Skocz do zawartości

Silver Award : Homecoming


Rekomendowane odpowiedzi

small-eon.jpg

 

 

Praca ktora zrobilem na konkurs CGTalk "EON:Worlds within worlds". Z grubsza chodzilo o ilustracje do zadanej ksiazki :]

Troche photoshopa, szypta 3d studio - calosc gotowana wieczorami pod przykryciem :P

 

Konkurs juz sie zakonczyl ale opinie i uwagi zawsze w cenie ;>

 

 

 

 

Inspirowane ksiazka Grega Beara "Eon"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wow, rewelka. Kobitka, ma bardzo ładny strój.

Zastanawiam sie, czy akurat potrzebnie dałesz rozmycie tym statkom. Myślę że nie potrzebnie, troche takie szablonowe wyszło, ale to jest moje zdanie.

Mogłesz zwiększyc nasycenie to co jest w silniku, ten laserek. chyba się pokuszę na małą korektę w PS, mogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracka rzeczywiście niesamowita, chociaż te statki jakoś nie pasują mi do całości, właściwie niewiem dlaczego - może przez to rozmycie ?

 

I jeszcze tak z ciekawości - w jakich rozdzielczościach tworzysz swoje prace ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie ;]

 

Ze kompozycja ucieka w prawo (i to nawet nie troszke ;] ) to wiem, lecz niestety nie bylem w stanie wymyslec lepszego ulozenia tych wszytskich elementow w jednym obrazku

 

A co do rozmycia - tu mialem naprawde dylemat. Ale stanelo na tym ze Axis City (ten "statek" na gorze) kradl zbyt wiele uwagi i obrazek nie mial konkretnego punktu skupienia - a bardzo mi zalezalo zeby byly to wlasnie postacie. Tutaj znajduje sie wersja robocza z niedokonczonymi detalami i z ostrym tlem.. i jak dla mnie nie sprawdza sie tak dobrze jak ta finalna

 

ale chyba to kwestia gustu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna by po prostu wsadzic jeszcze cos mocniejszsego w prawym dolnym rogu..to by chyba "przytrzymało" kompozycje..a statek zaiast rozmywac mozna by troche oslabic kolorem tla..no ale zgaduje..trzeba by sprawdzic czy to dziala..i mozliwe ze tak robiles :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

kurrde nie pasi mi.... nie moge ladnie na pulpicie jej rozmiescic...za wysoka :P

 

generalnie to wypaas: swietny klimat, oswietlenie, kompozycja itd....

gratulejszon

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh - podobne widziałem na cgtalku w "E.O.N".

Wygląda fajnie - zwłaszcza pierścienie - z twarzą już gorzej - pamiętam Twoją prace na ostatniej bitwie - tam motywy sci-fi wymiatały jakością. Twarz trochę płaska się wydaje.

Reszta - przepiękna robota.

 

Pozdr

giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

jeszcze takie male pytanko ;) ile godzinek to skrobales , tak mniej wiecej ;)?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie :) Już od jakiegoś czasu zastanawiałem się kiedy w końcu coś zaprezentujesz. I powiem że warto było czakeć. Cudo ;)

Praca w całości jest poprostu piękna i kilka małych wad, czy coś, nie może nawet minimalnie, moim zdaniem, nic tu zmienić.

 

Czekam na kolejne Twoje dzieła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za opinie :] Widze ze blur wzbudza kontrowersje wiec pewnie predko ponownie go nie uzyje :P

Wciaz jednak obstaje przy tym ze w tym rysunku sie sprawdza - jest wyrazne odciecie pierwszego planu od pozostalych i o to glownie mi chodzilo - by skupic sie na postaciach. Widzialem kilka zdjec krajobrazow wykonanych wlansie taka technika i bardzo przypadly mi do gustu... stad pomysl na zastosowanie jej tutaj.

 

A praca w sumie powstawala przez tydzien wieczorami.. mysle ze jakies 30-35h nad nia spedzilem

 

Czesem pojawiaja sie w rysunku elementy ktore za zadne skarby swiata nie chca dobrze wyjsc - chodzby nie wiem co. Tutaj byla to twarz panienki, nad ktora sbedzilem szalone 5h i wciaz nie jestem z niej do konca zadowolony :/ Ale termin gonil i musialem odpuscic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zrobiłeś jej za szeroką szczękę. To podświetlenie prawej krawędzi żuchwy idzie za głęboko w stronę ucha i to też spłaszcza twarz. No i nie ma tych rysów portorykańskich czy jakie ona tam miała. Trzeba było Jeniffer Lopez przerysować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo dobre :)

Jak dla mnie blur bardzo dobrze odcina daleki plan -poza tym odruchowo szukasz ostrzejszych fragmentów... twarz babeczki jest ok choć do końca nie wiem co wyraża. Powodzenia w konkursie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie musiales rozmywac statku, mogles zastoswac w jakims stopniu perspektywe powietrzna, i zmniejszyc kontrast tego statku jakies zżółcenie albo jako stak. ten blur za dobrze nie wyszedl.

Pomijajac to, pracka jest świetna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glanc, miod strasznie mi sie podoba jej wyraz twarzy i to placzliwe spojrzenie, nawet to że opiera sie o kolesia bardzo sztywno tutaj pasuje. Swietny tez jest drugi plan, chmurki etc. Ogolnie zdecydowanie najlepsza twoja praca. Rowniez swobodniej wykonana niz inne. Bardzo mi sie podoba.

To teraz czepialstwo ( bardzo czepialskie czepialstwo w tym przypadku:)) Za mocny jest jej obrysunek szczeki, przez co glowa oddziela sie od tulowia. Jakos srednio mi pasuja wloski kolesia, maja swoj urok ale chyba mozna by je ciut rozruszac zeby nie wygladalo to jak jez siedzacy na glowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawde Rewelacyjna ilustracja. Sylwetki rewelacyjne, włosy super.

 

Ale najbardziej podoba mi się jest ta kurzawa na dole. Te duże kawałki ziemi i te male drobinki razem z pyłem fruwajacym do okoła postaci - są FANTASTYCZNIE DYNAMICZNE!

 

Gratuluje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omen musiałem sobie rozdziałke na kompie powiększyć żeby to ładnie na pulpicie wyglądało, nie lubie jak mam ikonki wielkości nanometra. Ale czego się nie robi dla takiego dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dzieki Tortur :] Rok temu startowalem w pierwszym konkursie i trafilo sie wyroznienie a teraz taka niespodzianka :D

W ogole w maju minie druga rocznica jak odszedlem od mangi i wzialem sie za powazniejsze malowanie. Chyba przygotuje z tej okazji taki monaz moich wazniejszych prac odkad tylko sie da - wlacznie z megapierwszym CG zrobionym w 6 klasie podstawowki na windowsowym (3.11 chyba) paincie ;] Tylko musze wydruk tego znalesc bo sie gdzies zapodzial :P

 

Bedzie z czego sie posmiac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności