Skocz do zawartości

Teczka 2D: maciekG


maciekG

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 227
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

teraz jak jestesmy w schengen to sie zaciera ta granica...to jest dosc dziwne doswiadczenie jak sie przez ten most pieszy przechodzi i mysli jak to wygladac musialo jeszcze pare lat temu...w kazdym razie zgorzelec byl moim ostatnim przystankiem plenerowania na dolnym slasku i bardzo milo go wspominam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperymenty nigdy nie sa zle, bardzo sympatycznie wszyla ci ta zabawa znowymi pedzlami. Moim zdaniem uzywanie tylko okraglaka to zwykle ograniczanie sie. W pewnym sensie to tak, jakby rysowac wszystko jednym olowkiem, niby mozna, ale do najwygodniejszych i najszybszych sposobow to nie nalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek świetna robota , naprawdę , fajną głębie czuć i wyczucie kolorów widzę świetne masz , jedynie wydaje mi się ze brakuje w tle małych szczególików by tam te ż oko miało sie do czego przykleić

 

swoją drogą brushe własnej roboty ?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej...dzięki wszystkim..fajnie, że się podoba...

mant-raz..no ja tylko czekam aż się cieplej zrobi żeby na miasto ruszyć...:)

icecold ja wiem, że to ograniczanie..ale zawsze miałem problem z brushami..w ogóle te fotoszopowe techniki wszystkie jakoś są mi obce...

samborek..no z detalami u mnie marnie...może jak trochę się podszkolę w brushach to przyjdzie czas na detale...a co do pędzli to część jest modyfikacją istniejących w fotoszopie już a reszta własna..ale chyba nawet nie ma 10ciu w sumie póki co...

 

pzdr.

 

walka trwa....znowu wyszło nie tak jak miało :]

 

movercopy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do akwarelek te zczekam z utesknieniem. Mam 16 kartek a4 które az sie rwą zeby isc gdzies na miasto.

Szkoda ze nie ma w okolicy ludzi którzy tez malują :

skałki fajniejsze lżejsze ten ostatni tak średnio mi leży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..kilka wstępnych konceptów postaci....to ma być niby animowane we flashu później..dlatego takie prostactwa...zresztą pierwszy wyleci bo myślę, że zbyt skomplikowany jest jak na moją zerową znajomość flasha...także uwagi wszelkie mile widziane...( w ogóle orientuje się ktoś czy mogę na to jakieś tekstury we flashu ponanosić ?)

 

pzdr.

 

23188720.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko proste gradienty (liniowy i sferyczny, dlatego trzeba maskować), ale masz jeszcze bevel i blur - odpowiednio przygotowane daja efekt jak gradient meshowy, tylko spowalnia animację.widziałem prototypowae gradientowanie dla flasha miazdzace wsyzstko co do tej pory wykonano w kwestii dradientów, ale nie spotkałem tego w zadnym wdrożeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie nie bomba....za malo anatomii w tej anatomii twarz jest tak samo biala jak bluzka..w ogole ta ilosc bieli mnie przeraza a jednoczesenie odrzuca..to samo w tym speedzie..nie masz wrazenia ze przebielasz troche te malunki?

za malo konstrukcji w tych postaciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no...o tym speedzie wyżej to nie ma co gadać w ogóle...spuśćmy zasłonę milczenia na niego :)

co do tych statków to pełna zgoda że anatomia jest skopana...długo z nią walczyłem ale w końcu stwierdziłem, że nic nie urzeźbię z niej już sensownego więc sobie dałem spokój..

dzięki za uwagę o bieli bo tego w sumie nie widziałem sam...tzn może poza tym, że trochę jest oświetlona światłem znikąd..ale nie potrafiłem jakoś odseparować inaczej tej postaci od tła..

chyba zdecydowanie za rzadko maluję bo zaczynam mieć problem z podstawowymi rzeczami niestety..z kolorami też się męczę...no nic dzięki....

 

KhazadThard...dzięki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą, ale wiem co mi się podoba i szczerze mówiąc, bieli wcale nie jest za duzo, jasno na dworze to i trzba doswietlic;P Chociaz fakt,że dziwczynka ma dziwnie ulozona szyje (trochę taka jakby za dluga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą szyją to racja...nawet sobie machnąłem szybką poprawkę w szopie i dużo jej pomogła..

 

heh..okazało się, że byłem przy kolejnym speedzie dość rozrzutny z warstwami, więc się udało taki śmieszny GIF złożyć (w ogóle dithering :D)

no i widzę że przesadziłem koniec z końców z kontrastem :/ ale mi zawsze takie bledziochy wychodzą..

 

pumpscopy.gif

 

a to ostateczna dla referencji

 

pumpscopy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :)

nie no to żadne wielkie halo...w szkolę sobie dłubię na jednym przedmiocie...

raczej nie pokaźę hehe.. bo to moja pierwsza styczność z flashem będzie a mam turbo mało czasu...a robimiy od zera w jakieś 2 miesiące (storyboard, design postaci, animacja, tła &c)..także to raczej polega na zobaczeniu jak to się robi i minimalnej nauce flasha, więc rezultat pewnie będzie słabiutki...

co do ech mondriana to ten dom, który przerabiam to case study house #8 (albo #6 nie pamiętam ?) Charles'a i Ray Eams'ów, stąd też neoplastycyzm i te klimaty..

 

 

w ogóle LORDBOOK hahahahahahahahahaha...dopiero przyuważyłem teraz..mistrz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh..zagiąłeś mnie..nie wiem szczerze mówiąc...ale to chyba kwestia tego że nie chciałem zbyt radosnego klimatu uzyskać....a może to przypadkowa kwestia, że pierwsze tak mi wyszło, a resztę staram się spójnie trzymać...

generalnie to jest to dla mnie jedna wielka ćwiczeniówka i wszystko jest nowe..stąd też podknięcia co krok :]

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej..dzięki..fajnie, że się jednak jpodobają..pomimo, że to takie popierdółki szybkie.

Nezumi...tak jak Urbanboogie napisał szkice tuszem rysowane za pomocą zastruganej drugiej końcówki ołówka..

Urbanboogie..z tymi elipsami to niestety prawda..tę na filiżance widziałem ale jakoś chęci zabrakło do poprawienia...ta od czajnika jest w cieniu i muszę powiedzieć, że w rzeczywistości jakoś specjalnie jej nie widać bo się zlewa..a no i oczywiście przykrywka dzbanka się nie pokrywa z osią..ale ona to w ogóle jest spartaczona mocno...a materiały to masakra jakaś była...ten dzbanek przemalowywałem chyba ze 3 razy tak zupełnie...nigdy więcej białej porcelany :)

Tasior..ten budynek tak miał, że ten narożnik co kondygnację się trochę powiększał..no ale że piony powinny być pionowe, a nie są, to już inna sprawa :]

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, dzięki...

Tonic naastępnym razem się zastosuję :]

jaki Zbukva?! toć to Toruń obydwa...pierwszy to dwór artusa oczywiście, a drugi to willa fachwerkowa na bydgoskim przedmieściu..oba maźnięte tego lata.

biernac ty się nie zasłaniaj czasem, akryle są fajne mówię ci..nie siedzi się przy kompie :]

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam!

Żeby nie było żem buc oskarżyciel niesłuszny - Oglądałem sobie digarta:

 

http://www.digart.pl/praca/5575546/fachwerk.html

http://www.digart.pl/praca/4193963/Dwor_Artusa.html

 

No i umysł nakierował mnie na J.Zbukvica automatycznie. Przepraszam serdecznie raz jeszcze! Chociaż kiedy pisałem tamtego posta nie wydało mi się dziwne aby pan Joseph w Toruniu tworzył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności