Skocz do zawartości

Jaki wybrać telefon? Rady, uwagi, rekomendacje


Leru

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 472
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czasem jak slucham krytyki wydawaloby sie zwyklych ludzi odnosnie iphona, to moze sie wydawac, ze jednak nie sa zwykli tylko kazdy jest prezesem duzej miedzynarodowej firmy.

A jaka to roznica kto krytykuje, kazdy ma prawo bo wkoncu telefon jest dla ludzi. Mnie bardziej bawi i smieszy jak jeden z drugim kupi iphona, wychwala go pod niebiosa i nie dochodzi do niego nic procz moj iphone jest najlepszy, najladniejszy. Sam mam Iphona od prawie roku, widze duzo plusow ale i rowniez sporo minusow, i nie krytykuje ludzi za krytyke bo kazdy do niej ma prawo... To tylko telefon :)

 

A co do MMS`ow w iphonie to:

http://appleblog.pl/mmsy-w-iphone-swirlymms

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hcpiter - nie zrozumiales mnie. Chodzi mi o komentarze w ktorych mozna uslyszec ze to telefon do niczego bo nie ma edycji arkuszy kalkulacyjnych, nie da sie pisac tekstow w wordzie, nie ma power pointa, aparat ma mala rozdzielczosc (tak jakby te ktore maja duza dawaly rzeczywiscie lepsze zdjecia) itp itd.

No wlasnie to tylko telefon i brakuje mu darmowej aplikacji do mmsow i soft do gps. Wlasciwie pisze o iphonie 3g, chociaz sam od jakiegos czasu mam 2g i nie narzekam ani troche. Wszystko czego rzeczywiscie potrzebuje mam. Pewnie ze mozna wcisnac w telefon wiecej, tylko czy to rzeczywiscie potrzebne? Tylko nie mowcie zebym sobie wyobrazil sytuacje w ktorej gubie sie w lesie, nie mam zasiegu a moje zycie zalezy od wyslania mmsa z podaniem wygladu topografii terenu, zbadanej na podstawie wygladu miejsca w ktorym sie znajduje w google maps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hhehe nie wiem ja z apple mam mało wspolnego.. chodziło tylko o to, że wybrał bym to co mówisz niż zakup w play :) W centrum SILESIA City Center jest :P Jak ktoś z tąd (czyli okolice kc) to wie hehe moze i ispot :)

 

sorry za błąd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t0m3k -> N96 jakoś wydaje się być słabo zrobiony. Taka plastikowa zabaweczka. Ale motyw z rozsuwaniem telefonu w obie strony (tzn. góra i dół) jest fajny ;)

 

Symbian to fantastyczny system! Polecam! Masa aplikacji, nie czujesz się skrępowany tym co masz już w telefonie i nie tylko aplikacje javy są dostępne jako dodatki.

 

Szkoda, że w zasadzie jedynym wyborem od Nokii jeśli chodzi o telefon z ekranem dotykowym jest 5800.

 

Za to SE P1i... ekran dotykowy, symbian (UIQ3), wszystko czego dusza pragnie jest w telefonie, działa przy tym szybko i sprawnie. Odtwarzacz mp3 dobre wykonanie itd itd itd itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za to SE P1i... ekran dotykowy, symbian (UIQ3), wszystko czego dusza pragnie jest w telefonie, działa przy tym szybko i sprawnie. Odtwarzacz mp3 dobre wykonanie itd itd itd itd.

 

 

Szkoda tylko ze uruchamia sie dlugo jak vista...ale pozatym bardzo pozytyny telefon...chyba jedyny SE ktory mi sie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SE P1 odpada poniewaz brak w nim wbudowanego GPS'a.

 

co do symbiana to wiem, ze to swietny system bo odkad sie z nim zetknalem zawsze kupuje telefony z symbianem i zawsze byly to NOKIE (pomijajac pierwszy ktorym byl SIEMENS SX1) dlatego pytam czy ktos moze porownac implementacje SAMSUNG'a (i8510 ma symbiana), jak im to wyszlo i jak jest z kompatybilnoscia.

 

no i ten aparat w i8510, wiem ze ilosc megapix nie tak znaczacego wplywu na jakosc jak optyka i dobre ustawienie aparatu ale TUTAJ mozna oejrzec swietne zdjecia (jak na telefon), odwzorowanie kolorow moim zdaniem jest rewelacyjne, do tego trzeba dodac wykrywanie twarzy, usmiechu, mrugniec i cyfrowa stabilizacja obrazu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ocenicie telefon NOKIA 6300 ??? z góry dzięki za informacje...

Moim zdaniem bardzo solidny i mocny telefon (metalowa obudowa) - mój brat ma właśnie ten model. Aparat 2mpix więc jakie takie zdjęcie jeszcze można nim wykonać, ale bez przesady. Całkiem dobrze natomiast sprawdza się do przeglądania internetu z pomocą Mini Opery. :) A jeśli dokupisz kartę pamięci (max 2gb) może posłużyć jako odtwarzacz muzyki z zestawem słuchawkowym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nokie e66 w plus...z sieci nie jestem zadowolony ale z telefonu bardzo, polecam:) nie znam sie na technikaliach ale niczego mu nie brakuje jak dla mnie (uzywam do dzwonienia i netu+email, gps tez ma ale tego nie testowalem jeszcze) no i wyglada super:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do 6300 to słyszałem wiele opinii na temat baterii, która jest słaba i często nie daje rady. Ja zdecydowałbym się na nokię E51 ze względu na wielkie możliwości i dość mocną baterię, bo dla mnie to głównie to ma znaczenie. Dobrymi opiniami cieszą się nokie 5220 i 5310 z serii XPressmusic- tu również bateria jest dość dobra, a poza tym dźwięk idealny. Zdecydowanie odpuścił bym sobie nokię 6500, ponieważ wiele osób pisało na różnych forach o bardzo słabej baterii wytrzymującej niespełna 2 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opera mini (ew. sky fire (odtwarza flasha w oknie strony - dobra przegladarka się zapowiada ale narazie tylko beta jest), palringo (klient gg itp.), aplikacja gmail do poczty (nie wiem czy działa z poza gmailowymi mailami) - przydaje się, jak opadną nam ręce do walki z domyślnym klientem symbiana, google maps - chyba nazwa mówi sama za siebie (nie polecam ufać za bardzo usłudze wyznaczania połączeń komunikacją miejską bo mamy to w białymstoku i się ostatnio na tym nieźle przejechałem :/). Ja mam te aplikacje na swojej nokii e51 (którą szczerze polecam!) i jest gitez. Nie za mało - rssy w operze są także luksus. Poza tym możesz pokusić się o taką aplikację mail for exchange, żeby mieć kalendarz w np gmailu synchronizowany over the air :) Jeszcze spójrz na to http://n95blog.com/25-must-have-applicatons-for-your-nokia-n95/ i na http://www.google.com/search?ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=navclient&gfns=1&q=symbian+must+have

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ostatnio całkiem wypadłem z obiegu jeśli chodzi o komórki :)

i liczę na wsze porady, ale do rzeczy chciałbym sobie kupić phona za jakieś 3 stówki +

 

co w nim chciałbym mieć:

aparat - jakiś nie tak całkiem do niczego czyt. dobry ostatecznie zadowalający :)

nawigacja - ostatecznie samo przeglądanie mapki jak dużej foty czy coś takiego bez gps-u też mnie urządza :)

szybkość- żeby nie miał lagów/ opóźnień i nie był padaką :P

 

Jakby się jeszcze dało to mógłby fajnie wyglądać :D

Poza tym wszsytko mi jedno, nie jestem przywiązany do żadnej marki, może być nawet angielskie menu, o i różowe obudowy w serduszka i jednorożce odpadają :D

 

Jakieś propozycje?

 

Przeglądałem allegro i nie wiem może

Nokia 6600 (ale chyba już nie jest taka świeża :/) lub N70, 80?

 

Polecicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi !

Dwa razy E51 :) kosztuje trochę więcej niż planowałem wydać ale może jakoś przejdzie:/

A jak działa w nim GPS? Pamiętam, że ładnych parę lat temu miałem Motorolę A 925 jak dopiero się pojawiła i żeby złapała połączenie GPS trzeba było ją zostawić samą w szczerym polu z daleka od wszystkiego :)

 

Ktoś jeszcze coś poleci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no to lipa :/

dzieki trosiek za wyjaśnienie, a-gps czyli pewnie podobnie by działało jak w tej padace jaką kiedyś miałem :)

 

no to zmiana koncepcji: jakiś całkiem fajny telefon z niezłym apartatem do 400zł

Przeglądam alegro i sporo telefonów fajnie wygląda na pikczerach ale jak będą działały ?

nawet podróbka iphona sie znalazła :) a PHONE :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyjechał do mnie GPS Nokii - model LD-4W. W opakowaniu miałem - odbiornik, ładowarkę samochodową (ładuje też zwykłe telefony nokii, ale te z tym małym wejściem na ładowarkę), klips na pasek, przyssawkę, karabińczyk no i oczywiście instrukcję obsługi. Wszystko ładnie zapakowane. Po wyjęciu odbiornika z folii zauważamy, że mamy do czynienia z naprawdę ładnym urządzeniem, którego nie wstydzimy się przykleić do szyby w samochodzie. Ładowanie - z plotek słyszałem, że 15 min ładowania starcza na 6h pracy. Na razie mogę chyba potwierdzić - ładowało się parę minut i działa już jakiś czas. Z przodu mamy 3 diody - czerwoną od baterii (miga jak jest odbiornik włączony lub się ładuje), niebieską od aktywności bluetooth i zieloną potwierdzającą łączność z satelitami GPS. Dokładność jak na razie miałem przeważnie od 6 do 9m. Łączenie z telefonem jest proste i zależy od programu jakiego używamy. W mojej nokii e51 mam symbiana s60 3rd, dlatego zainstalowałem Garmina, który jest chwalony przez użytkowników. Mapy działają fajnie. Jest jeden mankament (nie wiem czy to jest też w innych urządzeniach) - jeśli stoimy, to w trybie perspektywy widok cały czas nam się kręci. Nie wiem szczerze mówiąc od czego to zależy (od softu, od odbiornika...) - widoczność dla satelit była idealna - przyklejony do szyby i bezchmurne niebo (dzieje się to nawet jak trzymamy go w ręce poza samochodem). Co do dokładności map na razie nie mogę się za dużo wypowiadać bo niewiele używałem :) ale z tego co widzę to przynajmniej Białystok jest dokładnie odwzorowany. O programie i jego interfejsie to myślę, że jest ok. Ma wszystko czego potrzeba - różne punkty zaznaczone na mapie, komputer podróży i inne duperele. Krótko mówiąc - jestem zadowolony :) Jeśli macie jakieś pytania to pytajcie - postaram się odpowiedzieć. aha - zapłaciłem 159 zł na allegro.

 

edit: problem rozwiązany. oto rozwiązanie:

W przypadku zewnętrznych odbiorników GPS często występuje ten problem. Aby poprawić pozycję GPS należy w aplikacji przejść do "Ustawienia" -> "System" -> "Zewnętrzny GPS" i wybrać "Wyłącz". Następnie zaznaczyć opcję "Użyj dołączonego GPS" (mimo że GPS jest na bluetooth) i wybrać włącz. Aplikacja nie znajdzie wbudowanego GPSa i przełączy się automatycznie na wyszukiwanie Bluetooth GPS. W ten sposób znalezione urządzenie GPS będzie wskazywało poprawną pozycję.

symbianos.pl

Edytowane przez trosiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tob01, zależy do czego wykorzystujesz telefon. Swego czasu bawiłem się tą nokią i powiem, że telefonik jest szybki, nie sprawia problemów, ale ogólnie rewelacji się nie spodziewaj. Trochę słaby jak na dzisiejsze czasy wyświetlacz, aparat też bez fajerwerków. Na +, że możesz go podłączyć i na usb, przez bluetooth i 'starą' IRDę. Ogólnie sprawia dobre wrażenie.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniej miałem n70 która niestety padła od tak sobie...

Przyzwyczaiłem się trosze do symbiana i w miarę dobrego aparatu.

 

Teraz mam 3410, więc sms i dzwonienie, wkurza tylko pojemność skrzynki...

 

Nie chce w sumie jakiegoś wybajerzonego bo juz mi nie potrzebny tak dobry aparat, który dotychczas służył do robienia zdjęć sprawdzianów i notatek :D

 

w tej cenie mam tego 1GB karte, więc kusi mnie to, chyba, że coś polecicie innego koło 200zł... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka na 3110 nie będzie żadną rewelacją, więc polecam się wstrzymać i dozbierać ewentualnie trochę kasy choćby na Nokię 6300, o E51 nie wspomnę:)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze z takim pytankiem wyskocze z innej beczki.

Otóż mam telefon przywieziony z Włoch, gdzie był zakupiony.

No i gdy się na niego dzwoni, tu normalnie sygnał jest, ale jak się z tego telefonu odbierze to od razu połączenie jest zrywane. Zadzwonić z tego telefonu nie idzie w ogóle.

Zasięg jest no i wykrywa, że to plus. W dodatku jak dochodzą połączenia to simlocka nie ma.

 

Wie ktoś jak to rozwiązać?

nokia 7110 supernova

help me

 

edit:

 

ok, już wiem, chodzi o karte.

Bo nawet z drugiego telefonu polączenia są "wykluczone"

Oznacza to, że ważnosć konta minęła? Karta do wyrzucenia?

Proszę o jakąś odpowiedź

;|

 

ok

juz po problemie ;]

 

pozdrawiam ;]

Edytowane przez tob01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

Musze kupic sobie jakis telefon w abonamencie/mixie w jakiejkolwiek sieci, jednak jestem uprzedzony juz do plusa i orange. Pierwsze co sprawdziłem to mix w playu i spoko wydaje mi sie mix 30zł/mies. + nokia e51 za 199zł na 30 miesiecy( 39gr/min poza siec 18gr/sms). Czy to dobra oferta? czy możecie polecic jakas inna? warunek to wlasnie wydatek miesieczny ~30zl. Nie mam pojecia o ofertach i cenach poniewaz do tej pory mialem na karte stara motorole mpx200 i w zasadzie bardzo zadko jej uzywalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl tą ofertę też pod innym kątem. Praktycznie każdy większy operator zawyża ceny połączeń do Play'a, tak więc jeśli masz dużo znajomych w innych sieciach niż Play i nie zamierzają oni zmienić operatora, to Ty będziesz miał tanio, znajomi już nie:) Ale 200zł i nokia e51 kusi, nie powiem:)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLIK - play nie ma dobrych pakietów internetowych. a teraz telefon bez dobrego pakietu internetowego to półtelefon (a szczególnie najnowsze multimedialne). Myślę, że nie ma co się uprzedzać do innych operatorów i warto zapoznać się z ofertami wszystkich. Może akurat trafi się na coś ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na internecie innym niz wifi wogóle mi nie zalezy, wazne zeby było tanio. Problem w tym, ze tak jak pisze Touch niewielu znajomych ma playa i poprostu oni beda mieli drogo, z tym ze telefon potrzebny mi raczej do kontaktów związanych z pracą. Plus i Orange jakos mi nie pasuja z powodu dziwnych rachunków za polaczenia które nie mialy miejsca - Plus potem oddawal mi to w roznych pakietach ale za kazdym razem musialem dobrze sprawdzac rachunki - moze teraz jet inaczej, to bylo 4 lata temu. Rzeczywiscie moze poszukam wiecej. Dzieki!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności