Skocz do zawartości

Scena 3D: Zapomniany parowóz


Horus

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowilem wymodelowac sobie cos skomplikowanego, mam nadzieje, że nie zarżnę kompa i siebie przy okazji.

Polski parowóz towarowy, konstrukcja z 1945 roku.

Masa: 90 ton, prędkośc maksymalna 75 km/h.

Referka:

ty45referkaoy0.jpg

 

 

i pierwszy renderek mechanizmu zasilajacego koła (chyba ;-) )

ty45r2ja9.jpg

Edytowane przez Horus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzieki za komenty :-) Referek nie zabraknie, do tematu wzialem sie na powaznie, pojechalem do parowozowni i cyknalem 400 zdjec, jak bedzie potrzeba dostane wiecej :)

 

Niestety, duzo roboty teraz mam, do tego jeszcze sesja sie zbliza :( wiec updaty nie beda czeste.

 

Wiecie moze jak zrobic, zeby obracac za jednym zamachem kilka elementow o losowa wartosc (losowa osobno dla kazdego)? Chodzi o sruby, nie moze byc dwoch identycznie ulozonych :) narazie uzylem ich 184 i wszystkie krecilem osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladne. Dobry szczegol. Czekam na wiecej.

Tu masz cos o obracaniu, kilka przykladowych skryptow do maxa:

 

http://www.scriptspot.com/3ds-max/randomtransform

 

http://www.scriptspot.com/3ds-max/transformrandomizer

 

http://www.scriptspot.com/3ds-max/random-rotate

 

Nie jestem pewien czy wszystkie dzialaja z najnowszymi wersjami r8, r9 (czesc byla pisana za czasow r5)

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne fajne... tylko pytanie, rozumiem ze masz jakiś system 64bit i 8+GB Ram, bo jak nie to tego nie skończysz z takim detalem bo komp sie "pochlasta", ile ten kawałek ma tri? 50K? Pokaż siatkę poza tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siateczka:

ty45wireml8.jpg

Chyba przesadzam z iloscia poly w cylindrach...

Scena ma 60k faces...

Ale mysle,, ze da sie zrobic, gotowe elementy na osobne warstwy i "hide", na koniec rendering po kawalkach okna.

 

Kompa mam zamiar zmienic, ale najpier niech AMD wypusci procki X4, postawie go na viscie, to sie zaadresuje 20GB wirtualnego RAMU (nie to co 3GB max w XP, dlatego Vista jest fajna:) )i niech sobie mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne , ale przytnij ostro na poly ... teraz to widzisz , bo siedzisz blisko detalu . odsuń kamerkę tak jak będzie generalnie stała i się okaże, że nawet połowy tych rzeczy nie widać ... są normale i texturki ;) jak dasz animacje i dojdzie MB / DOF ;] DUDE !!!!!!! NIE KATUJ SIĘ !!!!! Ale brawo , z motyką na słońcę nie jeden szedł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scud - brawo zaczałeś zaj......, bardzo mi się podoba; życze abyś z takim detalem do końca dotrwał ale jak nie zaczniesz oszczędzać poly to spokojnie i nowego kompa zajedziesz na amen. Pozdrawiam i życze wytrwałości bo napewno będzie potrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli do przodu...

ty45r4ct7.jpg

ty45r5ob8.jpg

 

Jim mee-animowac tego nie bede :-)

SSn4k3-przycialem poly w cylindrach, staram sie tez chamfer ograniczac

 

Jezeli ktos jest zainteresowany, to wrzuce na jakis rapidshare filmik jak toto kawalek jedzie jak ją dieslem z hangaru wyciagalismy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie to wyglada przy przyblizeniu jakie pokazales, ale zauwaz ze jak bedziesz chcial uchwycic caly parowoz to wiekszosci tych chamferow, szczegolow nie bedzie widac. Sam sie na tym przejechalem :)

 

Ogolnie super. Czekam na wiecej

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny detal, też kiedyś się przymierzałem do jakiegoś starego pociągu ale nigdy się zabrać za niego nie umiałem XD, ale jak patrze na te rendery to, aż chce się ciufcie modelować... może też za jakąś się wezmę :P.

 

Co do tego pociągu to jak tak dalej będziesz tyle detali robił to będzie pięknie wyglądać ale texturowanie może okazać się udręką na całego (bynajmniej w moim przypadku by tak było). Powodzenia w dalszej pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są i tory. Przód właściwie skończony, brakuje jeszcze osi przednich kół oraz sprężarki i smarotłocznicy za lewą wiatrownicą, ale do tego musze lepsze referki zdobyć bo to skomplikowane urządzenia. Ciesze się, że się podoba :-)

 

ty45r17tk5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie wiem co powiedziec, z wrazenia az zaniemowilem :) A tak na serio te rewelacja. Bardzo ladnie. Czy jest mozliwosc zobaczenia siatki tego modelu? Teraz pozostala juz chyba najgorsza czesc - kabina maszynisty. Zycze wiec wiele samozaparcia by skonczyc model. Oczywiscie bede sledzil dalsze poczynania.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że tak powiem... zboczenie? :)

 

pozdr

 

Sadomasochizm ;-) Jest na tym forum taki jeden Kliment woroszyłow ktory zaszczepil mi milosc do detalu, to teraz siedze po 5 godzin nad elementem, ktory po renderze ma 10 pixli, ale jak juz robic, to pożądnie. Komp na razie wytrzymuje, scena ma 600k poly. MS uzylem tylko na koła i hak, wiecej nie zamierzam więc w milionie powinienem sie zamknac spokojnie.

Budka straznika to owszem, hardcore, ale najwiecej zabawy bedzie przy unwrapie i mapowaniu :-)

Siateczke wrzuce przy okazji nastepnego update`u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może tak pozałatwiajcie swoje porachunki na gg albo pm.

 

Pociąg bardzo fajny.

Coś mi się nie podobają mocowania szyn, jesteś pewny że to tak wygląda? Ten klocek z śróbką nie nachodzi na szynę, nie wiem jak ją ma trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od mojej wypowiedzi sie zaczelo to moze ja to skoncze.

Zapewne na tym forum jest wielu lepszych od klimenta, ale z wlasnego przykrego doswiadczenia wiem, ze w swiatku grafikow bardzo ciezko znalezc kogos, kto zechcial by pomoc. Szczegolnie na starcie. Kliment pomagal mi wielokrotnie, zanim go poznalem moje pracy wlasciwie detali nie mialy zadnych, dlatego napisalem to co napisalem.

 

Mam nadzieje, ze to koniec tej dyskusji i mozna wrocic do meritum.

 

Ania-mocowanie szyn jest ok, klocek (w ksztalcie litery "L") szyny nie trzyma, wrecz pod szyna (na grubosci ok 3mm) przechodzi na druga strone. Szynę trzyma to co jest na nim (to z jedną śróbą-odwrocone "U").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co sie ostatnio dzieje z wami ludzie, ciagle sie wszystkiego czepiacie wydaje mi sie ze moderatorzy trochę opuścili sie w pilnowaniu forum ;) oczywiście nie chce tez zeby wszystkie rozmowy wyglądały tak jakby kazdy sobie lizal tylki, ale dzizas znowu jakas plaga zazdrosci... poza tym przeczytajcie regulamin chociażby dotyczący ilości znaków w podpisie ... ehhh panowie modowie ?

 

Co do Klimenta nie znam 2giej osoby, ktora by modelowala gwint na srubkach, jezeli ktos sie czepia ze jest wielu lepszych i w ogole "elo elo tylko ze nie wrzucaja prac na forum" to sry szukał ich na necie (przynajmniej ja) nie mam zamiaru, dla mnie Kliment rzadzi i juz

 

Co do lokomotywy no jest super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności