Skocz do zawartości

studia


Gość lordnorbi

Rekomendowane odpowiedzi

i co nie rezygnujesz.

zawsze pozostanie ci papierek wtej we wrocku jest od cholery lekcji rysunku i fotografi i to jest fajne +animacja w maxie ale nie wiem czy to tylko tak ladnie w reklamie nie wygladalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

bylem tam osobiscie bo tez jestem zainteresowany, cudow tam nie uswiadczysz ale nie jest wcale zle, kilkanascie komp. mac, pc, pracownia foto (nie nazwalbym tego studiem foto.:) pracownia malarstwa. fotografie ktore tam mieli jak na moj gust stoja na wysokim poziomie, kilku kolesi z ich szkoly wygrywa jakies tam wieksze konkursy, duzo zdjec idzie do wiekszych gazet. ogolnie to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za studio pospiech byl ogolnie tez jakies takie pozytywne wrazenie na mnie zrobili choc rewelacji sie nie spodziewam mimo to raczej zagoszcze tam chocby dla papierka :D

 

p.s. te emotikony po nocach mi sie snia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byla juz masa takich watkow :-) co rok wlasciwie powstaje jakis. Ja studiuje na Politechnice Łódzkiej, wydział FTIMS kierunek Informatyka i jak dobrze pojdzie to od semestru letniego na grafice komputerowej jako specjalnosci, wiec na razie nie jestem w stanie wam powiedziec czy ten kierunek sie nadaje :) ale jestem dobrej mysli. Tylko najpierw trzeba bylo przejsc przez 2,5 roku matmy, fizy, programowania itepe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drUG

 

1) w starych topicach moglo nie byc mowy o uczelniach/szkolach ktore powstaly dopiero teraz lub niedawno

2) jasna sprawa ze sie tam nic nie nauczymy dlatego uzylem "":P

3) mozesz dac linka do calego Twojego avatara? (lub do www kogos kto to zrobil)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też muszę zacząć myśleć nad kierunkiem studiów, bo w tym roku zdaję maturę i nie wiem co dalej :( a nie chcę znów uczyć się czegoś co mnie nie interesuje.

 

Moje pytanie:

gdzie w Polsce na wyższej uczelni można nauczyć się czegoś ciekawego, z zakresu tworzenia grafiki w Max`ie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze? nie ma, wiem ze jest na asp we wroclawiu grafika komputerowa, ale zeby sie dostac trzeba zdac rysunek , pokazac kilka szkicow i kilka obrazow, malowanych recznie + jakies potrfolio zwiazane z kierunkiem, a wszedzie indziej grafika komputerowa jest traktowana od strony programowania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odp. na pytanie rowr'a tylko napisze swoje zdanie na temat szkół - Ja tam jestem zdania, że dobrze jest iść na ASP :P nie mówie o kierunku typy ceramika, szkło, czy malarstwo, ale np. architektura wnętrz czy wzornictwo, mimo, że nie uczą tam progr. graficznych - ale może to i lepiej ;) Przynajmniej watsztat będziesz miał dobry a z miłości do grafiki komputerowej sam się ich nauczysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grafikiem komputerowym nazywa siebie kazdy *** ktory ma karte graficzna.

co robisz? co chcialbys robic? komp to tylko narzedzie.

interesujesz sie drukiem czy netem, ilustracje a moze animacje, moze gry?

Interesuję się animacją ,również lubie tworzyć modele postaci, broni itp.Robiłem niedawno

w gmax'a modele broni(3sztuki) dla kumpla który pisał grę fpp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grafikiem komputerowym nazywa siebie kazdy *** ktory ma karte graficzna.

co robisz? co chcialbys robic? komp to tylko narzedzie.

interesujesz sie drukiem czy netem, ilustracje a moze animacje, moze gry?

Lubie tworzyć animacje.Niedawno tworzyłem modele broni dla kumpla który tworzy grę fpp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uncle: mam nadzieje ze sie mylisz ;p bo z tego co patrzylem program moich studiow to programowania jest akurat najmniej.

Zreszta mozna sobie zobaczyc http://www.ftims.p.lodz.pl/html_files/plany/informatyka6_10gk.html

oczywiscie jest to tylko specjalizacja, wiec zagadnienia z czystej informatyki caly czas sie przewijaja, ale mam nadzieje ze jakos wytrzymam ;p bede twardy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem w kierunku plastycznym (ogólnie). Rysunek, malarstwo itp. Grafiki komputerowej to ja się sam nauczę i papierka na to nie potrzebuję (przynajmniej tak mi się wydaje). Myślę że dobre portfolio i jakieś doświadczenie zawodowe w zupełności wystarczy.

Po ukończeniu średniej postanowiłem że kończę z durną nauką na pałę, dla samego świska którym i tak będę mógł się podetrzeć. Uczę się dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uncle: mam nadzieje ze sie mylisz ;p bo z tego co patrzylem program moich studiow to programowania jest akurat najmniej.

Zreszta mozna sobie zobaczyc http://www.ftims.p.lodz.pl/html_files/plany/informatyka6_10gk.html

oczywiscie jest to tylko specjalizacja, wiec zagadnienia z czystej informatyki caly czas sie przewijaja, ale mam nadzieje ze jakos wytrzymam ;p bede twardy :D

 

Tam jest sporo programowania, tylko bardziej specjalistycznego z tego co widze :)

Nie chcialbym Cie martwic ale wiekszasc przedmiotow ktore tam masz moze w ogole nie miec nic wspolnego z grafika w takim sensie w jakim ty jestes zainteresowany.

 

Ja tam bym proponowal studia na jakims ASP, informatyka zdecydowanie nie uczy grafiki w podejsciu artystycznym.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasputin, nie powiedzialbym, zdaje mi sie ze zasugerowales sie przedmiotami fakultatywnymi, ktore pochodza z innych specjalizacji. Zreszta, jak do tej pory studiuje i nie mam nic przeciw programowaniu :) zawsze to lepiej moc sobie samemu jakis plugin napisac heh, czy tez silniczek, jezeli nie ma gotowca za friko np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem isc na jakies studia poboczne a grafiki uczyc sie samemu bo tego co cie naucza w tej szkole to moglbys sam przerobic w 6 miesiecy w domku. Najlepszym rozwiazaniem jest studiowanie na Asp, ale zwykla informatyka tez jest dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o mamo przeciez juz ludzie powiedzieli nie raz ze soft to pryszcz. softu i tak zawsze uczysz sie w domu. w ogole na studiach WSZYSTKIEGO uczysz sie sam w domu. na uczelni przychodzisz tylko po zestaw zadan domowych, korekty, zaliczenia i egzaminy. na archutekturze w zaleznosci od uczelni ucza autocada, archicada, allplana, 3dsmax. w warszawie sa zajecia fakultatywne z nowych mediow - animacja i film.

ale to co najwazniejsze, studia na architekturze po za sama architektura zmuszaja bardzo efektywnie do wlasnego rozwijania umiejetnosci rysunkowych, malarskich i graficznych. jesli nie zalapiesz sie po studiach na budowe to zawsze mozesz pozniej pracowac w reklamie czy innych pokrewnych dziedzinach.

 

jesli ktos naiwnie mysli ze na normalnej uczeli nauczylby sie obslugi softu to takie studia musialyby trwac ze 20 lat ;). uczys sie musisz sam. dzis w jednej robicie bedzie max a zaraz do innej bedziesz musial sie przestawic na maya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm kto wie czy ja sie tam nie znajde. Moze i nie sa to zajecia na wysokim poziomie ale wole nudzic sie przy maxie niz sluchac jakiegos nudnego wykladu. Pracowie sa, sprzet jest wiec chyba nie jest zle?. No i jak pojdzie jeszcze pare osob z forum to powinno byc fajnie. A na czesne moze przez ten rok uzbieram :) - przynajmniej zeby miec na pare miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionier: przy Maxie bedziesz spedzal jakies 2-4 godziny w tygodniu, reszta to masa innych zajec. Osobiscie uwazam, ze wypad do takiej szkoly, z tak daleka jest zlym posunieciem. Szkoda kasy, tym bardziej, ze dochodza inne koszty - wynajem mieszkania/pokoju/stancji i utrzymanie.

 

Wiem co mowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak dla innych, ale dla mnie bardzo cenne wskazowki ;)... ja bym jeszcze sie popytal czy ktos na jakas szkole filmowa poszedl i jak to mniej wiecej wygladalo[jakies egzaminy etc]... jeszcze poszukam, za rada senseja, w starszych watkach... tymczasem jakby ktos mial czas to goraco zachecam do podzielenia sie wrazeniami :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności