Skocz do zawartości

Teczka 2D: RaVirr


RaVirr

Rekomendowane odpowiedzi

@KLICEK @michalo dziękuwa, tak to częściowo AI, przyznaję się bez bicia 😞

W sumie napiszę jeszcze raz bo mogło być przeoczone jak teraz działam:
Robię szkice (najczęściej po modelu 3d, to też ważne bo to też oszukaństwo), następnie podmalówkę tych, które mi się najbardziej podobają jeśli chodzi o kształty/zestawienia/itd i później, jak już jestem zadowolony z efektu to robię solidniejszą podmalówkę wybranego szkicu, nanoszę sobie kolory, wstępne materiały i rendering. Następnie wrzucam to do SD, robię przemiał (zazwyczaj z 6-8 sztuk obrazków przy denoisie nie wyższym niż 0.3 i wysokiej skali CFG). Wtedy AI mieli to trochę jak render w blenderze, masz w zasadzie wszystko gotowe i teraz dodajesz jakieś szczegóły. W praktycznie każdym z wygenerowanych obrazków znajdzie się coś fajnego, a to tkanina, a to zmarszczki na czole, a to ZAJEBISTA W CHUJ DŁOŃ ALBO STOPA XD Następnie biorę sobie jakieś skrawki z tych obrazków, wrzucam na swój malunek, podmalowuję i się cieszę. Dzięki temu, ten konkretny concept, był zrobiony w jakieś 3h gdzie najprawdopodobniej, przy normalnej pracy, spędziłbym przy tym cały dzień lub dłużej (ze wstępnymi szkicami, szukaniem fototekstur, obróbce itd). 
W sumie nie będę tego powtarzał przy każdej pracy bo to bez sensu, ale ogólnie mniej więcej tak będzie wyglądał mój workflow więc jeśli będziecie się zastanawiać czy używałem AI- najpewniej tak, w dokładnie taki sposób jak opisałem wyżej 😄 

Edytowane przez RaVirr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem sobie koncept narratora do levelu (ma to być taki mięsny ptak ze słodkim głosem), jeszcze muszę wybrać jak dalej iść, ale przy okazji chciałem pokazać jak mniej więcej to idzie z opisanym wyżej workflow:

Szkic czarny sylwetkowy
image.thumb.jpeg.4475a36b651f3c9a3e5b27840f4d4541.jpeg

Podmalówka dalsza:

image.thumb.jpeg.d19addebecda6c2c40c41c66a154e508.jpeg

Podmalówka ostateczna+wklejki z AI:

image.thumb.jpeg.70a15a7779d8347d91ddad0c7239a31f.jpeg

Nie chciałem się jakoś specjalnie z nimi pieścić bo i tak to tylko szkice w ramach pojedynczej burzy mózgu 😄 Najbardziej mi się podoba ten z lewego górnego rogu i pewnie spróbuję z nim wjechać w 3d...i raczej zacznę od tego zamiast od postaci 😄 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Destroyer napisał:

Fajny stworek, ta trąbka może ciekawie się ruszać podczas mówienia 😛 Jakoś ta mordka mi się od razu skojarzyła z twórczością Walaszka 😛 

Ale ja idę drogą prawdziwego kutasgejdevu- lore jest taki, że zwierzak będzie zespojony z elementem otoczenia (już mam taki słupeczek) i będzie tutaj PRZEKAZ MYŚLI więc o ruszaniu trąbką nie ma mowy. Dzięki temu nie będzie się przemieszczał, ale wciąż będziesz słyszał co mówi. CZY JA MONDRY? MONDRZE MUWIE?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Destroyer napisał:

Szkoda mógłby tak ruszać tymi ustami i coś mamrotać pod nosem 😛 

Jednak aktorka podkładająca w przyszłości głos powiedziała, że najbardziejszy jest nr 3 czyli lewy dolny róg 😄 Zadecydowane, jedziem tera na czysto.

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jak na moje potrzeby to chyba styknie, jeszcze ogarnę nóżki i trochę delatu na skrzydłach oraz włoski jakieś sensowne. (ewentualnie) Całość będzie minimalnie animowana tylko w górnej części, teraz od kości się trochę dolna część pomiętosiła i wjedzie ręczna robótka 😮 Zmieniłem też trochę materiał bo SSS się za mocno wybijało, było za czerwono, a tera to i kostki wychodzą spod tej skóry.

miesny_ptak3.png

Btw, uwielbiam ten syf w nodach gdy robię materiał
image.png.612d6ef2741c3081312c36daa2b42ee7.png

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalo Dziękuwa, postaram się żeby było ładnie, ale też przyznam, że animacja jest mi obca- nawet taka podstawowa 😄

@EthicallyChallenged W poprzednich (kamienie, schody, statua, łuki itd.) było to proste- jeden model wysokopolygonowy wysculptowany, mieszanie tekstur na różnych maskach i wypalanie tego wszystkiego na diffuse, specular, metalic, normal mapy. Unrealowy materiał wygląda niemal tak samo jak ten z blendera, przeciągasz tekstury, podłączasz i tyle. Nie wiem jeszcze jak będzie z wypalaniem tekstury tego stworka. bo jednak wchodzi tutaj choćby ten SSS i sprawdzimy czy to się "przekonwertuje" na zwykły kolor. Dzisiaj raczej skończę ten model, powypalam tekstury i dam porównanie jak to wygląda obok siebie 😄 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, EthicallyChallenged napisał:

A jak wypalasz diffuse z tych pomieszanych shaderów? Jakimś addonem? bo w gołym blendku chyba się nie da? A jeszcze chciałem spytać jak wygląda siatka tego ptaka, czy wrzucasz highpoly prosto do gry czy będziesz go robił prawilnego gameready?

W gołym blendku chyba się da, ale to jest tak poupychane we wszystkie dziury, że wypalanie tekstur bez addona odebrała mi chęć życia xD

Co do modelu- ja robię to z wykorzystaniem multiresa (bo się zakochałem 😄). Na przykładzie tego ptasiora:

Robię na początku podstawową siatkę, sculptuję i wjeżdżam na jakiś tam wysoki poziom detalu (tutaj dojechałem do poziomu 7).

Hi poly wygląda tak:
image.png.625b7033f891f6f20e45e9e86ab77950.png

Z bliska:
image.thumb.png.85600c545bb9c7150ffcdca74a6ed875.png

image.thumb.png.466baaf5f4b74f5db5985e956954b551.png

Jak już jestem zadowolony z detalu to kopiuję model, na jednym obniżam poziom multiresa na np. 2 lub 3 (zależy jak bardzo to skomplikowane- tutaj dam na 2). Model low poly ma 90k trisów i siatka wygląda tak:
image.png.8465db6a20ef0e9c1902ebca71e918e0.png

Na moim etapie i na moje potrzeby to wystarczy, wiem, że dałoby się zrobić poprawną retopologię by to odchudzić, ale po prostu szkoda mi czasu bo nie jest to obecnie moim celem 😄 

I tera tak, jeśli chodzi o addon to nazywa się SimpleBake, ma wszystko w jednym miejscu i jest mega prosty w użytkowaniu. Zoba na to menu:
image.png.0b465c5014af63acfdd84738592caabe.png

Tutaj sobie np wybierasz, z którego obiektu na który ma wypalać, możesz dodać dodatkowy model low poly jako klatkę itd:
image.png.e8bcc5d42122cdd0463b1f692c9e671d.png

Ugułem polecam serdecznie

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, JonJoan napisał:

No troche zdziwiony jestem. Ostatnio główkę rzeźbiłem i przy 300 000 vertexach chyba mi trochę zamulało. Może powinienem podkręcić i spróbować więcej? Ile u Ciebie tak maxymalnie da radę vertexów dać do rzeźbienia?

Jedno pytanie- czy używasz dyntopo? Bo jeśli tak, to nie używaj do detalu, jedynie do bazowego kształtu (później rób remesh). W nim dojedziesz może do 2 milionów max i tyle.
Do normalnej pracy korzystaj z modyfikatora multires. Ten ptasior miał 60 milionów trójkątów i śmigał bez zająknięcia 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tam używałem ale że resolution tam się ciężko zmienia to zaprzestałem. Multires też nie korzystam. Ja używam tego blenderowego odpowiednika dynamesh. Nie wiem jaką w blenderze ma nazwę ale wciska się crl+ R i siatka się zageszcza i dostosowuje. Może da radę funkcje dyntopo jakoś dostosować za pomocą skrótów? Chyba nie bo tam jakiś suwak jest. Spróbuję następnym razem. W zbrushu to było moje główne narzedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lowpoly, ośnieżony ptasior już z unreala i z delikatną korekcją barw/kontrastów w photoshopie 😄
Ptasior.jpg

 

@JonJoan A więc tak...
W sculpcie, w ustawieniach brusha masz taką opcję:
image.png.dc21537df6e7bd6af3c7cdd71df05226.png

To jest coś na kształt Dynamesha z Zbrusha, ale inaczej. Możesz to sobie włączyć by ogarnąć podstawowy kształt bryły o tak: 
image.thumb.png.c9b7e0bfc91e0ed1f09b38b326d06f5d.png

Powiem wprost- nie używam wbudowanego, blenderowego remeshera bo jest beznadziejny. Ja używam niestety płatnego Quad Remesher:
https://exoside.com/quadremesher/quadremesher-buy/
Dam Ci porównanie działania:
Wbudowany Remesher:
image.png.b559b7f2f2eedc09b171386314ae1ed4.png

Quad Remesher:
image.thumb.png.fd797b9288c991057138fb181fb60a5d.png

Jeśli już masz w miarę ogarniętą siatkę to dodajesz ten modyfikator:
image.png.e178f4b5e02bd5334b4934a446b611b7.png

I tera patrz na staty:
image.thumb.png.11d78922773766d80e8cb30f9b0b1bde.png

I teraz jaki można robić detal:
image.thumb.png.b21522ae1c853ccd86bf3aecda4cf552.png

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka małych screenów, znowu zmieniłem tekstury skałek na bardziejsze+ wymodelowałem bodaj 4 sztuki różnych kamieni:
1_2.png

1_4.png

1_5.png

1_6.png

Edit:
Zmieniłem trochę oświetlenie, balans kolorów, inne pierdolety i dodałem postprodukcji. Chyba nieco przesadziłem z szumem, ale całkiem mi ten efekt się podoba akurat w tej scenie:
1_1.png

1_2.png

1_3.png

1_4.png

1_5.png

1_6.png

1_7.png

1_8.png

Oświetlenie i mgieły chyba już mniej więcej takie zostawię, ale chętnie usłyszę co sądzicie 😮 

Edytowane przez RaVirr
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Destroyer napisał:

Wygląda fajnie i mrocznie, jak po kataklizmie, wybuchu wulkanu czy gdzieś w ciemnej jaskini, te nowe kolorki lepiej wyglądają. 

To kozacko, bardzo się cieszę, że to napisałeś bo tak właśnie miało być- nawet śnieg teraz nie pada tylko wiruje w powietrzu bardziej jak popiół 😄 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na monitorze też git..sam nie wiem, nie chce stracić tej ciężkości i gęstości. Zobaczcie, dałem podbiłem skylight, chyba jest jaśniej, ale wciąż spoko? 
Przed:1-C.png

Po:
1-J.png

Dobra, skylight poszedł do normalnego poziomu, powiększyłem dir light o 0,3 i wygląda git, bez zmian w kontrastach więc odpadają kombinacje w color managmencie- nie mam co prawda screenshota, ale nie chce spamować xD 

Edytowane przez RaVirr
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy? Ale ja tam wole wczesnego Ravira... jest mroczniejszy, ciekawszy i ludzie nie wtrącali się mu w robotę z jakimiś CIEMNYMI sugestiami 😉 
No ale trzeba słuchać widowni... w końcu z paronita leci srogi dochód 😉 więc tego... SŁUCHAJ LUDU 😉 - Vox populi, vox Dei!
No i jaśniejsze też nie jest takie złe i ma za sobą argumenty.
No to namieszałem, JOB DONE na dzisiaj! 
spongebob-done.gif

P.S.
Skąd macie taki fajny ogieniek mości Ravirze? Kupiony czy sam se zmajstrowałeś? 😄 

Edytowane przez Mortom
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calosciowo scenka miazga ale ten ogien jakby w ogole swiatla nie dawal. Po co mi ogien tam skoro jak metr od niego odejde to sie wipier...le o jakis kamien bo nic nie widac..? 😄 A scenka az sie prosi o gre cieni z tego ognia, o to zeby od dolu oswietlal te mroczne rzezby, podkreslal ksztalty. Zapal swieczke w pokoju ciemnym - zobacz ile swiatla daje taki malenki plomyk w stosunku do calego pokoju. Jakby bylo tak jak masz w scenie to by swieczki byly bez sensu bo niosac ja oswietlalaby Ci tylko kawalek dloni 😉 .

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Nezumi napisał:

Calosciowo scenka miazga ale ten ogien jakby w ogole swiatla nie dawal. Po co mi ogien tam skoro jak metr od niego odejde to sie wipier...le o jakis kamien bo nic nie widac..? 😄 A scenka az sie prosi o gre cieni z tego ognia, o to zeby od dolu oswietlal te mroczne rzezby, podkreslal ksztalty. Zapal swieczke w pokoju ciemnym - zobacz ile swiatla daje taki malenki plomyk w stosunku do calego pokoju. Jakby bylo tak jak masz w scenie to by swieczki byly bez sensu bo niosac ja oswietlalaby Ci tylko kawalek dloni 😉 .

Tak, ogień jest na tych kadrach jak doklejony i będzie kolejnym tematem do poprawki- jednocześnie chciałbym to zbalansować w taki sposób by cała okolica nie stała się pomarańczowa (bardzo tego nie lubię). Najprawdopodobniej go podmienię lub zmniejszę bo kłóci się z okolicą... 😉 DZIĘKUWA UGUŁEM!
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest fajnie. Co do ognia to dla mnie może być o takim małym zasięgu wtedy jest wrażenie, że ciemność jest tak przytłaczająca ze pochłania nawet światło, nie jest naturalna tylko jako nienasycona otchłań pożerająca nawet światło, emanuje złem i niepokojem, martwy świat popiołów w którym nawet światło umiera 🙂  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RaVirr hej, oglądam na skalibrowanym EIZO i wersja "ciemna" jest git, ma fajny fioletowy mood, płomień może mógłby tworzyć większą łunę taki żar wokół. Lewa i prawa strona zanika w ciemności, ale mi to nie przeszkadza w tym wypadku bo wzrok się skupia na tym co trzeba. Taka winieta się zrobiła. W jaśniejszej wersji już wydobyłeś te miejsca, ale też zgubiłeś fioletowy mood, bardziej odcięły się plany co akurat na plus.

Trzeba mieć niestety na uwadze, że większość użytkowników ma nieskalibrowane zwykłe monitory, prześwietlone, skontrastowane telefony itd. u każdego będą inaczej wyglądać kolory, zakres półtonów, cieni (u większości będą płaskie czarne plamy bez subtelnych szarości w ciemności)... jeszcze jak z Adobe RGB przekonwertujesz na sRGB to jeszcze potnie te informacje o half tonach, a przeglądarki używają właśnie tego drugiego profilu kolorów 😉

Rób jak Ty to widzisz na swoim urządzeniu bo Ty jesteś tutaj reżyserem... porównałbym tutaj Multikino a kino IMAX... Ty robisz IMAX a ludzie oglądają Multikino, ale wymagająca widownia ogląda IMAX 😜

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rotcore napisał:

@RaVirr hej, oglądam na skalibrowanym EIZO i wersja "ciemna" jest git, ma fajny fioletowy mood, płomień może mógłby tworzyć większą łunę taki żar wokół. Lewa i prawa strona zanika w ciemności, ale mi to nie przeszkadza w tym wypadku bo wzrok się skupia na tym co trzeba. Taka winieta się zrobiła. W jaśniejszej wersji już wydobyłeś te miejsca, ale też zgubiłeś fioletowy mood, bardziej odcięły się plany co akurat na plus.

Trzeba mieć niestety na uwadze, że większość użytkowników ma nieskalibrowane zwykłe monitory, prześwietlone, skontrastowane telefony itd. u każdego będą inaczej wyglądać kolory, zakres półtonów, cieni (u większości będą płaskie czarne plamy bez subtelnych szarości w ciemności)... jeszcze jak z Adobe RGB przekonwertujesz na sRGB to jeszcze potnie te informacje o half tonach, a przeglądarki używają właśnie tego drugiego profilu kolorów 😉

Rób jak Ty to widzisz na swoim urządzeniu bo Ty jesteś tutaj reżyserem... porównałbym tutaj Multikino a kino IMAX... Ty robisz IMAX a ludzie oglądają Multikino, ale wymagająca widownia ogląda IMAX 😜

😄 Sam mam 3 monitory (tablet, jeden taki starszy i jeden główny) i na moim głównym jest w pytę, na tym starszym jest (o dziwo) jaśniej, a na tablecie wywala większe kontrasty- ale też ogólnie ok. I tak jak wspomniałem, jak rzuciłem okiem na telefon to faktycznie na fonie jest za ciemno...ale też obrazek malutki. 
W sumie to taka kosmetyka, ale cały czas mną targa by majstrować w oświetleniu bo działa to fenomenalnie 😄 
Na razie dam Wam trochę oddechu bo czuję, że spamuję xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO DOBRA MOŻE SPAMUJĘ, ALE TO TECZKA CO NIE. Eksportowałem z blendka 3 krótkie animacje idle ptaszkowi, z czego jedna (oddychanie) jest główna, a dwie randomowo się wybierają. Zrobione jest tak, że można wrzucić sekwencji ile się chce więc git. 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Destroyer napisał:

Spamuj, spamuj, przyjemnej coś się dzieje 🙂 

Teraz na tym filmiku to trochę za ciemno 😄 Ale spoko się ptaszor rusza 🙂

Akurat tutaj niefortunnie się ustawiłem+kompresja+zapomniałem usunąć zmienioną volumetrykę w tym miejscu 😄 Dziękuwa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś rig do ptasiora?

Jeśli chodzi o animację, to może te ruchy w idle by zmniejszyć tak o 50- 75%, bo wtedy przejście do tej drugiej animacji byłoby płynniejsze. Teraz jak na mój gust to się czyta jakby oddychał bardzo głęboko, nawet dyszał, i nagle wstrzymywał oddech i się rozglądał, a potem wracał do dyszenia. Nie jestem animatorem, ale się wypowiem 😄

Ale sam ptak bardzo fajnie wygląda, zarówno jego projekt jak i wykonanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, EthicallyChallenged napisał:

Robiłeś rig do ptasiora?

Jeśli chodzi o animację, to może te ruchy w idle by zmniejszyć tak o 50- 75%, bo wtedy przejście do tej drugiej animacji byłoby płynniejsze. Teraz jak na mój gust to się czyta jakby oddychał bardzo głęboko, nawet dyszał, i nagle wstrzymywał oddech i się rozglądał, a potem wracał do dyszenia. Nie jestem animatorem, ale się wypowiem 😄

Ale sam ptak bardzo fajnie wygląda, zarówno jego projekt jak i wykonanie.

Ta, rig sam robilem od 0 bo te standardowe nie bardzo mi pasowały...ale nie oszukujmy sie, to pare kosci na krzyż 😄

Teoretycznie identyczny ruch klatki piersiowej jest przy kazdym innym ruchu, ale masz racje, ze gdy sie prostuje to dyszenie jest widoczne znacznie mocniej. Siade dzisiaj i zrobie poprawke by wygladalo lepiej 🙂

dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanko, bo nawet nie zwróciłem uwagi na ruch klatki piersiowej, chodziło mi o ruch głowy i skrzydeł, żeby je zminimalizować, czyli np jeśli końcówka skrzydła albo dzioba podróżuje 10 cm podczas jednego oddechu, to zmniejszyć tę podróż tak do 3 cm żeby było subtelniej. Mam nadzieję że nie bredzę i że nie będzie gorzej jak zmienisz, ale tak mi się zdaje 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, EthicallyChallenged napisał:

Sprostowanko, bo nawet nie zwróciłem uwagi na ruch klatki piersiowej, chodziło mi o ruch głowy i skrzydeł, żeby je zminimalizować, czyli np jeśli końcówka skrzydła albo dzioba podróżuje 10 cm podczas jednego oddechu, to zmniejszyć tę podróż tak do 3 cm żeby było subtelniej. Mam nadzieję że nie bredzę i że nie będzie gorzej jak zmienisz, ale tak mi się zdaje 😉

Na luźno, sprawdzę jak to wygląda i dostosuję 😄 Przyznam się, że animacja nie jest moim celem, chciałem mieć kilka sekwencji by było na czym pracować w samym silniku NATOMIAST nie chce też by to się jakoś negatywnie odcinało i zwracało niepotrzebnie uwagę 🙂 
Ogólnie mam wrażenie, że po eksporcie z blendera te animacje już w samym unrealu nieco się różnią- na przykład dziób ptasiora nieco zatapiał się w skrzydle, a tutaj widzę, że jest luka i do tego odchyla te skrzydło...

image.thumb.png.9be48761169f15f3c797c80ce2ee5471.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności