Skocz do zawartości

Benchmark test komputerów:


Orangegraphics

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadł mi do głowy taki pomysł. Tak sobie myślę i myślę. Benchmarki benchmarkami ale i tak nie pokazują naprawdę tego co nas interesuje

 

Tak więc wykombinowałem sobie pierwszy benchmark zestawu vray 1.5 RC3 + 3ds 9

 

pomysł wygląda następująco:

ściągacie zamiszczoną scenę, ładujecie do 3ds-a i walicie w F9. nic nie zmieniacie, ujęcia kamery, ustawień GI i świateł. po prostu F9. zapisujecie JPG z frame stampem i wrzucacie do tego wątku z obok dopisaną konfiguracją komputera. będzie można sobie zobaczyć;)

 

Scenka jest prosta w miare. ustawienia takie aby nie rzeba było czekać w nieskończoność, ale także aby nie zacierały się różnice przez czasy rzędu kilku sekund;)

 

scena:

http://www.speedyshare.com/623287224.html

 

 

 

Ja:

 

Core 2 Duo 4300

MSI neo P965

2x512 MB DDR2 800mhz Geil

Geforce 7300 GT

 

benchmarknewoh7.jpg

 

Oraz na Win XP pro SP1 64 bit Maxie 9 64 bit i vraya RC3 64 Bit:

 

benchmarknew64pu8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ano brzydki. W dodatku popsuty :] Trzeba weldować vertexy bo mnóstwo baboli się robi i nici z F9. Nie ukrywam, że taki rodzaj testów najbardziej mi odpowiada, dlatego proszę o dopracowanie scenki w przyszłości ;) Możemy wymieniać plik co jakiś czas żeby nie popaść w rutynę :D

 

62bead800a9668e7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, czy w jakiś sposób optymalizujecie prace max'a?? Bo szczerze mowiąc jestem troche zawiedziony swoim wynikiem. Czas 6m 2s na C2D 6600 @ 2.4GHz z 2GB ramu i GF 8600GT.

Widze, ze niekiedy ze słabszym troszke procesorem otrzymujecie znacznie lepsze wyniki czasowe. Moze czegos nie uwzględniłem ;)??

(tak na marginesie włączylem sobie dzisiaj tez 3d marka, z ktorym temat został odgrzebany niedawno - w dziale "Mam newsa" bodajże, wyniki mojego procesora w CPUtest byly bardzo mizerne i gorsze dwukrotnie od Athlona 2500+ ... hmmm ).

Wiecie jak to jest. Czlowiek raz na pare dobrych lat kompa kupi, to chcialby zeby chociaz porządził przez tydzien ;).

 

Pozdro pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie o podkręcaniu nie mogę myśleć bo zasilacz pada;/

 

ale spoko mój 4300 jest stworzony do podkręcania:D jak tylko będzie zasilacz to zrobi się;)

 

co do tego że trzeba weldować, to rzeczywiście. coś jest z symmetry, za duży chyba treschold czy jak to się pisze:D ale problemów to chyba żadnych nie sprawia. a że brzydki... animki w 3dmarkach też są brzydkie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie porównałbym osiągi swojego sprzętu z Waszymi ale pierwsza scenka wogóle mi się nie ładuje a w drugiej brak camery. Po zgrubnym dopasowaniu w Perspective drugiej scenki wyszło jak poniżej.

Xiz0r i Synthax: nie chcę mieszać w Waszych scenkach więc naprawcie/poprawcie je i będziemy porównywać

 

bench01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarekG: gratulacje ;)

@Lukx: czytałem, że miałeś jakieś problemy z prockiem, tzn. że się krztusił podczas liczenia... Przeszło mu, czy po prostu taki już jest, że renderując wszystkimi rdzeniami nie pozwala na komfortową pracę z czymkolwiek innym? Kusi mnie trochę, zwłaszcza nową ceną, więc chciałbym sie nieco dowiedzieć (chociaż z tego benchmarka i tak wynika, że warto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarekG: gratulacje ;)

@Lukx: czytałem, że miałeś jakieś problemy z prockiem, tzn. że się krztusił podczas liczenia... Przeszło mu, czy po prostu taki już jest, że renderując wszystkimi rdzeniami nie pozwala na komfortową pracę z czymkolwiek innym? Kusi mnie trochę, zwłaszcza nową ceną, więc chciałbym sie nieco dowiedzieć (chociaż z tego benchmarka i tak wynika, że warto).

 

ustawisz lo priority plus Affinity tylko dla 2 rdzeni i jest git. Ale to sie dzieje jak uzywam karty video przy ogladnaiu np divx nie ma problemu. Spokojnie mozes zkupowac, naprawde warto. Ja mialem E6700 wczensiej i jak tylko cena w kwietniu spadla na Q to bralem bez pytania. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wiec chciałem zrobić ta scenka ale najpierw mi wyskoczył taki błąd przy otwieraniu sceny

 

http://img366.imageshack.us/img366/1825/errorqk7.jpg

choć nie wiem czemu ale wynika ze nie mam vray`owych kamer.. Vray`a 1.5 RC3 mam..

 

wiec potem sprobowałem render tego samego ale ustawiłem standardową Target Camera a render wyszedl mi taki

 

http://img380.imageshack.us/img380/6500/benchmarkzr5.jpg

 

i nie wiem czemu? nic innego nie ruszałem prócz ustawienia tej standardowej kamery... czy to możliwe ze efekty końcowe sie zależne od użytej kamery?? wogóle mam już trochę renderow w vray`u za sobą i zawsze miałem wrażenie ze kolory mam trochę bardziej jaskrawe nie w Material Editor ale sadziłem ze to naturalny efekt ze kolor w świetle zmienia swoją barwę.. teraz jednak widzę ze coś chyba mam nie tak... macie może jakieś rady? mam vray`a przeinstalować?

 

z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 Masz dziwną niekompletną wersje VRay'a - może przeinstalowanie coś pomoże

Ad. 2 Skoro nie masz VRayCamery to efekt jest taki właśnie jak widać, VRayCamera kontroluje ekspozycje sceny, standardową kamerą tego się zrobić nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

propozycja:

Moze by tak uzywac sceny z chaos group forum?

 

http://www.arnoldimaging.com/spurcell/VrayRC3_Max8_Benchmark_01.rar

 

przy okazji bylo by porownanie do "wypasnych" renderfarm ludzi z calego swiata :)

 

u mnie renderowala sie 54min 32s (sempron 1.8ghz, 512mb ram, ati xp 700 128mb )

 

scena jest nieco "ciezkawa" ale, powinna byc miarodajna (bedzie widac wyrazniej roznice, a nie 2s wiecej albo 2s mniej w czasie renderowania)

 

watek do porownania na

 

http://www.chaosgroup.com/forum/phpBB2/viewtopic.php?t=17726&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=955ae766c3ed40d6f1bdbee7439f2e48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenka z Chaos Group Forum.

 

Open file => F9

 

0h 10m 10.1s

 

V-Ray 1.5R C3

3D Studio Max9 SP2 32bit

Win XP SP2 32bit

 

AthlonX2 3800+ EE | 2000 MHz | 1MB cache

960 MB RAM DDR2 | 800 MHz | 5-5-5-18

 

System pod obciążeniem (Tlen, eMule, NOD32, Foobar2000 i jeszcze kilka innych aplikacji)

 

Taktowanie procesora w stopce jest błędne, bo na początku renderowania było włączone C'n'Q, co obniżyło taktowanie do 1000 MHz

 

17b3b98fc226cc3dm.jpg

 

Jeszcze dzisiaj render pójdzie na 2200 i/lub 2400 MHz z obniżonymi opóźnieniami RAM'u, oraz ze standardowymi ustawieniami. Wszystko to na nieobciążonym systemie 32 i 64 bit. Wieczorem podam wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności