Skocz do zawartości

emmilius


emmilius

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 806
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Resh - łapki trochę na pałę malowane i wyszło jak wyszło

Florian - aureola, hmm nie do końca, eksperymentuję z jakimiś dziwnymi dodatkami może się coś sprawdzi, ryj brudny bo po części zamierzone, nie zależało mi na gładkiej buźce

EC - wskazujący jest ino się z flaszką zlewa =]

 

a stwór poszedł w eter w niezadowalającej już nawet dla mnie wersji -=> LINK

 

żeby pusto nie było...

torso_small.jpg

a jak już namalowałem to pokazałem mojej dziewczynie która zobaczyła coś takiego

zaboludz.jpg

jak miło gdy ktoś dostrzega w tym co robisz coś więcej =]

 

a tu poległem na szkicu i się rozlazło, w ogóle się spieszyłem bez sensu nie wiem ... no wrzucam... e tam...

martwa_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilius ale to i tak fajnie że Twoje prace wędrują, jeśli to klient to trzeba pogodzić się że są różne gusta,robiłeś ten layout do strony cały?bo całkiem fajny klimat ma ;)

Sama ilustracja bardzo słabo wykorzystana, można było więcej z niej ukazać spokojnie,

nie przemyślana ta maska odcinająca.

Akwarele całkiem niezłe, chyba nie ma się czego wstydzić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telka - dzięki. No nie jest niestety tak różowo że ktoś znajduje moje pracki w necie dostaje szczękopadu i składa zamówienie. Była po prostu potrzeba a że moja praca była skończona i w miarę pasowała do www to dlatego się tam znalazła. Reasumując :D gdyby ktoś z was w tym samym czasie zrobił coś podobnego na podobnym poziomie lub lepszym sprawa mogła by przybrać inny obrót. W linku który zamieściłem moja jest tylko ilustracja a właściwie jej część - powinienem to napisać na początku :/

Edytowane przez emmilius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie namalowałeś pana dyr. z pokoju obok ;) choć ten którego widuje jada kebaby nie hamburgery ;) scena ze stworkiem w jaskini fajna- a sam stwór kojarzył mi się n ieco z tym z gwiezdnych wojen co mu flaczki z brzucha wycięto i w brzuchu się schowano. No a może nieco przypomina jabberwocka zresztą nieważne mi się klimat obrazka podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wąski w pasie ten koń jest, wygląda to trochę tak jak byś dolna partię bez refki potraktował. Są dysproporcje między kopytami. Nie wiem może to przez tą pozę ale odnoszę wrażenie że się za bardzo wydłuża to zwierzę od dołu. A tak to na plus że się targnąłeś na taki zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękówa. Korzystałem z kilku refek ale zapomniałem widać o najważniejszym, czyli o ogólnych proporcjach. w szczególności dolnej części.

 

Z racji że na moim obrazku i na refce (obrys ze zdjęcia) perspektywa jest podobna w sensie osadzenia konia na ziemi, pokusiłem się o naniesienie kilku kresek i kropek.

horse_equal.jpg

 

-Widać że poległem na nogach :/

-Za wielkie kopyta, nie zgadzam się. Często lubię lekko naginać proporcje stóp i rąk (kopyt) - nie wyszło mi? Trudno, kiedyś mi wyjdzie :D a po za tym inspirowałem się koniem irlandzkim który przez włosie na kopytach ma je jakby optycznie większe.

-za chudy w pasie, sam nie wiem, miał być mroczny, lekko żylasty, kanciasty, wychudzony - możliwe że tak, pomyślę.

 

kurde ciężko w ogóle namalować konia z jeźdźcem...

 

p.s. Qbiś - uśmiałem się z tego kabanosa=]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... konioznawcą nie jestem ale po analizie tych kresek i kropek, które przesłałeś wydaje mi się teraz, że te kopyta może nawet nie są znacznie za duże ale po prostu jest parę drobnych niedociągnięć, które złożyły się na to (i uwypukliły) te kopyta.

Mianowicie, wydaje mi się, że nawet jeżeli w pasie ma być taki chudy to zad powinien mieć jednak większy, wypuklejszy bo u Ciebie koń zwęża się ku dołowi dosyć jednostajnie aż do ogona.

Oprócz tego mam wrażenie, że pysk też powinien mieć minimalnie większy.

Po powiększeniu tych części ciała (szczególnie tyłu), wydaje mi się, koń powinien stać się mniej "kabanosowaty" i tylne kopyte już nie wydawałyby się aż tak duże, chociaż powinny być chyba jeszcze minimalnie zmniejszone.

 

Pozwoliłem sobie trochę namazać:

 

darkhorse_hxsparx.jpg

 

Do samego jeźdźcy nie mam zastrzeżeń i w ogóle ładnie jest koń pocieniowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny koncept, może brakuje tylko wyrazu twarzy jeźdźca, z chęcią bym go zobaczył z shoutem na ustach (ew jakiegoś wyrazu emocji),tak to trochę zbyt skupiony jest.

Fajnie byłoby zobaczyć więcej takich portretów w Twoim wykonaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khaz, Swiezy - dzięki. Nie że się tam tłumaczę ale kuń miał być nieco większy niż normalny, nie do końca wiedziałem jak to będzie w odbiorze, co by jak niziołek nie wyglądał. Wyraz twarzy nie bardzo bo to co on ma to złota maska. Więcej portretów? Niedługo będzie krecik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tyłek i tłów wg mnie źle się czyta. Reszta jest na prawdę super. Przeszkadza mi, że wszędzie dajesz ten łańcuch z pędzla i tą samą broń. (Widzę już któryś z kolei raz bardzo to odstaje od wydetalowanej reszty). Dla pokazania, że to koń jest duży a jeździec rozmiarów człowieka przydałby się jeszcze jakiś element w tle czy obok sugerujący nam to. Najlepiej jakieś inne zwierze (z roślinami może być różnie). Ogólnie to już osiągnąłeś naprawdę wysooooki poziom i to czego się czepiam (i inni) to takie pierdółki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco poprawione. W sumie to poprawki są końsmetyczne, bo co bardziej ruszyłem to miałem wrażenie że tylko papram sprawę. Dodałem jakieś haki do łańcucha, pomniejszyłem rozkrok, wychudziłem kopyta, pogrubiłem nieco brzuch, pogrubiłem zad, powiększyłem trochę łeb... i nie wiem co jeszcze.

Miłe słowa Florian ale wiesz z tym moim poziomem... Łańcuch taa, wale często customa ale co do broni to się nie zgodzę :D korbacz namalowałem pierwszy raz zdaje się =].

 

Koń...

dark_horse_rider_v2.0.jpg

plus dwa ćwiczenia, perspektywa i cień. Mam nadzieję że nic nie schrzaniłem.

boxes_and_wall.jpg

 

boxes_and_wall_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym Cię kwestionował ale starając się szukać błędów w opcji nr 1 z perspektywą na prostopadłym prostopadłościanie i kwadracie na bocznej ściance chyba za mocne te cienie rzucone trochę brak konsekwencji w stosunku do reszty.

W równoległym prostopadłościanie i sześcianie perspektywa się nie zgadza, w różnych kierunkach są krawędzie.

Drugie ćwiczenie super wyszło tak jak powinno mi się wydaje,mogłoby być wzorem dla pierwszego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze dać trochę światła odbitego od podłoża na zacienione ścianki, tam gdzie stykają się z podłożem.

 

Jeździec super ale jakbyś wpuścił troszkę życia w cień )tak jak zrobiłes na końskich nogach) byłoby jeszcze lepiej. I łańcuchy zostały w tyle, parę kresk światła na nich by też nie zaszkodziło, no i w paru punktach mógłbys tę martwą regularność ogniw urozmaicić kilkoma ręcznie malowanymi odcinkami i byłoby git. Aha i strzemiono mu daj coby zadowolić widownie skłonną do czepiania się p[ierdół. Ale tak pomijając czepianie to fajnie się dzieje, o wiele więcej w tym obrazku dobrego niż złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praca z koniem coraz lepiej się prezentuje :) ew. poprawki już poprzednicy podali, ja jeszcze dodam, że lewe górne kopyto konia trochę za jasne jesct chyba i odcina się od czarnego brzucha.

Ćwiczenia też dobre, i zgadzam się z EC, że fajnie by było jeszcze w nich uwzględnić światło odbite od powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konik ładnie się zapowiada, kolor oka fajnie wyłazi.

na tym rys z liniami konstrukcyjnymi cienie nie trzymają perspektywy a nawet zbiegają się w odwrotnym kierunku co jest troche mylące, jesli światło miało by padać pod kątem to cienie powinny sie zbiegać do jakiegoś punktu na lini horyzontu jeszcze bardziej na lewo od tego z lewej, do prawego punktu krawędzie cieni się zbiegaja ok.

 

edit: rozrysowałem zeby bylo wiadomo o co mi chodzi:

boxesandwallkopia.jpg

 

Edytowane przez WWWoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Swiezy sam się dopiero uczę. Woj zauważył zwalone cienie i faktycznie w pierwszym ćwiczeniu się rozjechały ale już wiem czemu. Jak przesuwałem punkty wektorów to niechcący zaznaczyła mi się cała linia i punkt zbiegu dla cieni szlag trafił. W drugim zdaje się jest ok. Dzięki za odwiedziny.

Edytowane przez emmilius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wogole to trudne se robisz te ćwiczenia takie lekko poobracane figury względem siebie to jest jazda troszku i do tego z niewielkimi różnicami wielości, łatwo sie pomylić, no ale chyba o to w sumie chodzi. Kiedys strasznie sie zamotałem z narysowaniem 3 piramid obróconych troche, wydawało mi się to proste a dość długo nie mogłem ich wyznaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woj, nad piramidami sam się zastanawiałem ale raczej nad ich podstawą czyli elipsą. Jak prawidłowo wykreślić elipsę poniżej linii horyzontu? Próbowałem na kilka sposobów i każdy wydawał się ok, ale pewnie żaden nie był prawidłowy.

 

Poniżej kolejna ilustracja do przyszłej niedoszłej browserówki. (pisałem że u mnie słabo z envirami?) gość na pierwszym planie zerżnięty z mojego jakiegoś speeda

Medivalen%201200a.jpg

i jeszcze jakiś wodniak

storczyk_small.jpg

 

edit: Qbiś - faktycznie. Nieco poprawiłem. Wniosek - problem z bryłami podstawowymi :/

Edytowane przez emmilius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszym wieże jakieś troche płaskie wyszły.Cień na nich zaczyna sie od środka i do końca prawej strony jest w zasadzie taki sam a lewy brzeg potraktowany jest jaśniejszą linią, wieże są owalne więc powinny być chyba bardziej gradientowo pocieniowane (z delikatnymi przejściami) a nie "pasmowo"

 

akwarele bardzo fajnie wyszły - szczególnie płatki, doniczka najmniej mi się podoba.... nie wiem czemu, brakuje mi czegoś w niej, może mocniejszego cienia z lewej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ilustracji brakuje raczej rozróżnienia planów, wszystko wydaje się tak samo namalowane. Zamek w centralnej części sprawia, że całość jest bardzo symetryczna. Poza tym ludziki chyba za duże.

Co do wykreślania elips: najlepiej wpisywać w kwadrat/prostokąt. Tzn narysować go w perspektywie, poprowadzić przekątne, i w około ich 1/3 utworzyć punkty. Będą to punkty styku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enviro ma złą perspektywe(różna perspektywa i horyzont dla zamku/ludzi/herosa) i mocno jest skala zaburzona.

Pewnie to wymóg tego projektu ale kadr(jego długość) jest mega czerstwy

 

porób troche szkiców komp z envrikami a potem podziałaj cos ze zdjęć :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, perspektywy nie wykreślałem - rysowane na pałę. Docelowo na obrazek wjeżdżał jakiś gradient z lewej po sam zamek i z prawej po koniec drzewa plus tytuł też od strony zamku, dlatego taki długi kadr. Pomijam ramkę menu która zasłaniała część dołu. Ale nie oto chodzi, nie czuć przestrzeni, kolory leżą, bla, bla, bla zamiast biadolić biere sie do roboty...

 

Poproszę was o zdanie zanim oddam kolejny prezent. Dziewuszka lubi koty więc jest na portrecie i tylko jeden kot przyszedł mi do głowy który mógłby mieć kilka ogonów :D

KAROLINA%20pudziana%20test.jpg

refa

KAROLINA%20foto.jpg

Edytowane przez emmilius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle, ale na pewno 100 razy lepiej by Ci wyszło gdybyś ją narysował z natury, fotka przekłamała jej rysy twarzy. Dym na dole wygląda sztucznie, wziąłbym go do poprawki, kot też sprawia wrażenie przyklejonego - powinien rzucić jakiś cień na jej koszulkę. Na jej włosach z lewej strony nie powinno być tego niebieskiego światła. Podoba mi się ten motyw z ogonami. A no i możesz ją bardziej zarumienić, czerwieńsze usta, policzki, delikatnie przyciemnić okolicę oczodołów - tam zawsze jest cień a fotka nie zawsze to pokaże. Miejscami brudnawe kolorki, ale ogólne wrażenie bardzo spoko. Chociaż ta dziewczynka z truskawą była tysiąc razy lepsza. Jeszcze odwołując się do zamku, mam wrażenie że trafiły Ci się słabsze dni, potrafisz zdecydowanie lepiej i pewnie niedługo nam to pokażesz. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba. Co do takich prezentów naprawdę, nie szkodzi iluzja naklejenia ;). Nie znam dziewczyny, ale po refce wydaje mi się, że oczy są za małe, albo coś innego jest z nimi nie tak. Na Twoim obrazku twarz wydaje się wydłużona. Możliwe, że to złudzenie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna być zadowolona ;) Buziak za prezent masz już zagwarantowany. Jak dla mnie sympatyczny obrazek, a dziewczę wyszło podobnie. A kot był niebieski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności