Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Sewer napisał:

Jak ja nienawidziłem malowania tych martwych i rysowania krzeseł...

dopóki nie zrobisz tego z własnej nieprzymuszonej woli 😉  A może po prstu się nachlał i trafił tam przypadkiem? "Jak już tu jestem to namażę" 

 

Fajne malowidło. Stal młotka kozak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę, że mnie widziałeś na siłowni na strefie oldschool bez koszulki ale kiedy zdążyłeś mnie narysować to nie zgadnę, skupiony byłem na treningu 🙂 Ale następnym razem to narysuj mi też długie włosy a nie tylko kwadratowe cyce, z włosów też jestem dumny :D

Koksu wyszedł mega, widać, że naturals 🙂

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Nie starczyłe mi czasu na włosy, TRENing za szybko się skończył!

Szybki test nowej (jak dla mnie) funkcji w Kricie, nagrywarki timelapsów:

0001-0583.avi

edit: Pytanie o forum: da się video jakoś osadzić żeby odtwarzałe się je w poście bez ściągania na dysk?

Edytowane przez EthicallyChallenged
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EthicallyChallenged chyba bez YouTube'a, Vimeo lub innego tego typu myków się nie da, a przynajmniej nic o tym nie wiem.

Cytat

Po zrobieniu jednego węża chciałem sprawdzić, czy dam radę zrobić 2

tak zaczyna się uzależnienie 😉 

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, EthicallyChallenged said:

edit: Pytanie o forum: da się video jakoś osadzić żeby odtwarzałe się je w poście bez ściągania na dysk?

tak, dodajesz mp4, webm do posta i potem tam niżej klikasz insert i już 

ZwEQmmh.jpg

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

supcio.

Tak w głowie mi sie nasuneło pytanko, czy rzeźbiłeś kiedy może? 😄

Jestem ciekaw jak bardzo przekładają się umiejetnosci rysowania na rzeźbienie. 

Albo na odwrót umiejetnosci rzeźbienia na rysowanie. Bo mnie coś ostatnio ciągnie do tego żeby sobie porysować, a jestem totalnym beztalenciem jesli chodzi o rysunek i sie zastanawiam czy jest wogole sens 😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ArnoldSzczesliwy napisał:

supcio.

Tak w głowie mi sie nasuneło pytanko, czy rzeźbiłeś kiedy może? 😄

Jestem ciekaw jak bardzo przekładają się umiejetnosci rysowania na rzeźbienie. 

Albo na odwrót umiejetnosci rzeźbienia na rysowanie. Bo mnie coś ostatnio ciągnie do tego żeby sobie porysować, a jestem totalnym beztalenciem jesli chodzi o rysunek i sie zastanawiam czy jest wogole sens 😄

rysunek przenosi sie w 100% na modelowanie/sculpcenie 🙂 patrzenie na refki, czucie odleglosci, myslenie o mierzeniu odloglosci wzgledem innych elementow na postaci itp. Do tego jak sobie poprobujesz renderowac obrazki to zrozumiesz co sie dzieje we viuporcie jak patrzysz na model. Zaczniesz rozumiec dlaczego czasem cos wyglada tak a nie inaczej 🙂 

 

Ja sam jestem turbo hujowy w rysowaniu, ale nic mi tyle nie dalo ile sesje lajf drawingu 🙂 i oczywscie dobry nauczyciel ktory pokazywal mi co i jak hehe

 

ps. sorry ze sie tak wjebalem w pytanie nie do mnie 🙂 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KLICEK napisał:

ps. sorry ze sie tak wjebalem w pytanie nie do mnie 🙂 

To samo bym napisał lol. Od drugiej strony dodałbym, że najważniejszych rzeczy w rysowaniu, czyli proporcje, gest postaci, uczy się przy rzeźbieniu i to na bank bardzo pomaga w rysowaniu. Te trochę mniej ważne ale też ważne, czyli jak walor w skali od czarnego do białego przekłada się na kartce na zmiany formy to chyba trochę odmienny temat, ale jestem pewien że dobremu rzeźbiarzowi o wiele łatwiej pójdzie nauka rysunku niż komuś kto nie rzeźbi.

Moje próby rzeźbienia:

https://www.artstation.com/artwork/o4GJk

https://www.artstation.com/artwork/lg1DG

https://www.artstation.com/artwork/v19E4D

https://www.artstation.com/artwork/2q91DK

15 minut temu, ArnoldSzczesliwy napisał:

Bo mnie coś ostatnio ciągnie do tego żeby sobie porysować, a jestem totalnym beztalenciem jesli chodzi o rysunek i sie zastanawiam czy jest wogole sens

Polecam gorąco, i nie patrz na to w ten sposób ("jestem beztalenciem"), regularna nauka choćby 15 minut dziennie i sam siebie zadziwisz, to nie jest kwestia talentu, umiejętność jak każda inna, praktyka czyni mistrza etc, etc.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ArnoldSzczesliwy napisał:

dobra pany to namowiliscie mnie xD  dzieki za odp. i juz dalej nie spamuje pozdro 😄 

jak dla mnie mozesz spamowac 🙂 a ja tez musze wrocic do szkicowania i rysowania. Ostatno tylko rzezbienie i nic wiecej troche trzeba zachowac pary na dalsza czesc roku 😄

 

Moze jakies wspolne malowanie na hangoucie czy cos? 😄

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, EthicallyChallenged said:

 

spoko a jakbyś miał jakieś pytania, wątpliwości to załóż teczkę 2d i pokaż jak idzie, też jestem ciekaw podejścia rzeźbiarza 😉

 

26 minutes ago, KLICEK said:

jak dla mnie mozesz spamowac 🙂 a ja tez musze wrocic do szkicowania i rysowania. Ostatno tylko rzezbienie i nic wiecej troche trzeba zachowac pary na dalsza czesc roku 😄

 

Moze jakies wspolne malowanie na hangoucie czy cos? 😄

 

Ta poogarniam sprawy i od czerwca zaczynamy rysowac 😄  Teczka 2d bedzie zakładana, to sie troche pośmiejemy 😄 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki KLICEK!

Cały tydzień minął mi na budowaniu przenośnej sztalugi która w zamyśle pomoże mi pomalować trochę olejami na świeżym powietrzu. Projekt bazowałem na tutorialu James'a Gurney'a z paroma modyfikacjami i usprawnieniami. Pierwszy test w domu mam za sobą i jest zajebiście. Wszystko co potrzebne mieści się w plecak i waży niecałe 6 kilo, więc niedługo mam nadzieję zrobić test polowy i dać znać jak poszło 🙂

sketch_easel_test_01.thumb.jpeg.2a27cc64ea0822fcf4bf33aee56e180d.jpeg

Edytowane przez EthicallyChallenged
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy test mam za sobą i było rewelacyjnie, dawno mi się tak przyjemnie nie malowało, ergonomia prawie na maxa (przyszły mi do głowy 3 usprawnienia), wszystko pod ręką, żyć nie umierać. Nawet deszcz mnie nie zniechęcił, ja trafię na słoneczny dzień to będzie nieziemsko fajnie. Tu małe sprawozdanie jak to w praktyce wygląda:

5D4808A0-2587-42B4-97AE-0DEA5BD8039D.thumb.jpeg.4f0ae1d79371cc2810db596f0f8f3466.jpeg

  • Like 4
  • bogactwo 2
  • Wow 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, EthicallyChallenged napisał:

Pierwszy test mam za sobą i było rewelacyjnie, dawno mi się tak przyjemnie nie malowało, ergonomia prawie na maxa (przyszły mi do głowy 3 usprawnienia), wszystko pod ręką, żyć nie umierać. Nawet deszcz mnie nie zniechęcił, ja trafię na słoneczny dzień to będzie nieziemsko fajnie. Tu małe sprawozdanie jak to w praktyce wygląda:

5D4808A0-2587-42B4-97AE-0DEA5BD8039D.thumb.jpeg.4f0ae1d79371cc2810db596f0f8f3466.jpeg

Cozak mega 😮 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki RaVirr. Witam ponownie w moim fotoblogu, chciałem się pochwalić usprawnieniami mojej szkicosztalugi i nowym obrazkiem:

image.thumb.jpeg.5ea9728661660e2e7ed071dce26574b2.jpeg

Jak widać teraz pędzle mam po lewej, bo po prawej wchodziły w paradę, za to po prawej pojawił się wieszaczek na naczynie do czyszczenia pędzli. Poza tym ostatnim razem nie pokazywałem, bo były chmury i deszcz, ale podczas słonecznych dni światło odbijające się od płótna i palety niemiłosiernie jebie po oczach i tu na ratunek przychodzi ekran rozpraszający światło przykręcony do ramienia które dzięki użyciu przy projektowaniu go zaawansowanych technologii 3D pozwala na rozproszenie światła padającego z prawie każdego kąta i kierunku:

ezgif-2-9202a8a278.gif.a49d975e3f494c180f64245018f62e4d.gif

Edit: wczoraj po dodaniu usprawnień odetchnąłem z ulgą że wreszcie zostało zakończone modelowanie i pokusiłem się na trochę teksturowania. Nie miałem chęci zrobić tyle ile chciałem, ale dałem radę ozdobić główny panel dwoma wężami . Ten po prawej to wąż "daj z siebie wszystko" który ma ciśnienie na efekt końcowy i chce, aby praca była cięzka a obrazek przepiękny. Ten z lewej, wąż "baw się dobrze", ma w dupie jak wyjdzie, byleby się fajnie malowało. Oba węże toczą niekończącą się walkę o to, jak powstaje i dokąd zmierza każdy szkic.

image.thumb.jpeg.bc4221c2a6b1e6a75a82cc8b3d5c2fc1.jpeg

Edytowane przez EthicallyChallenged
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności