Skocz do zawartości

dobry grafik :)


trosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Mam do was może głupie pytanie - JAK STAĆ SIĘ DOBRYM GRAFIKIEM 3D??? :o od czego zacząć? jakies wskazówki na początek? próbowałem modelować samochody i mi nie wychodziło... może od "budowania" domów? a może to za głęboka woda dla początkującego...? czekam na waszą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ćwiczyć , ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć !

Trening czyni mistrza !

dobra ale na czym...? ja zacząłem swoją przygodę z grafiką 3D od ksiązeczki KŚ Grafika 3D. Teraz w miarę dobrze znam interfejs Maxa. Ale jakoś nie wychodzi mi modelowanie... Właśnie - jak zaczynali najlepsi na forum? ;) Podzielcie się swoją wiedzą z tymi którzy dopiero chcą być tacy jak wy w grafice. Znać się na tym fachu choć w jakimś procencie co wy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznaj narzędzia, a potem ćwicz. Przyjmij jako zasadę, że w trakcie nauki każdy model będziesz miał okupiony zdartym od przekleństw gardłem. Nie oczekuj, że od ręki zrobisz Shreka. Pamiętaj, że niektóre skomplikowane i szczegółowe modele nawet specom zajmują tygodnie a nawet miesiące ze wzgledu na to, ze duza ilośc detali po prostu pochłania czas. i nie zrazaj się. Obserwuj świat, rób dużo tutków. Na forum masz ich od groma, zacznij od nich.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie powinienem odzywać ale coś powiem;) zadaj sobie pytanie co chcesz robić w 3d i pod tym kątem ćwicz DUŻO!!!

 

 

a tak ogólnie to co po Ci to szkoda czasu... widzisz siwy i klicek teraz żałują że sie za to zabrali:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczy sobie wypalisz, mózg ci wyparuje, przez kawe dostaniesz zawału, po co ci to? :). Dodatkowym atutem, są odparzenia na fałdkach skórnych, nie zapomnij po 10h siedzenia przed kompem przecierać jakimś kremem :). Bym zapomniał o najważniejszym, super jest mieć wielu przyjaciół ... na gg :].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdz tutorial, który dokłądnie opisuje jak stworzyc scene od podstaw po sam render. Ja tak zacząłem, w CHIPie był tutek dotyczący stworzenia sceny podwodnej - modelowanie rybek (poly modeling), proste shaderki, jakies efekty i render. Przerobiłem, zrobiłem scene i byłem zadowolony. Kolejną scenke zrobiłem już sam i tak się zaczęło. Następnie kolejne tutki... i jeszcze kolejne... kawy już nie pije

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michlord

Oni ci 3d odradzają bo nie chcą konkurencji :D

Nie rób na początku bardzo skomplikowanych modeli i nie wierz, że nie powinno się uczyć softu, bo potem są pytania "jak nałożyć teksturę na obiekt..." albo "co to jest?" lub "Jak to zrobić".

A i zachęcam do używania F1 w maxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie śpiesz się. Lepiej jak muł pod górkę, powoli ale konsekwentnie.

2. Nie rób tak jak ja: Pamiętaj żeby się wyspać, lepiej pracować OD ósmej rano niż DO ósmej rano.

3. I jak wyżej koledzy: trening czyni mistrza.

 

I moja sprawdzona metoda:

Teraz era wideotutków, zaopatrz się w nie najlepiej jak możesz, zapuść na jednym kompie a na drugim rób w miedzyczasie to co mentor na ekranie.

Później pokombinuj sam. Jak są problemy, seans powtórz i tak do skutku.

I następny:)

 

pozdro i powodzenia!

 

PS: aha, od kiedy zadbałem o lepszą mysz, monitor wielkości krowy, i markowy tablecik pracuje mi się mniej nerwowo:) A to też ważne:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kawa

2. Nie denerwuj się, (i kto to mowi) potrafie przelezec caly dzien z nerwow na lozku bo rano po przespanej nocy nie wyszła mi mydelniczka.

3. Spacer, zawsze dobry, nawet 5 minutek po osiedlu potrafi otworzyc umysł.

4. Nic na siłe...

5. Tak naprawde to bedziesz chcial programować kiedy juz znienawidzisz 3d:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trosiek pytal jak stać się DOBRYM grafikiem 3D :P Widze ze wielu z was czuje sie dobrymi grafikami :P hehe sorry

 

nie wazne czy ktos jest marny czy nie, czy ktos sie uwaza za dobrego czy słabego, rada jest jedna i ta sama "praca,praca,praca" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JohnZi dobrze gada :) W sumie zasada jest prosta: robic a nie filozować, czasem potrafie przesiedziec godzine zastanawiając sie czy te zgięcie mi sie podoba, czy moze powinno mieć ciut wiekszy chamfer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka rada, ucz się modelować, teksturować, animować, renderować, słowem wyrabiaj se umiejętności a nie uzależniaj się od softu, potem np nie spodoba ci się vista to będziesz bez problemu mógł przejść na mayę czy Hudego na jakimś unixie, poświęcając niewiele czasu na przystosowanie się do nowego interface :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zanim postanowisz zostac grafikiem to przejzyj to forum, wiekszosc narzeka ze micha z ryzem za mala, przemysl te wazna, zyciowa decyzje, murarzem, stolarzem zostan, albo znajdz jakis inny potrzebny i pozyteczny zawod :)

 

edit:

ja keidys chcialem zostac zolneirzem jak moj ojciec, dziadek, dziadek jego dziadk ai tak dalej, ale mi wyjasnili ze to glupi pomysl bo nie spodziewaja sie jakis wiekszych wojen i zwrostu zarobku w branzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

5. Tak naprawde to bedziesz chcial programować kiedy juz znienawidzisz 3d:)

 

Tak naprawde to kiedy juz znienawidzisz programowanie, bedziesz chcial robic 3d :D

 

pp,

_3Jane (programistka)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_3Jane (programistka)

 

moge potwierdzic! najlepsza jaka znam ;), punkciki juz dalem :D

dzieki za wszystko :D ;)

 

a zeby nie bylo OT tylko: to co mowia wszyscy: ciezka praca to podstawa ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde to kiedy juz znienawidzisz programowanie, bedziesz chcial robic 3d :D

 

pp,

_3Jane (programistka)

 

Oj:) Ja mowie tu o C# + Directx:) Az takie złe to nie jest. Prawde powiedziawszy to chyba najlepsza rzecz jaka wyszła z redmond:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry grafik...hm, w sumie to warsztat zawsze mozna (zreszta uczymy sie przez całe zycie) cwiczyc i cwiczyc, soft co chwila nowy nie w tym sprawa...o ile programu nauczy sie nawet małpa, bo wszystko jest kwestia czasu to czasami nie wystarczy tylko znać softu...trzeba mieć pewnego rodzaju zmysł do tworzenia...no chyba ze chcesz przez całe zycie modelować sracze (bez urazy do nikogo) trzeba umieć wybrać czy chcesz tworzyć czy odtwarzać bo cholerna róznica w tym jest...a nawet jak juz zaczniesz tworzyć, to i tak bez, qrde moze to i dobre słowo "wrażliwości artystycznej" daleko nie zajdziesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności