Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

SWRSC zassij sobie wersje demo - dziala bardzo dobrze.

 

Samo sianie jest praktycznie "instant", co wiecej, jak sie okaze ze np zasiałeś za mało - można "domalować" sobie.

 

GW cos tam robi z tym, ale maluje normalnie proxy (tylko że w opcjach masz też ukrywanie geometrii (np ile jej widać na raz, jak jest przedstawiona itp) - trochę bardziej rozbudowane jest to niż proxy ma).

 

Jak dla mnie - jeden z lepszych pluginów jakie widziałem.

 

Bonifatz - dużo lepiej - moim zdaniem za dużo żółtego (ale to moja prywatna opinia "zabarwiona" ustawieniami mojego monitora pewnie")

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Z własnych doświadczeń, a osobiście uważam, że GWplanter jest duuuuużo lepszy od vrayscattera, to sianie trwa do kilku minut. Co do wyświetylania, bo nienawidzę tych boxów ze scattera, to tutaj robisz obiekt "display as box" i GW rozsiewa z takimi samymi parametrami.

 

Ah, no i pędzelek jest przegenialnym dodatkiem, świetnie do rozsadzania drzew się nadaje. ;)

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonifatz - ładne słońce. Teraz jest bardziej soczyście i kontrastowo.

 

SWRSC - odpowiadam tak jak umiem i to co zaobserwowałem:)

1. Proces siania trwa dość krótko. Tą trawę siał mi jakieś ~10s. Dużo zajmuje niestety wczytanie wszystkich elementów jak już zapuszczamy render. Jak jest tego dużo (powyżej 100 000) trwa to u mnie kilkanaście minut. Jak jest zbyt dużo elementów to potrafi się wywalić. U mnie zaobserwowałem zawieszanie GroudWiza jak mam więcej niż 200 000 instancji ale może coś źle ustawiam. Jeszcze w 100% go nie rozgryzłem.

Fajny patent jest z malowaniem pędzlem. Trawa w całości nie musi być bardzo gęsta. Z daleka wygląda dobrze a bliżej kamery szybko można ją zagęścić pędzlem.

 

2. Na pierwszą część nie umiem Ci dokładnie odpowiedzieć. To są obiekty proxy ale nie da się ich niezależnie edytować. Można je przemieszczać ale wszystkie stanowią jedną całość - jeden obiekt.

Jak masz dużo instancji i wszystkie się wyświetlają to jak najbardziej scena się zamula. Szybko jednak można ograniczyć ilość wyświetlanych instancji i to bardzo przyspiesza pracę. Po schowaniu instancji wszystko chodzi idealnie gładko.

Edytowane przez pionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSC, pionix fajna sprawa wokół groundwiz ale można by porównać stabilność vRayScattera z Groundwizem? Interesujące jest to jak to wypadnie. Aktualnie testuję demo vRayScatter x64.

 

BTW: ja rozumiem malowania instance nie ma w vrayscatter, za to mapki gęstości instancji proxy się nakłada..

vRay automatycznie może, przy zdefiniowaniu przez usera odległości, rozrzedzić instancje im dalej od kamery jest. Dodatkowo - można ustawić curves od zanikania. Co zainteresowani scatterowaniem na to wszystko?

 

No ja bym nagrał z chęcią jakiegoś avika z podkładem głosowym jak to zrobić, gdybym znał jakąś aplikację, która jednocześnie nagrywa pulpit i dźwięk z mikrofonu. ;)

 

Sz.

 

darmowy CamStudio ;)

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miły odbiór. :)

Siatka:

http://img706.imageshack.us/img706/3112/siatek.jpg

Reszta, to zmiksowane normal i bump.

Materiałami wolałbym się nie dzielić. To byłoby nie fair wobec niektórych. :)

To jest sieczka kontrastowych map niby zadrapań w reflect, gloss i bump + fallofy tu i tam dla symulacji tej wariacji aksamitu.

Nie jest tak fajnie jak w oryginale, ale daje rade jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiałami wolałbym się nie dzielić. To byłoby nie fair wobec niektórych. :)

To jest sieczka kontrastowych map niby zadrapań w reflect, gloss i bump + fallofy tu i tam dla symulacji tej wariacji aksamitu.

Nie jest tak fajnie jak w oryginale, ale daje rade jakoś.

 

Ciekawe:) a co jest oryginałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginałem jest Sits Demetrio. :)

Materiał jest mój, ale ktoś za niego zapłacił, więc nie byłoby w porządku go teraz rozprowadzać.

Doskonale wiem że to komercyjna robota wiec nie chcialem od ciebie wyciagac materiału, źle mnie zrozumiałeś. chciałem w przybliżeniu jakieś info które już podałeś dzięki i powodzenia:)

 

żeby nie spamować odemnie zalążek prac.

boron10032010view04copy.jpg

boron10032010view03copy.jpg

boron10032010view01copy.jpg

Edytowane przez grzegerz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PICsell wypoczynek, skórka, ślicznie. Ja bym poprawił jeszcze - model zasłony, szczególnie moment - prawie zetknięcia z podłogą. Podłoga wydaje się być z gresu, jeśli ma być to drewno to rzeczywiście coś nie tak. Jeśli rozmiar, klepki , płytki - masz odgórnie zadany to szkoda, jeśli nie to powiększ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlonie ładne w wizce dziennej.

Kolor samochodu mi nie pasuje.

Budynki brzydkie.

Poprawnie ale bez szału.

Masz jakiś duży render?

Chyba odbieram te wizki tak bo te budynki mnie jakoś negatywnie nastawiają.

Pozdr.

Edytowane przez !Ewert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!Ewert : za arch nie odpowiadam, ale przynajmniej jest okazja żeby napisać że coś jest do bani xD

 

siwy : Dzięki! Co do nocnego to był robiony for fun. Więc pewnie jeszcze do niego osiądę jutro.

 

grafik3d : fajno! trawka to photo + disp

 

Loki : jak pisalem nocny for fun.

 

arev : za taka akcje na kolorze elewacji klient by cie zlinczował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonifatz - mi się podobają, ciężko by było wymodzić coś ciekawego z takiej niezbyt atrakcyjnej architektury, a dzięki nasyconym kolorom i fajnemu światełku wyszło ci to bardzo fajnie. Klient powinien być zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudy - zdecydowanie więcej światło powinno być z tych lamp. Z zewnątrz też trochę więcej światło bym wpuścił i jakiś odpowiedni widok dał.

Bonifatz - bardzo zgrabnie, czysto, soczyście. Przyjemne w odbiorze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razer : Dzięki ! Ten klient akurat to pain in the ass. Uwielbia kloce ;)

 

pionix : Dzieki ! cieszę się że się podoba.

 

Tutaj finały juz po oddaniu z moją zabawą. Jeszcze GI lezy na pierwszym ale pewnie juz do tego nie wroce ;) Enjoy

houses_mix.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności