Skocz do zawartości

Teczka 2D: Joel Farby joelne


Joel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za słowa otuchy, że aż tak mi się wszystko nie posypało. To jest jedna z prac do teczki do liceum, a tam lubią pytać - zdjęcie, czy natura? Dlatego malowałem z natury... czyli oczywiście z lustra, co jest niezwykle trudne, jestem jednak w miarę zadowolony, bo zachowałem podobieństwo. Wybaczcie, że taki kapryśny jestem jak mi coś wytkniecie, po prostu, jestem tak dumny jak coś skończę, że przez najbliższe 2 dni zanim sam się zacznę go wstydzić naskakuję na każdego, kto ma jakieś obiekcje... taki człowiek ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu wam panowie wrzucę nieco podrasowaną w fotomarkecie wersję. Nad oryginałem nie chcę mi się już męczyć, poza tym w te święta mam zamiar namalować jeszcze 7 obrazów, a co...

 

EDIT: Ta jest w podobieństwie śmiem twierdzić perfekcyjna, ale mnie jako twórcy ciężko stwierdzić w stopniu większym niż 99,9 %

joelavatar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Icecold - ciekawy pomysł, zobaczymy co z tym fantem zrobię w wolnym czasie

 

Maciek_ - heh dzięki, zobaczymy, chociaż o stronę plastyczną nie boję się tak jak o ewentualne ubytki w punktacji z testu gimnazjalnego i ocen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znów maluję, właściwie, to będę malował przez całe święta, zobaczymy ile uda mi się zmalować, jak coś to powrzucam. Co do lustra, to po prostu staram się malować z natury ortodoksyjnie, traktując zdjęcia jako ewentualną pomoc w procesie twórczym, a nie jej bazę. Sama fotografia jest już interpretacją, dokładniejszą co prawda, ale mimo to jest to płaska powierzchnia, zdecydowane ułatwienie. Malując z natury sam wszystko ustalasz i decydujesz się jaki gdzie ma być kolor. Jest to trudniejsze, ale lepiej się nie rozleniwiać na początku.

 

jedynie trzeba cie będzie szybko uśmiercić, bo jeszcze z ciebie jakiś mutant wyrośnie to będzie nielada konkurencja :D

 

Dobrze, że nie mieszkasz w Warszawie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam banana na twarzy, bo mi znów skaner funkcjonuje, a oto trochę wykopanego ołówkowego dziadostwa sprzed tygodni dwóch:

 

Tu mamy moje pożegnanie ze starym ołówkiem 1,5 B, którym robiłem wszystko - studium mojej ręki o godz. 23.03

scan10006.jpg

 

A tu swoisty chrzest nowego zestawu ołówków koh-i-noor, czyli takie bazgranie z głowy

scan10007x.jpg

 

Im dalej w las, tym więcej drzew - nieukończona draperia, widać niestety ślady "sklejania" A3 po skanie

scan10009b.jpg

 

Tu jest szkic anioła, którego ostatecznie pragnę zrealizować za pomocą farb akrylowych

scan10010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczy już wyjaśnione, jak je malowałem, to wiedziałem, że za duże - jeszcze tego lenia muszę się z siebie pozbyć. A jeśli ta draperia się w ogóle podoba to mi miło, bo pierwszy raz podchodzę do tego. Wow, a tak w ogóle, to dzięki za opinię :). Nie umniejszając nikomu wiem, że ty nie od wczoraj obracasz się w temacie 2D, więc miło słyszeć coś pokroju "dobre" od ciebie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, pieczołowitość.... xD. Nie no, co do ołówka, to ja jestem taki "crazy strokes" Joel.

Ale ogólnie właśnie przy takich pracach, jak ta, czyli m.in studia czegoś tam itp. którymi będę lansił teczkę do liceum, to trochę dłużej siedzę, chociaż, jak na przykład robię coś organicznego, to takie jakieś życie się we mnie odzywa i znów jestem "crazy strokes" :D.

Mimo to dałaś mi do myślenia, zobaczę - może wrzucę jakąś wypieszczoną rączkę albo twarzyczkę, ach gdyby tylko to tak wszystko nie goniło :).

 

EDIT: A powiedz, co sądzisz o aniele, który mimo, że jest tylko kilku minutowym szkicem, chyba nie jest tak wariacko zrobiony jak ręka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W photoshopie, to ja potrafię tak:

- korzystać z menu bocznego po lewej w miarę

- tworzyć nową warstwę

- korzystać z palety kolorów, ha! Niedawno się z suwaków nauczyłem korzystać :D

- coś tam przycinać, powiększać, zmniejszać i zmieniać a to kontrast/jasność, a to nasycenie

 

Z resztą się nie bawię, poza tym jest późno, jutro znów do szkoły, a nad poprawianiem tego męczyłbym się trochę więcej niż 5 minut :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh. nie no wygląda spoko, ale bardzo bardzo psują efekt skrzydła. wyglądają one na takie, jakie ja rysowałam jak byłam w pierwszych klasach gimnazjum, kiedy nie wiedziałam nic o świecie, i o tym, że można przed namalowaniem skrzydeł popatrzeć jak one wyglądają ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. wiesz, jeśli chodzi o skrzydła, to tak jak czepianie się, że nie skończyłem go do samego dołu. Jest to sam zarys, szczerze powiedziawszy, to w tej fazie chcę mieć jakiś ogólny widok/całokształt i pomijam szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasuje wygladem do ksywki Joel

 

Ja mam tak na imię :)

 

Coyote - ogarnę te toole, dzięki ... e, e, e aż tak głupi żeby clone nie znać, to ja nie jestem ;p

 

ale tej szybkiej maski to ja nie ogarniam ;p

Edytowane przez Joel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niom, zgadzam się, ja chcę mu skórę ogólnie ciemniejszą niż koszula zrobić. Mówiłem, że jeszcze widać gradient, ale naramiennik już lepiej wygląda, wyróżnia się nie ?

Ale śmiechy, bo Omen zapodał takiego tutka, że zaraz każdy na forum się zapali i będzie ćwiczył z jego metodą, która dla mnie osobiście jest niesamowita i wiele mi wytłumaczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, zauważyłem, spróbuję poprawić.

Ja nawet wiem czemu tak się stało, jak nietrudno możecie zauważyć, na całej postaci znajduje się jeden gradient, czyli nie zróżnicowałem na przykład waloru bazowego skóry od waloru bazowego na przykład koszuli.

 

A nad kosą najmniej pracowałem ;p

Edytowane przez Joel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postać wyszła jakby była z wosku =] albo innego materiału z rozpraszaniem podpowierzchniowym.

 

Świeczka, bo wygląda tak, jakby u góry palił się płomyczek, jakbym nie szedł teraz do szkoły, to bym go normalnie zrobił :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o którym łbie mówisz, tym pierwszym, czy drugim? Poza tym do samej postaci mi ta lisia twarz nie pasuje :).

 

Nata: Nad draperią pracowałem ze 4 godzinki, ot tak, bo miałem trochę czasu. Sposób kreskowania? Zygzaki, bardzo szybkie, jeden przy drugim, takie coś a la plama, przynajmniej takie staram się robić, staram się wyrzucić ten cały chaos obecny w moich dawnych szkicach, jak jest i tak widać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niepotrzebnie cien rozjasniles w gornych partiach

jesli to mialo byc swiatlo rozproszone (jak z zachmurzonego nieba) to nie bedzie tak wyraznego cienia na 1 stronie twarzy, wystapi jedynie cieniowanie w miejscach gdzie swiatlo ma utrudniony dostep, zaglebieniach itp. Nie byłoby tez takiego mocnego gradientu gora-doł. Chyba ze ziom stoi po pachy w dziurze.

 

 

W chwili obecnej wyglada to tak jakby nad glowa postaci bylo jakies slabe zrodlo swiatla ktore jest w stanie oswietlic tylko polowe sylwetki.

Ewentualnie jak niskie słonko rozproszone przez chmury i zasłoniete czesciowo przez jakas przeszkode.

W tym przypadku cienie po drugiej stronie twarzy bylyby nietkniete gradientem

glownego swiatla.

 

Roznicowanie jasnosci samych materialow latwo robi overlayem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też doszedłem do takich wniosków, co do tego, jak wygląda to światło w tej chwili. Za szybko wyskoczyłem do tego i źle przyjąłem lekcję Omena, miast potraktować to jako przede wszystkim paletę waloru, potraktowałem niemal, jak rozłożony walor. Dzięki za rady Łukasz, dziś będę to poprawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności