Skocz do zawartości

Teczka 2D: Vaticinator


Vaticinator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chyba najwyższy czas założyć swoją teczkę. Prace są różnej jakości i w różnym stopniu zaawansowania. Często też rysowane różną techniką i w różnym stylu. To taki mój czas poszukiwań. Mam nadzieję, że z czasem będą coraz lepsze... W końcu praktyka czyni mistrza ;P

 

(przepraszam, ale usunąłem linki, bo większość nie działała już ;))

Edytowane przez Vaticinator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wydaje mi sie, ze powinienes opanowac ten czarny kolor wszechobecny w Twoich pracach. Nie mowie, zeby sie koniecznie go pozbywac, bo sa rozne stylistyki i czasem czarny w cieniach wyglada fajnie, ale mam wrazenie, ze na razie to czarny rzadzi Toba a nie Ty czarnym ;) Robisz bardzo duzo miekkich krawedzi miedzy cieniem i swiatlem przy pomocy tego czarnego i wydaje mi sie, ze fajnie by bylo troche wiecej ostrych krawedzi wprowadzic (cos zblizonego do tych dwoch kolesi z psimi glowami). A poza tym sprobuj moze pokombinowac z innymi sposobami cieniowania (w sesnie bez takiego przepalania czarnym). Bo generalnie masz potancjal i mimo, ze jak piszesz probujesz roznych rzeczy, to jednak wszystko jest zdominowane przez ten sposob cieniowania...

 

pozdron i powodzenia :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję różnych rzeczy, ale czasem ciężko samemu się przekonać, że w ogóle coś można zrobić inaczej... Dziękuję za te wskazówki, może dzięki nim uda mi się zrobić krok, a nawet kilka kroków do przodu. Postaram się skorzystać z Twoich uwag przy najbliższej pracy i na pewno podzielę się rezultatami. Jeszcze raz dzięki, za bardzo trafne spostrzeżenia. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne koncepty postaci i stworów. Masz ciekawe pomysły - podoba mi się jak stworzyłeś 3 koncepty grubasów. Dziewczyna jest dobrze wymodelowana, ale chyba trochę nienaturalnie oświetlona, może to kwestia tego jak odcina się od tła które użyłeś.

Nie pasuje mi tylko ta smuga od miecza. Namalowałeś ją w dość statycznej pozie, a tu nagle takie wymachiwanie za plecami..?

W każdym razie czekam z ciekawością jak ten wątek się rozwinie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcyjnie radzisz sobie bardzo fajnie, technicznie wg mnie juz troche gorzej, jak wspominal biernac pozbadz sie tego czarnego, roznicuj krawedzie i troche bardziej globalnie kombinuj kolorem, tak zeby np. panna lapala troche koloru z otoczenia i zeby jej tony skory byly bardziej przekonujace - np. tam gdzie zbiera sie krew wprowadz troche czerwieni, to doda zycia do Twoich prac - tak mysle =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że kolor to moja bolączka. Większość tych prac powstała najpierw w czarno-bieli, a dopiero potem nałożony został kolor... Uważam, że każda z nich w czarno-bieli wygląda lepiej. Czasami zastanawiam się, czy nie dać sobie jednak spokoju z kolorem, ale trochę nie chcę się ograniczać i staram się stawić czoła moim słabostkom (z różnym skutkiem). Dziękuję zatem za wszelkie porady dotyczące kolorów i każde następne będą mile widziane.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wunderwaffe bardzo zacne :)

 

A odnośnie portretu - proporcjonalnie jest całkiem dobrze - natomiast nie czuć bryły, jest bardzo płasko, tak jakbyś bał się odważniej potraktować całość walorem. Spróbuj znaleźć jeden ton niżej od najciemniejszego i podkreślić nim cienie. Spróbuj też znaleźć jeden ton wyżej od najjaśniejszego tonu skóry z obrazka i potraktować go jako highlight. Pobaw się z tym trochę :)

 

I rzeczywiście, jak na pierwszy raz jest całkiem fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za motywację do dalszej pracy. Ostatnio znów cierpię na niedobór czasu, ale jeszcze wrócę do tego portrecika. Tymczasem w przerwie chciałbym zaprezentować swoją pracę dyplomową z Grafiki Warsztatowej.

 

5926724.jpg

 

Wszystkie kadry zostały wykonane w technice druku wklęsłego (odprysk/lift-ground) na blachach cynk-tytan. Każda plansza ma format 1,2 x 2 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki :) Wahałem się, czy to tu w ogóle zamieszczać, bo często jak opowiadam o grafice warsztatowej, to ludzie pukają się w głowę. ;P Ale jako, że to moja główna dziedzina to trzeba ją jakoś promować w czasach CG. Jeszcze raz dzięki.

 

Tymczasem wrzucam szkice...

1_2140514368.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia gustu ale ja bym zrobił większy łeb, i może bardziej agresywny wyraz pyska. Dobrym przykładem jest http://3.bp.blogspot.com/_dQKG2jUlbgQ/S-8NHBhxwqI/AAAAAAAAAP4/7FNf_eEkL-o/s1600/0906141317f00b07e20b4585fa.jpg, chociaż mam też inne wyobrażenia. W sumie to mógł byś to tak ustawić jak by się miał rzucić na widza do gardła. Ale i to na zamieszczonym obrazku da się zobaczyć co tu gadać Paul Bonner to mistrz ;D.

Edytowane przez Pasiterek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Barnaba. Jak dla mnie to wygląda bardzo fajnie. Jest do szpiku kości komiksowe i o ile taki był zamiar to wyszło świetnie i zostawiłbym właściwie to tak jak jest. Jeśli jednak twoim zamiarem było lepsze ukazanie bryły i oświetlenia to zdecydowanie za dużo wszędzie outline'ów i zbyt kontrastowych plam i lini. Dodatkowo urozmaiciłbym ten koncept czymś, żeby to nie był taki zwyczajny wilkołak. Jakiś przełamujący kolor? element nie występujący zazwyczaj wraz z wilkami? Pozwoliłem sobie zrobić takiego szybkiego overpainta żeby pokazać najłatwiej o co mi chodzi, mam nadzieje że się nie obrazisz:D :

 

wilkolak.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpatrzyłem trochę różnic między swoim i Grześka Wilkołakiem i choć najchętniej miałem ochotę przemalować go niemal plamka w plamkę, to opamiętałem się jedynie do kilku trików:

 

1_655617544.jpg

 

 

Ale żeby nie było, że przez ten czas nic więcej nie zrobiłem, to dorzucam jeszcze panią druidkę ;)

 

1_363008391.jpg

 

Jeśli ktoś ma ochotę - powtórka z rozrywki mile widziana :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności