Skocz do zawartości

Scena 3D: Kompleks klonujący w górze Tantiss


Karrde

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

9 godzin jedna klatka (bez tekstur) 24 klatki w kazdej sekundzie animacji ... animka ma trwac ciut ponad minute ... czyli jakies 70 sek. czyli 24*70*9/24 godziny ... no i wychodzi nam ze bedziesz to renderowal zaledwie 630 dni :) o ile tekstury i super oswietlenie nie wydluzy czasu renderu :)

 

bosh ... jestes szalony ... jestem pod wielkim wrazeniem

 

PS. do uslyszenia za 2 lata ... chce zobaczyc rezultat ;) [lolz]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ql ,ale pochwal się też czasem renderingu :D mam nadzieje ze liczbe godzin bedzie mozna policzyc na palcach jednej ręki osoby z amputowanymi przynajmniej czterema palcami zwarzywszy na to ,że w tej scenie nie ma ani jednej komory klonujacej :DDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak odkopać topic z 17 strony. ;)

 

Anyway, po dość długiej przerwie w tworzeniu tej scenki, zabrałem się za materiały.

I jak do tej pory szło gładko, tak teraz idzie jak po grudzie. :(

 

Na razie zamieszczam testowe rendery (bez AA) - materiał komór klonujących na pewno ulegnie zmianom. Podłoga jest już IMO w miarę dobra, oświetlenie chyba też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz fajowy pomysł lubie takie kimaty całkiem niezle no duzo nawet bardzo duzo roboty przed tobą moge tylko zasugerowac zeby fajnie było jak bys zrobił zamiast niebiskiego materiału płyn który wypełniał by te inkubatory czy co to tam ma byc ale nie do konca tak zeby było widac ze tam jest jakas woda czy coś płynnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pusto, pusto, pusto. Nic sie nie dzieje, wszystko jakby zatrzymane w czasie. Odnies sie do jakchs referek. Chocby nawet z Jedi Knight`a gdzie klimat Gwiezdnych Wojen zostal wspaniale odtworzony. Jesli byles w bazie Imperium to czules ze jestes w bazie Imperium, wszedzie jakas aparatura, przyrzady, wskazniki, konsole, panele itd wszedzie bylo to jakos urzadzone i nie czulo sie brraki jakichs elementow. Tu widac w sumie czyste barierki i to wszystko.

 

Odbicia na podlodze wyszly super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie idzie mi najlepiej z materiałami, postanowiłem ten punkt programu sobie chwilowo darować i dokończyć sam model klonowni. Przy okazji zaszły dość rewolucyjne zmiany w koncepcie. Głównie chodzi tu o balkony z komorami - zostały przerobione na wzór klonowni z komiksu Trylogii Thrawna (który w końcu dorwałem :] ). Na razie jest to wersja low-poly, choć komory dużo więcej poly nie będą mogły mieć, zważywszy na ich ilość. Za to te "murki" przed komorami zostaną wypełnione rurami, kablami, etc. (same murki zamienią się tylko w szkielet).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fajnie,fajnie, chociaż za gęsto tego jest..brakuje jakiegoś sprytnego mechanizmu odbierającego klony z komór(albo same komory) ...może wywalić ze 2 środkowe rzędy na każdym piętrze i w ich miejsce umieścić jakiś ruchomy pas..albo specjalne szyny po których będą poruszać się jakieć roboty przystosowane do opróżniania komór... pomyśl nad tym bo to bardzo ważna sprawa (przynajmniej dla mnie : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW....respect za wszystko, dokladność, rozmach scenki, pomysł i wogule. Jak z początku ogladalem, jak jeszcze bez tekstur bylo to mi to gwiezdne wojny przypominalo, taki klimat, te panele,komputerki itd. wiec spox.

aha...Sharp ma racje, jak dla mnie tych komór jest teraz za duzo, no ale to juz twoja koncepcja, a co do mechanizmu to mozna np. jakies szyny na suficie, albo na tych "murkach", tymbardziej ze beda mialy jak mowisz jakies kable itp. ; albo mi sie przypominają (ale to juz tak bardzo sf) maszyny z Matrixa 1, jak Neo zostal odłączony to byla taska fajna scenka jak te maszyny zbieraja te ludzkie kokony, czyli cos w stylu macek nie wiem...z podlogi....no ale masz pewno wielka wyobraznie i mysle ze cos czadowego wykabinujesz....

Powodzenia i czekam na dalsze postepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe komory gotowe - więcej szczegółów raczej mieć nei mogą, zważywszy, że w takiej jednej "ćwiartce" klonowni jest ich ponad tysiąc.

 

I raczej zostanie ich taka ilość, bo mi się bardzo podoba. Zaś mechanizm ich opróżniania jest już w trakcie opracowywania. :]

 

I sorry za tyle bugów w renderach, ale renderowałem testowo na niskich ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakis zabojczy benchmark bedzie? ;)

taka mala rada, jesli chcesz by finalny render w ogole wystartowal oraniczaj maksymalnie geometrie. jesli bedziesz robic ujecia takie jak na ostatnich obrazkach to skomplikowane obiekty w tak malej skali beda gorzej wygladac niz lowpoly bo sampling renderera narobi ci duzo bugow. to samo sie tyczy bitmap, duze bitmapy w malej skali beda mniej ostre niz male mapy. najlepiej miec dwie wersje modeli do ujec makro i mikro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to będzie benchmark w stylu - "komu szybciej proc się stopi przy renderowaniu wszystkich obiektów". :D

 

A tak na serio to wiem, że powinny być modele low i hi poly na różne okazje, ale hmm.. leniwy jestem. ;) Sądze jednak, że rozsądek przeważy u mnie i takie low-poly modele zrobie.

 

A teraz kolejny update - główna kolumna przeszła pewne modyfikacje i tak już raczej zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I njalepiej, żeby to wydrukować na bilbordzie:D Przetestuj scenę ujęcia finalnego, i usuń obiekty, które są zbędne. Starsznie to przekombinowane. Ogólnie bardzo ładne. Niebieska tekstura zbyt nasycona. Nie będzie dobrze wyglądać. Jak dojdą odbicia reflesyjne to się dopiero procki zagotują:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ci się tylko wydaje. Czym będzie bliżej końca tym będą większe problemy z zapanowaniem nad całością. Skutkiem czego nie otrzymasz modelu, dzięki któremu będzie można uzyskać scenę jaką się tylko zamarzy. :)

Uwierz mi:D

Chyba, że jestem złym prorokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem małe testy oświetlenia i kolorystyki finalengo renderu. W pierwszej wersji mamy ciepłe kolory na ogół klonowni rozświetlone na dole przez zimne lampy, a w drugiej wersji dokładnie na odwrót.

Która Wam się bardziej widzi?

(oczywiście nie jest to jeszcze finalne, to tylko testy, przymiarki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności