Skocz do zawartości

The Witcher 2 - projekt potwierdzony


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zapewne wszyscy już wiedzą do sieci kilka dni temu wyciekł wewnętrzny film firmy CD Projekt RED przedstawiający rozgrywkę gry The Witcher 2. Wiadomość o tym filmie pojawiała się praktycznie w każdym serwisie związanym z grami komputerowymi potwierdzając fakt, iż firma od jakiegoś czasu przygotowuje drugą część przygód Geralta.

 

W ciągu tych kilku dni, aż wrzało odnośnie owego "wycieku". Przede wszystkim nie uwierzono w fakt, iż jest to wyciek, pomimo, iż pojawiło się oficjalne stanowisko szefa studia CD Projekt RED opublikowane m.in. w serwisie Polygamia. Większość osób która widziała film twierdziła, że jest to celowe działanie marketingowe.

 

Ale nie o tym chciałbym napisać. Tak naprawdę, uważam, że nie jest ważne czy był to wyciek "kontrolowany" czy nie. Znamy oficjalne stanowisko, wiem też, że wiele osób związanych z projektem potwierdza je. Zostawmy to! To nie jest ważne.

 

Film trafił do sieci, w obecnych czasach trudno jest usunąć film "z obiegu" z internetu. Usunięcie z jednego źródła spowodowałoby, iż pojawiłby się on gdzie indziej. Takie koło...

 

Najważniejsze, wiemy, że prace nad "Wiedźminem 2" trwają, zostało to potwierdzone przez "źródło", ja trzymam kciuki za projekt i życzę mu, aby odniósł jeszcze większy sukces niż pierwsza część.

 

Chciałbym zakończyć ten wpis pozdrawiając wszystkich związanych z projektem (szczególnie te osoby, które widać na filmie) z małym apelem. Jak tylko projekt będzie już w takiej fazie, że będzie można coś więcej o nim oficjalnie napisać. Pamiętajcie o naszym serwisie :) Z chęcią napisalibyśmy coś więcej o kulisach tworzenia gry.

 

Tymczasem zapraszam te osoby, które nie widziały jeszcze owego filmu do jego obejrzenia:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wszystko pięknie, ładnie, grafika świetna, jeśli fabuła będzie trzymać co najmniej poziom pierwszej części, to będzie to hit :) Tylko jedna rzecz mnie wkurza przeogromnie... dlaczego, do ciężkiego ****, dorobili Geraltowi kucyk ? Jeszcze mogli mu warkocz zapleść i wpakować w ludowe, kurpiowskie kiecki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na przyszlosc - dlaczego ograniczac gre do grania tylko Geraltem? Przeciez Wiedzmin to profesja - wiedzminow bylo wielu wiec moznaby pokusic sie o tworzenie postaci (zawsze to mi sprawialo frajde w RPG czy to papierowym czy komputerowym). Geralt jest swietny i w ogole ale kilka fryzurek, kolorow wlosow, kilka twarzy do wyboru i moze kilka rownych talizmanow (a nie tylko wilczy) do wyboru i juz kazdy moze podpasowac postac do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga część się zapowiada świetnie, tylko ten warkoczyk gejowaty jakiś...

 

 

dlaczego ograniczac gre do grania tylko Geraltem? Przeciez Wiedzmin to profesja - wiedzminow bylo wielu wiec moznaby pokusic sie o tworzenie postaci

 

 

Wątpię żeby gierka była taka klimatyczna gdyby się nie grało Geraltem. Jestem fanem książek o wiedźminie i czułbym się oszukany jakbym miał grać postacią, która nie ma żadnej historii w świecie wiedźmina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie pięknie ale wyrazy twarzy w cutscenkach są tak fantastyczne, że mam ochotę odejść od komputera. Panowie! Mamy XXI wiek i drewniane twarze (jak i pozy) są już dawno nieaktualne.

 

Uncharted? Heavenly Sword? Znacie takie tytuły? Na pewno :)

Edytowane przez Leru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawajcie mi Wieśka 2, natychmiast, bo jak nie to się potne mydłem w płynie. *w*

 

Wygląda bosko tylko te twarze takie sztywne :) Mam tylko jedne oczekiwanie co do dwójki a co mi się nie podobało w jedynce, oby był trudniejszy, bo jedynka trochę za mało wymagająca w walkach była xD eliksirki prawie się nie przydawały nawet na najtrudniejszym poziomie xD no z wyjątkiem jaskółki i kota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na przyszlosc - dlaczego ograniczac gre do grania tylko Geraltem? Przeciez Wiedzmin to profesja - wiedzminow bylo wielu wiec moznaby pokusic sie o tworzenie postaci (zawsze to mi sprawialo frajde w RPG czy to papierowym czy komputerowym). Geralt jest swietny i w ogole ale kilka fryzurek, kolorow wlosow, kilka twarzy do wyboru i moze kilka rownych talizmanow (a nie tylko wilczy) do wyboru i juz kazdy moze podpasowac postac do siebie.
No kolego gdyby nie Geralt to nie byloby wlasnie tego smakowitego klimatu. Wlasnie o to chodzi ze chodzi o Geralta :D Drazni troche ten kucyk, lepiej bylo jak mial dlugie rozpuszczone piora :) Alpha wyglada swietnie a "ponoc" powstala pol roku temu wiec skoro to bylo pol roku temu i tak swietnie wygladala alpha to jestem spokojny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ant-3d - no to mamy po prostu inne podejscie ;) Ja tam Geralta w wersji ksiazkowej meczylem wielokrotnie (nawet po tym jak Sapkowski zmienil powiesc w militarno-polityczna sage ;)) i BARDZO cenie wszystkie postaci ale nie mialbym nic przeciwko temu gdyby po wymeczeniu Bialego Wilka zrobic gre osadzona po prostu w tym universum ale na zasadzie Morrowinda/Obliviona - tworzysz sobie postac i napierasz. Teraz to dopiero 2 odslona ale chyba w koncu Geralt sie przeje? Czy nie? Ja tam widze ogromny potencjal w samym swiecie. Taki tam pomysl poprostu.

No i oczywiscie czekam na KAPITALNE cinematiki z jakims konkretnym, geraltowym sredniowiecznym kung-fu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi: zgadzam sie z Toba ale pod warunkiem ze rownolegle beda wychodzily rpg'i z Geraltem w roli glownej bo bez Geralta, dla mnie przynajmniej, to juz by nie bylo tego czegos w tym klimacie. Poprostu z postacia Geralta mozna "zżyć" sie, w Wiedźminie I bardzo fajnie oddali klimat, bardzo mi sie podobalo. Trzymam kciuki by Wiedźmin II byl równie udany a najlepiej jeszcze lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martwcie sie, w CDP wszyscy wiedza co sie robi na swiecie i jaki jest poziom. Az czasami nie mozna juz zniesc tego porownywania z Anczartedami, Hewenlisordami i innymi Metalgirsolidami ;) Pamietajcie, ze film przedstawia wczesna wersje alpha.

 

@Nezumi: granie innym bohaterem? Gdyby to byla zwykla napierdzielanka to pewnie nie robiloby roznicy, ale to RPG z silnym zwiazkiem miedzy bohaterami. Triss lecaca na innego Wiedzmina? Bez sensu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi

Geralt musi być D: Jakieś bezosobowe indywiduum można sobie wsadzać w MMORPG, ale w singlu powinien być konkretny bohater D: Nie wyobrażam sobie Gothica bez tajemniczego bezimiennego D:

 

@VS_

Dzieci też mają prawo zajmować się grafiką i grać w gry, nie ważne czy te dzieci mają 19 czy 50 lat :O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no - oczywiscie, ze mowie tu o RPG *OSADZONEJ W REALIACH* a nie o wsadzaniu w miejsce Bialego Wilka jakiegos tam innego kogos. Wybieglem za daleko w przyszlosc - ale nawet saga o Geralcie ma swoj koniec a wykreowany swiat jest rewelacyjny.

Poki co napedziliscie mi smaku na kolejna powtorke z Geralta w wersji ksiazkowej (ech ta Yennefer - to nic ze ma juz swoje lata :D). No i musze uprosic rodzinke zeby poslali mi pierwsza czesc bo jakos nie wyobrazam sobie grac w wiedzmina po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W filmie nie podobają mi się dwie rzeczy. Pierwsza to walka. Nie chodzi o animacje tylko o to jak zachowuje się przeciwnik. Geralt macha mieczem a ten stoi jak kołek i daje się okładać, w tym czasie drugi chyba sędziuje. Druga sprawa to pokazówka znaku w środku wioski. Niby ludzie mieli się zbiec i podziwiać widowisko, ale jakoś tak anemicznie reagują, jakby u nich codziennie ktoś rozpieprzał beczki znakami.

Co nie zmienia faktu, że czekam na grę jeszcze chyba bardziej niz na Bioshocka 2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się w RPGach zawsze podobało tworzenie własnej postaci. Granie geraltem też ma swoje plusy. A jak gra bedzie miała wysoką "grywalność" to większej róznicy nie robi, czy bohater to geralt czy ktokolwiek...

Chociaż wesoło by było pograć Yennefer :) albo krasnoludem Zigrinem (dobrze napisałem?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starzy gorale pamietają ze przez dlugi okres w wiedzminie mialo sie grac jakims po prostu wiedzminem, dopiero w ostatniej fazie to sie zmienilo. Moze wiec 3 czesc bedzie sie nazywac witch i bedzie o yennefer, albo dwarf i bedzie o krasnoludach, jesli chodzi o cdp wszystko jest mozliwe:).

 

A filmik mi sie bardzo podoba, taka fajna mimika jak np w HS to dla mnie nadal wartosc dodana do gry, choc byc moze niedlugo stanie sie standardem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka fryzurek, kolorow wlosow, kilka twarzy do wyboru i moze kilka rownych talizmanow (a nie tylko wilczy)

Tworzenie swojego wiedźmina - ok, rozumię taki koncept, ale nie wilczy talizman ? Wiedźmin zawsze ma wilczy talizman, a nie tylko Geralt Biały Wilk :)

 

krasnoludem Zigrinem (dobrze napisałem?)

Z niewiadomych przyczyn Yarpen Zigrin został w grze zastąpiony Zoltanem Chivayem, choć to ta sama osoba (wali jego książkowymi tekstami, mówi również, że był obecny przy śmierci Geralta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj medalionu zależał od szkoły jaką dany wiedźmin skończył. Z tego co pamiętam były jeszcze koty. Chyba też Yen wystrugała nowy medalion Geraltowi jak swój pierwszy w pewnych okolicznościach stracił [tak w ramach ciekawostki].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj trylogię husycką - moim zdaniem bije wiedźmaka(wyłączając 2 tomy spoza sagi)
A mnie jakoś nie podeszła i skończyłem czytanie do kilkudziesięciu stronach... chociaż może jeszcze raz spróbuję.

 

aaa, racja, to Bonhart mial te medaliony;)

I tutaj znowu nie wiem dlaczego namieszali w grze, bo i owszem, jest Bonhart, ale opowiada o jakimś tam innym kolesiu, który pokonał paru wiedźminów, why ?

 

Eh, musze chyba znowu poczytac, bo mi sie fakty mieszaja;)

Racja, już od jakiegoś czasu 'chodzi za mną' wiedźmin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności