Skocz do zawartości

studia


Gość lordnorbi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czak1 no te w zielonogurskim mi sie spodobaly :D chodzisz tam moze ?? ;] jak tak to chcialbym z Toba pogadac :] dzieki i i pozdrawiam

Jaki zielonogurski??:|

Ja jeszcze nigdzie nie chodze...narazie to moge tylko szukać...i uczyć się do przyszłorocznej matury:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Anen ja mam kolezanke w Sulecinie ;] hehe a co do szkol to mam dosc po jutrze maturka z polaka a ja nic nie umiem poprostu porazka ;/ gdzie s jakies faje studia dla grafikow i co potrzeba na takie studia ?? bo pytalem a w zasadzie nikt nie odpowiedzila tylko kilka linkow i nic wiecej (z ktorych praktycznie nic sie nie dowiedzialem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie szkoły - ja mam pytanie odnosnie egzaminów na Wzornictwo w Krakowie. Jak mniej więcej wygląda egzamin kierunkowy i test kompetencyjny? I co przede wszystkim powinienem włożyc do teczki ;/ ?

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek oświecenie mnie w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej , chciał bym uzyskać informacje , co należy skończyć aby móc pracować w branży grafiki komputerowej :) Najlepiej niech sie wypowiedzą osoby które skończyly kierunki warte uwagi. Wiadomo , liczy się własne zaparcie w nauke i praktyka ale życie pokazuje iż warto też mieć jakies dobre znajomosci :P

 

Dodam iż preferuje uczelnie z wielkopolski :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwoś i kasę to tylko PJWSTK w Wawie :)

Problem w tym, ze tam się narobisz.. ale przynajmniej coś będziesz umiał :P :)

 

 

huh...tak sie sklada, ze studiuje na pjwstk. Moim celem idac do tej szkoly byla grafika 3D i generalnie troche sie przejechalem, bo szkola miala taki psiuks, ze w tym roku z powodu malego zainteresoania na pol roku przed wyborem specjalizacji wykluczyla 'multimedia i animacje 3d', tak wiec ludzie, ktorzy poszli specjalnie do tej szkoly na 3D, zostali na lodzie, w tym i ja. Wiekszosc wykruszyla sie i pozmieniali plany, garstce osob po 3 miesiacach udalo sie wynegocjowac ze szkola, utworzenie grupy 'animacja 3d' na specjalizacji 'multimedia' (*grupa liczy 8 osob ;) *) i jezeli ta grupa sie utrzyma do nastepnego semestru w co osobiscie watpie to szkola obiecala reaktywowac specke pure 3D , warunek to 8 chetnych.

 

W tej chwili nasza grupa ma przydzielonego gostka, ktory sie nami opiekuje, nie mamy zadnych wykladow z 3D a na zajeciach widzialem max 3-4 osoby i to tez rzadko. Na cwiczeniach pracujemy w mayce 5 chyba, w jeszcze jednej pracowni jest max 4 i 5...co do prowadzacego, jest to barwna osoba o wielkim przeroscie poczucia wlasnej wartosci z brakiem jakiego kolwiek zaangazowania w to co robi(uczenie nas), uwazajacy, ze jezeli chcesz sie uczyc 3D to tylko w gnomonie i innych tego typu szkolkach. Sama jego osoba zniecheca na przychodzenie na zajecia. Co do wymagan nie jest to och i ach, jak dotad bylyb 2 projekty, 1 -> animacja pal 720x576 750frames kulka wystrasza kulke do tego plane swiatelko i jakis materialik. 2 -> animacja szkieletu, reklama szkoly tez 30sekund...

 

Ja jestem zawiedziony, bo nie poto przeszedlem 3 semestry programowania i innych nie ciekawych dla mnie przedmiotow, aby pod koniec tak sie zawiesc, nie mowie juz o wladowanych pieniadzach. Szczerze, bez zylki do programmingu a chcac isc na 3D, omijajcie ta szkole. Generalnie ludzie bedacy na specce 'programowanie gier' maja wiecej 3D niz grupa z przeznaczeniem do 3D :) ale tam juz advanced programmin odchodzi :) ale ta specka ma przyszlosc.

 

Jezeli, ktos ma jakies pytania to z checia na nie odpowiem, tak samo jezeli chcecie cos wiedziec o tak promowanym kierunku na pjwstk jak Wydzial Sztuki Nowych Mediow :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pójdę za ciosem Phantom i pożalę się na moją bude.

http://www.tyszkiewicz.edu.pl/

 

Szczerze nie polecam. O ile reszta zajęć jest jeszcze ok. o tyle człowiek, który zajmuje się Grafiką 3d niejaki Pan Wojciech Grabski to błazen. Problem polega na tym, że jest mężem Opiekunki kierunku Grafika i gość jest nie do ruszenia no i zajęcia wyglądają tak.

 

Pan Grabski przychodzi na zajęcia, władcza na rzutnik PDF-a z tutoralem jak wymodelować twarz i w tym Momocie kończy się jego zaangażowanie. Nie no czasami coś tam próbuje zrobić ale z niewiadomych przyczyn nie wychodzi mu to co w maxie 4 wychodziło mu zawsze :-) pizz.

Słynne już powiedzonko. A w maxie4 to działało. Hmm to ciekawe.

 

EDIT: HEH ale były jaja jak sobie raz nacisnął X. Po 2 godzinach szukania musiał przyjść administrator i przeinstalować maxa. Co za bałwan.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, weszłam przypadkiem na forum i mam pytanie- czy ktoś może mi polecić jakąś szkołę kształcącą w zakresie grafiki komputerowej, uczelnię ew. jakieś studium na poziomie, najlepiej w krakowie. pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem temat i nie znalazłem żadnej ciekawej pozycji dla mnie. Poszukuje szkoły w której będę mógł rozwijać się w dziedzinie grafiki komputerowej (3Dsmax). Oczywiście musi to być szkoła zaoczna, tania w okolicach Skierniewic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi konkretnie o szkołę dla kompletnie zielonych, gdzie można się uczyć od podstaw, obeznać się z tematem. z tego co piszecie trzeba się uczyć samemu, jasne, ale szkoła jednak w takim wypadku ( w sensie w moim) pomaga. szukam w necie i nie znajduje. czy ktoś słyszało szkole, która polecają/ reklamują na stronie apple, publishing school się to chyba nazywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cal: tak szczerze to ponad 80% i tak będziesz musiał się samemu nauczyć. wykładowcy z reguły mają zbyt mało czasu na poświęcenie się konkretnemu zagadnieniu co powoduje, że i tak będziesz musiał sobie przysiąść z kubkiem kawy i wymodelować/narysować sobie samemu.

 

najlepiej wybierać szkołę która oprócz technicznych zagadnień nt. programów, technik, narzędzi etc. porusza też zagadnienia z dziedzin pokrewnych:

fotografii - dla lepszego zrozumienia zachowania się kamery kolorów, naświetlenia etc.

projektowania plastycznego - tego czego brakuje wielu zwykłym renderom: duszy i przekazu artystycznego.

historii mediów - dla lepszej świadomości jak to kiedys było i móc uczyć się na cudzych błedach

takie rzeczy są idealnym uzupełnieniem zdobytej wcześniej wiedzy. wykorzystujesz to co już umiesz, lecz teraz patrzysz na to przez pryzmat wiedzy wyzszej - sprawdzasz zasade kontrastowości kolorów, przycinasz kadry, rozświetlasz jedne fragmenty inne przyciemnisz, wymazujesz conieco z ujęcia... tak powstaje ci render nie tyle technicznie ładnie zrobiony, co również mający w sobie to coś dzięki czemu możesz bez stresu zawitać na galerii cgtalk :]

 

ale jeśloi chcesz się dopiero uczyć grafiki i obsługi programów to nie zawracaj sobie gitary i przyłóz się pożadniej do nauki w domu. taniej ci wyjdzie a i efektowniej bo bez stresu jakimiś egzaminami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Jestem ciekaw, które ASP jest lepsze. Może sa tu jacyś absolweńci tych szkół i moga coś onich powiedzieć, coś mi doradzić bo rozważam udanie się na AkademiSztukPięknych w ramach mojej dalszej edukacji ale nie wiem do którego. Teoretycznie najlepiej było by iść do Wrocławia na ASP bo jest mi najbliżej...ale doszły mnie słychy, że szerzy się tam korupcja;) a profy nażucają własne "wizje" i techniki i ciężko się tam wykaząc. Ale czy to prawda?

 

Edit:

No i wyniki maturek juz są. Ale do kąd po maturkasz. Zadaje to pytanie do tegorocznych maturzystów z forum. Co zamierzacie teraz robic, do gdzie na studia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema własnie zdałem maturę i chciałbym studiowac w wodzisławiu grafike komputerową, i stąd moje pytanie czy moglibyście mi powiedzieć jakie dokłanie daje mi perspektywy na przyszłosć taki tytuł? A zawsze chciałem takie cos robić wiec to by była wiadomo i praca i przyjemnosć :-). Chetnie bym poczytał historie ludzi doświadczonych :D zarabiających na tym itp. z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja, dinozaur powiem CI tak:

-zadna uczelnia nei ma zadnej szansy nadazyc za tym co sie dzieje w grafie...

 

wyjatek:

-strzasznie drogra i zdrowo platna uczelnia w stanach ktora sama zajmuej sie produkcja :)

 

studiujesz zeby poznac narzedzia, a po zajeciach poznajesz najnowsze na wlasna reke :) wtedy mozesz nadazyc za czescia branzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polsce żadna szkoła ci nie da wykształcenia na poziomie jeśli chodzi o grafe, wiem bo ostatnio sie dość intensywnie tym interesuje. Heh a jeśli chodzi o "wodzisław" to raczej zapomnij, no ale może i tam coś fajnego mają :).

 

Natomiast w stanach można sie ciekawych rzeczy nauczyć, ale za ciekawą cene :). Poniżej link do wątku który założyłem na temat studiowania w US:

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=28916

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuję PJWSTK. Sam się tam wybieram i mam paru kumpli którzy też się tam wybierają. prywatna, trochu droga, ale JEDYNA w polsce, która proponuje jakikolwiek poziom nauczania grafiki.

 

Kierunek : Multimedia lub Sztuka Nowych Mediów,

 

http://www.pjwstk.edu.pl

 

Po więcej info możesz sie ze mną skontaktowac. jak sie zdecydujesz ewentualnie to możesz byc moim współlokatorem w wawie xDDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma pasje i zapał to żadna szkoła mu nie potrzebna, wystraczy internet, silna wola i troche kontaktów które przyjddą z czasem jak sie będziesz rozwijał i zaczniesz sie pokazywać w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności