Skocz do zawartości

Terranova - Short Film Rascal & Bhaal


Rascal

Rekomendowane odpowiedzi

Teaser super (faktycznie troche za wolno te napisy na poczatku ida).

 

A co do tych ostatnich zdjec to chodzi nie o texture Ziemi tylko tego czegos (zapewne ksiezyca) na pierwszym planie. A to zdaje sie sa mapy z katalogu bodaj /Ground z maxa, przynajmniej tak wygladaja. Chyba to mieli na mysli moi przedmowcy. Ziemia jest super.

 

Powodzenia & Pozdrawionka

Gith

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 755
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Teaser super! tylko napisy... na moj gust, to te na poczatku powinny sie pojawic szybciej w calosci i dluzej pozostac przed zniknieciem, tak jak koncowe (za szybko sie \"sciemnia\":) ).

P.S. Ta animka to dla jakiegos konkretnego celu (konkurs/tefał/zarobek) czy tak po prostu zeby pokazac, ze \"Maya master\" pasuje do was jak ulał? Tak trzymac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy beda poprawione hm... wydaje mi sie ze raczej tak, chodz wiezcie mi ciezko sie wraca do skonczonych scen w celach poprawek. Co do napisow to zbytnio ich nie przemyslalem ciezko jest myslec o godzinie prawie 4 nad ranem a jeszcze ciezej jest robic o tej godzinie udzwiekowienie majac do dyspozycji przednie, tylnie naglosnienie i sub-woofer ktory robil niezla jazde przy przelocie przez chmurke ;)

 

Jesli chodzi o konkretny cel animy to napewnie nie zarobek, raczej nie TV pewnie jakis konkurs a tak wogole to podjelismy sie realizacji zeby sie sprawdzic i zdobyc doszwiadczenia w tej dziedzinie.

 

A ten avatar Maya Master to w akcie humorystycznym, za jakiegos mastera sie nie uwazam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ciesze się zarówno ja jak i Rascal, że podoba wam się nasza ciężka praca. Niestety miałem troszke przerwy z 3D z powodu zmiany kompa i testów w gimnazjum ale już spiesze pomocą Rascalowi :) Wszelkie uwagi dotyczące filmu są mile widziane. Pzdr for all :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. zwarcam honor, mozna wsadzic jeden nawet u mnie! nie wiedziałem kurde jak to dobrze poczytac instrukcje ! :D:D:D:D

 

ale!

 

jak wsadzisz da procki o roiznych prędkosciach to bedzie chodzic z prędkoscią woloniejszego.l :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatym gimnazjalista z takim sprzętem... jezusie słodki jak ja miałem tyle lat co ty chyba jeszcze kompa nie miałem wogole... czoje lekką mgiełkę zciemniania, ale to nie moj biznes wiec eot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chlopaki, jedziecie ostro po bandzie ;) ..od juz prawie 4 miechow tez siedze nad filmikiem, z malymi lub wiekszymi przerwami, ale jakos to pomalutku idzie. I tak sie zastanawiam, czy jest sens konczenia tego mojego scierwa ...( bo tez poniekad juz go szczerze nienawidze ;] ). Chyle czola, pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, ze chociaz macie zaloge ...ja walcze sam i jak zwykle w polowie roboty juz mam pomysl na nastepna anime i na tzw. \"szybkiego\" koncze to co zaczalem planujac juz kolejny projekcik. hmmm...moze niedlugo zapodam jakis shorcik, ale chlopaki - nie podnoscie masakrycznie poprzeczki bo was znienawidze hehe ...oczywiscie zartuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza zaloga nie jest taka wielka, bo liczy tylko mnie i Bhaal`a zobaczymy jak sie rozwinie potem.

 

Co do filmu to niestety nikt z nas go nie ogladal ale postaram sie nadrobic zaleglosci.

 

Tym razem prezentuje kolejna previzke. Zniszczenie wiezy Eiffel`a poza modelem samej wiezy, Bhaal takze zajol sie prowadzeniem kamery oraz wszystkimi innymi aspektami shota. Kodowanie Xvid

 

http://www.rascal.eurocom.olkusz.pl/other/pv02.avi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preview świetny, tylko zastanawiam się dlaczego wieża łamie się akurat w tym miejscu ?? Uderza w nią jakiś meteor, czy co ??

Trzeba przyznać, że odwalacie kawał dobrej roboty...wieża wygląda imponująco !!

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wydaje mi się że lepiej by to wyglądało gdyby w trakcie spadku wierzchołka wieży odpadały od niej fragmenty żelastwa. Poza tym kamera wydaje się być umieszczona na poziomie ulicy tymczasem spadający fragment przelatuje obok niej i zdaje się znikać pod ziemią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość graf3d

Podziwiam Was chłopaki !! Trzymajcie tak dalej :) Wieża jest SUPER - gratuluję Bhaal !! Jak dla mnie to jesteście niesamowici !! Nieliczni decydują się na takie przedsięwzięcie :) Życzę powodzonka w daleszej pracy :) Już nie mogę się doczekać finalnego efektu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuje sie do poprzednich postow:

1) w miejscu, gdzie wieza sie lamie i potem spada powiiny leciec jakies odlamki

2) czubek wiezy nie powinien leciec przez podloge, tylko sie o nia rozbijac, najlepiej tuz przed kamera z duza iloscia dymu, kurzu i metalowych odlamkow

A poza tym bardzo, a nawet bardzo bardzo. Oby tak dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy upadku tylu ton rzelastwa powinno być pełno kurzu i dymu, który przesłoni wszystko, więc po co bawić się w animacje czegoś co nie będzie widoczne, no chyba, że to ujęcie będzie pokazane z innego miejsca, wtedy to co innego.

Ogólnie wygląda to bardzo porządnie (cóż nie trudno się dziwić: fachowcy z fachowym sprzętem :) ).

 

Echh szkoda, że do zimy tak daleko.

 

Ps Rascal mógłbyś zamieścić kilka rysunków ze stroyborda, czy jak tam się to nazywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spadajacych odlamkow to oczywiscie beda, tak samo jak i spadajaca czesc, nie bedzie wsiakac w ziemie a przy kontakcie z ziemia stalowa konstrukcja bedzie sie gniesc i wzniecac w powietrze kurz i inne odlamki. Taki jest zamiar, takze ped jednego z odlamkow zrobi co trzeba w gornej czesci.

 

Co shotow ze storyboarda oto i one.

 

 

st02.jpg

 

 

st03.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał Loozack

o mateczko kochana O_o przecież to już nie wygląda jak przygotowania do jakiejś tam animacji, tylko jak do sceny z pełnometrażowego filmu...! oscar będzie jak nic :)

 

Nic dodać, nic ująć... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi \"to nie ja pisalem\", \"to nie ja robilem\" raczej sa dziecinne. W koncu razem to robicie..., zreszta nie wiem sam po co tyle informacji pchac na ekran. Pfesjonalnosc na sile moim zdaniem, ale nie o tym chcialem pisac.

 

Chcialem tylko abys upewnil mnie, ze ze te kadry ze storybordu to fotki. Dobrze mysle? Bo w koncu to storybord a nie finalne kadry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update. Jest to Seat, który robiłem dosyć dawno temu (z jakiś rok może więcej) i będzie on w scenie z mostem Golden Gate. Dziś się wziołem za poprawianie go gdyż posiada dużo bugów. Jedną strone skopiowałem i wygładziłem żebyście mogli zobaczyć jak to mnie więcej się będzie prezentować.

auto.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz powoli robi sie smieszne.... wszędzie logo, wszędzie ramki, napisiki numerki, bzdury głopoty itp... czy wyscie widzieli jak sie robi filmy profesionalnie? nikt nie trzaska jakichs pierdoł pod kazdym obrazkiem! to jest rzeczywiscie dziecinne... ale coz gimnazjom to gimnazjom.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian, widze, że nie masz czego się czepiać. Może zazdrościsz. Jeśli ci to przeszkadza to nie musisz oglądać i kto powiedział, że się uważamy za profesjonalistów. To nasz pierwszy film i jeśli będziemy chcieli to damy same naklejki i inne pierdoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bhaal, pamiętaj, że na tym forum jest miejsce tylko dla \"ful profeszynal pipol\", żadnych logosów, napisów, w ogóle żadnych renderów, najlepiej tylko pisz o skokach cen ziemniaków po wejściu do Unii Europejskiej :)

ale Seat do wyklepania jak nic...

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wstalem wchodzi w watek a tu sie niezla dysputa rozpetala.

 

Co do laga, napisow, ramek to ja w tym nic smiesznego nie widze, lubie tak robic mam tak od dawna... takie zboczenie zawodowe, pozatym kto powiedzial ze ja jestem gimnazialista, wkoncu sie widzialo 22 wiosny.

 

Pozatym prosilbym, zeby ten watek byl wolny od wszelkiego rodzaju docinek... ja wiem ze wszelkie wojny slowne w watkach sie fajnie czyta... ale wiecie :)

 

Peace4all

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności