Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mam kilka renderów wnętrza które kiedyś robiłem, nie nadaje się na nowy temat więc dam tu.

a21.jpg

a22.jpg

a2.jpg

te światła disco robiłem volume lightami, renderowane vrayem 1.5, ustawienia jakieś kiepskie bo miało się szybko liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwy - całkiem ciekawe, fajny ten obraz/mozajka? nad kibelkiem

 

To ja wrzucę jako ciekawostkę coś takiego. A ciekawe jest to że renderowane scanlinem + radiosity + materiały finalrender'a stage-0 a rozmiar renderu wynosił 10000x5263px - drukowane miało to być jako fototapeta

 

828329e29705c34b.jpg

 

kusi mnie żeby przerobić to na Mentala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pionix --> haha, scanline?!;D Zacne, naprawdę. Świetni to wygląda. A jak z czasem renderingu? Chodzi mi o porównanie w stosunku do VRay'a na przykład.

Pozdr!

 

siwy --> świetne wizki, szczególnie ostatni kibelek;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch - już dokładnie nie pamiętam bo to bardzo dawno temu robiłem (jakieś dwa lata temu), ale sam rendering to bardzo szybko - problem to obliczenie radiosity. Całość w tej wielkości zajeła mi z tego co pamiętam ~24 godziny może troche więcej na Athlonie 2400.

 

edit:

w tej wielkości tzn.: 10000x5263px

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra.Miala byc wizka kuchni ale z braku pomyslow na wykonczenie chyba walne to na bok.Nie pakuje tego do WIPa bo mam teraz do zrobienia cos innego. Wiec wrzucam tu. Czy moze macie jakies pomysly? Moze kiedys sie znow za to wezme...Warto konczyc?

pozdrawiam.

 

kitczen12up0.jpg

 

kitczen6oo7.jpg

 

kitczen2xd6.jpg

 

kitczen4tn3.jpg

 

kitczen7eo6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki maly tescik trawki.

t2px5.jpg

t4bw4.jpg

I przy okazj moze bysmy zrobili jakis mini watek poswiecony realistycznej trawie, albo innej zieleninie na poczatek powiedzmy w exteriorach. Moznabyloby porownac rozne metody pod wzgledem efektow, czasu renderingu etc. Moznaby wykozystac scene od everow z tego tutoriala (mam nadzieje, ze nie beda mieli nic przeciwko:)

http://evermotion.org/index.php?unfold_exclusive=141&unfold=exclusive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr 3.5 GI+FG, czas nie pamietam ale nie za długo

 

ap1cx1.jpg

 

edit: Vorek do tego kibla to chyba skakać trzeba :P tak wysoko!!!

 

edit2: popieram pomysł etyra w sprawie założenia wątku o zieleni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorek: w sumie to fajnie, ale definitywnie za ciemno. małe okno to nie problem, gorzej z materiałami i ogólnym rozświetleniem łazienki. rozjaśnij kafelki na ścianach i bardziej je zróżnicuj (jaśniejsze na ścianach i ciemniejsze na podłodze).

 

zrezygnuj z ogradzania murkami części wannowej i umywalkowej a zastąp je czymś lżejszym (płyta gipsowa lub mleczna szyba. możesz też przenieść umywalki na drugą stronę a kibelek zamknąć murkiem lub balustradą.

 

możesz też zmienić położenie kibelków. zmień o 90 stopni w lewo (bokiem do ściany z oknem a nie tyłem), i umieść je tam gdzie wanna. zamiast wanny możesz wstawić kabinę prysznicową (w rogu tam gdzie teraz są kibelki) a wannę umieścić centralnie pod oknem. umywalka wtedy by odgraniczała strefę kąpielową od strefy defekacyjnej.

 

kibelki możesz zamknąć szkłem piaskowym (nigdy nie byłem entuzjastą załatwiania się na widoku). na przeciwległej ścianie umieść spore lustro albo zagospodaruj tam przestrzeń do wypoczywania i aromaterapii :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorek - o lala, super render :)

Pochwal się światełkami i ich ustawieniami :]

 

A ja zrobiłem taki test oświetlenia pt. "kolorki bez bleedingu" :D

Rendertime: 37min 39sek + ok. 5min AO

Standardowo AA 1/4 box bo czekać mi się nie chce :P

kuchniatestoswietleniakrq3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudy - fakt, przesadziłem :)

 

Następny test już ze słabszym AO i bez kontroli color bleedingu (hehe, doszedłem do wniosku, że gdy nie kontroluję color bleed'u to wychodzą kolorki jak przy zachodzie słońca, chociaż jest ok. 14 po południu :D)

AA oczywiście tak jak zwykle (:

 

kuchniatestoswietleniakvv0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności