Skocz do zawartości

Zmiana układu głównej strony.


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od pewnego czasu myślę o zmianie układu głównej strony.Chodzi głównie o stronę główną. Aktualny układ jest dość stary.

 

Chciałbym usłyszeć pewną burzę mózgów - być moze bedziecie mieli fajny pomysl jak to rozwiązać.

 

Mówiąc o głównej stronie nie chodzi mi o design strony, który również wiem,że jest stary. Jendka do całkowitego zmiany silnika musicie zaczekać, uporam się z kilkoma rzeczami jakie mnie w ciągu najbliższych miesięcy czekają i czasu mam nadzieje będzie więcej.

 

Chciałbym zmienić przede wszystkim układ newsów, ostatnich postów i dodać na głównej stronie w bardzije widocznym miejscu "Twoje wiadomosci".

 

Myslalem o dwukolumnowym ułożeniu newsów. Co pozwoli ponizej zamiescic w podobnej formie np. Twoje wiadomosci.

 

Dodatkowo zauwazylem, ze czesto korzystacie z "Ostatnich postow". Musza zostac, ale rowniez mozna je jakos lepiej ulozyc.

 

Cos w tej kwestii bede musial zrobic.

 

Byc moze macie jakies propzoycje, jakies sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

poprzednie newsy i kanały rss można dać gdzieś niżej/dalej, bo z tego się mało korzysta (przynajmniej ja, nie wiem może inni inaczej), przez to by było więcej miejsca.

 

czy da się zrobić żeby strona się dopasowywała do szerokości monitora?

 

to menu główne z lewej bym jakoś posegregowała na kategorie.

 

ale za dużo bym nie zmieniała, bo ogólnie jest czysto i przejżyście, po co zmieniać kiedy jest dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podobnie jak illy częściej na forum jestem niź na max3d ;) bo na forum więcej newsów ;P

ale zobaczyłem coś dziwnego że jak z forum jakiś news pojawi sie na głownej to polecą tam i komentarze ale jak ktoś tam da komentarz to na forum już sie nie pojawi a jak pisałem ja na główną rzadko zaglądam

i chciałbym aby to było ulepszone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem za całkowitą zmianą wyglądu strony głównej, już mi ten temnat chodzi od czasu jakiegoś po głowie :) Kolorystykę bym zmienił na taką jaka jest na forum. Pomysł z dwiema kolmunami na newsy i "nasze wiadomości" jest niezły, można by też zrobić więcej miejsca na rekomki no i wkońcu zorganizować jakoś konkretnie Złotą galerię :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie cierpie zmian, skoro jest dobrze to po co ulepszac?

strony nie poznam i zamkne, albo co gorsza, pogubie sie na niej...

 

szkoda ze Adek moze to zrobic sam 9i ma checi, jak dziewuchy zaczynaja wymyslac przemeblowanie w chatce to im daje miarke i wychodze do kumpla, jak juz dojda do wnisoku ze szafa jest za ciezka zeby ja samemu przeniesc to im przechodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i do rekomek można by wtedy wrzucać nie tylko najlepsze pracki ale np. wydarzenia, ciekawe inicjatywy itp. tak jak jest na CGtalku. Jedno miejsce można by też zorganizować na np. losową prackę ze "Złotej" Coś jak jest teraz w topie ale z miniaturką może, bardziej w formie rekomki.

 

"Wasze wiadomości" też trzeba by zorganizować lepiej, bo sam pomysł jest świetny, ale mało kto tak naprawdę zagląda. "Poprzenich newsów" mogło by być mniej.

 

Jeszcze mnie dręczy moty "Jesteś zalogowany jako...." na belce pod topem, można by to przenieść na miejsce tam gdzie jest wyszukiwarka, tam też można by upchnąć np. dodawanie nowej wiadomości. A belkę pod topem wykorzystać na najważniejsze działy na stronie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, szczerze mówiąc nie wiem co tu zmieniać, może tak:

dla mnie najważniejsze w tej stronie są:

-nowe posty, często w ramach przerwy w robocie wchodze na główną strone i patrze czy jakiś ciekawy topic się tam nie pojawi

- rekomendacje, zawsze fajnie zobaczyć co sie pojawiło naprawde wartego uwagi

- no i główne newsy.

Reszta jest dla mnie... hmm.. koniecznym dodtakiem z którego zadko kozystam.

To takie moje poranne 3 grosze..

 

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek zostaw jak jest mi sie bardzo podoba tak jak jest :) ale wierze ze zrobisz jeszcze lepiej, no to moja sugestia tylko taka zeby zwiekszyc ilosc miejsc na rekomki, czesciej zeby sie aktualizowaly i nie koniecznie jakies super mega pracki ;)

 

Shout jest w fajnym miejscu- widocznym, na dole bedzie lipa i mniej osob bedzie tam zagladalo tak wiec rownie dobrze moglo by go nie byc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za komentarze.

 

Juz mniej wiecej ukierunkowaliscie mnie na cos.

 

Na ten moment, na szybko postaram sie praktycznie nic nie zmieniac tylko dodac "Twoje wiadomosci" pod newsy.

 

W przyszlosci faktycznie trzeba bedzie zmienic przede wszystkim rekomendacje, zbudowac system rekomendacji. Bylby to bajer gdyby mozna przegladac historie. Nie jest to trudne :)

 

Zlota Galerie trzeba wyeksponowac - nie bedzie problemem stworzenie automatu ktory bedzie losowo wyswietlal miniaturke ze Zlotej gdzies na stronie glownej. Jedynie trzeba to bedzie jakos rozmiescic.

 

Shout zauwazylem, ze jest popularny wiec sadze, ze obnizenie go nie spotkaloby sie z duzym protestem ;)

 

Co do nowych postow: zmienie to i bedzie po staremu :)

 

fikołek: to nie tak. Prawda jest taka, ze komentarze do newsow sa brane z forum i odwrotnie. Jesli ktos na glownej doda odp. pojawi sie na forum i odwrotnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fikołek: to nie tak. Prawda jest taka, ze komentarze do newsow sa brane z forum i odwrotnie. Jesli ktos na glownej doda odp. pojawi sie na forum i odwrotnie ...

 

sprawdziłem to i tak jest jak mówisz ale na forum sie nie aktualizuje liczba odpowiedzi np. ten news

link

w newsach jest napisane że jest 5 odpowiedzi i ostatni wektor a w praktycwe jest 10 i zeus32 jako ostatni sie wypowiadał czyli znalazłem błąd systemu ;) i to mnie myliło bo nie wiedziałem że ktoś inny sie wypowiedział gdy z głownej przeszły do forum no to tyle ;))

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche to nie do końca jest to jasne dla mnie

newsy sa przetwarzane co godzine czyli powinny po godzine się na forum pojawić i sie pojwiają ale w dziale newsy liczba odpowiedzi sie nie zaktualizowała mimo że te nowe już tam są i o to mi chodzi

tak powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-większe rekomendacje.. więcej ich.. częstrze aktualizacje (można by tesz oddzielić jakoś 2d i 3d)

 

-shout imo musi być... żeby uniknąć spamowania na forum ;) .. a z resztą gdzie będzie "time ziro " ;)

Fajnie by było mieć takiego shouta jak na digart.pl ... głównie o emotikony chodzi (niby głupota.. ale cieszy oko )

 

-a i jeszcze poruszę temat czatu... kiedyś pamiętam .. fajnie się gawędziło całymi nocami:)

a teraz to już odludzie...

Aby to zmienić proponował bym jakąś sygnalizację.. że ktoś tam akurat jest..(wielka czerwona liczba pokazująca ile jest osób ) to spowoduje wabienie innych.. i nie będzie spamowania shouta :))

 

to tyle ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm no wlasnie kiedys byl kaunter ludzikow ktorzy siedza na czacie w danym momecie , nie mam pojecia dlaczego zostal zlikwidowany toz to byl genialny pomysl ;] wiem ze sa komunikatory ;) ale w grupie raznie sie gada jak sie kogos nie zna dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... nie pamiętam czasów, kiedy na czacie była wyświetlana ilośc obecnych, ale faktycznie gdyby to się pojawiiło, to pomysl byłby bomba, bo póki co czat świeci pustkami.

Sądzę zresztą, ze likwidacja shouta i zastąpienie go bardziej rozbudowanym czatem wymusi poniekąd na userach przerzucenie się na czat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności