Skocz do zawartości

teczka 2D: lordbiernac


lordbiernac

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 610
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Lordzie! Przecież, Ty masz już tak dobrego skilla a potencjał jeszcze większy, że tylko poświęcić się DP i z satysfakcją kosić kasiorkę. Domyślam się, że tak rzadko wrzucasz updaty, bo masz jakieś inne zobowiązania, które przeszkadzają Ci ćwiczyć DP.

 

Jeśli mógłbym wypowiedzieć swoją opinię w tej mierze: "Na pohybel tym zobowiązaniom!"

 

Dobrze sie domyslasz, tyle, ze gdybym olal te zobowiazania to bym nie trzepal kasiorki, bo ostatnimi czasy te zobowiazania to glownie wlasnie trzepanie kasiorki na DP ;) [alez zawily wywod...] A updatow nie robie za czesto, bo NDA itp.... Ale moze bede mogl cos tam wrzucic za jakis czas.

A co do skilla to im wiecej umiem, tym bardziej zdaje sobie sprawe jak wiele przede mna i jak wielkie mam braki na wielu polach. Trzepanie kasiory to jedno, ale ja mam straszliwa potrzebe uczenia sie rysowania/malowania i w najblizszym czasie mam zamiar sie temu poswiecic...

 

Dzieki raz jeszcze za komenty ):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz mi nie daje spokoju - to że pracujesz w painterze. Z całym szacunkiem dla paintera, kojarzyłem ten program z nieco innym rodzajem prac. Prawdę mówiąc jestem zaskoczony że da się na nim osiągnąć taką precyzję i gładkość. Jakoś wspołczesne DP kojarzy mi się bardziej z geekami stosującymi różne wariackie sztuczki (rzecz jasna też potrafiącymi malować, ale w inny sposób) a Twój sposób pracy musi chyba bardziej przypominać tradycyjne malowanie - w tym sensie że starasz się panować nad każdym aspektem pracy opierając się na pewności rąk i oka a nie komputerowych algorytmów.

Kiedy to sobie uświadomiłem, troszkę mnie to przerosło.

Prace są świetne, widać po nich pewnien perfekcjonizm. Chociaż może dopisuję już tu jakieś ideologie.

Oby więcej takich w nowym roku !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszego w Nowym roku

 

A dziękuję, nawzajem. :)

 

SBT77 nie wiem jaki ten rok będzie...ale pierwszy raz się z tobą nie zgadzam, najlepszego

 

No trudno żebyś się cały czas ze mną zagadzał, w końcu jesteśmy na forum po to żeby rozmawiać, a nie koniecznie się zgadzać :) Ja patrzę na świat plastyki rozumieniem naturszczyka i nie ma sposobu, żebym to wszystko ogarniał.

Paintera nie znam, bo używałem go bardzo krótko, a ilustracje lordabiernaca podobają mi się bo takie wzorce mam zaszczepione w głowie i trudno żebym kłamał - po prostu lubię też i takie lekkie obrazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz mi nie daje spokoju - to że pracujesz w painterze. Z całym szacunkiem dla paintera, kojarzyłem ten program z nieco innym rodzajem prac. Prawdę mówiąc jestem zaskoczony że da się na nim osiągnąć taką precyzję i gładkość. Jakoś wspołczesne DP kojarzy mi się bardziej z geekami stosującymi różne wariackie sztuczki (rzecz jasna też potrafiącymi malować, ale w inny sposób) a Twój sposób pracy musi chyba bardziej przypominać tradycyjne malowanie - w tym sensie że starasz się panować nad każdym aspektem pracy opierając się na pewności rąk i oka a nie komputerowych algorytmów.

Kiedy to sobie uświadomiłem, troszkę mnie to przerosło.

Prace są świetne, widać po nich pewnien perfekcjonizm. Chociaż może dopisuję już tu jakieś ideologie.

Oby więcej takich w nowym roku !

 

Nie przesadzalbym z budowaniem sobie jakichs daleko idacych wyobrazen na temat mojej pracy:) To prawda, ze Painter jest kulawym programem w porownaniu do PSa, ale mi to odpowiada w duzej mierze dlatego, ze zmusza mnie wlasnie do bardziej "tradycyjnego" podejscia, ktore lubie (czyli jak najamniej warstw, malo lassa itp.). Niestety w pracy komercyjnej Painter nie zawsze sie sprawdza i czasem musze sie podpierac PSem i roznymi cudami typu maski. Generalnie staram sie robic wszystko jak najbardziej "z reki", ale mysle, ze w kazdej prawie mojej pracy mozna by znalesc jakies odstepstwo od tej "zasady" (np. w obrazku z King Kongiem, gdzie budynki to dlugie chwile spedzone w PSie na zaznaczaniu, wypelnianiu kolorem i wycinaniu okienek...). Takze nie ma tu niczego co by Cie moglo przerosnac:)

A pewien perfekcjonizm u mnie jest, tyle, ze nie jest to chyba czysto pozytywne zjawisko. Bardziej jest to tendencja do zoomowania i czyszczenia wszystkiego co do piksela i obsesyjna potrzeba wdawania sie w cieniowanie szczegolow tylko po to, zeby sprawdzic "jak to wyjdzie". Ale staram sie pracowac nad tym i rownomiernie dystrubuowac ten perfekcjonizm miedzy wszystkie aspekty malowania.

 

Thx- nie wiem, z ktora czescia postu SBT77 sie nie zgadzasz, ale i ja zycze Tobie najlepszego w Nowym Roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, troche przeholowałem w słowach, myślę że gdybym napisał że szanuję takie podejście to byłoby to właściwsze określenie. To nie tak że kulawy, ale nie polega na pewnych uproszczeniach. Pracując w ten sposób może komercyjnie nie jesteś aż tak pr0-elo nowoczesny, ale za to wyrabiasz się bardziej niż ci którzy na tych uproszczeniach opierają swoją pracę. Ktoś kto jeździ głównie samochodem będzie miał gorszą kondycję od regularnego biegacza, chociaż kierowca może być obiektywnie szybszy. Na dziś to może być gorsze rozwiązanie, na przyszłość - dobra inwestycja w skilla... :)

BTW - jednym z moich postanowien noworocznych jest praca w tym roku wyłącznie zwykłym okrągłym brushem i paletą kolorów - i liczę że uda mi się go dotrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema sensu ograniczac sie do okraglakqa, chalk brush tez daje rade ;]

 

Szymon ja mam do ciebie pytanie dosc techniczne, prace wykonane w painterze po wrzuceniu do ps'a zawsze maja inna kolorystyke, paintera nieznam jeszce praktycznie wogole, mglbys mi pomoc i wyslac rozwiazanie na pw? Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze niestety okreslenie "kulawy" pasuje jak ulal jesli chodzi o pewne funkcje w Painterze;) A co do tego porownania z samochodem, to w komercyjnej pracy samochod bywa czasem niezbedny (a nawet dosc czesto). Nie kazde zlecenie jest fascynujace i czesto zrobienie szybkiej poprawki na zyczenie klienta za pomoca kilku trickow daje Ci mozliwosc zajecia sie malowaniem swoich rzeczy. Takze w pewnej mierze podzielam Twoj punkt widzenia, ale czasem lepiej oszczedzic sobie siedzenia po nocy...

Tak czy siak mnie juz powoli mija okres zachlysniecia mozliwosciami tabletu i komputera i mam zamiar inwestowac w skilla w bardziej tradycyjny sposob. Ale komercyjnie na pewno bede w pelni korzystal z roznych dobrodziejstw jesli tylko uznam to za dobre wyjscie.

A co do pracy tylko okraglakiem to nie jestem pewien czy taka asceza jest optymalnym wyjsciem. Nie umiem sie do tego odniesc jakos :) Ale na pewno Cie to wiele nauczy, wiec w sumie czemu nie...

Pozdrowki i najlepszego w Nowym Roku

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :)

 

To specjalnie dla dzudzu wrzucam jedna z rzeczy zrobionych w ramach "trzepania kasiorki" ;) Jest to ilustracja zrobiona na zlecenie niemieckiej agencji reklamowej Jung von Matt do jakiejs kampanii spolecznej dotyczacej problemu wirusa HIV wsrod kobiet w ciazy. W skrocie idea tej kampanii polega na tym, ze (podobno) dziecko kobiety, ktora ma wirusa HIV wcale nie koniecznie musi sie urodzic zarazone. I cala koncepcja polega na tym, ze ta straszna wiadomosc o tym, ze kobieta w ciazy okazuje sie nosicielka wirusa, wcale nie musi byc takim dramatem dla tejze kobiety. Stad "mila" forma przekazania tej wiadomosci...

Dla mnie to troche malo taktowne, ale zdaje sie, ze mialo byc kontrowersyjnie. I chcieli duzo tych malo oryginalnych zawijaskow, stad takie drzewa i chmury... Niektorzy mowia, ze to zwierzaki z psychiatryka i musze przyznac, ze cos w tym jest ;)

Ilustracja ma sie ukazac w niemieckich magazynach w dwoch wersjach- a3 i a4. Musze przyznac, ze sie nieco napracowalem przy tym obrazku...

hivcolor38.jpg

hivcolor37a46k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo detalu. Słodycz aż wylewa się z ekranu gdyby nie ten HIV ;). Technicznie jak zwykle pięknie. Kolor tnie gałki oczne w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Urok, design niektórych zwierzaków mógłby być lepszy jak na taki pixar. Np żółw, jeż, świnia , ptaszki mają w sobie ten jazz a pozostałe tak różnie ale to tylko moje subiektywne odczucie. Ogólnie supa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIemcy zawsze byli dziwni, masz HIV , yay raduj sie!.....

Sama praca po mistrzowsku, edynie czego mi brak to jakiegos sprytnie ukrytego bonusa, cos jak owieczka Ravirra muahaha, ale to juz tylko moja dziwna fantazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayku- gdzie sie nie odwrocisz tam beda na Ciebie czekaly szalone turbozwierzaki z niemieckiego psychiatryka...;) strzez sie!

 

Urok, design niektórych zwierzaków mógłby być lepszy jak na taki pixar.

 

Story of my life... Zdaje sobie sprawe, ze design postaci to moja chyba najslabsza strona... Te pracke zaczynalem malowac jakies 9 miesiecy temu i wtedy jeszcze nie przykladalem do tego aspektu az takiej wagi. Dzis na pewno bym siedzial i kombinowal z postaciami o wiele dluzej... Wtedy tez troche chyba bylem przestraszony liczba tych postaci na obrazku. Nastepnym razem sie poprawie ;)

 

biglebowsky- zajdz w ciaze to pogadamy ;)

 

Varmer- pracka powstawala w przeciagu 7 miesiecy, bo nie mialem terminu narzuconego, wiec mialem czas, zeby od niej czasem odpoczac

 

mant-raz- tak! nareszcie! zaplacili juz i po krzyku ;)

 

icecold- zabraklo sil na bonusy ;)

 

misiekhc, aspenboy, telthona, Kubasa, dzudzu- dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za drugim razem obrazek robi wrażenie podobna jak za pierwszym ;) O rany... Świetny jest dziku ty. A przy okazji gratulacyjki za workshop w ImagineFX!

 

A daj spokoj Olku z tym ImagineFX... Gdyby nie bylo podpisane to bym nie poznal, ze to moj rysunek. Blady, wykadrowany (nie wiem z jakiej okazji) i zasloniety w polowie... Generalnie to wyglada zenujaco ten workshop i jakos nie bardzo wyeksponowali to co ja uwazalem za wazne w tym opisie. Moze jeszcze im napisze, ze kompletnie nie jestem zadowolony z tego jak to zlozyli. Wstyd sie przyznawac do tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietna praca imho

Widać, że kosztowało sporo pracy

Fajny klimat...kolorowo-bajkowy-cukierdowy. Bajeczny wręcz by był, gdyby nie ten wielki napis "HIV" :P Zawijaski zacne i wogóle. Zwierzaki może troche zdziwaczałe, niczym banda poskręcanych paralitów po ucieczce z wspomnianego psychiatryka, aler to chyba doprze w tym przypadku.

 

Pochwal się plis ile wynosi orginalna rozdziałka pracy...

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byle kto tam nie robi warsztatów przecież.

 

Szymon jest jednym z najlepszych zawodników którzy zrobili tuta do IFX bo w dużej części przeciętnie się prezentują... dla mnie marka IFX przypomina mi nieco rodzime PSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe na mayka zawsze mozna liczyc jak trzeba komus pojechac :D tak czy siak dzieki Olku za gratulacje :)

 

CzAk1- oryginalna rozdzialka to 5197x3697 w 300dpi

 

dekiel- nie mow hop, zawsze moge wstawic jakiegos w ramach tego bonusu, o ktorym pisal Icecold ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon jest jednym z najlepszych zawodników którzy zrobili tuta do IFX bo w dużej części przeciętnie się prezentują... dla mnie marka IFX przypomina mi nieco rodzime PSD.

 

Chowam się już do nory ;) Za wysoki progi widać na komentarze od mojej skromnej osoby. Że Szymon jest świetny to wiem i bez warsztatów w IFX bo się znamy jakiś czas już ;) Ale chyba rozumiem co Mayk chciał powiedzieć Swoim komentarzem. IFX jeszcze nie obnażyło dla Mnie swoich słabości tak jak PSD i Comuter Arts. Może przyjdzie i dla mnie kiedyś ten poziom świadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dekiel
Nieee, spoko. Ja tego źle nie odebrałem. Swoją drogą to ciekawa obserwacja też po prostu. Im więcej umiesz tym więcej widzisz ;)

 

come to doctor phil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za poprzednie komenty :)

 

Odgrzebuję teczkę, bo dawno nic nie wrzucałem.

Na pierwszy ogień obrazek na B-Movie Challenge na CG Society. Chciałem tym razem trochę bardziej skorzystać z dobrodziejstw oferowanych przez digital painting i nawet teksturka podmalowana się pojawiła na ścianie (trochę się z tym kiepsko czuję, ale pewnie inaczej bym w ogóle nie zdążył skończyć, więc czuję się rozgrzeszony ;])

casting35final1500.jpg

 

Tu kilka spośród teł, które namalowałem dla GS Animation. Tortur wrzucił swoje to też postanowiłem się pochwalić:

teatrwnetrzeszkic10.jpg

By lordbienac

teatrsterowniaszkic5.jpg

By lordbienac

teatrgarderobaszkic8.jpg

By lordbienac

 

Takie dwa ryjki dla zabawy:

kapelusznik2.jpg"]kapelusznik2.jpg[/url]

skeczbuk1.jpg

 

Tu szybka okładeczka dla kumpla na podziemny projekt. Na typo w ogóle nie zwracajcie uwagi, bo to tak kontrolnie tylko zostało wrzucone, a nie mam na kompie ostatecznej wersji, bo kto inny się nią zajmował...

digipack5.jpg"]digipack5.jpg[/url]

 

I na koniec akwarelka :)

dsc0612711.jpg"]dsc0612711.jpg[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności