Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Nissan Sunny N14 - Update 26.11


HummFred

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Postawnowiłem jednak to wrzucić do WIP'a.

Tym razem pracuję nad Nissanem Sunnym/Pulsarem N14 - wersja sedan. Samochód w założeniu ma mieć podzespoły oraz elementy zewnętrzne z GTi, a także silnik SR20DET (z wersji GTiR).

 

Cóż, trochę już nadłubałem przy nim, Wasze swieże spojrzenie mi się przyda. Jak widac modeluje sporę ilość elementów, gdyż zamierzam je wszystkie pokazać na renderach końcowych.

Oczywiście niektóre elementy robione na oko (np. kołyska, podwozie czy zrotnice), bo nawet mając książki serwisowe, nie da sie wszystkiego dopatrzec.

Zawieszenie z tyłu chwilowo wstawione, tak samo niedopracowany jest jeszcze tył podwozia. Trochę niepoprawionych błędow z przodu i z tyłu nadwozia, ale tam jeszcze nie grzebałem ;)

 

Do zrobienia jeszcze jest cała masa pierdółek.

Postaram się na bieżąco wrzucać nowe fotki.

 

Zapraszam do oglądania, komentowania, no i oczywiście do wytykania błedów :)

nis_wip_01_mini.jpgnis_wip_02_mini.jpg nis_wip_03_mini.jpg

 

nis_wip_04_mini.jpg nis_wip_05_mini.jpg nis_wip_06_mini.jpg

 

nis_wip_07_mini.jpg nis_wip_08_mini.jpg nis_wip_09_mini.jpg

Edytowane przez HummFred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mały up zawieszenia tylnego. Brakuje jeszcze mocowania stabilizatora do podwozia, przewodu hamulcowego, linki hamulca ręcznego i odpowietrznika :)

 

nis_wip_10_mini.jpg

 

Siateczki będą później :)

Jak sobie policzyłem, to takiego modelowania to jakieś, ja wiem, 48h by się zebrało :) (pewnie się pomyliłem i siedziałem więcej).

Dużo czasu zajęła mi walka z proporcjami, bo do tego auta o blueprinty naprawde ciężko.

 

I jeszcze ostatni obrazek na chwilę obecną, trzeba iść spać :)

 

nis_wip_11_mini.jpg

Edytowane przez HummFred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie jest prawie gotowe :) Muszę jeszcze tylko dorobić kilka elementów przy przednim zacisku :) Wszystkie przewody hamulcowe dodam jak bedę robił serwo, pompę i korektor siły hamowania (nad korektorem się jeszcze zastanowię, bo chyba zasłoni go silnik).

 

nis_wip_12_mini.jpg nis_wip_13_mini.jpg nis_wip_14_mini.jpg

 

To wystające w nadkolu to wykładziny z bagażnika, nie poprawiłem ich jeszcze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG, WOW, o_O, (wiecej nie wymyśliłem nic) jak ty to robisz o_0 ? Nie no zaraz spadnę z krzesła i zawał mnie złapie. Ile już w tym siedzisz? OOOOOOoooooo umieram. AAA dzwońcie po karetkę. Mam zawał. Nie dowierzam własnym oczom. Ok ok już przestaje ;-p . Naprawdę świetny model no ale z tymi detalami o jeszcze jak o tej wykładzinie w bagażniku jak wspomniałeś to mnie normalnie zatkało. Ja jakbym model samochodu modelował to bym podwozie zrobił ze zwykłego prostego box'a a śrubki... Śrubek bym nie robił bo nawet bym nie pomyślał że można być tak dokładnym. Gratuluję modelu i myślę że to idzie na jakiś konkurs :-P . (będzie kolejna nagroda dla polaków chodź w grafice to mamy ich pewnie bardzo dużo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach oderwania się od podwozia zrobiłem część wnętrza :)

 

Fotele:

nis_wip_15_mini.jpg

----------------------

 

Kilka ujęć wnętrza:

nis_wip_16_mini.jpg nis_wip_17_mini.jpg nis_wip_18_mini.jpg

----------------------

 

Oraz kilka ujęć całego modelu:

nis_wip_19_mini.jpg nis_wip_20_mini.jpg nis_wip_21_mini.jpg nis_wip_22_mini.jpg

----------------------

 

Do zrobienia:

-wnętrze: słupki, podsufitka, daszki, kanapa, pasy, półka tylna, głośniki... uchwyty

-podwozie: przewody hamulcowe, linka ręcznego, kilka poprawek

-nadwozie: poprawki błędów, światła...

-silnik: no cały:P

 

Jeśli ktoś widzi jakieś błędy, to prosze o wytknięcie :) Siatki dla ciekawskich będą niedługo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękna robota H.Fred :) Bardzo przyjemnie sie ogląda takie dzieła. Aż motywują do pracy.

Zastanawia mnie czy to zlecenie jakieś (?!), czy taka dbałość o szczegół to, tylko lub aż, dla wyłącznie własnej satysfakcji?

Ile poly w tym momencie ma całe autko? Bardzo mnie to ciekawi, bo mi komp właśnie wymiękł (podczas pracy nad własnym modelem), więc ciekaw jestem jakim sprzętem trzeba dysponować, aby takie cuda dziergać?

 

Powodzenia w dalszej pracy!

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię to autko dla własnej satysfakcji :)

Chciałem się poprostu zmierzyć z taką ilością detalu :)

Oczywiście pomaga mi fakt, że posiadam takie auto, więc mogę sobie iść popatrzeć co i jak wygląda :)

 

Aktualnie mogę podać tylko liczbę poly na meshsmooth (iteracja 2) - ponad 1,5 mln :) (jeśli dobrze przeczytałem :P)

 

Co do sprzętu, to nie mam jakiegoś wypasionego kompa:

 

Procek: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 2.21 GHz

Pamięć: 4.00 GB DDR2

Grafika: Gainward GeForce 8600GT

 

Silnik będzie oczywiście, ale jak zrobię całą resztę, bo z tą jednostką napędową będę miał trochę zabawy :)

 

Może jeszcze dzisiaj jakiś updacik zrobię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor taki jak mój ;-P

Pamięć 4x większa (ale muszę przynajmniej 2gb kupić [z kieszonkowego ;p]).

grafikę mam nVida 7300GT 256MB/128bit/DDR2 (taka z żabobotem na opakowaniu)

 

I chciałbym się dowiedzieć co zmienić żeby mi komp nie przymulił właśnie przy takich detalach (oczywiście jak ktoś chciałby napisać)

 

A co do foteli i środka to powiem tak:

 

Znów detale.

 

I jeszcze:

 

Ale właśnie dzięki nim zajebi***

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor taki jak mój ;-P

Pamięć 4x większa (ale muszę przynajmniej 2gb kupić [z kieszonkowego ;p]).

grafikę mam nVida 7300GT 256MB/128bit/DDR2 (taka z żabobotem na opakowaniu)

 

I chciałbym się dowiedzieć co zmienić żeby mi komp nie przymulił właśnie przy takich detalach (oczywiście jak ktoś chciałby napisać)

 

A co do foteli i środka to powiem tak:

 

Znów detale.

 

I jeszcze:

 

Ale właśnie dzięki nim zajebi***

 

 

najlepiej ukrywac obiekty ktorych nie potrzebujesz oraz mS wlaczac dla tylko renderu, ale jest jeszcze zabawa z uswawieniami textur itd co tez troche kompa zzera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele troszeczkę dziwne mi się wydają, no ale nie widziałem jak jest w oryginale :)

I, że tak bezpośrednio zapytam - Ty śpisz w ogóle?! Szybkość Twojego modelingu jest niesamowita... chyba, że siedzisz po >12h/dobę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że sypiam:P I nie siedze po 12h :)

Co do foteli, to zastanawiam się czy ich nie zmienić. Zrobię dla porównania takie z GTi.

Te robiłem na podstawie książki serwisowej.

Zapomniałem dodać dźwigni do zmiany pozycji fotela i zapięć na pasy z tyłu.

-------------------------------------------------------------------------

 

Zrobiłem nowe fotele, co do kanapy, to improwizowałem, bo nie wiem jak dokładnie wygląda ;)

 

nis_wip_25_mini.jpg nis_wip_26_mini.jpg

 

Skończyłem też bagażnik i tylną klapę:)

 

nis_wip_27_mini.jpg nis_wip_28_mini.jpg nis_wip_29_mini.jpg nis_wip_30_mini.jpg

Edytowane przez HummFred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M4arkus ale mi nie chodziło o to co zrobić żeby na tym sprzęcie się nie cięło tylko jakie nowe części kupić. Np ile gb ramu karta graficzna, Jaki procesor (ile rdzeni[teraz mam 2 ale nie wiem czy dokupić do takich prac]) A zresztą nie będe spamił w tym temacie dla autora tylko Podaj mi M4rcus GG bo te co masz na forum to ciągle jak ja jestem niedostępny na nim jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolin101 w karcie graficznej nie liczy sie tylko pamięć. tak jak powiedzial Marcus - trzeba umieć umiejętnie chować obiekty. i nie będzie tak źle. a co do samego modelu to muszę powiedzieć, że jak dla mnie to troszkę przesada z tym detalem :) Ty chyba pracujesz w jakimś warsztacie samochodowym co? :D bo wszystkie srubki wydają się być na swoim miejscu, ale swoją drogą to książeczka samochodowa do modelowania w 3d to niegłupi pomysł. nawet o tym nie pomyślałem. czekam na piękny render ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiedzmy, że każda śrubka jest na miejscu ;) Książeczka bardzo przydatna jest, ale bardzo pomocne były też ogłoszenia w stylu: sprzedam Nissan Sunny - ćwiara :P

 

Autko mam faktycznie w sedanie, ale niestety bez takich wypaśnych hamluców, zawiechy, tłumiczka, foteli... no i przedewszystkim nie mam SR20DET:P

 

I nie pracuję w warsztacie, ale lubię grzebać w autach :)

 

Wracając do modelu, to może w przyszłym tygodniu zacznę już silnik.

 

Narazie zostało mi:

-dorobić uszczelki

-okablowanie na drzwiach

-ograniczniki na drzwiach

-chyba dodam jeszcze spinki na wykladznie klapy tylnej

-światła przód i tył

-i całą masę innych pierdół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dla mnie rewelacja. Przyznam,ze az milo sie patrzy i odrazu ma sie chec wlaczyc maxa i zrobic cos podobnego :)

 

 

Zycze powodzania w dalszych pracach i oczywiscie bede z uwaga obserwowal co sie tu dzieje :)

 

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie gwarantuję, że w przyszłym tygodniu będę mógł pokazać coś więcej:( Mam problemy z komputerem, a dokładniej z dyskiem i dodatkowo poleciał mi Windows. Jeśli uda mi się uporać ze sprzętem to będę kontynuował pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, system przeinstalowany :)

Drobny upik :) Zrobiłem klamki, klapkę wlewu, szyby, wycieraczki, poprawiłem bagażnik, dodałem też pozostałe uszczelki i elementy drzwi (kable, ograniczniki...)

 

nis_wip_31_mini.jpg nis_wip_32_mini.jpg nis_wip_33_mini.jpg nis_wip_34_mini.jpg

 

Zostało kilka poprawek zewnętrznych i będę mógł brać się za silnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać jakość nie zawsze idzie w parze z detalem :)

Coś mi się trochę fotele z tyłu nie podobają... no ale ja się nie znam, więc nawet mnie nie słuchać ;)

O, i czy mógłbym prosić o siateczkę tego cuda wraz z bebechami (jak na renderze 3 i 4)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ładnie, ale popraw te bugi przy klamkach nie pasują do takiego modelu :) na to jest prosty sposób: mesh smothx1 na drzwi i dopiero wycinasz klamkę

 

ps. po co trzy pokrętła przy fotelu kierowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy drzwiach faktycznie wyszło krzywo :(

Zastosowałem się do rady Pecet'a :) Zastanawiam się czemu odrazu nie wpadłem na tak banalne rozwiązanie :P

 

Tylna kanapa... jak pisałem nie wiem jak ona dokładnie wygląda, byc może przedobrzyłem w niektórych momentach, może coś z tym później zrobię.

 

Trzy pokrętła... hmmm.. to jest pytanie na które nie odpowiem ;) Gdybym miał takie fotele to pewnie bym wiedział :) W instrukcji serwisowej nie widziałem do czego służą.

 

Poprawione klamki i siateczki będą wieczorem :)

 

Jak ktoś widzi jeszcze coś co mu nie pasuje to proszę mnie otym powiadomić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem ładnie z detalem jedziesz

fotele i lusterko wewnętrzne jednak wyszły słabiutko i chyba nawet niema co ich poprawiać tylko lepiej zrobić od nowa :)

to paskudztwo na masce było seryjnie w jakiejś mocniejszej wersji czy to wieś tuning? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update. Dodałem skrzela na masce, wewnętrzną część, tunel do intercooler'a (ulegnie prawdopodobnie zmianie jak już będę miał intercooler), mocowania wlotów oraz zawiasy.

To moja wizja, gdyż niemożliwe jest znalezienie referek do wewnętrznej części maski GTiR'a.

 

nis_wip_39_mini.jpg nis_wip_40_mini.jpg

 

Krzywiznę przy drzwiach poprawię przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam niemożliwe, wchodzisz na forum klubu szukasz kogoś kto ma takie autko i prosisz ładnie o fotke ;) chyba że to super limitowana wersja, 10 sztuk na cały świat, wtedy faktycznie może być trudno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności