Skocz do zawartości

Scena 3D: Project HEAD


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam do Ciebie jedną prośbę, jak robisz takie prace do zrób wipa i pokazuj od początku co i jak robisz. Ludzie z forum na pewno chętnie powiedzą Ci w którym momencie robisz coś czego nie powinieneś robić (znowu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Keraj37. Dokładnie tak jak pisze Ex3, jeszcze nie spotkałem się z Twoimi pracami w WIP'ie. Poczytaj o kompozycji, u Ciebie ten temat kuleje, prezentujesz mydło i powidło (aż chce się zapytać gdzie jest skrzynka na listy ;)). O DOFie się nie wypowiadam. Główka ok (pokaż siatkę). Pomysł ciekawy. Pozdr.

Edytowane przez adam_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ant-3d

no wlasnie, napisz co jest twoje a co nie. Mowie tak bo wiem ze korzystasz z gotowych modeli (przynajmniej tak bylo kiedys). Wowczas bedzie mozna ocenic twoja prace. Bo projekt to przyznam Ci sie ze nie wiem o co w tym chodzi. Nie lapie mysli... Cos jakby jakas glowa zastanawiala sie gdzie do cho... podzialo sie to piwo :) Po za tym to w takiej ciemni i dofo blurze wszystko wyglada ok... Swiato to hdri??? Nic wiecej nie potrafie powiedziec.

 

EDIT: jeszcze mala zaczepka :D Przyznaj sie ze kufel Ci najlepiej wyszedl i dlatego najbardziej wyrazny jest :) Prawie jak wklejony przez ta swoja kontrastujaca wyrazistosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to bez sensu robic cos, co pozniej i tak bedzie zblurowane i nie bedzie tego widac, wiec znow praca na -.

Ty nie widzisz tego ze nie umiesz poprawnie ustawic dof`a ? Przeciez nie wiem w jaki sposob trzeba bylo sie namachac zeby dof tak wygladal w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy najerzdzacie na keraj37 a mi jego prace zaczynają się podobać

Zaczynają bo właśnie są dziwne, trudno powiedzieć o co chodzi, ale jakieś skojarzenia działają, mechaniczna głowa, na stole chyba odwrócony procesor w tle projekt tej głowy na komputerze - myślę że to delikatne aluzję które dopełnia ten tajemniczy blur i mistyczny wszędobylski cień

 

Nie jest to technicznie wypas, ale myślę że coś w sobie ma a keraj37 ma swój styl (choć może to zabrzmieć ironicznie)

 

keraj - idź swoją drogą, ale od siebie wymagaj zawsze najwięcej. Czy jesteś zadowolony z tej pracy? Co sam o niej myślisz? Ciekaw jestem?

 

Ktoś kiedyś napisał?

 

The fool who persists in his folly will become wise.

William Blake

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi np. się tu wiele rzeczy podoba, pomimo kilku zjebek. Każdy ma swój styl i podejście do tematu. Każdy chce coś robić na swój własny, indywidualny sposób i trzeba to uszanować. Faktycznie kadr w tym momencie pokazuje wszystko i nic jednocześnie, ale za pewne w tym szaleństwie jest metoda. Głowa to na 99% standardowa głowa z ZBrusha, zmodyfikowana trochę. Możnaby trochę cieniem bardziej pograć, mocniej światło z tyłu ustawić. Ja osobiście lubię mocny DOF, choć tutaj skupia się najbardziej na elemencie, który jest gdzieś z boku (szklanka) i niemal go nie widać. Ale patrząc całościowo nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie - bardzo ładnie. Wśród wszystkich sterylnych prac - świeżych wizualizacji i nowiutkich samochodów - prezentujesz prace, które są bardziej symulacją zdjęć niż pokazanie produktu. IMHO wiele osób przyzwyczaiło się za bardzo do komercyjnych prezentacji, gdzie wszystko powinno być "idealne", aż czasem odnosi się wrażenie, że grafika 3d jest bardziej rzemiosłem niż sztuką. Trzaskając wszystko "pod klienta" wiele osób zapomina często o czymś "dla siebie". Prawda, jest troszkę błędów, ale za sam styl i osobiste podejście do tematu grafiki masz moje poparcie (ale zrób coś kiedyś bez DOF'a) :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym dofem to troszkę przeginacie, nie jest aż tak znowu przesadzony, może z prozdu niepotrzebny, albo mniejszy lekko mógłby być.

 

Scenka ma spory potencjał, lepsza kompozycja i odrobinę pracy nad światłem dodały by jej kopa :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym dofem to troszkę przeginacie, nie jest aż tak znowu przesadzony, może z prozdu niepotrzebny, albo mniejszy lekko mógłby być.

 

Ekhm...Tak patrze na ten obrazek i w miare ostre jest to coś pod głową i szklanka, reszta za mniejszą lub większą mgłą jest...Poza tym jest ciemnooooo...Klimat klimatem, ale co z tego jak nic nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm...Tak patrze na ten obrazek i w miare ostre jest to coś pod głową i szklanka, reszta za mniejszą lub większą mgłą jest...Poza tym jest ciemnooooo...Klimat klimatem, ale co z tego jak nic nie widać

 

Czasami lepiej jak nie widać... To nie takie oczywiste, że jeśli wszystko jest piękne, oświetlone, ostre to lepsze...

W przypadku komercyjnej wizki pewnie by tak było. W dużej mierze to kwestia gustu, czy komuś się spodoba czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki wam koledzy za tak duzy odezew. Wsyztkie komentarze przeczytalem uwaznie i co widzie:

 

Kompozycja troche lezy- zgadzam sie- DOF z przodu- nie da sie ustawic tak zeby go nie bylo w tym wypadku- jest to DOF z kamery v-ray. Ale mi i tak odpoiwada.

 

Glowe rzezbilem w maxie na podstawie base mesh z ZBrush - macie oko!

 

Wszystko jest modelowane nie ma zdjeica tutaj! To co widac w monitorze to tylko fragment- chcialem pokazac glowe tylko.

 

Szczegolne podziekowania dla tych ktorze pozytywnie sie odniesli:) nie zapomne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siatka jest na monitorze przecież..;)

 

 

wlasnie :)

 

 

 

zalosne :[

 

+

 

nie, nie znam sie.

 

ok. co to za wielki problem pokazac siatke sceny, przeciez widac ze glowa z zbrusha (w dodatku byle jak wyglada) a co z reszta modeli?). Pisanie o KLIMACIE w pracy gdzie nic nie widac jest naprawde trawione w sto.

Autor watku jest zadowolony z pozytywnych komentarzy, olewajac tym samym krytyke.

 

" pusty kufel od piwa, owoce, wino i pelno narzedzi "- ja widze kulke, pol kulki, 3 boxy a reszta ?ciemno, dlatego nie widac, dlatego byla prosba o siatke, dlatego zentada...

 

czesc

Edytowane przez JunioR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalosne :[

 

bez przesady, nie znasz się na żartach czy jak?

 

praca ładna, wreszcie jakiś debiut w kompozycji bo jakoś to nareszcie wygląda nawet ;) taka mroczna widać że zaczynasz wyrabiać swój styl i tak trzymać będzie dobrze :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siatka jest na monitorze przecież..;)

zalosne :[

 

Stary...moja wypowiedz była ironiczna, i to bardzo . Wiec mam nadzieje że Twoja odpowiedz nie była do mnie. No chyba że na żartach się nie znasz :]

 

Co do pracy to typowa Twoja "sztuka", strasznie dużo tam czerni która kryje detal..nie wiem chodzi Ci o klimat czy zakrycie błędów?

Wydaje mi się też że pokal lewituje.

PS. to co masz w scenie i nazywasz kufelem to to jest pokal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czytając ten wątek.

Czy ilość detalu, dobre oświetlenie, dobrze zastosowany DOF i dobre AA są wyznacznikiem dobrej pracy "nie komercyjnej".

Gdyby to była wizka dla dewelopera to inna sprawa.

Czasami łamanie typowych zasad daje jakiś fajny nietypowy efekt.

To że dużo kadru jest ciemna i nic nie widać może świadczyć o tym że autor chciał coś ukryć, ale może była to świadoma decyzja. Jednemu będzie się podobał obrazek super doświetlony innemu userowi ciemny sos.

Czasami jest problem inny, super znający się na programach ludzie robią obrazki bez życia, seryjne i plastikowe. Wydaje mi się że keraj37 wnosi coś innego (na to forum), mimo braku w technice.

Edytowane przez claude
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary...moja wypowiedz była ironiczna, i to bardzo . Wiec mam nadzieje że Twoja odpowiedz nie była do mnie. No chyba że na żartach się nie znasz :]

 

Co do pracy to typowa Twoja "sztuka", strasznie dużo tam czerni która kryje detal..nie wiem chodzi Ci o klimat czy zakrycie błędów?

Wydaje mi się też że pokal lewituje.

PS. to co masz w scenie i nazywasz kufelem to to jest pokal.

 

spokojnie, to nie bylo do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie modele sam modelwales?

 

Bo smiem twierdzic ze samochody i monitor sa importowane (siatka jest w trojkatach, a przewaznie jest taka gdy sie cos importuje z pliku *.3ds) moge sie mylic... ale dla niejasnosci napisz :)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie teraz sie obrazi na mnie cala spolecznosc 3dmax ale musze to powiedziec: dziwi mnie to ze jak ktos odwali kawal dobrej roboty postara sie o swiatlo detaliczne modele i innetakie godne rzeczy podziwu wszyscy na sile wyszukuja blede i czepiaja sie ze reka o mm zaduzo ze szyja za krotka i inne takie a przy kazdej pracy gdzie tak naprawde nic nie widac autor maskuje bledy jak sie da nagle wszyscy zachwalaja jaka to praca super i klimatyczna. Moze sie nie znam na sztuce ale wedlug mnie tu brak klimatu to wszystko tak sztucznie robione jest dac jak najwiecej czerni by nie bylo widac bledow a jak nie ma bledow widocznych to taka praca wtedy przebija super scene gdzie jednak mozna dojrzec jakies 2 male bledy. Zrobiony taki tu dof by znow maskowac wszystko co sie da by oceniajacy bal sie ryzykowac stwierdzenia ze cos jest zle bo tego na blurze i tak nie widac. Zostaje jeszcze kwestia modeli czy one naprawde zostaly wszystkie stworzone przez autora czy wziete zywcem z kads.

 

Chcialbym napisac cos milego no ale jednak nie bede szedl za wypowiedziami innych i sie podniecal jaka ta praca ma klimat i w grafice nie chodzi o to by praca zostala starannie wykonana. Wszyscy narzekaja na ta komerche i te vizki nie wiem co jest zlego w zarabianiu pieniedzy na swojej pracy zwlascza gdy prace podobaja sie nie tylko klientowi ale tez innym odbiorcom np userom tego forum.

 

Zuwazylem na forum tak tendencje ze nie warto robic prac w stylu postac jakas machnina itd gdzie w takich pracach zawsze znajdzie sie jakis blad odnosni proporcji przekombinowany design itp lepiej zrobic boxa z dziura dac pelno czerni i zbierac oklaski za klimat. Z tym boxem to odnosnie innych prac ktore w finishu tez niezle sie wybily.

Mozecie mnie zjecach no coz nie znam sie na sztuce nigdy malowidlem z kwadratami i trojkatami tez nie rozumialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modelowalem sam - o ile mozna powiedziec ze glowe z Zbrusha troche modefikowlame. Wole modelowac w XSI Softimage i z tamtad importuje pliki do max'a stad trojkaty:) XSI jest momentami o wiele lepszy do modelowania niz max. Szczegolnie super algorytm smootha (+-) oraz dostepny pod jednym przyciskiem narzedzie do ciecia polygonow.

 

Temporal: Dobrze ze mowisz co czujesz, brava za szczerosc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temporal - może masz racje że to techniczna kicha!

Ja się nie znam aż tak na 3d, ale po prostu jak patrze na ten obrazek, to mam jakieś skojarzenia ciemnego polskiego pochmurnego dnia, jakaś melancholia zmęczenie i senność, chwila zastanowienia nad techniką. Obiekty które tam są też, prowokują jakieś wspomnienia czy skojarzenia. Nie jest to praca super wybitna, ale nie jest też zła. I nie obchodzi mnie w tym momencie czy poligony na głowie są dobrze rozłożone, wali mnie to. Obrazek się całkiem przyjemnie ogląda. Jest coś w tym z marzenia sennego, jakieś nieostre wspomnienia.

 

Naprawdę szanuje ludzi, którzy robią wypaśne wizki (bardzo chciałbym tak umieć, uczę się tego) ale to nie znaczy że to co zrobi keraj37 jest warte pogardy.

 

To tyle, pozdrawiam wszystkich, każdy ma swój gust i nie musimy sobie do gardeł skakać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

zostales zlapany na klamstwie i przywlaszczaniu cudzych prac. to chyba jedna z gorszych rzeczy ktorą mozna zrobic na tym forum. samochodziki odrazu sie rzucaly w oczy, bo widac ZUPELNIE inny sposob budowania siatki, poziom detalu itp niz reszty obiektow.

I Ty moze tego nie zauwazasz, ale ludzie siedzacy w tym latami widza to odrazu.

Straszna wiocha stary. Zapytal Cie ktos o te autka i jeszcze w durny sposob potwierdziles ze je sam zrobiles. I cos na szybko o XSI napisales. Mocno zabrnales.

Trudno tu chyba komentowac. Ukradles i oklamales. Powinienes przeprosic grzecznie kilka razy i nie robic tego wiecej.

NAjsmieszniejsze jest to , ze te obiekty wcale nie byly tego warte.

Klamstwo i kradziez . I nie bojmy sie tego nazywac po imieniu. Ktos musi to owiedziec glosno.

Od dzisiaj badz juz lepszy i nie oklamuj swojich kolegow grafikow.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wooow, spokojnie, nikt tu o kradzież nikogo nie może oskarżać, kannu wyluzuj :)

 

Używanie nie zrobionych przez siebie modeli nie oznacza odrazu, że zostały komuś ukradzione. Jest wiele modeli powszechnie dostęnych za darmo lub komercyjnie, których użycie nie oznacza kradzieży i nie jest absolutnie żadną wiochą. Gdyby to była bitwa, której regulamin wyraźnie zabrania używania modeli "z zewnątrz" to rozumiem, ale tak...

 

No ludzie dajcie spokój, mijacie się z celem tego wszystkiego, a celem jest OBRAZ, oceniajcie obraz, jego walory plastyczne, kompozycję, kolory, światło. Robicie aferę, jakby to była sprawa życia lub śmierci.

 

Nie twierdzę wcale, że tworzenie scenki z "gotowców" jest godne pochwały, ale oskarżenie o kradzież, to już przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ludzie dajcie spokój, mijacie się z celem tego wszystkiego, a celem jest OBRAZ, oceniajcie obraz, jego walory plastyczne, kompozycję, kolory, światło. Robicie aferę, jakby to była sprawa życia lub śmierci.

 

okej to w takim razie nasciagam modeli, powrzucam do sceny zgarne wszystkie nagrody bo zapomne napisac ze moj byl tylko komputer na ktorym renderenowalem i co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest galeria, nie miejsce na takie dyskusje, kiedyś, jak znajdzie się okazja, siądziemy przy piwku i wyjaśnię CI mój punkt widzenia. Polecam jednak nieco szerzej, z wiekszym dystansem spróbować spojrzeć na temat, bo ja tużadnych nagród i kokosów nie widzę. Jak długo działanie ma na celu rozwój, tak długo będę je wspierał.

 

Tak jak napisałem wcześniej, nie jestem zwolennikiem budowania scen z gotowców, ale nie widzę też powodu do takiej burzy jeśli gra nie toczy się o żadną stawkę.

 

Ktoś kto "zgarnia nagrody" w sposób jaki opisałeś stawia sobie świadectwo i prędzej czy później przyjdzie mu za takie działanie zapłacić w ten czy inny sposób. Na pewno kolega Keraj wyciągnie ze swojej pomyłki i całej tej dyskusji odpowiednie wnioski i już do takich incydentów nie dojdzie ;)

 

Tyle z mojej strony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

nie Vorek, to nie tak. koles byl zapytany i powiedzial ze zrobil to sam. to nie jest OK, i to wlasnie jest wiocha i przywlaszczenie sobie czyjejs pracy. i to wlasnie jest klamstwo i to powinno byc napietnowane. I to my musimy o to dbac - bo to nasze srodowisko. Jesli sie nie bedie o to dbac, to sie skonczy ugrafikow tak, jak u poslow czy lekarzy.

Jesli mozna wstawic cudze modele i powiedziec ze sie samemu to zrobilo ,to po jaka cholere coklwiek modelowac ?

I zauwaz, ze w wizkach juz od jakiegos czasu ludzie pisza od razu , ze np : "krzeslo nie moje" itp.

I co tu jest przesadą ? Koles byl pytany przez kilka osob i brnąl w to dalej. Dopiero przycisniety do muru sie poddal.

Mi przecie nie chodzi o prawa autors -> to nie moj problem.

.One sa pewnie z jakiejs kolekcji - ale mam to gdzies - to naprawde nie moj problem. Chodzi o to co ten czlowiek tu odstawia. I podobnych sytuacji bylo juz troche na forum. -> np. wstawianie plikow animacji z mocapa - i to tak charakterystycznych sekwencji, ze wiekszosc grafikow na wiecie je zna.

I nie przechodzmy kolo tego obojetnie . Nazywajmy rzeczy po imeniu, bo jak nie , to za dwa lata bedzie dyskusja typu : "trzeba bylo to tempic w zarodku"

Wiocha i klamstwo.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa to juz wiem dlaczego siaty nie chcial pokazac :D Ogolnie nie chodzi nawet o kradzież czy jakies problemy z uzywaniem nie swoich modeli bo po to ktos je daje do sciagniecia zeby inny mogl uzyc, ale o to wpieranie ze wszystko moje a pozniej wychodzi, ze niebardzo i wstyd :)

pozdrawiam !

P.S ale pomysl z piwkiem dobry :D

Ps 2 Kannu na prezydenta ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ant-3d
Wszystkie modele sam modelwales?

 

Bo smiem twierdzic ze samochody i monitor sa importowane (siatka jest w trojkatach, a przewaznie jest taka gdy sie cos importuje z pliku *.3ds) moge sie mylic... ale dla niejasnosci napisz :)

 

pozdr

 

modelowalem sam - o ile mozna powiedziec ze glowe z Zbrusha troche modefikowlame. Wole modelowac w XSI Softimage i z tamtad importuje pliki do max'a stad trojkaty:) XSI jest momentami o wiele lepszy do modelowania niz max. Szczegolnie super algorytm smootha (+-) oraz dostepny pod jednym przyciskiem narzedzie do ciecia polygonow.

 

Temporal: Dobrze ze mowisz co czujesz, brava za szczerosc!

 

 

a możesz pokazać screena z xsi samochodów chodzi o siatke ?? zrobisz to dla mnie Mistrzu ?!

 

no dziki za komenty, fajnie ze moja praca wzbudza emocje o to chodzi! Akurat samochodziki sa nie moje, ale wole o tym nie mowic bo to zawse wkurza ludzi - ja osobiscie nie widze w tym problemu ale wiem o co kaman:)

 

WSTYD

 

Powiedz po co bylo tak krecic? Przeciez nikt nie chce Cie tu krzyzowac... Wiele osob daje Ci cenne rady, czasami przytyczki ale to wszystko nie po to by Cie pograzyc tylko by pomoc cos zauwazyc, nakierowac na lepsza droga w tworzeniu. Przykro ze tak wyszlo. Mam nadzieje ze na przyszlosc nie bedziesz krecil. Zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności