Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

PANOWIE powiem tak:

mały przykład-robiłem kiedyś okładkę do jeszcze nie wydanej płyty, przesłuchałem wrzuciłem parę fot od autorów do Aphotoshop + 20 warstw i wyszło fajnie, a gość mi wysyła linka ze to plagiat bo on coś podobnego widział na googlach, sprawdziłem nigdy tego nie widziałem fakt podobne było.

A inna kwestia jest inspiracja.

TAKI WYWÓD CO DO OSĄDÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No wiem, wiem, wiem też, że w nowym vrayu to rozwiązano, tylko jakoś jeszcze nie znalazłem chęci na inwestycję w aktualizację maxa do najnowszej wersji. Pewnie zrobię to jak wyjdzie 2011, bo na razie nadal na 2008 siedzę.

 

Sz.

 

a co ma piernik do warchlaka ? to najnowszy vray hula tylko na nowym maxie ? łoświećta mnie bo zasiedziałem się na maxie 7.0 ale miałem nadzieję, że mam najnowszego vraya sp4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vrya praktycznie do każdej wersji można pobrać, może i do maxa 7 nawet. Mając licencje ma się dostęp to wszystkich wersji ale aktualnie można pracować na 1 bo do pracy potrzebny jest sprzętowy klucz USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozioo chyba niepotrzebnie się tak spinasz. Na miejscu Arch515 bym się nawet cieszył że mam już tak rozpoznawalny styl, ze ktoś się nim inspiruje.

 

 

Umieram z radości… A Cieszy mnie fakt, z tego ze tacy ludzie jak kozio, hic per dostrzegają tom różnice, a to, że PAN jlidesign się "inspiruje"..W taki a nie inny sposób..No cóż..Powodzenia w dalszych zmaganiach życiowych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vrya praktycznie do każdej wersji można pobrać, może i do maxa 7 nawet. Mając licencje ma się dostęp to wszystkich wersji ale aktualnie można pracować na 1 bo do pracy potrzebny jest sprzętowy klucz USB.

 

Huh, przyznam że nie wiedziałem, a nawet i nie sprawdzałem. Zaraz z rana obadam. Grazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, swrsc, dzis piatki nie bedzie, dwuja... .. za niebo ci moge plusika dac co najwyzej..., do lawki marsz !, i nie swierszcz mi tam pod nosem, cicho!, bo uwage do dzienniczka wpisze.

 

Morphe dobrze powiedziane, swrsc 2= ( dwója na szynach )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już mówię. ten żywopłot zrobiony jest w jakieś 15 min.

 

chamfer box z noisami różnorakimi jaki forma do niego. na to scatter i rozrzucamy liście.

następnie chamferboxa naszego dajemy mu modyfikator push z minusową wartością, jakieś -5cm. dajemy na niego materiał któremy w opacity dajemy odpowiednio zrobioną mapkę celular.

 

cell color czarny

variation 0

division color pierwszy czarny drugi biały

cell characteristics: chips, size 10, spread 0,3, b smooth 0

tresholds 0, 0,5 , 1,0

 

i do tego jakaś ładna teksturka diff.

 

nawet na clousupach dużych wygląda dobrze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow Swierszczu, niezle. Zdradzisz czy to jakies materialy ptomocyjne czy dla jakiejs pracowni arch? Co do poprzedniego to ja sie wybije i powiem, ze jest git... jak na jeden dzien oczywiscie, i nie mow, ze wiecej nie chcesz, bo posadzam, ze klient Ci to jakos zrekompensowal. ;)

 

Profesorze Morphe tylko prosze bez nagany za powyzsza wypowiedz. :)

 

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinero - chyba fajne ale mało co widać.

SWRSC - widzę, że jakiś wielkie zlecenie obrabiasz. Szkoda że wywaliłeś.

żółty - większy reflect i mniej rozmyty na podłodze by się chyba przydał.

 

Testy otoczenia:

3ee906cc8ed1159f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tjviking - dzięki.

peter_muler - dzięki. Wezmę twoje wskazówki do serca. Jedynie z drzewami to już kompletnie mi się nie chce kombinować (leń jestem;) a muszą być "choinki" i lepszych modeli nie mam. Dom będzie pokazany z każdej strony.

Dunuś - ciepluchno na MAXa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionix – siemasz serdeczny kolego:) obrazki zacne nie ma to tamto:), mała uwaga nie do sosenek, a raczej bruku (lewa strona) sprawia wrażenie ze odbija za mocno, powinien być bardzo „suchym” materiałem..

Ze sosnami to trudna spraw, ostatnio poświeciłem im tydzień ;/.. Na ich samym przestudiowaniu w realnym świecie jak i w sieci, i na pewno najlepsze sosny, jakie pokazałeś tu na forum, Zwróć uwagę ze strzała ma zawsze, od szyi korzeniowej do połowy niecałej połowy strzały (pnia) odgałęzienia..Faktycznie jak wspomniał Peter_muler korony są za „tłuste”  tak gęste nie występują , one naprawdę maja delikatne o -igle nie (chodź jest ich odmian dużo..) Bynajmniej u mnie na Pomorzu..:),Nie powiem, że przydałaby się też ich różnorodność..:) Z tego, co rozmawiałem z koleżką od plagi na (exlevel), co uważam, że do tego typu drzew jest nad onyksem..powinno się dawać właśnie dużą różnorodność (5 -8 rodzajów.)

Wiec warto się nim zainteresować..Ma bardzo fajnie rozwiązanie mapowania, i generalnie jest bardzo intuicyjny.. Tu przykładowy obrazek jego możliwości..

sosny91.jpg

Lepszych sosenek nigdzie nie widziałem prócz lasu:)i Rpc..

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie albo ludzie uzywajacy growfx nie wydobyli jeszcze z niego potencjalu, albo jednak nie jest on tak doskonaly. fajnie wychodza tuje, niskie iglaki, male choinki tutaj zdecydowanie lepiej niz mozliwosci onyxa, ale te sosny nie niosa nic nadzyczajnego, natomiat ta referencja tego lasu sosnowo brzozowego jest dosc groteskowa... :/ ale byc mzoe ktos malo studiowal temat temu to takie troszke malo realne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiat ta referencja tego lasu sosnowo brzozowego jest dosc groteskowa... :/ ale byc mzoe ktos malo studiowal temat temu to takie troszke malo realne...

moim zdaniem bardzo dobra, przypomina trochę obrazy Lewitana http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6b/1885-1889_Birkenhain.jpg

Pewnie też mają źle namalowane drzewa ale tu chodzi o wrażenie, detale i budowa imho są na dalszym planie ale to już kwestia upodobań, to tak jakby dyskutować czy lepsze jest superrealizm czy impresjonizm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem coś wsadzać do reflection glossiness ale efekty były mierne dość, nie wiem może coś nie tak robiłem, generalnie tylko parametrami reflection sie pobawiłem i teraz podłoga wygląda tak

03042podnet3.jpg

 

Dof tez jak widać poprawiony poprzedni rzeczywiście mocno nienaturalny, tak to jest jak sie człowiek do czegoś nowego dorwie

 

Pionix - fajna ta chatka, czym świecisz w exteriorach jeśli można wiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie samobieżne sito do mąki gruboziarnistej?:D

żółty, spróbuj dać jasną podłogę, automatycznie powinna rozjaśnić Ci wnętrze, chyba, że ten element nie podlega dyskusji:) Powiedz jeszcze, co to jest ten pomarańczowy klocek przy oknie? Tudzież dwa, ale ten drugi to chyba odbicie?

 

Pozdr

 

edit:

obiecuję, że następne będzie już w scenie;P

 

hansgrohebwn.jpg

Edytowane przez Touch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch - 2 pomarańczowe kloce :] to są jakiegoś rodzaju uchwyty od tych podłużnych szafek, na refce mam tylko widok od przodu i nie mogę za bardzo wykombinować jak to w realu wygląda. Wiem natomiast jedno, że na bank nie są takie grube i że odstają lekko od frontów - doszełem do tego po dłuższych oględzinach refki po tym jak zwróciłeś mi uwagę - także dzięki ;] , wrzuce z powrotem jak poprawie

 

09121986 - 14mln... mój komp przy 2 wysiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności