Skocz do zawartości

Scena 3D: Pojemniki


DonKichot

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj niewiele mało czasu do tego te rendery ;)

 

myślałem żeby ten garnek potraktować z guzika "del" :)

cegły też mnie trochę rażą

 

"Hynol" mam wielką prośbę powiedz coś więcej jak by zrobić taki kurz bo myślałem nad tym ale niestety mi nie wyszło :P jak to się robi tym dustem ? i co to jest :D

 

lstpcclr2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

cegły są za drobne (normalna cegła ma od tej strony 6x25 cm, twoja ma wysokość mniejszą od szyjki butelki... chociaż ta butelka woglę jakaś duża wyszła)

 

oj nie przesadzaj z bumpem, weź go z jajek

 

garnek byłby lepszy emaliowany, z malowanymi kwiatuszkami czy coś

 

możesz dodać kilka białych jajek, żeby zapewnić im inność od ziemniaków. albo rozbić lub lekko pęknąć jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ania" dzięki za rady wykorzystam wszystkie :)

 

nalepka na butelce jest częściowo odklejona i w rogu jest tylko klej na butelce ale chyba nie widać tego dobrze ustawie to pod innym kontem

 

dzięki wszystkim za rady ! postaram się je w miare szybko wprowadzić w zycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potraktuj to, jako dobre rady:

 

Powiększ "ucha" (czy jak to się tam pisze :) ) od tego koszyczka na jajka/zimnioki, bo jak narazie to można najwyżej je dwoma palcami chwycić. Pomniejsz troszkę lampę naftową i powiększ beczkę. Nie wiem, czy pamiętasz, co pisałem, ale lepiej byłoby, gdybyś zrobił metalowe obręcze na beczce :) Butelkę mógłbyś troszkę wydłużyć.

 

Ps. Ładnie zaczyna to wyglądać ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracuje nad wszystkimi wskazówkami od was, jak tylko uzyskam w miare dobre wyniki zamieszcze updata :) narazie jeszcze nie jest dobrze :P

 

 

tutaj obiecana referka na tym się "wzorowałem" bo identycznie nie potrafie :) słaba jakość bo robiłem zdjęcie na szybko pożyczonym aparatem który miałem przez chwile

 

 

ggtwwq2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracowałem nad materiałem garnka bo ten był ochydny

no i urodziłem coś takiego, daje sam garnek bo nic innego nie poprawiłem, niewiele czasu do tego te renderingiii, zabierają więcej czasu niż sama praca nad materiałem

materiał i maski sam sobie namalowałem na corelu :)

 

Stary i nowy:

garneksnju0.jpg

 

garnksnp8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem wszystkie poprawki ale jest mały problem ten garnek zabił mi komputer :) bierze mi dodatkowo ponad 2 gb pamięci dyskowej do renderingu i przez to nie jestem w stanie tego wyrenderować w czasach pisze mi 320 godzin do końca samego light cache, 3.8 gb ramu chce do tego czegoś...

jutro zrobie ostre cięcia w jakości może uda się to zrenderować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej wczorajszy render,

! wiem wszystko lata bo ustawienia gi są na very low !

w tej chwili ilość ramu nie pozwala na więcej, do weekendu to skończe i wrzuce dłuższy render

 

teraz butelka jest troche zmieniona, bo tu jest za ciemna, tak sobie ładnie zblendowałem materiał i na dole jest ciemniej :P ale jestem zdolny co ? :P

poprawiłem większość rzeczy o ktorych mowiliście, zostało jeszcze zrobić podłoże i wytexturować lampę

 

na samym końcu będe kombinował ze światłem ale nie wiem co z tego wyjdzie na tym kompie...

 

aha render jest też bez soft shadows i bez caustiks

 

gt1hk2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, butla w kolorze niebieski jest lepsza. Sciana fajna jest teraz :) Choć poprzednia wersja też mi sie podobała, ale faktem było że była "nieracjonalna".

Czekam na materiały lampy i finalny render ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy to ma byc naturalne oswietlenie, ale jesli tak, to podnieś słonce nieco wyżej i daj mu mocny pomarańczowy kolor, a skylight powinien byc dosyć niebieski. uwydatnij jeszcze bump na ścianie. jeśli światło rzucisz nieco bardziej prostopadle na ściane, to mogą wyjść całkiem ładnie kaustyki od butelki.

jak na razie bardzo łądnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety wątek chwilowo wstrzymany...

 

poszły mi kondensatory na płycie i napięcie skacze nawet o 0.5 v :) komp się odpala co 5 reset do tego nie wykrywa mi 2 slotów z ramem, do 2 miesięcy kupię nowego kompa wtedy to skończe i wrzuce na finished żeby już nie zanudzać tą banalną grafiką :)

 

ps. już nie mówiąc o tym że kilka dni temu miałem w domu policję, na szczęście plotka w mieście była od nich szybsza i zastali tylko oryginalne oprogramowanie :)

 

ps2. w sklepach i hurtowniach brakło oryginalnych windowsów :P no koments

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności