Skocz do zawartości

Samochody - kompendium


VGT

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 141
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość lubetyk

Witam, jestem zupełnie zielony w 3d, poszukuje jakiegos prostego modelu fiata 125p do tego aby sprawdzic klka konfiguracji przerobienia auta przed realnym zabraniem sie do roboty. Miałem do czynienia jedynie z Google SketchUp w ktorym jestem w stanie wykonac zabiegi o ktore mi chodzi. Probowałem sam wymodelowac auto ale przerasta to moje mozliwosci czasowe. Czy jest mozliwosc pobrania gdzies lub dostania od kogos gotowego prostego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PONOWNIE ZWRACAM SIE Z APELEM O NIE ZAŚMIECANIE TEGO WATKU - BYŁY WYRAXNE WSKAZÓWKI OD MODA CO TU MOŻE SIE ZNALESC !

Prośba zatem do stosownej instancji o porządki

co do malucha sugeruję inny nowy watek. Przejrzyj kto robił na forum maluchy pogadaj z tymi ludźmi może cos zwojujesz popatrz po forach poświęconych symulacjom wyścigowym za add-on samochodami tam będzie coś low poly ale nie śmieci proszę w kompendium bo będę uporczywie to zwalczał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lubetyk

Nie znalazłem tematu stricte na pytania odnosnie poszukiwan modeli dlatego "zaśmiecam" tutaj. Przejrzałem wszystkie tematy gdzie padło 125p i w 99% sa to tematy nieaktualizowane i jałowe . 125p to nie maluch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość djbercik0

Witam,

mam już pewne doświadczenie z 3dsmaxem, ale pierwszy raz biore się za samochód. Może ktoś przesłać mi swoje siatki, żebym zibaczył dokładnie jak to się robi, bo z tutka nie moge zajarzyć :/ nie moge dobrze obrysować samochodu... to prosiłbym o jakieś dokłade siatki, albo dokładnego tutka, ale nie z max3d bo z tąd probowałem i nie wychodzi:/

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam już pewne doświadczenie z 3dsmaxem, ale pierwszy raz biore się za samochód. Może ktoś przesłać mi swoje siatki, żebym zibaczył dokładnie jak to się robi, bo z tutka nie moge zajarzyć :/ nie moge dobrze obrysować samochodu... to prosiłbym o jakieś dokłade siatki, albo dokładnego tutka, ale nie z max3d bo z tąd probowałem i nie wychodzi:/

 

pozdro

witam!

proponuje przekopac forum, siatek znajdziesz na metry (do wyboru i koloru)

linki do tutkow tez sa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zrobić model samochodu (obojątnie jaki) ale na samym początku trzeba przypisać obraz do boxa lub plane'a tylko że niewiem jak. jak ktos wie to niech napisze (najlepiej na GG 1211648) albo jak ktoś ma to niech da bardzo dokładny opis jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezyk... bez urazy, ale tutaj nikt nie ma "obowiazku" tobie pomagac i podawac wszystkiego pod nos... Wiec moze forumluj swoje zapytania nieco inaczej...

 

I jesli chcesz cokolwiek osiagnac to lepiej zacznij sie przyzwyczajac do czytania tutoriali po angielsku, za darmo nic nie ma...

 

----

 

i tak a propos' ...

The only way is... uncommercial music, underground, hardcore...

 

---

 

A tutaj wrzucam tutoriala, dla BARDZO poczatkujacych. Generalnie jednak jesli ktos nie ma pojecia od czego zaczac, to warto zrobic cos prostego. Przynajmniej na poczatku takie autko na bank uda sie wykonac :) Nie bedzie co prawda wygladac jak profesjonalny 3d concept, tylko jak z zalaczonego obrazka, ale liczy sie zabawa ;)

 

Tutorial jest do trueSpace'a, ale spokojnie mozna go zaadaptowac do niemal dowolnego programu, w zasadzie potrzebujemy do jego wykonania zaledwie kilku narzedzi, ktore na pewno kazdy sam zdola znalezc ( w skonczonym czasie :) ) w programie na ktorym sie uczy...

 

Pozdrawiam, big up

 

---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zrobić model samochodu (obojątnie jaki) ale na samym początku trzeba przypisać obraz do boxa lub plane'a tylko że niewiem jak. jak ktos wie to niech napisze (najlepiej na GG 1211648) albo jak ktoś ma to niech da bardzo dokładny opis jak to zrobić

 

umieszczam linka, na pewno się komuś przyda, sam z niego korzystałem

 

http://pl.youtube.com/watch?v=6V7y2opi3x0&feature=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wlasnie mam zamiar zabrac sie za jakies autko-który z tutoriali polecilibyscie jako najbardziej doslowny i "krok po kroku".Jako ze nie modeluje duzo na vertexach potrzebuje troszke bardziej szczegolowo wyloznego tematu/Typowa lopatologia-zrob to kliknij to

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrkrzysiek: Nie sa swietne, nie zgadzaja się wogle... tylko sa w duzej rozdzielczosci, jedyny plus. Nie wiem ja nie potrafie modelowac jak Left mi sie zgadza a w Top i Front zupelnie nie pasuje chocbym nie wiem co :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One nie mają prawa się nie zgadzać. Są zrobione z modelu 3D. :)

Najlepsze printy jakie można dostać. Tyle, że trochę małe.

 

EDIT:

Albo nie są z modelu... Ciężka sprawa.

Oczywiście nie mówię o tych linearnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kakaku

a moglby ktos podrzucic stronke z blueprintami do chopperów:D?

byłbym wdzięczny bo chce zaczac a z zrzutami byłoby łatwiej:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostaje więc przekopanie się przez google lub odwiedzenie salonów dealerów lub najlepiej importerów auotyzowanych (jak np. Citroen Polska dla marki Citroen) i poproszenie ich o blueprinty w formie elektronicznej lub wzięcie jakiegoś folderu zawierającego blueprint i zeskanowanie go w dobrej rozdzielczości.

Sam coś takiego przećwiczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na to że znajdziesz blueprinty motocykli, jedyne wyjście to zdjęcia. Jeśli to nowe modele to wchodzisz na strone producenta i tam zazwyczaj jest 360view, robisz print screeny z każdej strony i z tego łapiesz proporcje a detale robisz oglądając zdjęcia w większej rozdzielczości. Producenci raczej niechętnie dzielą się takimi materiałami, pisałem do kilku a jedynie od citroena dostałem piękne i w dużej rozdzielczości blueprinty nowego c5, zanim można było znaleźć je na popularnych stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności