Skocz do zawartości

Pojazd 3D: HMS Pallas


Badyl

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo fajne i musze przyznac - bardzo mi sie podoba..

 

ostatnio cos kleilem nawet z takich rzeczy tylko ze to mniejsze bylo (karaka gdańska z VII wieku bodajze z MM)

 

Pozdrawiam i zycze szczescia, na pewno sie przyda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Badylek..a w realu takie umiesz?:D

 

heh w realu to juz nie jest taka prosta sprawa ;)

 

doladowuje po wredze pomalu.. tak to bedzie wygladac:

15dv5.jpg

 

aha, i co mnie teraz przeraza, to ze znowu bede musial te koleczki ukladac na burtach ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no nie moge :) specjalnie to robisz :> ? zeskaluj lokalnie każdą z belek, aby je zwęzić .. przerwa między nimi jest za mała

15dv5.jpgIM.0103_zl.jpg

przerwa jest tej samej szerokości co belka.

 

sorki za czepialstwo.. :) ale model sie super zapowiada, więc wszystko ma być dopięte na ostatni guzik:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje Aniu :)

 

hehe krzyhhh, to w sumie zalezy od konwencji, w jakiej jest model robiony. ten z Twojego zdjecia jest robiony z pojedyncza wrega, ja zas robie z podwojna, tak jak np tu:

Stern11.jpg

74gunship.jpg

Warrior%20Photo-2.jpg

 

a nawet gdybym chcial skalowac, to to tez nie jest takie proste, bo kazda wrega ma inny profil z przodu i z tylu takze to bylo by juz wszystko krzywe. latwiej bylo by zrobic od poczatku... zdaje sobie sprawe, ze wtopilem z tymi wregami troche, z przodu i z tylu powinny byc pod odpowiednimi katami itd, ale skoncze tego statka tak jak jest, a nastepny model bedzie robiony z glowa od samego poczatku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooooo :P, po kilku problemach zdrowotnych znow jestem wsrod zywych.

dokonczylem wregi, chyba zmniejsze roznice miedzy odcieniami tego drewna - wyszlo strasznie pstrokate..

teraz czeka mnie ulozenie kilku setek koleczkow, wiec apdejt znow nie bedzie zbyt szybki,,,,

17jp4.jpg

16jx9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie jest. Trochę szkoda że model admiralicji a nie oryginał ale jak powiedział mój wuj po piątym rozwodzie- nie można mieć wszystkiego. BTW- troszkę dziwnie cięte furty działowe- nie idą za odbojnicami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje Wam za mile slowka hehe :P

 

BTW- troszkę dziwnie cięte furty działowe- nie idą za odbojnicami ?

 

walnołeś się z okienkami na działa :/ idą po prostej a powinny iść wzdłuż tej listwy nad nimi....

 

furty dzialowe, inaczej ambrazury, sa rozlozone prawidlowo :) niedowiarkom moge zaofiarowac link do pelnej dokumentacji (229 stron):

 

-->klik

 

lub bezposrednio rzut boczny:

bokza5.jpg

 

furty nie szly wzdluz listew poszycia, tylko wzgledem pokladu ;) ale dobrze przynajmniej, ze ktos czyta i w ogole ;)

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dziobie beda jeszcze po obu stronach masztu drzwi na ten maly pokladzik.

 

mam problem tez z rzezba dziobowa ;( nie dosc, ze bedzie mi ciezko technicznie zrobic cos sensownego (organika O.o), to na dodatek nie bardzo wiem co tam w zasadzie zasadzic. Pallas to wg wikipedii jeden z tytanów, jeden z gigantów, syn Pandiona, a takze przydomek Ateny...

 

biped poszedl sie zlamac na tronie..

18mt8.jpg

19vv5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość George82

No dla mnie bomba! ;) Ladnie Ci wychodze te rzezbienia.

 

1. Poszycie pociagnales meshsmoothem?

2. Poka siatke....;>

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim :)

 

ja to mysle dotrwam, ale moj komp, jak mam calosc unhajdniętą i jak renderuje to wrzeszczy "rRatunku!!!!! morduja!!!!!!!!!!!!!!!" :D

 

takze raczej bedzie sam kadlub, tzw. hull model, bez masztow; cos w takim stylu:

F2846-1.jpg

 

juz wiem co bedzie nastepnym modelem. male gowienko, wiec da sie zrobic ze wszystkim :)

-->klik

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagle to w zasadzie pikus, ale najwiecej zjadaja liny i sznurki i to cale olinowanie.

 

w zasadzie nie ma za duzo poly poki co, cos w okolicach 200k, no ale muli, muli...

 

jak cos, to bede wynajmowal na godziny kompa od klimenta :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej no cabrio robisz ?

używaj layerów, attach'uj obiekty... zrób osobno.. zrenderuj osobno dodaj do siebie wszytko w szopie itd.. walcz. dasz rade :>

I nie zwalaj winy na liny, spline renderowane też mogą dobrze wyglądać ... z daleka ;)

 

btw model wygląda bajer :]

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczna jest. Niesamowity kosz galionowy- naprawdę super. Coś wręgi dziwnie falują ale to może tylko moje krzywe oko.

łoł :) jak narazie bardzo fajnie :)

 

dzieki ;) wregi faluja, zreszta jak cala reszta. caly ten model jest tragicznie wrecz krzywy, choc na renderach nie widac tego az tak bardzo ;)

 

zrobilem podstawke. decha na dole ma wlaczone reflections i to chyba spowodowalo te ohydne plamska. moze wie ktos jak to wyeliminowac w brazilu? pliz? :(

 

21ws7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności