Skocz do zawartości

Blender 2.47 już jest!


Maqs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po kilku RC został wypuszczony oficjalnie blender 2.47, jest to wersja która skupia się na drobnych poprawkach i eliminacji bug'ów.

Pełny release log:

http://www.blender.org/development/release-logs/blender-247/

 

Download:

[url=http://www.blender.org/development/release-logs/blender-247/][/url]http://www.blender.org/download/get-blender/

 

Miłego testowania!

 

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

"Jejku jejku :( . A co jeżeli dogoni maxa?"

Co za roznica - my juz tego nie dozyjemy...

 

Sorry ale Max się nie rozwija prawie wcale :P

 

"Nic. Po co komuś coś co jest za darmo? Jak cos udoskonalisz w tym programie to odrazu to trzeba bedzie udostepnic innym absolutny bezsens dla duzych firm ;)"

 

Nie musisz od razu udostepniac tego wszystkim. Poza tym Blender to cudowne urządzenie i szansa dla wielu grafików by zrobić coś bardzo dobrego na prostym programie... Firmy z niego nie korzystają bo myślą tak jak inni "darmowe - gówno"...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena to chyba najpotężniejszy minus Maxa hehe :D ale skoro 70% użytkowników leci na trialu przez 5 lat (LOL xD) albo ma alternatywny klucz, to rzeczywiście minus ten odpada i Max jest lepszy :D A tak na poważnie to fajnie ze jest coś takiego jak Blender i myślę że jak ktoś zna się na rzeczy to zrobi w nim równie dobre prace jak w Maxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Firmy z niego nie korzystają bo myślą tak jak inni "darmowe - gówno" "

 

Bardziej mylic sie nie mozesz ;)

 

Mam w pracy z dwie, trzy osoby, ktore same z siebie chca pracowac i pracuja w Blenderze.

 

I poki moga wyexportowac OBJ to nawet pytac o pozwolenie sie nie musza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak zaczynałem z blenderem moją naukę z 3d... ahhh...

Później przesiadłem się na maxa. Ostatnio chciałem pokombinowac cos z blenderem, ale jak tylko go pobrałem i zainstalowałem to od razu mi się odechciało, bo ten interface mnie rozwala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, Nie chce nikogo podburzać ale ja najpierw pracowałem w Maxie i nadal do niego czasem wracam, jeśli o mnie chodzi Blender i jego unwrap przewyższa unwrap maxa... jest o niebo wygodniej rozkładać siatkę itp Nad blenderem pracują specjaliści z graficall.org i rzesze innych programistów, jego błędy są łatane i rozwijane nowe funkcje niech mi jakiś stary weteran maxa powie jak rozwinął się max w tym samym czasie?? uwrap praktycznie nie zmienił się od wersji 5 ani o jotę... Nie twierdzę ze max jest do bani(wielu ludzi modeluje i teksturuje w blenderze a składa scenę w Maxie), twierdzę że nie program powinien ograniczać wyobraźnie człowieka... wielu użytkowników blendera twierdzi że interfejs blendera jest bardzo wygodny... Oba programy są bardzo dobre choć przyznam że do niektórych trzeba podejść z głową bez uprzedzeń :)

PS. czy w tych pracach jest coś "nie profesjonalnego"?

http://www.blender.org/features-gallery/gallery/art-gallery/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwrap praktycznie nie zmienił się od wersji 5 ani o jotę...

 

A włączałeś jakiegoś nowego maxa bo to co piszesz jest wyssane z palca. Mam wrażenie że wśród wielu użytkowników panuje jakaś moda na jechanie po maxie bo niby od lat nic się w nim nie zmieniło. Tylko nie wiem czy któryś z nich zna te rewelacje z własnego doświadczenia czy bazuje na podwórkowych plotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle zastanawiam się jaki jest sens porównywać Blendera z Maxem. Blender jest darmowy, a Max nie. Jeśli ktoś chce bez obaw stworzyć jakąś pracę komercyjną to nie musi płacić za soft, moim zdaniem tutaj w ogóle nie powinno być porównania... Blender to dość młody program, który wciąż się rozwija, poza tym przypuszczam, że jest tworzony tylko w wolnym czasie przez grupę pasjonatów, więc nie powinniśmy się spodziewać kokosów z każdym wydaniem, a do Maxa już wiele osób się przyzwyczaiło - stąd ten spór, więc może za kilka lat takie porównanie będzie miało jakiś sens.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..z tą grupą pasjonatów z kolei już ostro przesadziłeś :] chyba się nie łudzisz, że Blender Foundation skupia ludzi, którzy _za_darmo_ w wolnej chwili robią sobie shorcik o króliku a przy okazji poświęcają parę tygodni na pisanie narzędzi..? Kręci się w tym wszystkim więcej kasy niż się może wydawać. Są ludzie, którym na prawdę zależy żeby coś takiego funkcjonowało i nie robią tego tylko i wyłącznie z myślą o community :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności