Skocz do zawartości

Postac 3D: Old Black Guy


Noe

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak byś wyrzucił całą postprodukcje to fajna pracka by była. Na jasnym monitorze widać niedomazane tło. Na ciemnej stronie pracy pikseloza i jakiś dziwny blur na krawędziach. Bez przesady z tymi starsami.

 

kamil.ochel - Może to przez mój monitor - Strasznie jasny - ale ja widzę doskonale pikseloze (choć to może być kompresja poprostu) i pozostałości po jakimś zblurowanym tle. U mnie akurat to dosyć bije po oczach.

 

666 postów :) HAHAHAHAHA

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie za duży kontrast zrobiłeś i za dużo rzeczy zginęło w mroku.

Ostatnio chciałem coś z tym fast sss+displace wyrenderować to mi się strasznie długo liczyło niestety.

Noe mógłbyś pokazać model hi poly z zbrusha i siatkę którą renderowałeś? Być może mi się tak długo liczyło bo u mnie siatka bazowa była bardzo gęsta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bardzo dobre tylko faktycznie albo tło zrób innego koloru albo lepsze oświetlenie. Ale ogólnie super:D

 

dlaczego on ma polowe twarzy tylko?

 

Bo to pewnie czarny człowiek w piwnicy z jednym oknem:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego on ma polowe twarzy tylko?

 

Się "low key" takie oswietlenie nazywa Stefan, warto wiedziec takie rzeczy jesli sie jest grafikiem i chce po kims pojezdzic.

 

Dla mnie ta praca jest tak dobra (no moze troche kadrowanie moznaby zmienic), ze szkoda ze znow pewnie zajumana, albo to wklejona fota na plejna. Nie mam nic przeciwko robieniu tekstur pod ujecie, tylko debile (ups, przepraszam polowe wypowiadajacych sie w watkach Noego) uwazaja ze trzeba robic tak, zeby bylo dobrze z kazdej strony. Ale jesli to jest po prostu kolejny raz wrzucona fotka na byle jaki model to po prostu szkoda.

Edytowane przez Luki Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając post Luki Luki natchnęła mnie nagle, nie wiem skąd, taka idea, żeby podzielić forum na dwie części. W jednej dorośli, a w drugiej dzieci. No i może jakieś forum pośrednie. Tylko jak sprawdzić wiek membera (już miałem napisać członka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się nie podoba.Nieważne jakiej techniki użył,czy zamapował fotkę czy nie,całość i tak wygląda jak kiepsko wycięte z gazety zdjęcie wklejone w czarne tło.Zwłaszcza ta biała,byle jak zamazana po krawędziach plama przy brodzie rzuca się w oczy...Te dwa kańciaste kłaki na brodzie też można było poprawić w PS.Apropos tekstur i kątów,po co wogóle robic takie 3d?Mnóstwo ludzi namalowało by to lepiej w 2d albo zmontowało fotkę w photoshopie i efekt byłby lepszy....Ogólnie jak zwykle u Noe/Keraja niezły początek i tandetne zakończenie,na pierwszy rzut oka nieżle a im dłużej patrze tym więcej głupich błędów i niedoróbek wyłazi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się nie podoba.Nieważne jakiej techniki użył,czy zamapował fotkę czy nie,całość i tak wygląda jak kiepsko wycięte z gazety zdjęcie wklejone w czarne tło.Zwłaszcza ta biała,byle jak zamazana po krawędziach plama przy brodzie rzuca się w oczy...Te dwa kańciaste kłaki na brodzie też można było poprawić w PS.Apropos tekstur i kątów,po co wogóle robic takie 3d?Mnóstwo ludzi namalowało by to lepiej w 2d albo zmontowało fotkę w photoshopie i efekt byłby lepszy....Ogólnie jak zwykle u Noe/Keraja niezły początek i tandetne zakończenie,na pierwszy rzut oka nieżle a im dłużej patrze tym więcej głupich błędów i niedoróbek wyłazi...

 

Masz duzo racji. Rzeczywiscie niewazne jakiej techniki uzyl. Po co robic takie 3d? Bo mial na to ochote. Myslisz jak modelarz a nie jak ktos kto robi obrazki. Nawet jesli robisz statyczny obrazek w 3d to powinienes myslec o takich duperelach jak kompozycja i zwykle masz w glowie ta konkretna, ktora najlepiej odpowiada temu co chcesz w obrazku przekazac/pokazac. Tak samo jak w animacji, robisz tylko to co widac w kamerze i olewasz ze z tylu glowy i za uszami sie troche tekstura ciagnie.

Jeszcze raz "po co takie 3d?". Bo lubisz robic w 3d. Bo jednak jest troche latwiej zrobic jakistam fotorealizm niz go namalowac. Pewnie ze najlepiej to zrobic fote, sam nie jestem jakims strasznym zwolennikiem fotorealizmu bo to dla mnie sztuka dla sztuki, raczej popis techniczny. Ale nie zawsze masz pod reka starego murzyna zeby go zaciagnac przed obiektyw;).

 

Jeszcze inna sprawa to te drobne rzeczy ktore zauwazyles czyli ta plama czy wlosy. Moznaby je zrobic lepiej rzeczywiscie. Ta plama sugeruje wlasnie plejnową i fotkową proweniencje calej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz duzo racji. Rzeczywiscie niewazne jakiej techniki uzyl. Po co robic takie 3d? Bo mial na to ochote. Myslisz jak modelarz a nie jak ktos kto robi obrazki.

Też masz dużo racji:)Nie wiem czy myśle jak modelarz,też robię obrazki ale nie pokazuję,bo mi się nie podobają;).Wiem że nie ma sensu zastanawiac się zbytnio nad techniką,chyba wszystkie najlepsze still'e 3d to w dużej części obróbka w PS,tekstury ze zdjęć to też nie zbrodnia..ALE ten obrazek nadal mi sie nie podoba.Z tym sensem robienia takiego 3D,może trochę przesadziłem-oczywiście nikt nie zabroni Noe robic takie pracki jak lubi ALE niech je robi starannie,ja na przykład odbieram wrzucanie takiego obrazka jako brak szacunku dla widza.Naprawdę,wystarczyłoby 10 minut w photoshopie żeby usunąć chociaż te największe,najoczywistsze wady...

 

Pozdrawiam:)

Edytowane przez mafida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie trochę. Pewnie dlatego że to praca keraja (ok, przyjmijmy że jego :-D).

Po to prezentuje się prace, nawet te z najniższej półki, aby można było je ocenić. Autor widocznie nie zauważył swoich podstawowych błędów, ale praca jest dobra.

Druga strona medalu jest taka, że w zasadzie nie wiadomo w ilu procentach jest to autorska wizka. Bo przecież ściągnięcie zdjęcia ze stocka, poprawienie kontrastu i publikacja tegoż zdjęcia na forum pod swoim nazwiskiem jest co najmniej głupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupa .

 

kolejny ulozony poserem apdejt. k.u.p.a.

 

bardziej wymownie sie nie da, po co mam pisac o tym ze kontrast za duzy, bump za duzy/brzydki, oswietlenie ukazujace tylko jakies loniaki na brodzie i do tego jeszcze zakrywajacy (nie)dof.. ale mnie nie sluchaj, ja nie jestem grafikiem, lubie sie tylko droczyc z ludzmi.

 

WOLNOSC WYPOWIEDZI GuuuroMM!!11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja na przykład odbieram wrzucanie takiego obrazka jako brak szacunku dla widza.Naprawdę,wystarczyłoby 10 minut w photoshopie żeby usunąć chociaż te największe,najoczywistsze wady...

 

Heh i znow masz racje, tym razem juz nie troche a całą ;),

 

kolejny ulozony poserem apdejt. k.u.p.a.

 

bardziej wymownie sie nie da, po co mam pisac o tym ze kontrast za duzy, bump za duzy/brzydki, oswietlenie ukazujace tylko jakies loniaki na brodzie i do tego jeszcze zakrywajacy (nie)dof.. ale mnie nie sluchaj, ja nie jestem grafikiem, lubie sie tylko droczyc z ludzmi.

 

WOLNOSC WYPOWIEDZI GuuuroMM!!11

 

Z tym kontrastem i oswietleniem to nie przesadzaj zią. Luknij tu:

 

http://images.google.pl/images?client=opera&rls=pl&q=low%20key&sourceid=opera&oe=utf-8&um=1&ie=UTF-8&sa=N&hl=pl&tab=wi

 

No nie umiom robic zdjec, nie umiom.

Jesli chodzi o bumpa to wlasnie starzy murzyni maja takie glebokie pory, no ale moze to kwestia gustu.

 

3d polega na tym że można ustawić kamerę z innego miejsca i będzie też na co patrzeć. Jeżeli tam jest zdjęcie nałożone to raczej się tak nie da, więc byłoba by to praca z zakresu fotomontażu z elementami wygenerowanymi w 3d.

 

Jak robisz stilla to zupelnie nie o to chodzi w 3d. Luknij sobie na cgtalka i zobacz ile w galerii cg choice jest obrazkow ktore zostaly pokazane tylko z jednego kąta.

 

 

No dobra, jeszcze dwa slowa wyjasnienia. Ja nie jestem kumplem Keraja, nie jestem tez nim;). Nie zamierzam go bronic, bo sam sie zalosnie podklada. Zgodnie z przyslowiem "na pochyle drzewo kazda koza skacze" niektorzy w tych watkach sobie uzywaja niemilosiernie, majac w ogole jakies zenujące pojecie o pracy w 3d.

A ja nie lubie jak sie jezdzi (wybacz keraj) po ludziach ktorym czegos nie dostaje. Talentu, inteligencji, samokrytyki zwiazanej z aspirowaniem do pewnej grupy. Trudno powiedziec co to jest.

Tak jak napisalem nie bronie Keraja, tylko bronie jakiejs odrobiny logiki i konsekwencji w ocenianiu. Wydaje mi sie ze gdyby zrobil tą prace ktokolwiek inny to wazelina wylewalaby sie uszami. No ale to Keraj.

 

Edit: Ja tez czekam na dowod ze to nie tylko plane i fotka z netu nawet nie obrobiona.

Edytowane przez Luki Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi osobiście się podoba.. tylko te włosy robione w PS trochę rażą po oczach, no i gdybym miał jeszcze tylko świadomość, że wszystko jest zrobione przez Ciebie od A do Z, niestety tego akurat brakuje. W moim być może mylnym odczuciu jest to, że jedyne co zrobiłeś to postprodukcja w PS no ale być może się mylę i mam nadzieję, że tak jest, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki Luki-nie mialem wcale zamiaru po nim jechac,po prostu pomyslalem sobie, ze moze zamalowal prawa czesc twarzy w ps zeby ukryc bledy stad bylo moje proste pytanie wiec nie spinaj sie tak chlopie

 

noe po co dajesz to do wipa skoro i tak juz nic wiecej z tym nie bedziesz robil?,jak dla mnie to ty sobie po prostu robisz jaja z grafiki i z nas popraw mnie jesli sie myle. Wystawiasz prace do oceny ale w twoim przypadku nie wiadomo jak to oceniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny ulozony poserem apdejt. k.u.p.a.

 

bardziej wymownie sie nie da, po co mam pisac o tym ze kontrast za duzy, bump za duzy/brzydki, oswietlenie ukazujace tylko jakies loniaki na brodzie i do tego jeszcze zakrywajacy (nie)dof.. ale mnie nie sluchaj, ja nie jestem grafikiem, lubie sie tylko droczyc z ludzmi.

 

WOLNOSC WYPOWIEDZI GuuuroMM!!11

 

tu nie ma wolnosci wypowiedzi zlozonego z jednego slowa, wiec za chwilke polecisz na miesiac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko robieniu tekstur pod ujecie, tylko debile (ups, przepraszam polowe wypowiadajacych sie w watkach Noego) uwazaja ze trzeba robic tak, zeby bylo dobrze z kazdej strony. Ale jesli to jest po prostu kolejny raz wrzucona fotka na byle jaki model to po prostu szkoda.

 

wkoncu ktos z mozgiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkoncu ktos z mozgiem :D

 

:)

true.

ogólnie - praca nie porywa, zastanawia mnie tylko na ile praca jest autorska - innymi słowy - Kto zrobił zdjęcie?

 

(jeśli w ciągu weekendu nie dostanę odpowiedzi - daję minusa :)

 

[edit] - lucek - Świat nie potrzebuje zbawienia. Minus (jeśli) będzie - za całokształt i ciężko zapracowany.

Edytowane przez sly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no prezentacja siatki super. Jeszcze trza było tą siatkę czarną zrobić i wszystko bardziej przyciemnić.

A gdzie ten model z zbrusha z którego dispa paliłeś? Czy ten cały displacement to na diffusie.

Sorry ale czy chociaż raz nie mógłbyś pokazać z czego rzeczywiście składa się Twoja praca? Wystarczyło wrzucić screen z maxa z siateczką na szarym obiekcie bez map i pokazać model high poly z zbrusha a nie kombinować z takimi prezentacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no prezentacja siatki super. Jeszcze trza było tą siatkę czarną zrobić i wszystko bardziej przyciemnić.

A gdzie ten model z zbrusha z którego dispa paliłeś? Czy ten cały displacement to na diffusie.

Sorry ale czy chociaż raz nie mógłbyś pokazać z czego rzeczywiście składa się Twoja praca? Wystarczyło wrzucić screen z maxa z siateczką na szarym obiekcie bez map i pokazać model high poly z zbrusha a nie kombinować z takimi prezentacjami.

 

displace jest jest zrobiony w projection master, jak tylko dorwe sie do swojego kompa to pokaze mapke, teraz jestem na "wakacjach" na Cyprze i nie mam u siebie w mieszkaniu internetu jest tu bardzo drogi BTW tak wiec chodze do kafejek internetowych. A moj ostatni pracodawca z RayBoxStudio rusek zajumal mi pendraiwa i nie zaplacil za wizke ktora dla niego zrobilem:) chmastwo na maxa, musialem sie wyzalic :)

 

Dziekuje za rating!

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

displace jest jest zrobiony w projection master, jak tylko dorwe sie do swojego kompa to pokaze mapke, teraz jestem na "wakacjach" na Cyprze i nie mam u siebie w mieszkaniu internetu jest tu bardzo drogi BTW tak wiec chodze do kafejek internetowych. A moj ostatni pracodawca z RayBoxStudio rusek zajumal mi pendraiwa i nie zaplacil za wizke ktora dla niego zrobilem:) chmastwo na maxa, musialem sie wyzalic :)

 

No to teraz Noe podniosłeś wszystkim ciśnienie pisząc o zleceniach (w które nikt nie wierzy) i wakacjach na Cyprze (jak rozumiem za kasę z wizek). Mogłeś ten komentarz sobie darować, chyba że rajcuje Cię sianie fermentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja też coś chciałem wrzucić ale jestem w Grenlandi, a pingwiny dorwały mojego lapka i muszę teraz na komórce zasuwać, ale co tam jakoś dam rade zlecenie to zlecenie:)...//a jeżeli chodzi o ocenę pracy to całkiem mi się podoba tylko nad włoskami mogłeś popracować ale jest wporzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz Noe podniosłeś wszystkim ciśnienie pisząc o zleceniach (w które nikt nie wierzy) i wakacjach na Cyprze (jak rozumiem za kasę z wizek). Mogłeś ten komentarz sobie darować, chyba że rajcuje Cię sianie fermentu.

 

Fermentu? Jasne sianie fermentu to moja specjalnosc, a to ze nikt nie wierzy to nie moj problem;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

catitsbeautiful.jpg

 

:D A tak poważnie to może zrób zwykłą główkę z boxa od podstaw w maxie bez żadnego rzeźbienia w zbrushu i bez żadnych textur. Nawet jeśli wyjdzie jakiś szczuroczłowiek z kosmosu to przecież nic się nie stanie a ja bym naprawdę wolał zobaczyć jakąś nawet średnio udaną główkę ale w pełni twojego autorstwa. Proszę, odstaw na chwilę te base meshe pościągane z netu i zrób coś własnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy, model jest chyba mój, tak mój, chyba... ale jakby ktoś chciał kupić to sprzedam za 40 baksów, tylko jak wrócę z wakacji, bo w tej chwili kobieta schowała mi kluczyki od jachtu. Yyy to miłej zabawy przy komentowaniu, licze na 3 setki wpisów (zakład z cypryjskim barmanem). Mucias gracias.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna pracka. Rzeczywiście za ciemna część twarzy. Nie mam umiejętności, żeby ocenić wiarygodność tego czy jest zrobiona w 3d, ale podoba mi się.

 

OT: Nie rozumiem podejścia niektórych użytkowników, że wstydzą się pokazywać swoje niedoskonałe prace. Ojciec was za krótko trzymał czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm miałem napisać jakiś większy komentarz ale jednak nie chce mi się tracić energii na kogoś takiego jak keraj czy noe czy jak mu tam

Skoro nie masz nic sensownego do powiedzenia, to siedź cicho...

Co do "Old Black Guy'a", to bardzo nie podobają mi się te włosy... sztucznie to wygląda, ale zakładam że gdybyś je wywalił, to pacząc na to, było by ok. 10% twojego udziału w powstaniu tej pracy.

  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. Czy projekcja z kamery czy nie to i tak efekt calkiem fajny. Ja np nie umiem takiej techniki stosowac a kazda umiejetnosc sie liczy. Minusy to oczywiscie to co juz wczesniej pisali Uzytkownicy - troszke za ciemno, blur w postpro pedzlem pojechany i jest za plaski i nienaturalny. No i wlosy wygladaja jak w ps myszka domalowane. Troche szkoda ze sie nie starasz zrobic dobrej bazy. Polecam Ci z calego serca przerobienie sumiennie tego tutoriala : http://www.arildwiro.com/tutorials/modelling/head/head.html byl tez chyba tutaj na max3d.pl ten sam tutorial. Pozniej juz po tym sobie sculptuj ile wlezie i wypal to na normalach a topo zostaw takie. Mysle ze to dobra metoda zeby sie uczyc glowy, ale to juz sluchaj sie tez wymiataczy jak Tomala czy inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za komenty,

 

mpta: dzieki za tutka, na pewno go przerobie jak tylko wroce do ojczyzny.

 

mapa jest zrobiona przy uzyciu alph i zwyklego pendzlowania, jesli wyglada jak foto to mi sie udalo bo taki mialem zamiar, max fotorealizm jaki umiem:)

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności