Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

polshai - very very nice;) Ładnie światło i ogólnie dobrze się na to patrzy;)

SWRSC - niebo zdecydowanie do wymiany, reszta gitara, chociaż kolorystycznie w fotkę troszkę słabo się komponuje;)

 

U mnie znowy zabawa:

coffeecuppsmf9.jpg

i jesio inne kolorki (która wersja lepsza?;])

coffeecupps02mi7.jpg

.

coffeecupps03kl7.jpg

 

Wszystko 3d z wyjątkiem pary i logo;)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 najlepsza. tylko materiał kawy jakiś taki troszkę dziwny - ta pianka :) i jak patrzę na nazwę to z Mirachem się kojarzy. a ja robiłem sobie łazieneczke w maxie i nie zapisywałem (bo jak sie zapisuje to ustawienia vraya demo sie kasuja i od nowa trzeba ustawiać) i chciałem zapisac w pewnym momencie i "an error has occured. do you want to reserve your file?" dałem yes -> saving failed czy jakoś tak :/ no cholera wkurzyć sie mozna.... pare h pracy i dupa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamba troszke kamera jest krzywo, dlatego tak to wyglada. Kolor musi byc niebiseki. Ogolnie tlo chce obnizyc i moze zrobie cos w stylu tarasu widokowego z taka luneta. Chyba, ze macie lepszy pomysl. Oczywiscie na ziemi bedzie disp. Na razie byly to, mozna rzec, proby oswietlenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test materiału trawy. Trawka będzie się rozciągać na dużych przestrzeniach:

a2cfe620f403cab7.jpg

 

I taka mała prośba z racji tego, że ten wątek jest jednym z najczęściej odwiedzanych, proszę zaglądnijcie do wątku Rozmieszczanie wielu unikatowych obiektów na powierzchni być może ktoś ma/zna pomysł taki "klik" lub "klik...klik.." i już ;) będę bardzo wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie z tym rozmieszczaniem, napisałem w wątku jak :).

Nie używam proxy zwłaszcza, że raz wyproxowany obiekt nie może byc potem edytowany poza tym przy naprawdę dużej liczbie obiektów typu proxy max zaczyna mi się losowo sypać, a przy zbyt skomplikowanym obiekcie sypie się export do proxy nie wiedzieć czemu choć akurat tu jest jedynie 300 000 faceów - na obrazku widać trzy takie "moduły".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak czasem robie jakies dywany/wykladziny na fur...robie sobie 1m/1m dywanu, na proxy i instance kilka razy...lepiej sie renderuje niz gdy da sie fur na cala wielkosc podlogi bo wtedy komp czasem nie wyrabia

fakt ze z duza iloscia proxy tez czasem sa problemy ale generalnie metoda jest dobra i efektywna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak polshai pisze, instancje w pamięci traktowane są jak jeden obiekt od którego pochodzą. Na tym bazuje miedzy innymi vrayscatter lub też scatter od pana Petera Watje...niestety maxowy scatter mimo, że ma mozliwość wybrania instancji to najwyraźniej ich nie obsługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięks. A na twoim lustrze para się skropliła, że takie rozmyte odbicia są? Widać w nim fałszywe światełko, albo to jakiś IES. Jeśli IES to podniesienie glossiness lustra do 1 załatwi sprawę, jeśli Vrayświatło doświetlające scenę to wyłącz je z odbić. Poza tym mozaika wygląda nieprzyzwoicie, ale już ręczniki zacnie. Ogólnie chyba bym trochę rozjaśnił całe pomieszczenie. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięks. A na twoim lustrze para się skropliła, że takie rozmyte odbicia są? Widać w nim fałszywe światełko, albo to jakiś IES. Jeśli IES to podniesienie glossiness lustra do 1 załatwi sprawę, jeśli Vrayświatło doświetlające scenę to wyłącz je z odbić. Poza tym mozaika wygląda nieprzyzwoicie, ale już ręczniki zacnie. Ogólnie chyba bym trochę rozjaśnił całe pomieszczenie. Pozdro.

 

To w lustrze to IES ale jako dodatek w środku obudowy była spłaszczona sfera z samoświecącym materiałem - no i do tego to rozmyte odbicie w lustrze - wyszło cienko i je chyba po prostu w tym ujęciu wywalę. A mozaika to tak przez przypadek - miała być tylko na bokach obudowy wanny a z góry ciemne drewno :) THX za komenty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwony ręcznik strasznie dziwny - jakby był gumowy... i przypalenie na umywalce niepodaobamisie ;) gdyszzzz sprawia wrażenie, jakby była ugryziona :-) No i ... te szafki takie brzydkie jakieś, ciosane takie :/ Czemu to lustro takie blurnięte? Gołębia ostrości się zachciało, co :DDDD

Edytowane przez Chrupek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwony ręcznik strasznie dziwny - jakby był gumowy... i przypalenie na umywalce niepodaobamisie ;) gyszzzz sprawia wrażenie, jakby była ugryziona :-) No i ... te szafki takie brzydkie jakieś, ciosane takie :/ Czemu to lustro takie blurnięte? Gołębia ostrości się zachciało, co :DDDD

 

Ręcznik to przez lenistwo moje bo nie chciało mi się go jakoś poprawiać :) A szafek to ja nie zaprojektowałem, tylko Cersanit:

 

http://www.cersanit.pl/product.php?mod=detal&cms_id=2499&idz=efd198d0a1ae603b1e9e3188728aa4dd&prod_dzial_id=5&lang=pl

 

Z lustrem to taki eksperyment - chyba jednak nie za bardzo udany. THX za krytykę :)

 

Tu widok na inną ścianę z tej samej aranżacji, trochę rozjaśniłem wnętrze bo wcześniej ginęły pewne szczegóły (to że prysznic mi się w brodzik wbił zauważyłem :)):

 

ae92d84dad0f4ea9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cornelius Scipio

JohnyCa: Dzięki :) No minimalizm też przypadł mi do gustu,chociaż niedługo wrzucę coś w innym stylu ;)

 

Touch: Niestety ale dla siebie :) W przerwach pomiędzy pracą próbuję zrobić coś na szybko :)

 

Pressenter: Dzięki :) Musze przyznać,że urzekłeś mnie tą wypowiedzią :) To tylko render :P

 

Tomuś: Proszę bardzo ;)

 

 

Pzdr.

 

75385238py1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności