Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wiem, ja to chyba jeszcze za niski jestem na te ćwiczenie/tą technikę,

nie umiem się obiektywnie wypowiedzieć bo chyba wciąż myślę o cukierkach,

ale na pewno coraz trafniejsze są plamy i lepiej się odbiera rysunek.

No i setna strona Gz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważka całkiem ładnie Ci wyszła. Co do ostatniego to rzekłbym, że potrafisz dużo lepiej. W jakiej konwencji by on nie był rysowany to jest spartaczony. Nogi wyglądają jakby kazda miała różną grubość. Wraz z tym znacznie wyolbrzymionym garbem oraz tymi dziwnymi nogami sprawia wrażenie, jakby zaraz miał się spotkać z glebą. Jego rudawo-czerwony odcień futra też mało przekonywujący i niezbyt pasuje do otoczenia jak na móg gust. Paleta barw w rysunki ważki niezbyt trafiona. Ale pracuj, bo nieźle CI idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że z bani nie wychodzi tak idealnie jak byś tego chciał to się nie przejmuj z czasem przyjdzie, a nawet to nie jest ważne bo ważniejsze są umiejętności pracy z referencjami,

częściej niż nam się zdaje nie mamy tylu informacji na temat faktury, bryły i światłocienia bo mając wizję widzimy obraz 2D, w konkretnym kadrze, a przecież rzeczywistość jest trójwymiarowa.

Poza tym pamiętaj że to wyobraźnia, w niej wszystko jest idealne dlatego gdy siądziesz musisz wziąć głęboki oddech, zrobić parę szkicy aby złapać ulotną myśl, pomyśleć jakie referencje zebrać je i ruszyć do boju myśląc już o całkowicie innej pracy, tej na bazie szkiców a nie wyobraźni, bo będziesz szukał różnic a nie podobieństw, taka natura.

W sumie to widać w 2uch pierwszych brak konstrukcji i twarze są dla samych twarzy a reszta doklejona,brak spójności.

Może bardziej lekko do nich podszedłeś i wiele rzeczy odpuściłeś sobie których nie odpuściłeś przy prackach z refki, zwątpienie zmusiło Cię do użycia materiałów referencyjnych. Chciałeś mieć super ideał z ulotnej chwili zapominając o konstrukcji i innych zasadach tworzenia postaci,portretu etc.

Ale proste ćwiczenia z loomisa o rysowaniu głowy na pewno by sporo pomogły.

A te z referencji na prawdę świetnie wyglądają, fajnie że każda jest inna lubię różnorodność szczególnie pracach opartych na anatomii i portretach, żeby bronić się przed szablonowością.

Widać że ćwiczenia sporo Ci pomagają,teraz wrzuciłeś już bardziej cukierkowe pracki w stosunku do dawnych zbiorów plam,osobiście podoba mi się najbardziej nr 6 za super bryłę i charakter rzeźby,

lubię taką bezduszność.

Edytowane przez Swiezy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 zdecydowanie najlepsza, 7 jest tez fajna, ale reszta troszke kuleje.

Gdzieniegdzie cos za mocno splaszczone, gdzies rozciagniete.

No ale wiem, jak to jest po dlugiej przerwie, zreszta w tych pozniejszych widac, ze sie juz rozgrzales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

serio strzał w dziesiątke dorzuć do tego sama nilsena i bobby chui i masz komplet ;)

Cacać narazie nie bede , strzelam sobie pomysłami póki je mam :P

RaVirr twi dzięki

 

pan sowa :)

 

carton2.jpg

Edytowane przez Coyote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ważne i czy Cię to obchodzi ale powoli imo widać że Twoje prace są Twoje. Podłapujesz/wyrabiasz sobie styl/manierę który będzie Ciebie reprezentował. Taaakie luźne spostrzeżenie. Pozdro=].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojot man kolory juz wyrobiles fajne, ale tym stworkom brakuje konstukcji wypracowanej olowkiem, so let's get it on! :]

 

P.S Faktycznie, przegryzaja sie juz niektore cechy w pracach po czym mozna by wnioskowac iz sa twoje.

 

Slava!

Edytowane przez ICE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki za komentarze. W najbliższym czasie coś podrzucę. Często rysunek mi zanika, zlewa sie z kolorowym już malunem i wtedy wychodzi kupka.

 

tymczasem szybki szkic do mattepaintu na który już jakiś czas sie czaje żeby zrobić zobaczymy co z tego wyjdzie :)

 

matte3y.jpg

Edytowane przez Coyote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni naprawdę miażdży. Kolorki podejrzewam dobrane głównie nakładkami, ale tak czy siak nie ujmuje, wręcz przeciwnie. Pilnuj oczu, bo lewe coś jest nie teges no i mogło by odrobinę prawe ucho wystawać, ale to już z serii czepialstwa bo walor i praca z brushami są na mocne 5+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko mordka, tylko uklad dolnej szczeki, zebow i wargi sprzeciwia sie polprofilowemu ustawieniu twarzy:) staraj sie utrzymywać mniejsze kontrasty w okolicach twarzy/nosa, ogolnie skóry, chyba że w ekstermalnych zagięciach (np. cien pod grzywka jest tak samo mocny, jak cien pod nosem i pod lukami brwiowymi, gdzie moim zdaniem mogłby być lżejszy - tak sugerując sie wybranym przez ciebie światlem).

 

polecam cwiczenie światła. przy dobrze dobranym swietle mógłbyś uniknąć takiego ujednolicenia detalu u ośmiorniczki powyzej, gdzie nie bardzo wiadomo na czym skupić wzrok.

 

za to szkice pozytywnie luzne i fajnie ogarniasz kolorki:) trzymam kciuki

 

pozdro:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki cinosław no własnie popadam z skrajności w skrajność jak nie za blade to przesadzam z kontrastem... no nic trzeba będzie przycisnąć :)

 

tymczasem matte które dłubałem sobie co jakiś czas przez ostatnie dwa tygodnie photoshop/maya :) sporo się nauczyłem w tej kwesti choć niedokonca jestem zadowolony z efektu "końcowego"

hd720 click

matte36small.jpg

 

no i kraken żeby sie utoną w odmentach tsp... :)

krakenc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matte wyszedł trochę zbyt 'fotomotażowo', moim zdaniem. Ale się nie znam na matte, więc się nie sugeruj :)

 

Za to kraken ma świetne kompo i broni się jako speed. Smaczne zróżnicowanie brushy i waloru. Dałbym tylko pociągnięcie na latarnie morską, które trochę by ją bardziej zasugerowało, bo miałem chwilkę zastanowienia, czymże jest obiekt adoracji krakena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o matte to za malo tam koloru ogolnego dla claego obrazka i za malo czuc perspektrywe powietrzna na zamku. Nie wiem jak to widac u ciebie na laptopie, ale napewno fakt ze robisz to na kiepskiej matrycy Ci w tym nie pomoze. A szkolne monitory sa jeszcze gorsze icecold or hell's red.....

Krawedzie na obiektach sa tez nieco zbyt ostre przydalo by sie je miejscami zasmuzyc.

 

Dobra proba, a wiadomo ze nie odrazu Rzym zbudowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, praca rewelacyjna matte bardzo mi się podoba. Nie mam jeszcze tak dużego doświadczenia jak wy ale przyglądają się tej pracy mam tylko wrażenie ze każdy z planów odcina się przez zbyt ostre krawędzie. Natomiast kraken jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rothbart Robiłem tą pracke prawie 3 tygodnie z doskoku. Trochę modelowania w 3d(cały zamek) podmalówki testy i inne akcje. Straciłem świeże spojrzenie na tą prace.

ps. co ci sie w nick stało ;P ?

ICE ta robiłem na moim shitowatym lapie. Brak saturacji stąd że jak motałem foty to musiałem dopasować wszystko, a na koniec nie zrobiłem jakiejś porządnej kolorkorekcji...

Tobal dzięki :)

 

Korzystając z sezonu na overpainty i nne tegotypu powstania ludu wrzucam szkic nad którym aktualnie bedę siedzieć.

zapraszam do linczu komentarzy i podmalówke bo jak wiadomo "jeden over wyraża więcej niż tysiąc słów" ;)

 

szamanh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiP ciekawy, zgrabny kolorystycznie. Wiem, że praca jeszcze nie skończona, ale zwróć uwagę na twarz, wydaje się trochę 'wycięta'. Coś złego dzieje się również z rękami - szczególnie relacją: prawa ręka - głowa. Niestety mój noobizm nie pozwala mi na pokazanie palcem i powiedzeniem co można z tym zrobić, liczę na to, że ktoś jebnie overpainta, albo przynajmniej wskaże możliwe ścieżki, którymi mógłbyś podążyć :D

 

A nicka se zmieniłem :D Od dłuższego czasu się poprzednim nie posługiwałem i mnie już drażnił z lekka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności