Skocz do zawartości

2012 ( czas wciąż płynie )


_Arti_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

 

aha a co do 2000 roku to jeszcze nie słyszalem zadnej wiarygodnej przepowiedni a ni niczego co by wskazywalo na koniec swiata :) hehe

 

Wiarygodna przepowiednia to taka ktora sie sprawdzila wiec jasne ze nie slyszales XD

 

i dlatego smieszne jest mówic ze sie juz przezylo 10 konców swiata i nic :P

Smieszne sa te przepowiednie i tyle a moja wypowiedz byla sarkastyczna.

 

..:: 3D CREATIVE ::.. niezle. Po 2012 musisz to naglosnic i kto wie, moze zostaniesz jakims prorokiem Hare Krishna XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym głównie chodzi o to słońce o czym juz pisalem ze cyklicznie emituje jakies fale które mogą tak wpłynąć na nasze pole magnetyczne ze bieguny sie zamienią.

 

Fale emituje powiadasz? Ciekawe jakie fale? Pewnie UKF. Jakieś źródła, czy to Heniek spod monopolowego owe fale wyłapuje (szczególnie faluje mu po paru nalewkach) i opisuje na forum? Radziłbym raczej poczytać o niestabilności magmy w jądrze ziemi i okresowych zmianach jej położenia. Bo to jest przyczyną przemagnesowania. A wiązanie przemagnesowania z potopami, zmianami dryftu kontynentalnego czy plagami to jest SF i to takie raczej z dolnej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na mnie, to te całe 2012 nie jest żadnym przełomowym rokiem, chyba poza Euro w Polsce. Jest zbyt dużo różnych przepowiedni na ten rok. Wszystko to kwestia interpretacji.

Scenariusz na ten rok, jaki już słyszałem:

- obrót biegunowości

- meteoryt

- plaga

- wielka powódź

W 2000 też miał być koniec świata. Jakoś już 2008 i dalej żyjemy xD. Wszystko to kwestia interpretacji i tyle...

 

Po prostu sie ludzie na ten rok uwzięli i tyle... Jak ma być koniec świata to tylko z powodu Euro w Polsce...

 

2000 - ludzie to wymyślili, bo to niby 2k lat od śmierci Jezusa

 

A ja mam pytanie... jesli ten 2012 nie "wypali" to co jest nastepne w kolejce?? Kalendarz w Windowsie konczy sie na roku 2099 - moze to to...?? :)

 

U mnie nie ma końca xD

 

Fale emituje powiadasz? Ciekawe jakie fale? Pewnie UKF. Jakieś źródła, czy to Heniek spod monopolowego owe fale wyłapuje (szczególnie faluje mu po paru nalewkach) i opisuje na forum? Radziłbym raczej poczytać o niestabilności magmy w jądrze ziemi i okresowych zmianach jej położenia. Bo to jest przyczyną przemagnesowania. A wiązanie przemagnesowania z potopami, zmianami dryftu kontynentalnego czy plagami to jest SF i to takie raczej z dolnej półki.

 

Na słońcu są plamy,. tak naprawdę nie są czarne, ale jasność słońca jest potężniejsza od jasności plam, dlatego nasze głupiutkie oczka ( które często są przyczyną nieścisłości w naszych pracach 3D ) widzą je w kolorze czarnym. Owe plamy eksplodują co 11 lat, i co 11 lat wielka fala dociera do ziemi. Ostatnio jak byłem w podstawówce miało to miejsce, o ile pamiętam mało brakło i z ziemi wyparowała by całą woda i już dziś, by nas nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fale emituje powiadasz? Ciekawe jakie fale? Pewnie UKF

Fale cząstek naładowanych oraz fale elektromagnetyczne.

Co prawda nie zmienia to nic w środku ziemi, i po przejściu fali wszystko będzie po staremu, ale fale te jak najbardziej mogą wpływać na magnetosferę, czyli pole magnetyczne które jest naokoło ziemi. (naładowane cząstki które się w dodatku poruszają, już same w sobie wywołują pole magnetyczne, a jak trafią na jakieś inne pole to się tam kręcą i robią zamieszanie)

 

Radziłbym raczej poczytać o niestabilności magmy w jądrze ziemi i okresowych zmianach jej położenia. Bo to jest przyczyną przemagnesowania.

Z tego co wiem to jest na razie tylko teoria, jądro ziemi jest zbyt mało zbadane żeby powiedzieć "jest tak a nie inaczej, i tylko ja mam rację".

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko prosto z Jukatanu, z miejsca gdzie zrodzila sie teoria konca pewnego cyklu w roku 2012. Pomijajac fakt, ze to jedynie koniec cyklu w kalendarzu Majow a nie koniec kalendarza jak sie czesto mylnie podaje - czy poza ta data wierzycie tez w Ah-Puha, Itzamne czy Ixchel? Bo Majowie, tworcy tej teorii wierzyli w tych i wielu innych bogow. Czy puszczacie sobie w ofierze krew z jezyka i genitaliow? A moze od czasu do czasu nie macie nic przeciwko wrzuceniu jakiejs dziewczynki czy dwoch do studni, zeby Chac zeslal deszcz?

Jesli tak, to wszystko w porzadku - rok 2012 to czesc waszej wiary i kultury. Jesli nie to jedynie ulegacie modom, wrzucacie mydlo i powidlo do jednego garnka (data z kalendarza Majow wiazana z jakimis pseudonaukowymi teoriami) przekonujac, ze wyjdzie z tego jakas potrawa.

 

W temacie - w kalendarzu Majow bylo juz wiele cykli a tym samym ich koncow, przepelnionych kataklizmami. Jakos zaden nie zakonczyl sie zaglada.

 

Czas ma gleboko gdzies to, ze ludzie sobie zaczeli go odmierzac i nazywac. Przestancie sie oszukiwac, ze ktokolwiek umie przepowiedziec przyszlosc - Majowie nie wiedzieli czy bedzie susza, czy obrodza zbiory w przyszlym roku - skad do cholery mieli wiedziec co bedzie w 2012 roku? :D

Do zobaczenia w 2013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech,to znaczy ze te wszystkie swierzutkie autostrady, drogi expresowe, lotniska, terminale i STADIONY pojda w pizdu.....ech....zycie jest niesprawiedliwe!

 

 

Chociaz, z drugiej strony, chyba starostowie, wojewodowie, prezydenci itp slyszeli o tej przepowiedni, bo 2012 coraz blizej, a nic sensownego sie nie dzieje! no w sumie jest plus, chociaz dlugo sie smiac z nas nie bedą;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fale cząstek naładowanych oraz fale elektromagnetyczne.

Co prawda nie zmienia to nic w środku ziemi, i po przejściu fali wszystko będzie po staremu, ale fale te jak najbardziej mogą wpływać na magnetosferę, czyli pole magnetyczne które jest naokoło ziemi. (naładowane cząstki które się w dodatku poruszają, już same w sobie wywołują pole magnetyczne, a jak trafią na jakieś inne pole to się tam kręcą i robią zamieszanie)

 

I jak się to ma do zmiany biegunowości ziemi? Bo jakoś nie wydaje mi się żeby fale elektromagnetyczne czy naładowane miały moc chociażby zbliżoną do potrzebnej do takiej operacji. Radziłbym czytać całość a dopiero potem się ustosunkowywać. Bo jakbyś dokładniej popatrzyła, zobaczyłabyś że nie neguje cykli słonecznych, promieniowania różnego rodzaju które do nas dociera itd. a jedynie jego wpływ na proces zmiany biegunowości.

 

 

Z tego co wiem to jest na razie tylko teoria, jądro ziemi jest zbyt mało zbadane żeby powiedzieć "jest tak a nie inaczej, i tylko ja mam rację".

 

Teorią jest również teoria (nomen omen) ewolucji albo teoria frustracja - ZP - agresja. Nie słyszałem o teorii "szumów ze słońca". Idąc dalej tym tokiem rozumowania, jasne że ktoś może wybrać kreacjonizm i olać ewolucję twierdząc że on ma rację, jednak ilość zebranych dowodów wskazuje że jednak się myli. Nie twierdzę że to co piszę jest udowodnione i niezaprzeczalne, pytam się jedynie o źródła i dokładniejszy opis zjawiska, bo z tego co widzę są to jakieś opowieści z piaskownicy.

 

A na marginesie, twoje emocjonalne wycieczki w stosunku do mnie stały sie już nużące, dlatego nie zdziw się jeżeli następnym razem twoje światłe uwagi pozostawię bez komentarza.

 

ania fizyk, wie co mówi :)

 

buhahaha. Radzę poczytać pana prof. Giertycha. On o dziwo też wie co mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giertych wie co mówi??!! Kurdę... chyba naprawdę będzie apokalipsa xDDD Powiem tak... już tyle razy miał być koniec świata że to mi się znudziło... Jeśli wierzysz w te przepowiednie wróżki, i inne UFO to ja ci gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to moze i ja wtrące swoje 3 grosze.

otoz zaczne od religii ktorą poruszyl jeden z urzytkownikow kilka stron wczesniej :

 

z tego co mialem na hgistorii na temat historii arabow, ich religii to koran byl spisywany za czasow mahometa a biblia chrzescijanska kilkaset lat po smierci jezusa (nie jestem w stanie podacprzyblizonej daty). wszystko co zostalo pozniej spisane bylo przez lata opowiadane dzieciom, rodzinom, znajomym ktorzy jak wiadomo wiele przeinaczyli do czasu kiedy wszystko zostalo spisane dlatego tez nie wszystko co jest w bibli powinnismy brac doslownie. wielu mnie tu moze uznac za bluznierce lub cos w tym stylu. ale pwoiedzcie mi cos. co jest woarygodniejsze? cos co jest sisywane za zycia kogos czy cos jakis czas po smierci kogos? oczywiscie ze to pierwsze, ale nie mozna tez wykluczyc ze ci co spisywali za zycia nie przeinaczali czegos w taki sposob zeby mozna bylo to wykorzystac pozniej na swoją korzysc, albo pozniej ktos mogl jescze to wykorzystywac bo jak wiadomo koran i cala ta religia muzułmanska obecnie sluzy manipulacji ludzmi. dzisiaj jest wykorzystywana do zabijania ludzi niby w dobrej wierze.

jezeli tyczy sie katolicyzmu to troche porusze tutaj to co jest niezwiazane z obecnie omawianym tematem.

religia chrzescijanska ma tez na swoich rękach pełno krwi!!

wracając do tematu to jak jescze byl program NIE DOWIARY na TVNie byl jeden odcinek poswięcony włąsnie koncu swiata w ktorym omawiano wlasnie rok 2012, przepowiednie nostradamusa i tym podobne.

po krotce przedstawie to co pamietam z tego odcinka (kolejnosc przypadkowa bo nie pamietam dokaldnej :P )

otoz byla poruszana przepowiednia nsotradamusa w ktorej bylo przepowiedziane ze UPADNĄ DWAJ BRACIA co po katastrofie z 11 wrzesnia ("atak" na WTC) odbierano jako selnioną przepowiednie, dzisiaj zas mozna to odebrac jako : Lech i Jarosłąw kacyznscy . powtorze UPADNĄ DWAJ BRACIA! czy sie nie zgadza?

kolejnym ktore omawiali bylo to ze na bliskim wschodzie mają byc wojny i tam glownie ma toczyc sie 3cia wojna swiatowa ktora tym razem ominie polske (w sumie to tam ciagle twają wojny pomniedzy arabami i żydami, bosnia i charcegowina, wojna pomiedzy amerykanami i arabami ... i wiele innych nie pamietam gdzie ale czytalem bo bylo mi potrzebne to do szkoly do wypracowania. wyczytalem ze do konfliktu bodajze pomiedzy izraelem a palestyną kims jeszce dolaczy sie jeszcze jeden kraj to mozna mowic o kolejnej wojnie swiatowej) ma sie pojawic ktos kto publicznie oglosi sie zbawcą, mesjaszem ,albo bogiem, nie pamietam dokladnie jak to ma byc. po czym ma nastapic koneic swiata. niby niektorzy wiedza juz kto to ale nie chca mowic ... dziwne

kolejnym ciekawym przykladem bylo wlasnie z tymi kosmitami calymi ze mają nas uratowac czy cos

następnym bylo to ze znaleziono gdzies pod piramidami jakies przejscie ktore ma umozliwic jakiejs licznbie ludzi uratowanie sie. niestety nie bedzie tych ludzi wiele znając zycie do tego dopadną sie ci najbogadsi i trzymajacy wladze a przejscie by wybuchneli :P (ja to tak widze).

poruszany byl rowniez temat kalendarza majow gdzie mowiono wlasnie na temat zakonczenia sie go w 2012 roku.

ale jak to bylo zwasze w tym programie, nie pokazali niczego przekonującego co moglo by uwiarygodnic to co przedstawiali, a jedynie moze swiadczyc o celowym sianiu paniki wsord ludzi bądz program ten mial sluzyc tylko jako taki niosący jakies ciekawostki dla ludzi suzkajacych wrazen bądz czegos czego nigdzie nie moga nzalezc.

jak dla mnie wsyztskie te przepowiednie sluzą glownie sianiu paniki w srod ludzi, ale moze miec rowniez inny cel : wzbogacenie sie bo przeciez skoro ma byc koniec swiata ludzie zaczną oddawac wręcz zadarmo cos co bedzie miec sporą .

 

 

wlasciwie przykladow konca swiata jest sporo, mozna je mnozyc, ale co bedzie tobedzie i tego nie zmienimy.

jezeli zas chodzi o odwrocenie biegunow ziemi to hmmm, jedni twierdzą ze nastąpi to szybko drudzyze bedzie to troche trwac. w kazdym bądz razie z tego co ludzie mowią to w polsce ma byc klimat afrykanski albo podobny wiec nie bedziemy musieli bananow i pomaranczy sprowadzac :)

nie dajcie sie zwariowac zuchy ;-)

 

trzymajcie sie zuchy i nie dajcie sie zwariowac ;)

 

a tak btw to co do strony : http://www.wielkarzeczpospolita.net to jest jeden wielki zart, poczytacie troche, ktos sobie robi zarty z ludzi :)

robią blędy bo na dole jest logo WINDOWS i pisze WINDOWS ASTA LA VISTA, a pisze sie HASTA., nie dosc ze zarty robią to jeszcze sporo bledow :)

poczytajcie wielkąpedie, sporo jest tam zaczerpnietych z literatury.

przyklad :

betonowe statki zaczerpniete z lalki gdzie geist pracowal nad wynalazkiem metalu lzejszego od powietrza, udalo mmu sie wynalezc go jak i inne metale lezejsze od wody.

poza tym linia czasu jest fajn, bynajmniejn nazwy :)

Edytowane przez Tomasz_87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu cala fizyka oparta jest na teoriach. Podwazasz ich sens? :)

 

W tym wypadku istnieją co najmniej dwie teorie, wedlóg jednej z nich pole magnetyczne jest wytwarzane w jądrze ziemi, wedlóg drugiej pole jest wytwarzane tylko w bardziej zewnętrznych warstwach.

 

Hynol - przepraszam, nie wiedzialam że moje komentarze zostaną odebrane emocjonalnie. Postaram się już powstrzymać, nie chcialam urazić.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa to elektronika - tu może sporo nawalić.

Luz, ja właśnie kupuje nowy komputer, do 2012 zdąrzy się zestarzeć :]

UPADNĄ DWAJ BRACIA!

W następnych wyborach prezydenckich wygra Donek "Kochajmy się" Tusk, a pis nie wejdzie do rządu ?

kolejnym ktore omawiali bylo to ze na bliskim wschodzie mają byc wojny i tam glownie ma toczyc sie 3cia wojna swiatowa ktora tym razem ominie polske

Nasi już tam wojsko wysłali... a jak jankesi zinstalują u nas rakiety to i z ruskimi będzie nieciekawie...

znaleziono gdzies pod piramidami jakies przejscie ktore ma umozliwic jakiejs licznbie ludzi uratowanie sie.

Czyli co ? Przejście do innego wymiaru, teleporter, gwiezdne wrota czy coś jeszcze bardziej egzotycznego ?

...a Stanach do władzy dochodzi "Czarny Władca Świata"

Sauron czy Voldermort ?

 

A ja myśle, że w 2013 zostanie ogłoszony konie świata w 2020 - je dwie dwudziestki obok siebie wyglądają podejrzanie - bankowo coś knują... a w dodatku 2020/3,(033) =~ 666

Już się możecie zacząć bać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz, ja właśnie kupuje nowy komputer, do 2012 zdąrzy się zestarzeć :]

 

Ja też kupuje, to przynajmniej płaczu nie będzie.

 

W następnych wyborach prezydenckich wygra Donek "Kochajmy się" Tusk, a pis nie wejdzie do rządu ?

 

Kaczki będą oszukiwać i wywiozą Tuska per. Pana Tuska na Himalaje.

 

Nasi już tam wojsko wysłali... a jak jankesi zinstalują u nas rakiety to i z ruskimi będzie nieciekawie...

 

 

Czyli co ? Przejście do innego wymiaru, teleporter, gwiezdne wrota czy coś jeszcze bardziej egzotycznego ?

 

Świstoklik.

 

Sauron czy Voldermort ?

 

Pikachu ze swoją armią pichu

 

A ja myśle, że w 2013 zostanie ogłoszony konie świata w 2020 - je dwie dwudziestki obok siebie wyglądają podejrzanie - bankowo coś knują... a w dodatku 2020/3,(033) =~ 666

Już się możecie zacząć bać

 

Satan powiadasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, dobry temat - można się uśmiechnąć :)

ale pamiętajcie, że w każdym kłamstwie jest

trochę prawdy, wracając jednak do tematu...

 

...była przepowiednia, że Polska będzie znowu od morza do morza i oczy

całego świata będą na nią patrzyły - i tak się stanie w 2012 roku podczas

mistrzostw Polska z Ukrainą będzie od morza do morza i wszyscy na nią

skierują swój wzrok :) (ładnych kilka lat do tyłu to słyszałem)

...była też ta felerna przepowiednia, że w 2012 nastąpi koniec świata, tu

przypuszczeń jest wiele:

- 'okruszek' z nieba (wszak starożytni wiedzieli podobno coś o astronomii,

mogli przewidzieć kataklizm i oszacować jego czas z pewnym przybliżeniem,

kto wie może hipotetyczna nemezis naprawdę istnieje i wytrąci w okolicach

2012 roku jakiś asteroid)

- przewałkowane już tutaj pole ziemi, zmiana biegunów

- wojna o podłożu religijnym, chociaż patrząc na nasze przygotowania do

mistrzostw stawiałbym na inne źródło konfliktu ;)

- koniec świata według niektórych jest błędnym tłumaczeniem i może również

oznaczać koniec światopoglądu, czyli coś co zmieni nasze spojrzenie na życie,

świat, itd, itp - wizyta zielonych (przepraszam: szarych) ludzików :p ...inne

spojrzenie na czas (patrząc z tej strony odpalany jest właśnie tunel przy CERN)

w tym wypadku hipotez jest jeszcze więcej niż tych związanych z całkowitą

zagładą...

 

...zbierając to do kupy można z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że

w najbliższych kilku latach coś się wydarzy - mniejszego, bądź większego, ale

pewnie coś ciekawego ...i tu pojawia się najważniejsze pytanie: będę miał to

wywołać na macie, czy na połysku? i jaki obiektyw jest najlepszy do takiego

fotografowania 'końca świata' (szeroko, standardowo, czy w tele)?

 

2h3qu0h.jpg

Edytowane przez everyman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirach: odkladajac temat wularyzmow... oni tutaj pisza o koncu swiata i patrze na informacje pod twoim avatarem i co zanduje..?? "Miasto: kraniec świata, UK" hehehe ;P To ty jestes sprawca!! eheheh

 

Co racja to racja prowokator calej sytuacji ! :) Piwo mu postawic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jasno daliśmy do zrozumienia, do czego służy system obrony przeciwrakietowej w Europie. Nie jest zaprojektowany do przeciwdziałania zagrożeniu z Rosji

Uoz kurna, to trzeba cos wymyslec, bo nie mamy obrony przeciw zagrozeniu z Rosji :/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu prowadziłem serwis internetowy o zjawiskach paranormalnych i ezoteryce i często temat roku 2012 tam się przewijał. Nie będę się rozpisywał ale istnieją informacje, że rząd USA w tajnym projekcie buduje gdzieś wielki bunkier i gromadzi tam na papierze różne dzieła literackie, akty prawne, historie świata itp. Pewnie miejsca dla ludzi też się znajdzie. Poza tym Polska jest w miare dobrym położeniu - tsunami nie powinno nas zalać ;) Są jeszcze dwa, jak się przypuszcza, bezpieczne miejsca - Na terenie Azji w okolicach Chin, Tybetu oraz w Afryce,w Kongo (dokładniej Kilimandżaro). Co się wtedy stanie? Na pewno "coś". Może nie wielkie tsunami, trzęsienia ziemi itp. ale to na pewno będzie przełom... w końcu są na to naukowe dowody a nauki nie da się tak łatwo obalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moja satelita głupieje jak próbuję oglądać Ezo TV Science - widocznie nie może wytrzymać emitowanego tam 'materiału' ;)

deha21 - ja też z chęcią poznałbym te 'naukowe' dowody. Bo jak na razie to mam dwadzieścia pare lat i jak do tej pory przeżyłem tak z trzy końce świata i dwie zagłady ludzkości ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności