Skocz do zawartości

Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne vol.2


illy

Rekomendowane odpowiedzi

@michalo tu nie chodzi o to czy to coś złego czy nie ale o to że takie postacie często są wciskane bardzo na siłę - cała osobowość postaci, czarny, gej, azjata, rudy, żyd, najlepiej wszystko na raz a budowanie ciekawej postaci, jej historii to tam uj, ważne że jest progresynie 🙂 Np w Thorze Heimdall strażnik przejścia do asgardu  w mitologii skandynawskiej był określany jako najbardziej biały - filmowcy czyli co? czarna skóra tak? 🙂 Postać w sumie bardzo charakterna wyszła, taki złodupiec z mordy ale nie ma nawet szczątkowego poszanowania materiału źródłowego. Achilles czy bodajże Lancelot też przeszli blackwashing. Jak wałęsa byłby Afrykańczykiem a Luther King szwedem z długimi blond włosami 🙂  Albo silne kobiety w filmach - jesteś wybrana, wszystko umisz pani najlepiej, tak jak w starwarsach, termiatorze czy podobno w reboocie ghosbustersów.

Problemem nawet nie jest to, że postać historyczna/ mitologiczna/ zwyczajowo była czarna czy biała, kobietą czy mężczyzną tylko, że często jak już zrobią taką podmianę to jest to zrobione nieudolnie, aktorzy źle dobrani, nie pasują do roli albo sobie nie radzą, całość słabo poprowadzona a są tacy żeby byli i to ma wystarczyć bijcie brawa a jak nie to jesteście homofobami ,rasistami czy czym tam jeszcze. Bo taka podmiana ma wystarczyć bo jest odważna, darmowa reklama i rozgłos i ma się samo tym "skandalem" sprzedać a sztuka filmowa to srał ją pies 🙂

A potem się robi wojna płci, rasy, orientacji i wzajemnych oskarżeń bo oczywiście dlaczego by nie, mamy za dużo wolnego czasu i czymś się trzeba zająć a czym jak nie wykłócaniem się z przypadkową osobą w internecie, życie jest za krótkie żeby tego nie robić 🙂 

https://wegotthiscovered.com/movies/elizabeth-banks-faces-backlash-charlies-angels-interview/

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Haha możliwe 😄 Wystarczy że człowiek raz klinie jakąś głupotę z ciekawości i już potem miesiącami się za nim ciągnie np silikonowy pojemniczek do parzenia herbaty w kształcie wypróżniającej się pupy, kliknąłem żeby się pośmiać i komuś wysłać, obejrzałem kilka dodatkowych aukcji z dziwnymi rzeczami w polecanych i potem wszędzie mnie to prześladowało. Np teraz mnie ciekawi co to jest ten foliowy woreczek w drugim obrazku ale się boję kliknąć😛

936957336_Screen04_02.20210013.thumb.png.25fa98bb7a3f2161c09fb7932145efa0.png

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nawet lepiej, raz z dziewczyną gadałem i wspomniałem, że kolega próbuje się leczyć pijawkami, ona że to obrzydliwe i w ogóle ale w zasadzie 3 zdania zamieniliśmy, potem z 15min później wchodzi na instagrama a tam reklamy terapii pijawkami w Krakowie i już ostatnie wolne miejsca zostały 😄

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Chińczykom zaniżają pkt. na Harwardzie bo jak Azjata to trzeba odjąća jak czarny  to dodać by były parytety.

https://www.theatlantic.com/education/archive/2018/06/harvard-admissions-personality/563198/

Je**ć poprawność polityczną elft jest śniady.

Czemu bo książkę napisał biały człowiek i tam elf był biały. Dodam ze w ostatniej ksiazce ktorej czytalem elfy wybito co do nogi więc może nie warto narzekać.

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba też na Harwadzie były czarne czy kolorowe dni gdzie biali studenci czy nauczyciele na ten czas musieli opuścić kampus, to jest odwrotna segregacja która sami czarni na siebie narzucają 🙂 Ale co mi do tego, ja prosty człowiek jestem i tak niewiele zmienia głosy rozsądku, również podnoszone przez czarnoskórych, są zagłuszane przez krzyki stada 🙂 smutne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności