacji pamięci i nie bardzo moe sobie z tym poradzić. Sczerze to zaczyna mnie to załamywać. Nie lubie jak jest cos o czym nie wiem - czym mógłbym wytestować sprawnosc pamięci ????

I czy windows 64bitowy jest juz na chodzie czy ciagle oscyluje to w okolicach pomyłki ? ktos kozysta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o fajnie a powiedz czy ze steram inie ma problemów ? bo mam nieco sprzetu niestandartowego i się obawiam kolega szybciutko wracał z 64 właśnie z powodu ich braku...

Kolerny renderek :]

 

problemjr2.jpg

 

Nastąpił przy wykozystaniu ok 35% ramu nie rozumie problemu 1 raz na to trafiam, zaczyna liczyc FG i w pewnym momencie poprostu przestaje nie robi nic a koniec końców kazdey render wyglada tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak kiedy pojawiają sie problemy, em trudniej o Wasz udział w dysksji no ale co poczać nie ma lekko, projekt nieco popycham do przodu, udało mi sie jakieś prowizoryczne renderki zrobić to też i moge cos zaprezentować obecnie chcę zakończyc wersję 427 poto by zrobic własną delikatna przeróbkę, później wersję 289 i szukam blueprintów do Cobry Daytona - mam tylko bok - byłbym wdzięczny za pomoc. No a później Viper :]

tutaj kilka drobiazgów ...

accobradet1t10min9secuz1.th.jpgaccobradet2t10min9secet8.th.jpg

accobrawlew1wp9.th.jpgaccobrawlew2vj7.th.jpgaccobrawlew3kf9.th.jpg

 

to tyle z nowych drobiazgów, problem nadal mam aktualny !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariusz no co ty: Em ?

no co ty w którym momencie przegiecie - raczej prosciutko jest :p

Masz tu lampe o którą pytałeś - łobuzie ...

 

accobralampa1wf3.th.jpgaccobralampa2qw8.th.jpgaccobralampa3va6.th.jpgaccobralampa4nh1.th.jpg

 

No i co pomogło to cosik ?

 

dzięki Wiktor deska jest na poziomie v.1 podczas gdy reszta wzasadzie v.3 więc beda jeszcze zmiany ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dzięki Misiu :p

 

desków bedzie ci 3 rodzaje więc cos wybierzemy na razie unikam shadera skóry bo dziwnym trafem geo nim pokryte wywala mi mentala - musze to przewałkować.

 

a tutaj kilka kolejnych upków - subtrlne drobiazgi zeskalowałem trochw wlew lekka modyfikacja lakieru przypinki do dachu - dach tez jest ale skóra :]

Nowe lusterka ale do poprawy no i to 3 wersja blach powinno być ultra równo oceńcie bo ja chce juz Viperka :] a wypadało by jeszcze 1 Cobre Daytone - i materiały sa :]

Jeszcze ta nowa Cobra ma ktoś cos na nia ?

 

accobracam11t09min26secql4.th.jpgaccobracam06t11min00seczl0.th.jpgaccobracam19t15min26secfb8.th.jpgaccobracam23t13min27secjq4.th.jpg

 

Dariusz chciał jeszcze zobaczyć jak pracuje reflektor wewnątrz bez świecacej żarówki więc...

 

accobralampa6kk8.th.jpgaccobralampa7oq3.th.jpg

 

Muszę trochę zwiększyc przeziernosc tego szkła i bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok chciałes krytyki to masz:P

przy tym ujeciu rowek na masce wygłada jak by falował ale tak sie zastanawiam czy to nie wina odbić, nie podoba mi się połoczenie rurek w tym oparciu za kierowcą, lakier czerwony jest super duzo lepszy od niebieskiego i bardziej pasuje do auta, swiatełka też bardzo łądnie wyglądają więc powodzenia w dalszej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wreszcie :p dzięki...

...a co konkretniej masz do tych rurek ?

Co do maski jest tam 1 trójkat i to własnie on nie bardzo wiem jak sie go pozbyć, przemysle to jeszcze bo on powoduje taką falkę właśnie że czerwony lepszy hm...

Wiktorze a pasek sobie jaki zyczysz ? Skoro kolor podpowiedział4es lepszy ;)

co do prosiaczkowo różowego to no nie wiem jak musiał bys mnie do tego przekonac Darku, bylo by trudno z tego co wiem nie jesteś atrakcyjna brunetą :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK jedziemy dalej w zwalczaniu problemu o którym było wcześniej powoli się rozkręcam załanczam tu zapis z przebiegu procesu do momentu jego przerwania z powodu rzekomego braku pamięci, w zasadzie nie braku a niemozliwosci dalszej jej allokacji jak myslę. Plik jest w formacie zwykłego tekstu i możecie go oblukać >>tutaj

Pora dziłem sie kilku mentalowców i otrzymałem instrukcje za którymi teraz podazam zobaczymy co da sie z tym fantem zrobić...

No i zrobiłem pełna geometria na zwykłym materiale białym w standarcie łykneła ok 1400 mb i sie wyrenderowała, 40 % geometri z shaderami wywala sie ale przy uzyciu ok 970 mb jakies konstruktywne wnioski (a wywala sie konsekwentnie zawsze wtym samym miejscu i momencie)

a tu na dowód pełna geometria choć nie wszystko z MSami

accobrageoramtestcr1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności