Skocz do zawartości

#VISTA - kupić, nie kupić - pogadać można ;)


miriam

Rekomendowane odpowiedzi

Sisio pracował na moim kompie w LC i dokładnie opisał jeden z najbardziej irytujących w viście problemów.

Kolejna jazda jest ze sterami do wacoma: Vista ma ich własną interprtację, nie widzi złośliwie sterów instalowanych na pichotę i przez to na przykład nie można ustawić wrazliwości piólrka na nacisk. Nawet takiej opcji tam nie ma.

Poza tym co nie zainstalujesz, to co 20 minut ci wyskakuje okienko z alarmem, ze costam chce sie z netem połączyć w poszukiwaniu update'u. W XP Mozna było odhaczyć opcje niepokazywania tego nastepnym razem i był spokój. Vista takiego udogodnienia nie przewiduje.

Kolejna jazda ze sterami jaest taka, ze po kilku godzinach uzywania vista krzaczy odswierzanie vierwportu w ogóle, na pasku zadań przesuwa wyswietlanie ikon otwartych programów o losowy wektor, co uniemożliwia /utrudnia ich przełączanie. Ponadto otwieranie okien z widokiem plików (jak np mój komputer), powoduje wyświetlenie się ramki okienka i ślicznej alphy pośrodku.

 

Chcecie jeszcze, czy wystarczy?

 

Vista sucks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Uzywam visty, Lightwave, wings, Photoshop działaja za...biscie:) Ramu ciagnie troche ale nie czuc tego przy 2gb. Ze sterownikami bylo nawet mniej problemu niz w xp, gdzie mialem swego czasu problem z zintegrowana karta dziwekowa. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Vistę 64 a na niej XSI 6.01 PS cs3 i inne.

Przede wszystkim trzeba parę rzeczy zrobić zanim zacznie się cos instalować.

Najważniejsze to wyłączyć UAC. Jak to zrobić można przyczytać na http://xp.net.pl/vista/vista_tips_n_tricks.html lub http://xp.net.pl/art/vista_opt.html

Ja mam nowy sprzęt i mi wszystko chodziło jak miód ale dla własnej wygody trzba wyłączać pewne rzczy które utrudniaja pracę.

 

Tablet. Vista uparła się, że to myszka tylko trochę inna. Mimo prób zaistalowania sterowników Vista stwierdziła, że sa nie dobre i już. W panelu sterowania tabletu nie ma nawet opcji sterwowników!?

 

Z tego co zauważyłem to tzw. kompatybiność z Vista polega na tymczasowym wyłączaniu Aero przez aplikacje, co zresztą można przyczytać w releasie Productivity Boostera od Autodesku. Działa to dziwnie i niezbyt stabilnie. Zawsze po wyłączeniu takiej aplikacji jest moment "ciemność widzę..."

W XSI teoretycznie najwcześniej kompatybilnej aplikacji "rectangle select" to koszmar. Po pewnym czasie przestały działać "undo" i XSI przestał odświeżac viewporty i PPG. Trzeba coś "s" kliknąć aby ożyło.

3ds Max po zainstalowaniu sp1 i Boostera żyje i działa całkiem dobrze. Nie robiłem w nim zbyt wiele ale problemów podobnych do XSI nie stwierdziłem ale to kwestia różnić renderingu viewportu, gdzie XSI to OpenGL a 3ds MAx to directX.

 

Dochodzimy do kolejnej ciekawostki: directX. Otóż każda aplikacja wymagająca conajmniej 9c lub wyższej nie rozpoznaje 10 jako wyższą!?

I tak parę alikacji wymagających 9c do działania nie daję się w związku z tym zainstalować jak xnormal.

 

Dodać tez muszę, że wiele aplikacji po prostu nie działa lub nie chce się dać zainstalować mimo, że są juz wersją Vista ready. Co ciekawe gdy sięgnie sie po starsze wersje to wszystko jest git.(?)

 

Więc po tygodniu testów zainstalowałem WIN XP 64 PRo i jest git. Generalnie każdy 64 system działa jak burza, jesli działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miriam...do 2008 jeszcze troche czasu , zreszta ja słyszałem ze do 2012 maja byc aktualizacje robione do Xp... co nie oznacza ze wszystkie kompy w 2013 nie beda juz uzywac xp, chociaz nei wiem co z programami 64bitowymi....jezeli nei wyjda 32, to na xp nic sie nei zainstaluje!

ale ja bym jeszcze poczekal z 6 miesiecy, kiedy to sie wszystko ustatkuje troche i ustabilizuje! wyjda poprawki, service packi i bedzie chodzilo jak nalezy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zastanawiam się nad kilkoma rzeczami, zanim ostatecznie sięgnę po kasiorkę. ;)

 

1. to że wymagania Visty nie są małe to wiem, plnowany (dokup 2GB)

2. szukałem sterków pod moje mobo i hugo ;(. nima

3. jak jest z obsługą RAID w Viście, czy to działa? (będę stawiał RAID 0)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama Vista jest ok, ale nie jako OS za który powinna być ona postrzegana.

Vista tez nigdy mi sie nie krzaczyła, zreszta nie pamiętam który z OS to ostatnio mi robił (może to po prostu, odpowiednie z nich korzystanie). W każdym razie to oprogramowanie które w Viscie ma działac robi problemy. Vista jako podstawa stacji roboczej to jeszcze nie to.

 

Zapomniałem, że Firefox dostaje drgawek (dosłownie) w Viście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku drgawek Firefoxa pod Vistą, to bug firefoxa, ktory zapewne bedzie poprawiony. Pasek zakladek nie moze byc pusty. Nalezy go "uwidocznic" i przeciagnac jakas strone. Bedzie bez drgawek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nie młody mixer postanowiłem w przypływie pozytywnych wibracji zakupić nowy produkt Microsoftu :], po głębszej analizie potrzeb/ i ceny za dany produkt, postanowiłem iż będzie to Vista Home Premium PL 64bit. Czy dobry to wybór na razie trudno mi powiedzieć (chciałem Utlimate, ale cena ;((), choć tryskam optymizmem (chyba ze względu na to że XP' Home mam już serdecznie dość i okna z ładnym niebieskim ekranikiem).

Jedno mnie fakt ździeblo zastanowiło, nie znalazłem na stronie Microsoftu, żadnej konkretnej wzmianki (może źle szukałem) o tym iż wersja 64bit. nie obsługuje aplikacji 32 bit. co sugerował sprzedawca i doradzał stanowczo zakup wersji 32 bit.

to że na maszynie 32 bit, nie da się uruchomić aplikacji 64 bit. to jest jasne ale żeby na 64 bitowej z os'em również takim samym nie uruchomić aplikacji 32 bit. to dla mnie jakaś paranoja.

 

Cóż ale może tak jest, mieliście takie przypadki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gada głupoty. Już od systemu XP 64 pro jest cos co sie nazywa sysWOW64.

MA on na celu zapewnienie wstecznej kompaty(debilności). Jeśli nie będzie działac to wina Visty a nie 64 bitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IO To żyje i działa,

zatem teorię spiskową sprzedawców można wrzucić między bajki, jak również większość zarzutów o niekompatybilności oraz wolniejszym działaniu programów pod Vistą. Zainstalowałem sobie Vistę Home Premium x64 zakup myślę udany w porównaniu do poprzedniego posiadanego OS'a. (cena 330pln)

Co mi się w niej spodobało, lubię i często pracuję na kilku aplikacjach naraz w XP, niestety system zwalniał do takiego stopia, że w pewnym momencie nie dało się na już pracować, w Viście jak na razie śmiga :D, aż miło, wszystkie aplikacje, które posiadam działają bez problemowo na x64.

Wszystkie sterki, przynajmniej do mojej płyty gł. jak i kg i były dostępne w necie już pod Vistę, dźwięk również, choć ponoć też miało nie działać :D.

Jedyny problem, z którym jak do tej pory się spotkałem, to problem z instalacją modemu SAGEM 800, :(, @###!!@!, różne sterki motyw ten sam, brak pliku i huk, not work. Może mieliście podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miriam sproboj tutaj, . . .

 

Dzięki, próbowałem już w weekenda, znalazłem ze 20 sztuk sterków różnej nacji jak i maści ale problem jest ten sam instaluje, każe podłączyć i hugo krzyczy że nie znajduje pliku (gorzej że nie wiem jakiego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miriam - a czy nie lepiej kupić sobie jakiś routerek adsl? Bez kłopotów ze sterownikami, bez zżerania zasobów przez sterowniki, prosty firewall itp. Polecam :)

 

SSn4k3 - bez przesady, neostrada nie jest zła - nigdy nie miałem z nią żadnych problemów (pod warunkiem korzystania ze wspomnianego routera), czego nie mogę powiedzieć o wynalazkach pokroju łącz radiowych czy innego upc (na które teraz strasznie klnę - co jakiś czas wyłącza się wszystko łącznie z tv)...hm, zrobił się OT, więc...Vista jak na razie jest do bani, bo i Max, i tablet działają słabo, howgh :)

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miriam - a czy nie lepiej kupić sobie jakiś routerek adsl? Bez kłopotów ze sterownikami, bez zżerania zasobów przez sterowniki, prosty firewall itp. Polecam :)

 

S.

 

Nad tym zastanawiałem się wczoraj, opcja imo lepsza, ale żona (urwie mi głowę za i tak mocno nadszarpięty), ale jeśli dziś tego nie rozwikłam jutro pomyślę intensywniej ;).

 

Pozdr,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sisio - Nie mowie ze jest zła neo, ale mam dialog od zawsze i z nim tez nie mam problemow i o nich nie slyszałem, a o neo mozna sie czasami nasłuchac:) Tyle z mojej strony:) Co do maxa to SP2 do 9 rozwiazauje idealnie problem z vistą. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSn4k3 - uu, faktycznie jest SP2, widać warto częściej zaglądać na strony Autodesku....no dobra, wybiłeś mi ten argument z ręki :) Ale tablety wciąż działają słabo...chyba, że jest już na to jakiś SP od Wacoma, o którym też nic nie wiem, heh.

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę działa ;D. Cóż sporo czasu zajęło mi zainstalowanie połączenia, ale to niestety wina braku sterowników a nie systemu ;).

Tera jeno czas na konfigurację i optymalizację ustawień ;)

pul1mh1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się. Kupiłem głównie z racji wymiany komputera (bolało- nowy max, nowa maya) XP64 w tej samej cenie nie miało dla mnie sensu. Całość zainstalowała się bezproblemowo i dość szybko, nie mogę narzekać na jakąś straszną ekspansywność czy upierdliwość systemu. Jedyne co mnie zaskoczyło to rozmiar instalki (10 GB) ale w sumie byle gra zajmuje teraz 1/3 tego. Pierwsze wrażenie zaprzecza mitom krążącym po sieci- IMO (jestem grafikiem a nie specem od systemów) żaden cud ale i nie ma tak naprawdę na co narzekać. Od 1 do 10- solidne 7.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku drgawek Firefoxa pod Vistą, to bug firefoxa, ktory zapewne bedzie poprawiony. Pasek zakladek nie moze byc pusty. Nalezy go "uwidocznic" i przeciagnac jakas strone. Bedzie bez drgawek :)

 

Juz jest w najnowszej wersji ff zrobione, chyba od wczoraj (2.0.0.4).

 

Mi bardzo fajnie chodzi jak do tej pory, stabilnie. Na razie nie mam na co narzekać, jeszcze zobaczymy jak sie sprawa ma z wacomami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny poważny bug na jaki do tej pory wpadłem, to automatyczne wyłączanie się trybu Aero podczas włączania/wyłaczania programów z nim niekompatybilnych. Kilka razy mi się na tym program (nie system) wywalił. Wyłaczyłem Aero i jest dobrze :)

 

Nawet Zbrush3 pod Vistą ładnie chodzi (jak narazie :D od wczoraj się trochę nim bawię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam udalo sie komus uruchomic maxa 964 buty na viscie

ja poleglem

pobralem z autodeska service pak2 i tez lipa

zacholere niechcial strtowac juz przy instalce wywala jakies mi bledy windows no i w koncu

postanowilem postawic maxa 32bity i vraya 32bit

no i ruszylo hehe tylko jeden krzak dziwny sie zrobil brak fizycznej camry vraya

normalnie cuda na tej viscie wychodza (poj... system)

 

a i jak odpalam max 32bity to przeroczystosci okienek mi znikaj przechodzi chyab tak sadze na dirext 9 hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simple Man- mac os bodajże 10.4 (zasłyszane od porfesora, mogłem numerek pomylić) działa już na PCtach z dwoma rdzeniami. Sprawdzone przez tegoż wykładowcę. Ja tylko czekam aż wyjdzie pod Mac os'a max 10 i sam się przerzucam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też max działa bez problemów (oczywiście z SP2, bez tego nie było mowy o uruchomieniu).

 

 

max9 pod mac os'em? napisz że tak, a przejdę na niego szybciej niż myślałem (bo myślałem że dopiero 10 ma działać pod macami...)

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łe :P pozostaje mi więc czekać na maxa 10 ;(

 

a żeby bardzo nie offtopować, to apropos visty narazie widzę ją tylko do pogrania sobie w gry wymagające DX 10. i ogólnie- jesli potrzebujesz dx 10 to instalujesz vistę. jesli nie, osobiście bedę czekał.

 

aczkolwiek chyba nie powinienem się wypowiadać bo jeszcze nie mam tak fajnego kompa zeby mi vistę udźwignął a vistę znam z relacji znajomych i recenzji czytanych tu i ówdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Viśta przynajmniej "teoretycznie" większość elementów jest kojarzona automatycznie, choć jak w przypadku każdego os'a ze stajni microsofta, lepiej zainstalować sterowniki dedykowane.

Asus niedawno wypuścił update do większości swoich płyt "zgodnych" z Vistą,

Wacom również / u mnie Graphire4, śmiga aż miło sterki //

Myślę że to raczej nie jest wina wersji bo docelowo wszystko jest na tym samym / jedynie Home Basic -> to taki ciut lepsiejszy XP podobno, bez implementacji całego aero i bez jeszcze kilku rzeczy ;) //

Szczegółowy opis znajduje się na sronie microsoft'u.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam Vistę wszystkim pracującym na 3dsm9 i nie posiadającym karty

z DX10, zainstalowałem Vista Ultimate 64, wydajność MAXa gorsza około 15-20% niż w XP64Corporate, do tego Vista zajmuje aż od 600 do 800 MB RAMu przy włączonym Aero a XP64C po optymalizacji 90MB

no i nie działa MAXTreme na Vista jesli masz Quadro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam Vistę wszystkim pracującym na 3dsm9 i nie posiadającym karty

z DX10, zainstalowałem Vista Ultimate 64, wydajność MAXa gorsza około 15-20% niż w XP64Corporate, do tego Vista zajmuje aż od 600 do 800 MB RAMu przy włączonym Aero a XP64C po optymalizacji 90MB

no i nie działa MAXTreme na Vista jesli masz Quadro

 

Być może ;), ale czy widziałeś Vistę na oczy, w praktyce, odpaliłeś ?

Vista ma zupełnie inny sposób zarządzania pamięcią, Superfetch - algorytm zarządzania pamięcią, którego zadaniem jest przyspieszenie pracy komputera dzięki przypisaniu aplikacjom priorytetu w stosunku do zadań wykonywanych w tle.

 

cytat: :).

Vista został opracowany z myślą o ułatwieniu osiągania większej efektywności dzięki nowym funkcjom, takim jak stan uśpienia, wstępne ładowanie do pamięci, zewnętrzne urządzenia pamięci (EMD, External Memory Device) i hybrydowe dyski twarde (Hybrid Hard Drive). Funkcja wstępnego ładowania do pamięci pomaga zarządzać pamięcią, aby maksymalnie wykorzystać dostępną pamięć RAM. Technologia EMD umożliwia poprawienie wydajności bez rozszerzania pamięci RAM.

 

Cóż na pewno nie jest to ideał ;), ale jestem pewien że po wprowadzeniu przez Producentów wszystkich niezbędnych sterowników, oraz Aplikacji, które w pełni wykorzystają OS wszystko pójdzie w dobrą stronę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superfetch blablabla - najwyraźniej taki np. Max nie wydaje się być Viście ważny, bo nie jest wrzucany do magicznego superfetcha (a przynajmniej nie w zauważalny sposób - pamięć zajęta, a Max i tak jest wywalany do swapa).

 

Poza tym grzecznie pytam - na cholerę mi rozwiązanie, dzięki któremu w ramie trzymane są dane, które być może zostaną kiedyś wykorzystane? Dzięki temu okienko z materiałami wyświetli się pewnie 0,5 sekundy szybciej, a Outlook w w ogóle w mgnieniu oka, za to coś innego 'zrobi się' wolniej, bo dane zamiast z ramu będą pobierane z dysku. Łał.

 

Kurde, brakuje jeszcze tylko nakładki automatycznie uruchamiającej aplikacje, które Vista uzna za przydatne (oczywiście bez możliwości ich zamknięcia, bo przecież system wie lepiej). Ech, tyle jadu - niestety Vista podczas robienia pod nią czegokolwiek wkurza mnie straszliwie. Chyba po prostu nie mogę się przyzwyczaić - starość? :)

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może nie potrafisz jej używać. Można obrzucać sie technicznym slangiem ale w końcu wszystko sprowadza sie do funkcjonalności. Zanim zacząłem testowac Vistę 64U, przeleciałem mnóstwo dokumentacji aby przystosować ją do moich celów. Wynik był taki, że działała dużo lepiej niz XP64.

Ale, jak już pisałem wcześniej, problemem visty nie jest jest stabilność czy wydajność ale wiek. Potrzeba czasu aby aplikacje profesjonalne takie jak Max, XSI, Maya i inne kosztujące ok. 4000-6000 EUR, zostały dostosowane do nowego środowiska. Każdy z tych programów został wydany przed vistą, a wierz mi, żadna z firm nie wyda kolejnej fortuny na nowy numerek w niecały rok od poprzedniej wersji. Potrzeba czasu na testy i dla głównych odbiorców tego oprogramowania aby mogły sie komfortowo przestawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że Vista na starcie zabiera ~700MB ramu?

 

Jeszcze nie spotkałem się z przypadkiem, by Vista mi zaczęła mielić dyskiem, ani w grach, ani w XSI, ani w Zbrushu. Co więcej, zarządzanie pamięcią w Viście jest na tyle dobre, że nie mam większych problemów z pracą w dwóch wymagających programach, jak np Photoshop i XSI, podczas przełaczania pomiędzy nimi nie mam żadnych zwolnień, co więcej, jak narazie system nie używa praktycznie pamięci wirtualnej. Ramu mam 3 GB. Do spokojnej pracy pod Vistą mi to w zupełności wystarcza. System chodzi szybko i stabilnie. Nie mam żadnego powodu, by na Vistę narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miriam..mam pytanko bo czeka mnie lada chwila stawianie na nowo wszystkiego na viscie..jak poradziłes sobie z tym modemem sagem800 od neostrady ? jakie stery lub skąd wziałes?

 

było kilka. . . wersji, ostatnia to bodajże 4.0.5, jak stawiałem Vistę, żaden niestety nie pasował do wersji Visty HP x64, być może w tej chwili sytuacja się zmieniła, i taki problem dotknął tylko mnie, bo z tego co zrozumiałem po rozmowach na innych forach, to przy niektórych wersjach 32/64 działa to normalnie w trybie zgodności z winXP,

 

ja niestety musiałem zamienić modem Sagem'a, na LifeBox'a i neta puszczonego przez ethernet. USB lub WiFi na LifeBox'ie na razie nie działa.

 

Link do opisu instalacji

krok 6 i 7 ;), przypadł mi do gustu, u mnie w tym miejscu krzyczał że nie może zlokalizować pliku sterownika.

 

Link do sterownika 1,

Link do sterownika 2,

 

Pozdr.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności