Skocz do zawartości

Ostatnio obejrzane filmy, polecane filmy


Nimrod

Rekomendowane odpowiedzi

a dzis obejrzalem KAENA. Film produkcji francuskiej w pelni wykonany na komputerach (CG :P). Fajny styl wykonania postaci, bardzo ladne tla i otoczenia. Animacja nawet fajna. ogolnie pomysl na film rowniez ciekawy a zakonczenie troszke zaskakujace.Efekty specjalne w postaci wody, plynow czy odlamkow nie sa jednak najwspanialsze. Na szczegolna uwage zasluguje postac ogromnego potwora z ktorym przyszlo walczyc Kaenie - glowniej bohaterce.

 

Pozycja wydaje mi sie konieczna do obejrzenia dla kazdego z nas tu obecnych. Oceniam - 7/10 :P.

 

P.S. Muzyka wrecz wspaniala, jak rowniez i fajny dzwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.. SECRET WINDOW.... jak narazie skonczylem na 5 minucie bo.. kurdeee jakie ujecie.. nie mam pojecia jak to zrobil... motion controle? przestawiali je? i dokrecali reszte? i to raczej takie z duzym ramieniem.. cos w stylu Cyklopa... masakra... szukam czegos na necie o tym ale nic nie moge znalesc:( ... w sumie to nie wiem co jest dalej w obrazkubo zacialem sie na tym ujeciu... ale miodzio...:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał Leru

a dzis obejrzalem KAENA. Film produkcji francuskiej ......

no wiec sciagnalem go sobie leru i w wiekszosci musze .....sie z toba nie zgodzic ;P

pokolei

--animacja postaci baardzo razi, (mnie przynajmniej) to jeszcze nie to...postacie poruszaja sie jak marionetki na sznurkach...na razie wole animacje tradycyjna(co do postaci,loczywiscie)

--tla juz bardziej urozmaicone byly w wonderfulu...zreszta przypatrz sie teksturom na galeziach np, wygladaja jak z plastiku...zreszta mam wrazenie jakby kolesie stworzyli powyginany twor galazek i chmury...coz dla mnie za monotonne ... aaa grawitacja tez nie najlepsz

--co do fabuly to standard...biedni ziemianie, ci zli, rewolta i finisz

--na plus trzeba oddac kilka fajnych scen np krolowej laczacej sie z podopiecznymi, potwor tez jest calkiem milusi

-co do muzy spoko, dzwiek pozostaje wiele do rzyczenia

--moja ocena to 4-5/10

oczywiscie nikt ze mna zgodzic sie nie musi

poz

 

.............................

ja nie moge sie doczekac appleseed,a(triler wciska) zapowiedz na lato bodajze i final fantasy VII na jesien

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadysz już wspomniał o tym filmie - \"American History X\"

Po naszemu \"Wiezien Nienawisci\". Film z 1998. Dziwnym trafem dopiero teraz na niego trafiłem, ale jak to ktos na IMDb powiedzial: \'American History X is a must-see movie\' i zdecydowanie sie z tym zgadzam. Jeden z lepszych jakie widziałem. Tematyką przypomina \"Fanatyka\" (rasizm, nazizm, uprzedzenia) ale jest znacznie bezstronniej opowiedziany. Mocna rzecz. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem American History X i musze przyznac ze na mnie to prawie w ogole nie wywarlo wrazenia i ja bym tego do MUST SEE nie zaliczyl. Fakt ze sama esencja i przyczyna powstania filmu jest warta uwagi jednak film nie bardzo. Jesli klimaty nazi i skins kogos interesuja to jest jeszcze FANATYK (the believer o ile mnie pamiec nie myli) ktorego osobiscie nie polecam ale za to chyba najlepszym filmem o takiej tematyce jaki ogladalem to ROMPER STOMPER (chyba tak sie pisze) z Ruselem Crowe i ten naprawde polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodze sie z toba, ten film nie byl o nazistach wbrew pozorom, byl zupelnie o czyms innym no ale ja moze go inaczej odebralem :) no coz niektorzy z tego filmu zapamietaja tylko scene z kraweznikiem...

FANATYK jest o kilka klas gorszy wg. mnie oczywiscie, ROMPER STOMPER ogladalem jak bylem w wieku licealnym i powiem tylko ze byl fajny ale do American History X to mu jeszcze daaaaleko

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt scena z kraweznikiem zostaje w pamieci. Jednak film jest ewidentnie o tym co moze z czlowiekiem zrobic takie \"fanatykowanie\" nie w ta strone co trzeba. Poza tym glowny bohater byl nazista a sfastyka sama za siebie to mowi, a jego brat obraca sie w takim wlasnie towarzystwie wiec.... rozumiem ze kazdy moze widziec co chce ale raczej temat, w przeciwienstwie do przeslania ktore kazdy z nas moze inaczej postrzegac, nie jest kwestia abstrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mnie \'fanatyk\' wywarl niesamowite wrazenie. bardzo sie mi podobal.

 

 

edit: wlasnie zauwazylem ze \'kaena\' sie mi zassala:) moze obejrze dzisiaj. ale jeszcze mam do nadrobienia \'the nighmare before xmas\'...kurcze a czasu brak. jak ja nienawidze sesji, obron i innego syfu!! wrrrr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widze ze sie topik rozkreca :D

jak sobie przelece to history x to pogadamy reszte widzialem, romper stromper na swoje czasy kopal po tylku otwartoscia i brutalnoscia z jaka opowiadal o skinhedach...rewelacja, najlepsza rola crowa, fanatyk byl calkiem strawny ale to zupelnie inny film

poz

...................

dirty heh

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzalem ostatnio starship troopers 2. calkiem milo sie ogladalo, nie powiem. w sumie chcieli zrobic cos a\'la obcy ale cos im troche nie wyszlo... ogolnie taki typowy film na raz i papa. ale oglada sie calkiem przyjemnie. efekty tez fajne zwazywszy, ze caly budzet wynosil ponoc 6 $ mln... w porownaniu do innych produkcji to bardzo malo a udalo sie calkiem zgrabne efekty z tego wyciagnac.

teraz musze upolowac pitch black 2 [aka the chronicles of riddick z moim ulubionym vinem dieselem ;) ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starship troopers 1 mi się podobał. Taki fajny komiksowy klimat. Może trochę głupkowaty, ale ja to łykam. Dwójki jeszcze nie oglądałem.

Alien to dla mnie z kolei zupełnie inna liga, szczególnie jeśli chodzi o genialną część pierwszą. Reszta nawet w połowie nie jest tak dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Quadyszem, ze w American History X cala fabula nazistowska nie jest tak naprawde istotna. Dla mnie genialnoscia tego filmu byl sposob pokazania ludzkich slabosci, zludnosci i kruchości tzw \"silnego charakteru\", uporczywego trwania przy swoim. Pokazanie tepoty i zaslepienia ludzi pozbawionych watpliwosci. Tu nikt nie jest bez winy i nikt nie ma uniwersalnego przepisu na zycie..

 

i tak dalej, i tak dalej.. Niby stara spiewka, ale za to po mistrzowsku wylozona, super naturalnie, super wiarygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kaena fajna, historyjka troche kuleje ale ogolnie bardzo fajne.

 

najbardziej podobaly sie mi gadajace robale, szczegolnie ten przemadrzaly:)

 

technicznie klase nizej niz FF ale jesli chodzi o fabule to duzo lepiej (mimo iz daleko do idealu; FF to niestety wg mnie porazka stulecia jesli chodzi o fabule...)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzałem sobie ostatnio versus -koreański film bodajrze - hmmm - hantasy dziejacy sie w naszych czasach :D - chłopaki wymiatają jak zasze - sporawoi kopnoiaków i walk bronią - nie tylko białą:D - ale mówie wam nieźle miżna sie uśmiać - sporawo tam zabawnych sytuacji - ale jedno warto zobaczyć - gostka trzymającego w 1 ręce katanę a w 2 broń przeciwpancerną :D - świetniacko wygląda :D

 

Aha tak przy okazji - fabuła dotyczy walki dobra ze złem - chłopaki walczą między sobą o kobitkę - której krew jest kluczem do portali łączących nasz świat z 2 światem - bvodajrze umarłych:D

 

pozdr

giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dopiero byłem na Kill Bill vol.2

Film jest rewelacyjny!!! Bardzo polecam...

Ma kilka warstw, jak cebulka :) Z jedej strony zderzenie kultur, ameryka kontra daleki wschód... a drugie balansowanie na granicach konwencji dramatu i komedii w czym QT jest mistrzem... a w gruncie rzeczy głęboki film o prawdziwej miłości matki do własnego dziecka...

jeszcze jestem pod wrażeniem!

polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kill Bill mnie strasznie zawiodl. Spodziewalem sie super dialogow, super scemariusza i super humoru. W sumie nic z tego nie jest super a fajnych bylo tylko pare tekstow. Na uwage zasluguje pare scen i sytuacji. Rozreklamowane jako 4 (?) film Tarantion a w sumie nic specjalnego. To ze jest to o milosci matki do corki wychodzi dopiero pod koniec kiedy Black Mamba sie sama dowiaduje o tym.

Najlepszy byl tekst Oren Ishi po zabiciu jednego z bossow mafijnych i to chyba bedzie najlepszy tekst filmu, a sytuacja to bez watpienia pojedynek Kiddo z Elle Driver w przyczepie Budda oraz sam koniec - smierc Billa (ten motyw mnie rozwalil doslownie).

 

Mimo nielicznych pozytywow - 2/10

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie - to tylko i wylacznie moje zdanie i nikomu go nie narzucam :)

 

Acz zgodze sie ze:

Tarantino rzadzi tylko zamiast Kill Bill bym wstawil PULP FICTION

 

Ale ... j/w (I zdanie mojego postu oczywiscie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wszystkie filmy tarantino zaje****e podobaja.

kill bill to zabawa tarantino z widzem, odwolywanie sie do roznych motywow z klasyki (nawet takie okularki na desce w wozie szeryfa to uklon w strone 60 sekund z lat 70-tych), dodatkowo calkowita zmiana stylistyki pomiedzy 1 i 2 tak ze nie czuje sie ze ktos chce z nas wyciagnac dwa razy kase za to samo :D

Btw komu sie podobalo Jackie Brown ??

niektorzy strasznie na niego psiocza, a mi sie bardzo podobal, inny styl, ale swietny film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wsciekle psy sa super, jackie brown calkiem fajny ale...

 

kill B. 2 mnie zawiodl. na ostatniej pogawedce billa z uma t. po prostu zasnalem.

 

jedynka byla duuuzo lepsza. bardzo mi sie podobala.

 

moj ranking filmow Quentina (od najlepszego):

- pulp fiction

- wsciekle psy/kill bill 1

- jackie brown

- kill bill 2

- epizod rezyserowany prze QT w czterech pokojach

 

co wcale nie oznacza, ze kill 2 sux. wszystkie filmy quentina sa cudowne, z tym ze jedne bardziej drugie mniej... i hope u know what i mean...

cos pominalem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ostatni pokoj w 4 pokojach ech to jest arcydzielo. Tam jest cos co uwielbiam w jego filmach tzn dlugie ujecia bez ciec (podobnie jak scena w PF z udzialem Julesa i Vincenta jak ida zabrać teczke) . W sumie ten pokoj to chyba 4 dlugie takie sceny :). I ten tekst: \"no, it`s fuckin` good, fuckin` good\"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wrocilem wlasnie ze Shreka 2 i jestem lekko zawiedziony. To juz nie to samo, przegieli imho.

Nie chce mi sie nawet o tym pisac.

 

Loozack: to zart? Chyba wszyscy widzieli Od zmierzchu do switu. To nie jest film Tarantino :>

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po historii x

.... przez 2/3 filmu zastanawialem sie kuurna czego sie tu czepiac film ma naprawde dobre zdjecia calosc trzyma sie kupy aktorstwo na poziomie wszystko oki........ do momentu kiedy wlacza sie historia z tatuskiem przy stole i zaczyna sie dydaktyzm az boli

film dobry w szczegolnosci norton ten koles moze grac kompletnych cwokow i porabanych twardzieli...teraz zaluje ze w podziemnym kregu nie gral podwojnej roli(co pewnie zmieniloby calkowicie wymowe ale dalby chlopak rade sie popisac)

tak czy siak polecam rowniez

.......................

z tym dydaktyzmem to zle slowo...spore uproszczenie, 1slowem naiwnie, jak dla mnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\"butterfly effect obejzalem i wszystkie filmy mi siadaja przy tym jednym\"

 

Hmm, wydalo mi sie po trailerze, ze raczej oklepany patent pt. \"nie mozesz zmienic jednego zdarzenia z przeszlosci, bo to pociagnie za soba inne, niespodziewane, moze gorsze\". W \"Powrot do przeszlosci\" juz to bylo;)

 

Ja dzisiaj bylem na \"Dawn of the Dead\". Naprawde swietny remake, pare fajowych ujec. Jezeli ktos lubi te klimaty to spokojnie moze sie wybrac do kina.

 

P.S. Bylem bardzo sceptyczny, mialem nie isc, ale teraz nie zaluje ani grosza wydanego na bilet:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

butterfly effect - moze i patent stary ale bardzo fajnie rpzedstawiony, dla mnie na + film, tylko glowny aktor bardziej mi jedna pasuje do komedii, zawsze mi sie kojarzy z takimi smiesznymi jelopami jakich kreuje w \"stary gdzie moja bryka\" albo rozowe lata 70...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien vs Predator - profanacja klasyki, brukanie dla kasy tajemniczości i pomysłu pierwszych części z obu serii; nie wiem jakiego geniuszu wymagałoby połączenie obu tych klimatów, ale po tym co zobaczyłem na trailerze będę unikał tego filmu jak ognia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie ostatnio obejrzalem TRON i to dopiero jest klasyka, pierwszy film w ktorym uzyto komputerowej animacji :-) (chociaz to im srednio wyszlo raczej), ale film ma super wyglad i scenografie, mistrzostwo jesli chodzi o dorysowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności